Връзките на обувките

  • 12 974
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 450
  Още не е  - пет и половина. Купувам и обувки с лепки. Иначе възли може да прави от около тригодишна, действително, понеже с баща и си играят да връзват морски възли.

# 16
  • Мнения: 861


Ако обаче се гледа на връзването като на някакво средство за развитие на фината моторика, имаме една книжка с различни видове възли, над сто са сигурно - алпийски, моряшки, рибарски... Та синът ми и баща му си играят с часове да връзват и развързват, дори и да не си развиват каквото-там-се-развива, поне се забавляват  Simple Smile


BirdsFlu, може ли линк към книжката или заглавие и издателство?

# 17
  • Мнения: 808
И моят син не може да се справя с връзките. За детската градина купувам обувки с лепки. Има и такива с връзки, но тях слагаме когато има някой да му помага.

# 18
  • Мнения: 4 841


Ако обаче се гледа на връзването като на някакво средство за развитие на фината моторика, имаме една книжка с различни видове възли, над сто са сигурно - алпийски, моряшки, рибарски... Та синът ми и баща му си играят с часове да връзват и развързват, дори и да не си развиват каквото-там-се-развива, поне се забавляват  Simple Smile


BirdsFlu, може ли линк към книжката или заглавие и издателство?

Довечера от в къщи  Peace

# 19
# 20
  • загубено
  • Мнения: 6 489
На 6 и половина се научи.
Купих му кецове и голям кеф беше.
Научи се на месец някъде.
НО връзва по невероятен начин,сучи премята и се получава.
Аз ако вържа така,най-много да си вържа ръцете.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Изобщо не ми е нереалистично да го прави тригодишно.

Откъде този извод - видяла си тригодишно дете да си връзва обувките само ли?
Не става въпрос за класически възел, а за фльонга.

# 22
  • Мнения: 4 555
Не съм видяла, но не мисля, че е невъзможно поне едно дете да го може. Виждала съм 3-годишни да свирят на цигулка, така че смятам всичко за възможно  Laughing
Иначе дали е по силите на всички тригодишни, не знам. Не мисля, че някой се е занимавал да ги учи, за да провери схващат ли.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 103
Изобщо не ми е нереалистично да го прави тригодишно.

Откъде този извод - видяла си тригодишно дете да си връзва обувките само ли?
Не става въпрос за класически възел, а за фльонга.
аз съм виждала 4 годишно да прави фльонга на коланчето на роклята си, научила се за 1 ден буквално....... деца разни...

# 24
  • Мнения: 54 413
На 6 и половина се научи.
Купих му кецове и голям кеф беше.
Научи се на месец някъде.
НО връзва по невероятен начин,сучи премята и се получава.
Аз ако вържа така,най-много да си вържа ръцете.



И моята така ! Grinning
Как ги премяташе тия връзки , не знам , но ставаше все пак . Peace

По-късно се научи по правилния начин ! Wink

# 25
  • Мнения: 4 555
Аз правилния начин го научих чак в края на гимназията. До тогава ги връзвах по собствен, измислен от мен начин  Laughing Помня, че ни учиха в първи клас, но аз все не схващах и накрая направих нещо, което докара крайния резултат, без да минавам през онзи момент, дето все не можех да го схвана.

# 26
  • Мнения: 21 450
  Могат, ако това ви е спора - могат. Дъщеря ми можеше да върже фльонга, възел съединяващ две корди, и още някои рибарски с малките пръстета между три и четири. Но това не е кой знае какво, понеже не можеше и още не може още сто други неща. Пък за обувки, въобще не е и опитвала.
 

# 27
  • Мнения: 7 837
Големият ми син е на 6 и половина, връзва ги от около 2-3 месеца сам. Поиска да му покажа няколко пъти и първоначално започна с карате униформата, защото връзките там са по-дълги и му беше по-удобно. След това, бързо се справи и с обувките.

# 28
  • София
  • Мнения: 283
Синът ми е на почти 5г. и още не може да се справи с връзването на обувките. Опитвали сме, обяснявали сме, но вероятно още не е настъпил момента. Затруднява се. Иначе има обувки с връзки, но ги обува когато има кой да му ги завърже. Иначе на детска - само обувки с лепки.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз все още връзвам връзки по мой си начин, според мъж ми в пъти по - труден от обичайното връзване.
Та изобщо не се мъча да показвам на детето  Crazy с татко си се учат уж, но все още не може сама да се оправя идеално с връзките, на 7г. е.

Общи условия

Активация на акаунт