20 минути с цигара срещу смъртта...

  • 15 776
  • 394
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 10 337
Някой викна ли ключара? Или да го викна аз, да не ме обвините в безучастност...

# 391
  • Мнения: 3 181
Викни го ти, иначе докато се каните и всеки разчита на другия Mr. Green, ще се извартят още 20 страници.......замълчавам тактично

# 392
  • Бургас
  • Мнения: 5 702
Темата е абсолютен паметник на .... не мога да намеря думата.
От една страна показва, че не вярваме, че природата е по - силна от човека. Имаме се за крайна инстанция. Смело, но глупаво.
От другата си вярваме, че  40 човека са гледали как умира дете. Rolling Eyes
Това за мен говори не за случката, а за самите нас.
Не вярвам и за секунда, че тези хора са били кибици. Всеки е търсил помощ, седял е там гледайки и надявайки се на чудо. Всеки един се е молил следващата вълна да я изкара напред. Всеки е бил ужасен. Не всеки може да направи нещо. Някой са били вцепенени и просто са се молили. Това е ужас, кошмар. А тук се обърна на клюкарско издание на кой е по - по - най - виновен.
Двамата спасители са обикновени хора. Чест им прави, че са помогнали на двете деца. Но според мен за третото не са прави. И въже да имаха...какво? На ум не им иде, че то трябва да е дълго, да се хвърля, да се хване. Вълните ще го носят, ще се губи....Че не могат да я дърпат към скалите. Че времето е малко. Че природата е силна, а стихията коварна. Тук само опитен спасител може да се изкаже. Не претендирам, че това което пиша е правилно, но доста спасители изказаха същото становище и съм склонна да се съглася.  Направили са нещо добро тези двамата, но сега според мен се държат странно. Кой какво бил и не бил направил...Защо съдят, защо обвиняват? Защо смятат, че имат това право? Тук си имам едно мнение, но ще си го задържа. Все пак са помогнали на две деца и заслужават уважение.
Сигурна съм, че ако те не бяха слезли долу, щеше да се намери човек да слезе.
Не вярвам, че там е било сеир. Ако някой си вярва в това, то за мен има нещо сбъркано.
Извода за мен е, че с  опасността шега не бива. И трябва да учим децата си да се пазят, да мислят за последици. А не да търсим виновници и кой гледал, кой спасявал. дори когато не очакваме съдбата ни поднася изненади. Просто трябва да приемем, че нямаме контрол над всичко.
Може и глупаво да ви се строи, но считам, че наред с часовете в училище трябва да има и такива за реакция в определени ситуации. Според мен професионалисти трябва да обясняват на децата правилно поведение в опасни ситуации. Както за запазване на собствен живот, така и за оказване на помощ.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2011, 10:13 от Sesana

# 393
  • Мнения: 2 241
Някой викна ли ключара? Или да го викна аз, да не ме обвините в безучастност...

Аз отдавна призовах за това...
Чашата преля преди няколко страници  Tired

# 394
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
Виждам, обединили сте се около идеята, че темата трябва да приключи.
Да бъде.

Общи условия

Активация на акаунт