20 минути с цигара срещу смъртта...

  • 15 780
  • 394
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 624
Омръзна ми да чета как нелепо умират деца в България. Как на лагери се давят в басейн пред погледите на трима учители, как ги засмуква шахта на басейн, как ги хваща ток в шадраван, също и на въртележка... и още и още. Това е защото няма правила, няма контрол, няма наказание.
Peaceи неоправдавам хората, които са гледали..........поне да бяха отишли да извикат спасител, да направшт нещо, но явно не само смелост са нямали, но и мозък Mr. Greenда измислят нещо
Да ,много е уместно ухиленото зелено.
Седяли и гледали  ooooh! ни темата си чела нито нищо написано от свидетели .

# 376
  • Мнения: 8

 Peaceи неоправдавам хората, които са гледали..........поне да бяха отишли да извикат спасител, да направшт нещо, но явно не само смелост са нямали, но и мозък Mr. Greenда измислят нещо
Колко жалко,че Вие не сте била там,смела госпожо.Няколко пъти се каза какво е било морето,ама няма кой да прочете.Такова,че се крият кораби,но не и Вие.Пак ще го пусна.Ето  вълнение,като в деня на инцидента.Разбира се,то Вас не Ви плаши:

http://www.youtube.com/watch?v=wLFFVzPtuAQ

За кой има и кой няма мозък,ние разбрахме от едно зелено човече в подобна тема...

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 23:00 от sonq.

# 377
  • Мнения: 1 217
O, те и други госпожи напускаха зелени човечета.

# 378
  • Мнения: 11 572
Гледах днес отчасти репортажа със спасеното момиче.
Не видях да скърби, дори доволна беше, че е в новините. С гримче, тоалетче.
Аз, ако бях спасена, щях да съм в шок още, ама пикли,медийни звезди за момента, сори за мнението.

# 379
  • Мнения: X
Гледах днес отчасти репортажа със спасеното момиче.
Не видях да скърби, дори доволна беше, че е в новините. С гримче, тоалетче.
Аз, ако бях спасена, щях да съм в шок още, ама пикли,медийни звезди за момента, сори за мнението.
Не съм съгласна. Момичето ми се стори много умно, много разумно и възпитано. Тя е била в смъртна опасност, само това преживяване й е в главата, нормално е да иска да говори, да говори за това, да разказва отново и отново....Хората преживяват по различен начин, а това е момиче на 15 все пак.
Друг въпрос е, че аз ако й бях майка нямаше да я посъветвам да се съгласи на телевизионно интервю.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2011, 23:51 от Анонимен

# 380
  • Мнения: 9
dari 77, всеки преживява шока по различен начин. Даже мисля, че детето наистина е в шок - "грима и тоалетчето" е един вид защитна стена към действителността.
  

  Виж, тези "лешояди" - журналистите, не мога да ги разбера. Няма да се научат да не навират микрофоните си там където не трябва и пред когото не трябва точно в такъв момент.

# 381
  • Мнения: 17 546
Детето е на успокоителни...
Преди година и нещо когато изчезна детенцето аутист от Нови Искър и майката ходеше с грим, червило и маникюр докато го издирваха. И нея анатемосаха тук.
Като гледам по западните филми, скърбящите обличат най-красивите си тоалети, правят си красиви прически и слагат красиви шапки на погребението на най-скъпите си хора. Не ги е срам...
Вземете се спрете вече, че и Господари на ефира ще ни изтипосат накрая!

# 382
  • Мнения: 1 809
Гледах днес отчасти репортажа със спасеното момиче.
Не видях да скърби, дори доволна беше, че е в новините. С гримче, тоалетче.
Аз, ако бях спасена, щях да съм в шок още, ама пикли,медийни звезди за момента, сори за мнението.
Мълчи и се моли да не ти се случва да си на нейното място! Stop

# 383
  • Мнения: 3 405
О, не определяй поведението на детето спрямо своите усещания, Дари. Хората различно преживяват случилото им се и тук няма правилно и грешно поведение Peace

# 384
  • Мнения: 2 510
Като гледам по западните филми, скърбящите обличат най-красивите си тоалети, правят си красиви прически и слагат красиви шапки на погребението на най-скъпите си хора.
Това е така. Дано успее да го преживее, без по-големи последствия за в бъдеще.
Да я изкарат от това състояние ще бъде трудно на родителите й. Мисля, дори, че от противоположното състояние се излиза по-лесно.

# 385
  • София
  • Мнения: 209
Гледах днес отчасти репортажа със спасеното момиче.
Не видях да скърби, дори доволна беше, че е в новините. С гримче, тоалетче.
Аз, ако бях спасена, щях да съм в шок още, ама пикли,медийни звезди за момента, сори за мнението.

Хвана ме срам, че учатвам в тази тема!

# 386
  • Мнения: 61
Гледах днес отчасти репортажа със спасеното момиче.
Не видях да скърби, дори доволна беше, че е в новините. С гримче, тоалетче.
Аз, ако бях спасена, щях да съм в шок още, ама пикли,медийни звезди за момента, сори за мнението.

Хвана ме срам, че учатвам в тази тема!
Peace
Не знам даже, защо продължава да се коментира още

# 387
  • Мнения: 170
Тази тема според мен е за ключ, отдавнааа...

# 388
  • Мнения: X
смятам, че в багажниците на полицейските коли трябва да има всякакви инструменти и въжета, както са тези на скандинавските им колеги
и да са обучени да си служат с тях, разбира се

именно защото полицаите обикновено първи пристигат на катастрофи, злополуки и др. опасни ситуации, в които се налага бързо реагиране, за да се помогне на хората


иначе не напразно морето се нарича именно Черно
защото не пропуска да си вземе дължимото, за съжаление

лека му пръст на момичето
дано е на по-добро място

и дано случката да помогне на всички нас на уважаваме повече природните стихии

# 389
  • Мнения: 3 181

 Peaceи неоправдавам хората, които са гледали..........поне да бяха отишли да извикат спасител, да направят нещо, но явно не само смелост са нямали, но и мозък Mr. Greenда измислят нещо
Колко жалко,че Вие не сте била там,смела госпожо.Няколко пъти се каза какво е било морето,ама няма кой да прочете.Такова,че се крият кораби,но не и Вие.Пак ще го пусна.Ето  вълнение,като в деня на инцидента.Разбира се,то Вас не Ви плаши:

http://www.youtube.com/watch?v=wLFFVzPtuAQ

За кой има и кой няма мозък,ние разбрахме от едно зелено човече в подобна тема...
Няма какво да я чета цялата, за мен това са си оправдания, иска ли човек, намира начин, а не да стои 20мин. и да гледа как се дави дете.
Гледах интервюто с двамата мъже спасили двете момичета, казаха, че ако са знаели, че всички така безучастно ще гледат, са щели да отидат с колата да вземат спасител........ има си начини, но се иска мозък.......аз не мога да плувам, но определено съм изобретателен човек, и никога безучастен Naughty, за разлика от повечето българи, когато не ги засяга нещо лично, не ги вълнува особено.........
Не е по темата, но имам съвсем пресен опит с взаимопомощта, която си оказват българите. Баба ми припадна на 20 м от Бърза помощ  в провинциален град......никоя от приятелките и баби, не се е мръднала да и помогне или да извика Бърза помощ,  буквално да извика(имам предвид глас)......стояли и са гледали , добре, че случайно е минала майка ми. На всичко отгоре работещата в съседната траурна агенция казала на майка ми: "ние си търсим клиенти, ти искаш да и помагаме'' #2gunfire Ето ви една случка, в която не се искат специални умения(за оправдание), а човещина, която липсва на повечето българи. Нямам какво повече да кажа . За мен всички безучастни наблюдатели са виновни. Точка. Другото са оправдания

Общи условия

Активация на акаунт