за раждането

  • 4 888
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 656
Да, наистина си в заблуда, зависи от упойката. При секциото с локална упойка майката чува всичко, не вижда самата операция, защото пред лицето й се поставя параван, но веднага чува плача на детето си и може да го гушне  Peace

# 76
  • Мнения: 9 483
За това писах,че "мисля" не съм сигурна дали е така,но по това което са ми разказвали познати и приятелки съм останала с впечатлението ,че тази част от раждането се случва чак след като се посъвземеш от упойката не веднага след самото раждане.

Само ако родилката е била с пълна...

# 77
  • Мнения: 646
Явно наистина съм сгрешила със сравненията за което моля да ме извините  Embarassed, но пак си оставам за естественото раждане(разбира се ако е по желание)  Peace

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 23:32 от DidiDani11

# 78
  • Мнения: X
Зависи от болницата.

# 79
  • Мнения: 351
Току-що прочетох тази статия за цезаровото сечение http://life.dir.bg/news.php?id=10047426#appComments и се сетих за тази тема.
В нея е записано следното "Става въпрос за сериозна коремна операция, която крие много рискове и съответно висока смъртност. Поради тази причина миналата седмица в Брюксел е приет проект за изработването на общоевропейски стандарти, които да доведат до намаляването на раждането чрез цезарово сечение."

и това "Опитът на лекарите в ЕС показал, че към цезарово сечение често прибягват млади лекари, които не са обучени да водят седалищно раждане или раждане при многоплодова бременност, а „се оказа, че това е и по-добре платено”."

Аз лично мисля да раждам по естествен път, стига да нямам медицински противопоказания.

# 80
  • Мнения: X
Аз мисля, че тези, които раждат със секцио по желание, не са толкова много. Съвсем друг е въпросът за медицинскитъе показания и каква част от тях са абсолютни.

# 81
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Отговорих с опцията естествено раждане. Ако второто ми раждане се развие както първото би било добре, въпреки че не бих отказала упойка, защото доста часове се мъчих в предродилна зала. После всичко стана много бързо и слава богу без никакви намеси като епизиотомия и под.

# 82
  • UK
  • Мнения: 2 838
Аз съм за нормално раждане с упойка.
Родих секцио заради седалищно разположение на плода. Надявам се вторият път да мога да родя нормално.

# 83
  • България
  • Мнения: 757
Отговор номер 3!

# 84
  • Мнения: 2 172
Нормално разбира се!
И трите си деца съм родила по естествен път без упойки.При все,че първото ми раждане беше доста тежко и болезнено и съм свръх пъзла....избрах този начин и за следващите си деца  Peace
Възстановяването/ако изобщо имаше такова беше мигновенно/  Peace

Ако пък се случи да родиш без грам шевове/като моето трето  Party /...направо все едно не си раждала след това  Crazy

# 85
  • Мнения: 403
Нормално разбира се!
И трите си деца съм родила по естествен път без упойки.При все,че първото ми раждане беше доста тежко и болезнено и съм свръх пъзла....избрах този начин и за следващите си деца  Peace
Възстановяването/ако изобщо имаше такова беше мигновенно/  Peace

Ако пък се случи да родиш без грам шевове/като моето трето  Party /...направо все едно не си раждала след това  Crazy

аз нямам шевове и се надявам и следващите ми раждания да са такива, ама какъв е шанса не знам Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 172
Нормално разбира се!
И трите си деца съм родила по естествен път без упойки.При все,че първото ми раждане беше доста тежко и болезнено и съм свръх пъзла....избрах този начин и за следващите си деца  Peace
Възстановяването/ако изобщо имаше такова беше мигновенно/  Peace

Ако пък се случи да родиш без грам шевове/като моето трето  Party /...направо все едно не си раждала след това  Crazy

аз нямам шевове и се надявам и следващите ми раждания да са такива, ама какъв е шанса не знам Simple Smile

Незнам дали има нещо общо....но с третата си бременност последния месец пих Арника  Laughing Казаха ,че направо правела чудеса....и колкото и да не ми се вярваше...взе,че се получи...а детето ми беше голямо,колкото и първото-точно 3.650 ,но даже доста по-дълго-53 см.
Второто ми дете беше доста по-малко .но въпреки това имам едно леко разкъсване отвътре на лигавицата и съответно едно шевче.

При първото бях с епизиотомия  Rolling Eyes

Така,че съм склонна да вярвам,че арниката изигра роля и то не само за самото изгонване...а и за самите контракции,които въпреки,че бяха цяла нощ/вкъщи/...не бяха нещо кой знае какво,гледах си тв...пиех си кафе...записвах си ги....и отидох със 6-7 см на сутринта  Peace

# 87
  • Мнения: 403


Незнам дали има нещо общо....но с третата си бременност последния месец пих Арника  Laughing Казаха ,че направо правела чудеса....и колкото и да не ми се вярваше...взе,че се получи...а детето ми беше голямо,колкото и първото-точно 3.650 ,но даже доста по-дълго-53 см.
Второто ми дете беше доста по-малко .но въпреки това имам едно леко разкъсване отвътре на лигавицата и съответно едно шевче.

При първото бях с епизиотомия  Rolling Eyes

Така,че съм склонна да вярвам,че арниката изигра роля и то не само за самото изгонване...а и за самите контракции,които въпреки,че бяха цяла нощ/вкъщи/...не бяха нещо кой знае какво,гледах си тв...пиех си кафе...записвах си ги....и отидох със 6-7 см на сутринта  Peace
[/quote]

Ами то какво точно представлява това, аз за първи път го чувам? Щерката иначе се роди 3550 кг. и 52 см. Аз по принцип съм с широк ханш е предполагам, че и с второто раждане няма да имам шевове, ама знае ли се как ще порасне второто Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 172
http://apteka.framar.bg/30001434/%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA% … ono#axzz1fk1PTLvg 
Представлява ето това.Има различни потенции,колкото по-малка потенция е..толкова по-силна е.Аз лично изпих 2 такива шишенца от 5-та потенция.Вътре са едни много малко бели топенца.
Хомеопатично е  Peace
Аз изобщо  не съм по хомеопатията,но това си го взех и си казах,че дори и да не помогне поне няма да навреди  Laughing
Препоръчват го повечето акушерки  Peace

# 89
  • Мнения: 403
http://apteka.framar.bg/30001434/%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA% … ono#axzz1fk1PTLvg 
Представлява ето това.Има различни потенции,колкото по-малка потенция е..толкова по-силна е.Аз лично изпих 2 такива шишенца от 5-та потенция.Вътре са едни много малко бели топенца.
Хомеопатично е  Peace
Аз изобщо  не съм по хомеопатията,но това си го взех и си казах,че дори и да не помогне поне няма да навреди  Laughing
Препоръчват го повечето акушерки  Peace

Благодаря ще видим какво ще правим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт