Що е то - стара мома ?

  • 33 329
  • 386
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 30 802
Това си важи за първо венчило, нас парясаните не ни закачайте- правилата са други, оставете ни да си се веселим.

# 331
  • Мнения: X
Четейки форума, съвсем ясно се вижда от темите какви точно са мераклийките, падащи си по дърти мъже - необразовани, не работят, нямат достъп до подходяща среда, че да видят, че има и други мъже...
Интересно. Първият ми мъж беше с 13 години по-възрастен от мен. Колко необразована да съм била? Учех в Софийския университет и бях завършила 1АЕГ. Не работех, вярно е. На 20 бях мамина и таткова златна и дундуркана глезла. Относно достъпа до подходяща среда, знам ли? Баща ми беше адвокат, майка ми -учител, та семейната ми среда е от подобни на тях. Английската и СУ не е като да не дават достъп до подходяща среда. Всъщност, и мъжът ми беше адвокат, та точно от моята среда си беше.

В интерес на истината, аз съм последният човек в този форум, който може да е фен на Мамасита, но ти, в опитите си да я уязвиш, падаш доста ниско.

# 332
  • Мнения: 30 802
Мда, другият вариант е именно това- прекалено защитена среда и идеализъм, а не момиче-уайт траш.

Само не знам дали се брои за личностен дефект...

Между другото сега една голяма бройка невероятни и независими млади жени е изправена на нокти, сещате се защо:)

# 333
  • Мнения: X
Мда, другият вариант е именно това- прекалено защитена среда и идеализъм, а не момиче-уайт траш.

Само не знам дали се брои за личностен дефект...
При мен е дефект или особеност подчертаната склонност към по-възрастни хора (не само мъже) изобщо. До 7-та си година съм гледана от баба и дядо, нямам братя и сестри, не съм ходила на ясла и градиина. Фактически съм израсла изключително с възрастни. И най-добрата ми приятелка е 17 години по-възрастна от мен.

При теб 100% е вариантът "младо, глупаво, идеалистично, надъхано". Май и при мен, но вече не съм нито младо, нито идеалистично, нито надъхано. Останах само глупаво. Laughing

# 334
  • Мнения: 19 173

Интересно. Първият ми мъж беше с 13 години по-възрастен от мен. Колко необразована да съм била? Учех в Софийския университет и бях завършила 1АЕГ. Не работех, вярно е. На 20 бях мамина и таткова златна и дундуркана глезла. Относно достъпа до подходяща среда, знам ли? Баща ми беше адвокат, майка ми -учител, та семейната ми среда е от подобни на тях. Английската и СУ не е като да не дават достъп до подходяща среда. Всъщност, и мъжът ми беше адвокат, та точно от моята среда си беше.

В интерес на истината, аз съм последният човек в този форум, който може да е фен на Мамасита, но ти, в опитите си да я уязвиш, падаш доста ниско.

Нима не е бил по-"напред" от теб първият ти мъж? На теб ли разчиташе за издръжката на семейството?

Да, впечатленията ми са точно такива - че принципно женит избират по-възрастни мъже, които са по-напред финансово и кариерно от тях. Може да не са всичко накуп - хем необразовани, хем без работа и пр., може даже да са с много претенции и амбиции (малко ли са случаите, в които по трудния начин може да се бъхтят да работят и да учат едновременно, защото родителите не могат да им помагат, а вместо това си избират възрастен мъж, вече реализиран, който поема функцията на родителя и ги издържа, докато учат, че и след това. Особено пък, ако са и само с майка, направо си търсят бащината фигура.

Не са безразсъдна любов и хормони това, което кара едно младо момиче да предпочете възрастен мъж. Напротив, и да има любов, тя е от типа пресметлива любов, младото си иска младо.

Не е нормално просто една млада жена да си вземе чичо, който е по-назад като цяло от нея (най-вече печели по-малко от нея, защото това е важно качество за мъжете), ако има друг избор.

# 335
  • Мнения: 30 802
А в АУБ в интерес на истината няколко много яки мадами се изпожениха за професори с доста голяма разлика- 20+, 25+. Минимумът беше 10+.

# 336
  • Наблизо
  • Мнения: 6 208
А в АУБ в интерес на истината няколко много яки мадами се изпожениха за професори с доста голяма разлика- 20+, 25+. Минимумът беше 10+.
Е щом са професори в АУБ,сигурно доста добре си печелят и сигурно са и харизматични,тоест твоят пример е не е в корелация с твоята ситуация.
В Италия също е доста често срещано - едно заради парите,второ заради положението и шуробаджанащината.

# 337
  • Мнения: X

Не са безразсъдна любов и хормони това, което кара едно младо момиче да предпочете възрастен мъж. Напротив, и да има любов, тя е от типа пресметлива любов, младото си иска младо.
Има и пресметливи връзки, има и безразсъдни хормони, дори между младо момиче и по-възрастен мъж. Хората са твърде различни, за да ги сложим под общ знаменател.

# 338
  • MI
  • Мнения: 11 868

Пет кандидати са точно това: всеки с пръстен в джоба, в едно и също време, да те искат без тест драйв. Не знам има ли в 21 век такова нещо.


Е ти ако си чакала така някой с пръстена, ясно що си го взела този хем стар, хем беден  Crazy

# 339
  • Мнения: X

Пет кандидати са точно това: всеки с пръстен в джоба, в едно и също време, да те искат без тест драйв. Не знам има ли в 21 век такова нещо.


Е ти ако си чакала така някой с пръстена, ясно що си го взела този хем стар, хем беден  Crazy
По-скоро при свръхзащитените момичета от "добри семейства" го има моментът на бунт срещу родителските очаквания.

# 340
  • MI
  • Мнения: 11 868

По-скоро при свръхзащитените момичета от "добри семейства" го има моментът на бунт срещу родителските очаквания.

Тук си права, но обикновено хващат музикант например, не просто някой който печели по-малко от теб като току що завършила.  Laughing Мен ме потресе очакването да дойдат с пръстен докато ходите още по кафета.

# 341
  • Мнения: 30 802
Пръстен- фигуративно казано, но да си личи, че има решение да е с теб, а ако не стане- жалко; не просто да движите заедно и евентуално той да се накуми да реши, че ще е за постоянно.

В интерес на истината въпреки ниските първоначални доходи, и двамата бързо ги увеличихме няколко пъти.

# 342
  • MI
  • Мнения: 11 868
Пръстен- фигуративно казано, но да си личи, че има решение да е с теб, а ако не стане- жалко; не просто да движите заедно и евентуално той да се накуми да реши, че ще е за постоянно.

В интерес на истината въпреки ниските първоначални доходи, и двамата бързо ги увеличихме няколко пъти.

Че то това е изначално важно за всяка сериозна връзка. Но не при всяка сериозна връзка искаш да се жениш все пак. Това просто "да движите заедно" никога не съм го разбирала, за какво ми е такъв?!

А за второто явно не разбираш - за теб е било нормално, за него - не. Явно е бил неинициативен, смотан, нуждаещ се от постоянно побутване и т.н. Все качества, които не понасям нито в мъж, нито в жена.

# 343
  • Мнения: 30 802
Всъщност имаше нужда от едно голямо начално побутване, след това си беше ОК- до някакво ниво. Проблемите бяха другаде.

Какво значи хем сериозна връзка, хем да не е ясен изходът? Тоест ако не искате да се жените, то късате, какво има да се мисли? Изходът е ясен. Иначе може да се пишете сериозни, но само да "движите". За мен съжителство с неясна цел не е сериозна връзка. Така се губи време.

# 344
  • MI
  • Мнения: 11 868
Всъщност имаше нужда от едно голямо начално побутване, след това си беше ОК- до някакво ниво. Проблемите бяха другаде.

Какво значи хем сериозна връзка, хем да не е ясен изходът? Тоест ако не искате да се жените, то късате, какво има да се мисли? Изходът е ясен. Иначе може да се пишете сериозни, но само да "движите". За мен съжителство с неясна цел не е сериозна връзка. Така се губи време.

Ами не, като бях сигурна че не искам още брак не сме и съжителствали. И пак дойде предложението. Значи ще да е било достатъчно сериозно. Преценила съм, че не е бил това човекът с който искам да съм до края на живота си и сега съм сигурна че съм постъпила добре. Всеки с разбиранията си, аз предпочитам да съм сигурна ако ще вземам такава важна за мен стъпка като брак. С втория бях сгодена, но пак не сме живели на 100 % заедно, имах си мое място. С времето показа черти, които не бих изтърпяла в никой и така. Малко предпазливост не пречи, пази от по-големи разочарования. Със съпруга ми не съм имала тези опасения, заживяхме заедно много бързо, просто успя да ме спечели с отношението си, но се бяхме разбрали че сватба ще има. И за двамата не е вариант деца без брак. Явно просто предните не са били моя човек, ако бях избързала сега щях да съм с развод зад гърба - не виждам голяма полза.

Общи условия

Активация на акаунт