Убиха Кадафи?

  • 13 673
  • 234
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз, пък смятам, че докато беше жив Кадафи щеше да има размирици и невинни жертви. И това е, независимо дали щеше да е в затвора - осъден, или в дълъг процес.
Смятам, че самата новина че вече не е жив ще успокои нещата. Пък ние може и никога да не разберем какво точно се е случило...

# 151
  • Мнения: 4 461
Влаченето и обесването на Мусолини е филмирано, на германците въобще не им било до саморазправа с Хитлер, били са заети ожесточено да защитават Берлин от настъплението на руснаците. Дадоха са и примери за други диктатори, много по- жестоки и свирепи, с които не е имало саморазправа.
Това, което става в Либия не моге да бъде оправдано по никакъв начин, ако само за миг допуснем, че може да има обяснение, значи наистина общочовешките цености са мит.

Интерсно мнение за Кадафи от д-р Здравко Георгиев
http://www.glasove.com/dr-zdravko-georgiev-dopuskam-che-bulgariy … sichko-tova-16938

# 152
  • Мнения: 4 841
Попаднах на мнението на Киряк Цонев - за тези, които не знаят, той е един от най-добрите ни арабисти, дългогодишен дипломат с огромни познания за бита и нравите в арабския свят. Освен това е журналист, преподавател, и е човек с доста богат житейски опит и малко нестандартни гледни точки. С интерес очаквах точно неговото мнение, и като го открих, реших да го споделя с вас.

# 153
  • Мнения: 1 031
Кадрите са грозни така е ,но ако по времето на Хитлер и Мусолини съществуваше днешната техника 100 % е сигурно  ,че и тяхната смърт щеше да се снима и разпространява по този варварски начин.Човечеството не се е променило и няма скоро да се промени.
Нацистите ги съдиха в Нюрнберг.

# 154
  • Мнения: 517
Цонев казва всичко. Полезно е да бъде прочетен. Birdsflu Peace

# 155
  • Мнения: 4 892
"Ще се действа по многовековните бедуински закони, където господства отмъщението. Изкуствено поддържаният от Кадафи висок стандарт ще трябва да бъде забравен. Либия ще бъде принудена да внася най-елементарни стоки - защото тя просто не произвежда такива, а това ще е добре дошло на затъващата в криза западна икономика. Може би ще се търси международна помощ за изхранването на страната. Либийците трябва да се научат да работят - нещо, което досега се вършеше от многобройните чуждестранни специалисти. Те ще трябва да се откажат от уникалните си социални придобивки - безплатно образование, включително зад граница, безплатна медицинска помощ, включително зад граница, безплатни лекарства, безплатен обществен транспорт и т.н. Идва времето на пазарната икономика. А това е сложен процес - опитали сме го върху собствения си гръб."


Хубава статия на Киряк Цонев.


Ето за това говорех,  10 c's, това е обяснението, което търсиш. И най-вече в болднатото. Да, диваци са. Такива са ги направили.  За мен либийците са употребени както от вън, така и от собствения си диктатор Кадафи. Тези неща си ги писахме още в първата тема и там Невена Виролан ми обясняваше за образованието в Либия и прочие хубавини, а истината е съвсем друга.  Никак няма да им е лесно.

Тотално осъждам дивашката пропаганда на медиите, но възгласи като вива Кастро ми идват малко в повечко. Предпочитам обективност.

# 156
  • Мнения: 1 262
Попаднах на мнението на Киряк Цонев - за тези, които не знаят, той е един от най-добрите ни арабисти, дългогодишен дипломат с огромни познания за бита и нравите в арабския свят. Освен това е журналист, преподавател, и е човек с доста богат житейски опит и малко нестандартни гледни точки. С интерес очаквах точно неговото мнение, и като го открих, реших да го споделя с вас.

Напълно съм съгласна с написаното от Киряк Цонев!
Кадафи беше стъпил здраво на вратовете на народа си, дори и с цената на деспот, но е факт , че те живееха добре!
Грешката на Кадафи пред Запада беше , че не им позволи да се разпореждат безконтролно с Либийските богатства!
Сценария беше добре режисиран от горе!Убийството му , точно от ръката на либийците беше предсказуемо.Той и режимът му наистина трябваше да си отидат.

Дълго чаканата демокрация според мен ще се изрази в пълен хаос в близките години.

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 16:43 от mari:)

# 157
  • Мнения: 502
Попаднах на мнението на Киряк Цонев - за тези, които не знаят, той е един от най-добрите ни арабисти, дългогодишен дипломат с огромни познания за бита и нравите в арабския свят. Освен това е журналист, преподавател, и е човек с доста богат житейски опит и малко нестандартни гледни точки. С интерес очаквах точно неговото мнение, и като го открих, реших да го споделя с вас.

   Откровената истина в мнението на  Киряк Цонев.  Peace

# 158
  • Мнения: 4 892
Грешката на Кадафи пред Запада беше , че не им позволи да се разпореждат безконтролно с Либийските богатства!

И че допусна хората в страната му да станат готованци. Консуматори.  И с годините да подценят образование и прочие.

Трудничко, ше им е, много.

И всъщност изобщо не смятам, че са били толкова добре. Това за мен е абсолютна илюзия.

# 159
  • Мнения: 1 262
Грешката на Кадафи пред Запада беше , че не им позволи да се разпореждат безконтролно с Либийските богатства!

И че допусна хората в страната му да станат готованци. Консуматори.  И с годините да подценят образование и прочие.

Трудничко, ше им е, много.

И всъщност изобщо не смятам, че са били толкова добре. Това за мен е абсолютна илюзия.

Да, така е, както е написал и Киряк, ще им е трудно да забравят изкуствено поддържания стандарт на живот.

# 160
  • Мнения: 60
И че допусна хората в страната му да станат готованци. Консуматори.  И с годините да подценят образование и прочие.

е , те все едно са или някакви работари преди нефта ,
същите са си били - в родовообщинен строй насред пустинята , какви да бъдат ...
нито са работели , нищо са учили , нито и сега ще тръгнат да го правят ..

# 161
  • Мнения: 4 892
Абе не е баш така, ама айде. Не са типичната мюсюлманска страна, изолирана от света.  За толкоз години можеше да направи нещо Кадафиту, вместо да разчита, че става само с пари. Уви, трябва и акъл.

# 162
  • Мнения: 60
от най-изостаналите са ,
няма конституция , нито е имало ,
Кадафи не заема никакъв пост и крал не е , не му и трябвало - щом опъва някъде шатрата , какво ли е останалото  ...
синовете му ги е образовал и цивилизовал , личи си добрата среда , а тях така примитивно са ги убили ......

# 163
  • София
  • Мнения: 30 142
...Дълго чаканата демокрация според мен ще се изрази в пълен хаос в близките години.

напълно съм съгласна. От прочетеното оставам с впечатление, че самите либийци не са наясно, че сега ще трябва да запрятат ръкави, да работят и че няма да им е толкова сигурен начина на живот, а ще трябва сами да си го осигуряват и докато се лутат и напасват към новата обстановка, великите сили ще ограбят д-вата им, ще имат контрол в/у петрола и либийците ще станат чираци в собствената си д-ва.
Дано греша  newsm78

# 164
  • Мнения: 4 916
Предразсъдъците са голяма работа.
Да не се чудим когато българите ни изкарват мързеливи, необразовани и всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт