Връзките на обувките

  • 12 976
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 589
Мисля,че беше на 7год.На училище се научи,аз не съм обръщала особенно внимание на това-имаше обувки/маратонки с лепки. Сега прави двоен възел,нещо , което аз не мога да направя.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Голям зор беше с тези връзки . Многоооо време му взимах обувки с лепки . Embarassed

# 62
  • Мнения: 952
и аз купувам обувки с лепки,моят син е на 6 и половина и още не съм му показвала  как става връзването. Май ще трябва вече да се учим newsm78

# 63
  • Мнения: 959
дъщеря ми прави другият месец 6 год., точно преди една седмица само за един ден се научи да си връзва връзките на маратонките, но имахме и голям стимул. Дядо и и донесе чисто нови найкове с камери, но с връзки, казах и че докато не се научи да си ги връзва няма да ходи с тях на градина - това се случва в неделя сутринта, е до вечерта вече си ги вързваше. Показах и 3 или 4ри пъти и това беше. Сега е много доволна, че може да си връзва връзките, даже тръгна да учи и нейните приятелчета от градината  Peace

# 64
  • Мнения: 1 734
До сега на синчето съм взимала все обувки с лепки. Просто не е имало къде да се научи. Но, вече крачето порасна и няма лепки, всички са с връзки. Голям зор казвам ви, аз показвам, той уж се е научил, но нищо не излиза. Сутрин аз връзвам, но като го взимам от училище все някоя връзка излязла и се влачи. Трябва да се научи, няма как, но за сега не го умее туй нещо.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 768
sia ще се научи, малък е още.
Аз навремето сама се научих, в смисъл, че това което на мен ми показваха,  ми беше много трудно. По някакъв начин си измислих моя си техника за връзване и още си се връзвам така. Laughing

# 66
  • Мнения: 2 658
Голям зор беше с тези връзки . Многоооо време му взимах обувки с лепки . Embarassed

Оууу, дааа, подсетихте ме.. И при нас беше мъъъкааа... май беше на към 6 и половина. С много зор се научи. Просто вече тогава май имаше обувки/маратонки с връзки и се наложи.
Както и да познава часовник със стрелки, между другото. Пак на тази възраст някъде.. или маалко след това, към 7г беше може би.. позабравила съм.. пак с мноого зор и повтаряне.

Иначе точно миналата седмица купих едни обувки с връзки на дребната. Като за големи са. Страхотни бяха, не бих ги подминала само, защото са с връзки и тя скоро няма да може да борави.. Ще ги връзваме, в градината също, когато им се наложи толкова.

Последна редакция: вт, 18 окт 2011, 12:09 от Сова

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте,  смятате ли, че една учителка би се навела да върже връзките на   маратонките на детето ви? И по-конкретно  ако детето е със СОП и има нужда от  помощ?

# 68
  • Мнения: 11 916
Не е със СОП детето ми, рядко имаше обувки с връзки, да помага ха му госпожите.

# 69
  • Мнения: 4 762
Зависи от учителката. Аз не съм, но бих се навела. Синът ми ходи на хокей и на целия отбор им връзвам връзките преди или по време на мач или тренировка. За техните крака вече няма специални маратонки с лепенки, всички вече са връзки, а нито едно от децата не може да връзва. Става въпрос за 8-9-годишни деца.

Останалите му обувки са с лепенки, включително маратонките за спорта в училище.

# 70
  • Мнения: 2 579
На нашия син още от сега му е интересно и ако го оставя, ще се опита да върже моите, тъй като неговите за този сезон са със велкро. Но не съм си го поставяла за цел. Мисля, че още му е раничко на 2 г. за това, но може за куриоза да пробвам да видя как ще се справи. Засега има голямо желание да ми закопчава циповете и до някаква степен успява.
Аз самата се научих чак на 6 години и след дълги и прочувствени обяснения от цялата рода как се връзва панделка. Но аз и по принцип сега като възрастен не съм особено сръчна в ръцете.

# 71
  • Мнения: 21 457
Да, мисля, че учителката би ги вързала, ако ме го е направила, може би не е забелязала?
Развързаните връзки са опасни при ходене, тичане, ако детето си ги застъпи като става.

Общи условия

Активация на акаунт