Как да откажа детето си от бибата?

  • 4 340
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Моят син се отказа самичък някъде след годинката, каучуковата беше в окаяно състояние, възможно е и да е била пробита от зъбките му, не пожела новата, която му бях купила, а старата я отхвърляше постоянно.

Мисля си, че авторката би могла малко да изчака, възможно е и детето само да се откаже.

Искам да споделя наблюденията си от тук. Често срещана гледка е, да се види дете на видима възраст 3- 4 год. с биберон в устата.

# 31
  • Мнения: 62
Моят големия ще стане след 2м на 4г и още е с биби и вече се вбесявам
Да Мадам така е френските деца са с бибита до доста късно.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 344
От 1сед вече е без биберон,нямаше драма,заспива спокойно и спи по цяла нощ...
Една сутрин баща му реши,че това е края на биберона и просто го изхвърли,за да не се изкушаваме да му го даваме,каза му,че го е хвърлил,защото е скъсан.После на няколко пъти,той пита за нея,но му казвахме,че е в кофата и дотам...В интерес на истината очаквах голяма драма около нея,слава Богу,свикна бързо...Успех на всички!

# 33
  • Мнения: 3 241
И ние бяхме на тази вълна до преди няколко месеца. Моника я ползваше само за заспиване.
Момичетата тук ми помогнаха с много идеи и аз ползвах комбинация от няколко.
 
Пътувахме и й казах, че сме я забравили. Заспиването не беше проблем, но се будеше през нощта и си я търсеше. Бяха големи истерии посред нощ и й я давах и я взимах сутрин тайно. Един ден я видя и вечерта казах "кучето я изяде" Simple Smile Но в крайна сметка и тези нощни търсения изчезнаха.
Онзи ден намери последната, захвърлена в една кутия, но й показах, че е скъсана, а и тя знае, че тя вече е голяма за нея и направихме ритуално хвърляне в боклука Simple Smile

# 34
  • Мнения: 15 379
Моят големия ще стане след 2м на 4г и още е с биби и вече се вбесявам
Да Мадам така е френските деца са с бибита до доста късно.

А как е захапката, как са зъбките?

# 35
  • Мнения: 354
Моят големия ще стане след 2м на 4г и още е с биби и вече се вбесявам
Да Мадам така е френските деца са с бибита до доста късно.

А как е захапката, как са зъбките?

Да,как са наистина зъбите и захапката?И ние все още ползваме биба и много се притеснявам да не й се изкривят зъбите Tired
От края на миналото лято я ползвахме предимно за сън,мноооого рядко и през деня.От скоро е на ясла и започна отново често да я търси и през деня и особено в яслата.Персонала там ми каза да не се притеснявам,че е временно явление и е от стреса,който изживява в момента Confused Но искам вече да я махаме,голяма е...притеснявам се както казах за зъбите.Вкъщи не съм правила опити да я махам и при спането исках да изчакам първо да си изкара зъбите,че така се успокоява,но с това темпо на никнене... Crazy

# 36
  • Мнения: 10 547
Срам, не срам, моето дете бие рекорда в темата.  Simple Smile Точно три години ползва биберона. Навръх третия рожден ден си казаха сбогом. От раз. Гуфи, любим герой, натоварен от детето с качества и като палавост Simple Smile, взе, че отмъкна пустата му биба.  Mr. Green
Последната година бибата служеше само за заспиване.
Зъби и захапка в отлично състояние. Лек говорен дефект, но идващ от къса юздичка.

# 37
  • Мнения: 354
А Касита не е твой рекорда Naughty  Mr. Green

Моят големия ще стане след 2м на 4г и още е с биби и вече се вбесявам

Та и за това и аз питам hahuhihi как е детето със зъбките след почти 4г с биба,че не е никак малко време

# 38
  • Мнения: 15 379
Аз съм виждала дете на 4 години, което е ползвало биберон до тази си възраст и захапката, че и зъбите са окаяни.
Тъй като моето дете е с къс френулум на горната устна, на година и 2-3 месеца го водих за първи път на ортодонт. Та докторът щеше да ме набие как може такова голямо дете да ползва биберон Laughing. Макар че ползвах върха за времето си при бибероните - биберон с място за зъбите.
Истината е, че след като махнахме биберона, френулумът е почти изцяло решен като проблем, но това и каза докторът.

# 39
  • Мнения: 2 216

Искам да споделя наблюденията си от тук. Често срещана гледка е, да се види дете на видима възраст 3- 4 год. с биберон в устата.


Аз виждам в магазините и тук се продават биберони за 36м т.е. до 3год възраст детето може да ползва биберон...

# 40
  • Мнения: 64
Мога само да кажа, че трябва да стане изведнъж. Ние така направихме. А и твоето дете е вече голямо, пробвай да й говориш, да й обясниш.

пак да се вклуча и да кажа,че от 5 май сме без биберон..обяснения не помогнаха просто вечерта реших,че повече няма да я дам,казах и че кучето я изяло плака многооо 1 час горката бях на косъм да и я дам отново но си казах не.....и това беше повече 1сълза не е проронила за биберон..
е казваше ще купим нова или нещо подобно но това беше....сега заспива малко по трудно.не веднага както с биберон,въртим се,говорим но заспива....успех на всички Simple Smile

# 41
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663

Искам да споделя наблюденията си от тук. Често срещана гледка е, да се види дете на видима възраст 3- 4 год. с биберон в устата.


Аз виждам в магазините и тук се продават биберони за 36м т.е. до 3год възраст детето може да ползва биберон...


В интерес на истината, след като детето навърши 2 години бяхме поканени с писмо да посетим зъболекар, тук профилактика е задължителна. Докато чакахме да ни приемат забелязах на две места нанизи от биберони, навярно на малки пациенти разделили се с тях безвъзвратно.
Но се наблюдават и изключения разбира се  Grinning

# 42
  • Мнения: 2 216
Аз не смятам до 3г да давам биберон, но щом се произвеждат до такава възраст, мисля че са съобразени с развитието на детето

# 43
  • Мнения: 97
дъщеря ми сама се отказа от бибата, някъде около годинката, не помня вече, ама отдавна беше. обаче долните й зъби са криви, направо се чудя каква е тая работа и от какво ще се изкривят тия зъби. е вярно, те първи израснаха и имаше период в който ползваше биба, само за заспиване обаче, и имаше зъби, ама то не беше за дълго  ooooh!
ама е мъничка още да я водя на зъболекар, ще изчакам да стане поне на 2

# 44
  • Мнения: 15 379
ама е мъничка още да я водя на зъболекар, ще изчакам да стане поне на 2

Кое й е мъничкото Shocked?
Аз моят син го заведох още на 9 месеца на зъболекар, на 12 месеца е препоръчителен първият преглед при ортодонт. След навършването на 12 месеца е задължително на всеки 6 месеца детето да се води на профилактични прегледи при специалист стоматолог. На 36 месеца е следващото посещение при ортодонт.

Общи условия

Активация на акаунт