дилема

  • 11 614
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 681

Равностойни в смисъл?

И аз си задавам този въпрос. Да се прибягва до такива тактики.

# 61
  • Мнения: 2 931
Равностойни в смисъл?
Когато отношенията не са на власт-подчинение.

# 62
  • Мнения: 12 681
Равностойни в смисъл?
Когато отношенията не са на власт-подчинение.



А какви са според теб? Жената да се моли за хладилник, той да наказва цялото семейство.

# 63
  • Мнения: 64
Хаха, страхливки. Живейте както знаете, все ми  е едно.
Мда, много е лесно да се подхвърлят такива определения, когато си на възраст да бъдеш определена като пикла, която още нищо не е видяла от с/куравия живот.
При тате е лесно..  Mr. Green
п.п. Ще се радвам да те прочета след 10-тина годинки..

Със  сигурност  няма  да  чакам да  ми купят хладилник.  Mr. Green Ще  мога  сама, така  както мога  и  сега.
Работете си където  сте  и не  дерзайте  за  друго, щом  ви  е  страх.
Успех мили  дами!   bouquet

# 64
  • Мнения: 2 931
     Трещерица, щом питаш сериозно, ще се обоснова, въпреки че постът ми беше шеговит. За мен родителите й са равностойни.
     Останах с убеждение, че бащата на Жаве е отказал каприз от вида "Сега го искам, просто защото го искам", а не необходимост. Тя може да каже дали е така.
     По-важен, според мен е резултата от наказанието. Майка й не е получила каквото иска, защото се е стигнало до взаимно инатене. Ако обаче средствата й бяха налични в джоба, можеше директно да купи нов хладилник, без да чака на другия да му мине ината. Т.е. действала е прибързано и неподготвена с наказанието, и в крайна сметка резултатът е бил още по-незадоволителен.
     В повечето случаи такива тактики действат на първосигналните хора. По- разсъдливите се възползват от тях и връщат наказанието. Дори с цената на собственото си неудобство.
    

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 11:11 от Хърмаяни

# 65
  • Мнения: 12 681
Да, Хърмаяни , нещата са различни. Аз не приемам такива тактики - и от двете страни. В това отношение си права, че са равностойни. Действат по един и същи начин.

# 66
  • Мнения: 2 931
И аз не ги приемам, затова се включих в темата. Допуснах, че е възможно Ди76 да се самонакаже от инат, а не да напусне работа поради сериозна необходимост.

...    дали съзнателно или подсъзнателно не търсиш начин, като останеш без доходи да го накараш да се размърда? Ако си отговориш с "да", вече си разбрала, че наказанието ще е за теб, не за него.

# 67
  • Плевен
  • Мнения: 1 014

Работете си където  сте  и не  дерзайте  за  друго, щом  ви  е  страх.


То пък да напуснеш работа и на следващия ден като си легнеш да знаеш, че днес си изкарал 0лв., голяма смелост.

Да не искаш да кажеш, че трябва да уважавам безработните, като едни изключително смели хора? Stop

Ще взема да си променя мирогледа и да се регистрирам на борсата. Peace

# 68
  • Мнения: 53
И аз не ги приемам, затова се включих в темата. Допуснах, че е възможно Ди76 да се самонакаже от инат, а не да напусне работа поради сериозна необходимост.

...    дали съзнателно или подсъзнателно не търсиш начин, като останеш без доходи да го накараш да се размърда? Ако си отговориш с "да", вече си разбрала, че наказанието ще е за теб, не за него.


То май наистина ще излезе като самонаказване... Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 8 008
А защо просто не се разберете с половинката? Казвала ли си каква е ситуацията в твоята работа? Каква е причината, поради която не търси работа?
Явно има някаква по-дълбока причина, за да стои спокойно, с жена, дете и кредит на главата.

# 70
  • софия
  • Мнения: 636
Напускането на работа от страна на мъжа ти е меко казано неразумно. Какво означава мотае се из нас - това е несериозно и безотговорно според мен. Аз ако съм на твое място го изритвам да се захваща за работа, честно ти казвам. Ако и ти напуснеш, как ще живеете?От къщи ли ще работиш? Аз лично след като родя второто си дете доста се замислям как ще се върна на работа, но имам алтернатива - мога да помагам на съпруга ми от къщи и така да подпомагам бюджета.

# 71
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Хаха, страхливки. Живейте както знаете, все ми  е едно.
Не искам да се заяждам с теб, но звучиш наистина толкова наивно и по детски, та чак е смешно.
Задоми се, роди дете, пък тогава ми обяснявай, че еди кой си е страхливец, защото мисли първо за детето си, после за себе си...

Цитат на: СКО
п.п. Ще се радвам да те прочета след 10-тина годинки..
Peace

# 72
  • Мнения: 53
Напускането на работа от страна на мъжа ти е меко казано неразумно. Какво означава мотае се из нас - това е несериозно и безотговорно според мен. Аз ако съм на твое място го изритвам да се захваща за работа, честно ти казвам. Ако и ти напуснеш, как ще живеете?От къщи ли ще работиш? Аз лично след като родя второто си дете доста се замислям как ще се върна на работа, но имам алтернатива - мога да помагам на съпруга ми от къщи и така да подпомагам бюджета.
Говорили сме, обсъждали сме...но. Ако ми дадеш идея как да го изритам да работи, ще съм ти благодарна  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 7 097
Говорили сме, обсъждали сме...но. Ако ми дадеш идея как да го изритам да работи, ще съм ти благодарна  bouquet

Ами засегни го малко на "мъжка чест", в смисъл, че се предполага, че все пак е глава на семейство...Но това при положение, че наистина се размотава и клинчи. Подгрей го, така да се каже  Wink Но тънко, без обиди.

# 74
  • Мнения: 198
Е той човека ако сам не се усеща няма какво да го накара, няма как да бъде изритан толкова лесно предполагам. Всичко което ми хрумва да те посъветвам е тъпо. Ако можеш по някакъв начин да го лишиш от твоите финанси може и да му просветне, но пак ще е за сметка на теб и детето. Например, може да спреш да пазаруваш освен за детето, а ти да се храниш навън, но пак това ще ти скапе ежедневието. Да, съгласна съм, че се иска смелост за сериозни промени, но най-добре не рискувай с работата, ситуацията може драстично да се утежни ако няма кой да ти помага финансово. Имам близки с много сериозни професии и са на улицата, на път да започнат каквато и да е работа с риск да си провалят или най-малкото забавят кариерата.
Ти имаш ли къде да отидеш с детето за известно време? Кредитът ипотечен ли е? На твое име ли е или на двамата? Ако имаш къде да отидеш може да го оставиш да гладува съвсем спокойно самичък, да видиш тогава дали ще има промяна.

Общи условия

Активация на акаунт