Разлика в годинките...

  • 6 906
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 657
Разликата между двете ми деца е 3 години. Не бих могла да дам универсално мнение дали е добре или зле. Всеки си знае възможностите, ситуацията относно служебна заетост, опции за помощ, физическо състояние, издръжливост. Имам наблюдение, че при малка разлика между децата по-малкото израства по-бързо в емоционален и умствен аспект, защото общува ежедневно с по-голямо дете. При деца с по-голяма разлика я има дистанцията на възрастта, интересите им са доста различни и нямат толкова много допирни точки.

# 61
  • Мнения: 445
До 2 години. 1.5-2. Аз исках деца с такава разлика, но мъжа ми го беше страх, сега пък аз не желая второ дете. Просто отмина момента в който бях готова.

# 62
  • Мнения: 24 467
Хич не бъди сигурна.
 Laughing
Да не си на възрастта на библейската Сара?
хххххххххххххххххххххххх
Понякога се случва родителите да бързат с второто дете, но не заради малката разлика, а защото намират, че възрастта им за родителстване напредва. Позвам такива случаи.

# 63
  • Мнения: 62
 Mr. Green Аз, аз съм на възрастта на библейската Сара  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 800
Разликата на моите е 3 г. и 6 м. Малко, много - вече си играят и са екип нищо че са момиче и момче, един без друг не могат. Имаше моменти, когато ми беше много трудно - ситуации като аз кърмя малчо, каката иска да й избърша дупето или точно в момента много спешно иска нещо си там. Веселбата вкъщи е пълна.

# 65
  • Мнения: 159
Разликата на моите е 3 г. и 6 м. Малко, много - вече си играят и са екип нищо че са момиче и момче, един без друг не могат. Имаше моменти, когато ми беше много трудно - ситуации като аз кърмя малчо, каката иска да й избърша дупето или точно в момента много спешно иска нещо си там. Веселбата вкъщи е пълна.
ами как се справяхте примерно с детската градина,като водеше каката?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 23 688
Разликата на моите е 3 г. и 6 м. Малко, много - вече си играят и са екип нищо че са момиче и момче, един без друг не могат. Имаше моменти, когато ми беше много трудно - ситуации като аз кърмя малчо, каката иска да й избърша дупето или точно в момента много спешно иска нещо си там. Веселбата вкъщи е пълна.
ами как се справяхте примерно с детската градина,като водеше каката?
И къде е проблема с воденето на градина - слага се бебето в количката и се води другото дете.

# 67
  • Мнения: 330
Бебенце на няколко месеца се извежда зимата сутрин в 8 ч. за да се заведе другото дете ли?
Не знам, аз с кола пред блока и градина на 5 минути с едно едва се справям. Ама сигурно се свиква, човек знае 2 и 200.

# 68
  • Мнения: 1 567
Мами каква разлика в годинките имат децата ви?Аз имам син на 1г.и догодина искам още едно.Трудно ли се гледат деца с малка разлика?

Ми, моите имат разлика от 12 години.

# 69
  • София
  • Мнения: 20 093
Разликата на моите е 3 г. и 6 м. Малко, много - вече си играят и са екип нищо че са момиче и момче, един без друг не могат. Имаше моменти, когато ми беше много трудно - ситуации като аз кърмя малчо, каката иска да й избърша дупето или точно в момента много спешно иска нещо си там. Веселбата вкъщи е пълна.
ами как се справяхте примерно с детската градина,като водеше каката?
И къде е проблема с воденето на градина - слага се бебето в количката и се води другото дете.


Или пък по-голямото дете не ходи на градина.

# 70
  • Мнения: 445
Или го води таткото.

# 71
  • Мнения: 513
И аз, ако имам бебе, не знам как бих водила сина ми на градина. Градината въобще не е близко, ходим с градския транспорт, аз не шофирам. Таткото работи на смени, първата започва в 6.30, а втората свършва в 1.30 след полунощ, тоест всеки ден съм ангажирана или с водене, или с взимане. Но като се обзаведем с бебе,  ще му мислим.

# 72
  • Мнения: 1 213
Разликата на моите е 3 г. и 6 м. Малко, много - вече си играят и са екип нищо че са момиче и момче, един без друг не могат. Имаше моменти, когато ми беше много трудно - ситуации като аз кърмя малчо, каката иска да й избърша дупето или точно в момента много спешно иска нещо си там. Веселбата вкъщи е пълна.
ами как се справяхте примерно с детската градина,като водеше каката?
И къде е проблема с воденето на градина - слага се бебето в количката и се води другото дете.


Или пък по-голямото дете не ходи на градина.

Води го комшийката Peace,както беше нашия случай.Разликата на моите е  3г. и 7м.

# 73
  • Мнения: 685
 Mr. Green За моите е видно в момента от линтичките долу...има-няма 14 год разлика.  Mr. Green Перфектно!
Никога не съм си мислила, че може да ми се случи нещо подобно.
Като дете, което е само и си нямам брат и сестра си казвах, че ще имам поне 2 деца, та и повече....Когато се роди каката и животът ни завъртя, учене, работа бля-бля хич не ми идваше на ума, че искам второ, па и тя каквато щурачка беше ни взе тока с баща и. Когато порасна ни стана хубаво  Mr. Green самостоятелно дете и скиторене насам-натам (тя с нас) и така до момента, в който почна да ни отрязва, че не ни искала  hahaha МъжО му светна лампата, че иска второ и щуркелът ни прати  Laughing голямата ми помага, може да не е от тези, които чистят и готвят на тези години, но имам ли нужда ще се справи детето с малката, то пък и тя вече е голяма и нп.
та въобще не съжалявам за разликата.

Хубава разлика вероятно е около 5-6-7 год....но това за 1-2 год разлика си е според мен все едно имаш 2 бебета  Crazy то на 2 год все още едното може в количка да се вози къде бебето, къде малкото да върви за разходки.

 newsm78 За ДГ пък не разбирам това, което някой казват...Как в 8 ч сутринта ще изведа бебето?
Пак си е до зависи, дали бебето е съвсем новородено и дали вън не е -10-15градуса...но пък бебе над 6 м и Т над 0 гр и облечено подходящо не виждам какво ще го пазите постоянно вкъщи.
Сещам се за позната, която имаше "наглостта" да вика свекито или свекър си до тях, за да води едното дете на градина, защото тя не можела да излезе с малкото тогава на година-година и повече на студено време, но без да вали примерно и без да е кучешки студ...ееее какво пречи да го облече с космонавт и да го сложи в количката завито с одеяло ?

# 74
  • Мнения: 1 677
Моите деца са с разлика от три години и половина. Всяко семейство преценява само за себе си. Аз смятам, че това е най-добрата разлика за нас.

Общи условия

Активация на акаунт