20 минути с цигара срещу смъртта...

  • 15 780
  • 394
  •   1
Отговори
# 360
  • out of space
  • Мнения: 8 574
За мен също не трябва да се заключва темата. Трябва да се въведе нещо за курортните селища, не само по морето и дунава , но и планински.
В Созопол няма ли патрулираща кола? Това не е било някъде в неохраняема зона.

патрулираща кола по скалите  Tired
Бяхме в Лозенец това лято. Имаше патрулираща кола, която основно следеше двама гъзари в кабриолет.

Колко патрулиращи коли трябва да има според теб и къде да се насочат главно?

Не можете ли да разберете, че има инциденти, просто се случват и ние нищо не можем да направим. Не могат нищо да направят и свидетелите.
Тежко е. Не може да се търси вина никому.
Да се подставят табели е добра идея, поне като начало.

# 361
  • Мнения: 2 510

В Созопол няма ли патрулираща кола? Това не е било някъде в неохраняема зона.

      Снежи, съжалявам, но работата на патрулиращата кола е да следи за нарушаване на общественият ред. С какво някой, който отива да се снима на скалите нарушава общественият ред?
Че е така, така е, но не задълженията а човещината би ги накарало да слязат и предупредат гражданите.
Arayа, Созопол не е София. До тези скали се стига предполагам по път.

Във Враца има патрулиращи коли и минават през Вратцата и ако видят някой да се е провисил, няма да си обърнат главата.
 Свикнахме да не правим забележки, но понякога това спасява много неща.

# 362
  • Мнения: 6 624
Тъй де ама в Созопол сигурно има много подобни места ,какъв е шанса патрулиращата кола да минава точно в момента на точно това място, където някой е решил да се снима ?

# 363
  • Мнения: 427
  В днешно време , много малко хора ще обърнат внимание на предупреждение , дошло от
  непознат.По скоро ще приемат това или като заяждане , или изобщо няма да обърнат внимание
  на човек опитал се да предупреди за опасност.
  Много пъти по плажа съм била свидетел, когато спасителите ще си пръснат бузите да надуват свирката , за да изкарат от морето я деца , я възрастни . Стигало се е дори и до опит за саморазправа със спасителите от страна на някой плажуващ .Да не говорим че има и родители , които отивайки на плажа с децата си , смятат че децата им стават грижа на спасителите .
Бях на плажа , когато при вълнение и мъртво течение , спасител на два пъти вади едни и същи деца от водата . Но така и не видях родител да отиде при тези деца  , поне да ги попита защо спасителят ги извади от водата .  Sad
Как очакваме децата да спазват някакви правила , или дори предупредителни табели , когато самите им родители не го правят .
Грешката  започва от възрастните . Може би първо те трябва да се научат , осъзнаят , че има правила и закони ,които трябва да се спазват . 
Съчувствам на родителите , дано да намерят сили в себе си , за да живеят с болката . Sad

# 364
  • Варна
  • Мнения: 18 000
Четох статия в Стандарт - интервю с момичетата, които са били с Едит.
Скалите не са близо до път. Първо са слезли по някакви стълбички покрай ресторанта, след това са продължили по пътечка до скалите.

# 365
  • Мнения: 1 788
Като стана дума за морето...
Родена и израстнала съм на морето, а летата прекарвах с баща ми по плажовете.
И мога смело да кажа, че след 15-20 август, морето се променя. Почти е невъзможно да го видиш спокойно, а дори и привидно да е, като влезеш дърпа доста...
Някои го наричат Преображение, някои - есен и т.н. Преди това - юни, юли дори вълните при вятър са различни...
Това само като кратка "полезна вметка".
 Peace

# 366
  • Мнения: X
Преди това - юни, юли дори вълните при вятър са различни...
Това само като кратка "полезна вметка".
 Peace

Така е, но удавяния стават през цялото време. Миналата година юли месец на южния плаж пред очите ни извадиха удавен мъж. Беше доста едър и е бил вътре с детето и жена си. Там е много плитко и още не мога да разбера как е станало. Вълни нямаше. Същия плаж за който говори спасителя от постнатата на предната страница статия на в. Труд. Пак по това време на Почивка видяхме мъж с 2-3 годишно момиченце в ръце как изчезва и се появява от водата. Гонеха надувна топка, която беше отишла много далеч. Нито можеше да вика, нито нищо. Просто потъваше с детето на ръце. Извадиха ги други мъже от плажа. Жена му даже не разбра какво стана, докато не се втурнаха всички във водата. Пак нямаше вълни.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 18 000
Преди това - юни, юли дори вълните при вятър са различни...
Това само като кратка "полезна вметка".
 Peace

Така е, но удавяния стават през цялото време. Миналата година юли месец на южния плаж пред очите ни извадиха удавен мъж. Беше доста едър и е бил вътре с детето и жена си. Там е много плитко и още не мога да разбера как е станало. Вълни нямаше. Същия плаж за който говори спасителя от постнатата на предната страница статия на в. Труд. Пак по това време на Почивка видяхме мъж с 2-3 годишно момиченце в ръце как изчезва и се появява от водата. Гонеха надувна топка, която беше отишла много далеч. Нито можеше да вика, нито нищо. Просто потъваше с детето на ръце. Извадиха ги други мъже от плажа. Жена му даже не разбра какво стана, докато не се втурнаха всички във водата. Пак нямаше вълни.

Хора, които не могат да си преценят силите, че трябва да имат и за обратния път ще има винаги.
Вярно е че през август морето е особено опасно, мъртвото вълнение е често срещано, то е опасно и за опитни плувци. За незапознатите да кажа, че мъртво вълнение може да има и без да има големи вълни. Като бяхме деца често казваха че през август морето взема жертви, тогава не съм се замисляла.

# 368
  • Мнения: 2 510
Морето е опасно през всички месеци, дори и на охраняеми места и добре познати.
Случаите с удавянията няма да свършат, но все пак ще намалеят, ако има табели, наблюдения и т.н.
Какво ще кажете за камери, поне на такива опасни места и то в близост да населено място и посещавани от много туристи.

# 369
  • Варна
  • Мнения: 18 000

Какво ще кажете за камери, поне на такива опасни места и то в близост да населено място и посещавани от много туристи.

Предупредителни табелки е по-добър вариант. Не виждам никакъв смисъл от камери.
В статията , която четох, момичетата казаха че не са прескачали никакви заграждения. Не бяха с усещането, че са направили нещо особено опасно или нередно.

# 370
  • Мнения: 750
За тези, които са гледали - не мога веднага да ги съдя. Виждала съм как почва да се дави човек, бях наблизо във водата, ужасно се изплаших, плувам, но не съм се учила да влача още някой освен себе си и стоях и чаках здравата да се набълбука за да не ме удави и тогава да помагам, поне да опитам а ако не , поне да седя на мястото, да се знае къде е -всичко свърши добре, слава Богу. Та вместо камери си мислех (извън инцидента) , не влизайте сами в морето !

# 371
  • София
  • Мнения: 8 002
Не винаги може да се предвидят всички рискове. И по един полицай на глава от населението да назначат, пак ще има инциденти.

# 372
  • Мнения: 2 510
Камерите са за предупреждение на някой, който е решил, че ще пренебрегне това което чете, включително и за малки деца.
Застраховката, че можеш да вържеш детето до себе си, особено по-големите е никаква /според мен/.
Хората освем малко запознати, станаха и много самонадеени. Като прибавим и това, че не се търпи "някоя лелка" или "изкуфял дедко" да ти дава акъл.
По-добре някакъв оторизиран  представител .
Просто, паника ме хваща за днешното подрастващо поколение.

# 373
  • Мнения: 1 788
...
Хората освем малко запознати, станаха и много самонадеени. Като прибавим и това, че не се търпи "някоя лелка" или "изкуфял дедко" да ти дава акъл.
...
Не мисля, че в конкретния случай става дума точно за такива деца.

Но говорим ли принципно, виновни за това са единствено родителите, които учат децата си на незачитане на чуждото мнение, в някои по-особени ситуации...
Ако едно време се намираше възрастен, който да те изгони от опасно място и децата да го послушат, то сега такива възрастни са изключение и рядкост, защото на кой човек му се занимава с разярения татко или мама, които не пропускат да покажат, че никой няма право да прави забележка на скъпоценните наследници...
Така че - сърдете се на възрастните, не на децата...

# 374
  • Мнения: 3 181
Омръзна ми да чета как нелепо умират деца в България. Как на лагери се давят в басейн пред погледите на трима учители, как ги засмуква шахта на басейн, как ги хваща ток в шадраван, също и на въртележка... и още и още. Това е защото няма правила, няма контрол, няма наказание.
Peaceи неоправдавам хората, които са гледали..........поне да бяха отишли да извикат спасител, да направшт нещо, но явно не само смелост са нямали, но и мозък Mr. Greenда измислят нещо

Общи условия

Активация на акаунт