Що е то - стара мома ?

  • 33 317
  • 386
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 14 654
Едната стара мома от моите примери е имала кандидати в истинския смисъл - трима, единият от които чужденец. Но не са ѝ харесвали достатъчно за брак. Та, не е лошо ако ще се жениш за някого с компромис, просто да не се ожениш в крайна сметка. Живот с компромиси, па макар и в двойка, ми звучи като нещо много тегаво и неприятно за търпене.
И после идват злобните подмятания от други женища "тя е стара мома", което трябва да бъде язвително и обидно, защото явно е толкова смотана и грозна, че никой не я е поискал за жена, което не е винаги така. Тая стара мома може да е била и по-красива от тебе, и по-успешна, и по-интересна, и по-търсена, но да не е имала късмет в любовта. Но пък, когато осъзнаваш какво имаш и си го цениш, не го ползваш, за да се изтъкнеш пред други, които го нямат - в случая семейство.

# 346
  • Мнения: 19 133
Мен ме потресе очакването да дойдат с пръстен докато ходите още по кафета.

Сещам се за един такъв стар ерген, който беше твърдо решен да се ожени, с много сериозни намерения в тази посока беше, за която се съгласи да му "пристане",  пък и семейството го натискаха. Плашещо си беше.

# 347
  • Мнения: 508
  Ами то старите моми сега са именно тези: по- красивите, по- успешните, по- удивителните. Явно плашат мъжете с тези свои супер сили Grinning
P.S. И преди пак да са ме упрекнали с нещо да спомена, че идеята с плашенето не е мое прозрение, а е от "Сексът и градът", където Саманта (или май беше адвокатката) се жалваше, че е сама защото е преуспяла и със своята независимост явно плаши мъжете.

# 348
  • Мнения: 6 783
Хайде един пример. 35-годишна с много добра работа и заплата. Запознава се с 45-годишен, който няма професия и има някакви смешни доходи в сравнение с нея. Голяма любов, взимат се и си раждат две деца. Той е по майчинство, тя печели парите. За мен няма драма, защото са щастливи и определено е доста по-добре от истинските стари моми, които са й приятелки с високи доходи, но сами.

# 349
  • MI
  • Мнения: 11 867
Янечек, съгласна съм с теб, и до късмет е. Живот с постоянни тежки компромиси за важни неща само за да не си сам е мъчение.  Peace А за примера с 35 годишната и по-възрастния, няма драма ако наистина се обичат и са доволни и двамата. Ако е само за да не са сами си е драма и още как.

# 350
  • Мнения: 14 654
  Явно плашат мъжете с тези свои супер сили Grinning
P.S. И преди пак да са ме упрекнали с нещо да спомена, че идеята с плашенето не е мое прозрение, а е от "Сексът и градът", където Саманта (или май беше адвокатката) се жалваше, че е сама защото е преуспяла и със своята независимост явно плаши мъжете.

Toва клише с плашенето наистина може да се срещне само по филмите. Мъжете не се плашат, когато някоя жена е успешна, а когато усетят, че е обсебваща, обича да командори и да се налага винаги и е убедена, че може да променя хората, за паснат на нейната визия за човек. А най-много ги плаши цъкащият часовник. Ето тези неща наистина плашат, а не успехът. Как пък една жена не се уплаши, че мъжът, който харесва, е прекалено успял  Simple Smile
Чувала съм го и аз това - "явно плаша мъжете". Явно, само че не с това, с което си мислиш Wink

# 351
  • Мнения: 508
Янечек, жените трябва да се плашат именно когато мъжете им преуспяват. Защото вероятността да си останат само техни намалява с всеки спечелен милион (примерно). Колкото повече пари има един мъж, толкова по- лесно кривва от правия път. Дори и да е втори Квазимодо, все ще се намери някоя душичка, която да твърди, че е безумно влюбена в него.
Dincho, то лошо няма, ама кой носи панталона вкъщи тогава. Или всички са с хавайски полички, за да има равнопоставеност? Simple Smile

# 352
  • Мнения: 3 784
Хората, които са доволни от собствения си живот, хич не ги бърка или интересува коя как си живее нейния.

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 19:41 от Априлска вълшебница

# 353
  • Мнения: 14 654
Дай тогава да се женим за най-смотания, за да е сигурно, че ще си е само наш. И как няма, когато друга няма и да го погледне. Чела съм такива безумия - от типа на това, че щом е лекар, значи щял да изневерява със сестрите и затова нашата принцеса с неограничен избор за нищо на света не би взела лекар  Naughty
Най-добре някой счетоводител в ТЕЦ, за да е сигурно, че ако има колежки, ще са по-грозни и от колегите.

# 354
  • Мнения: 508
Ха- ха, лошото е, че като дойде "сляпата неделя", никой не се интересува от професии, нито от външен вид. Защото за да се създаде едно семейство и да укрепне с годините е важен характера на двамата.

# 355
  • София
  • Мнения: 24 839
  Ами то старите моми сега са именно тези: по- красивите, по- успешните, по- удивителните. Явно плашат мъжете с тези свои супер сили Grinning
P.S. И преди пак да са ме упрекнали с нещо да спомена, че идеята с плашенето не е мое прозрение, а е от "Сексът и градът", където Саманта (или май беше адвокатката) се жалваше, че е сама защото е преуспяла и със своята независимост явно плаши мъжете.
От друга страна, тези, изброените, са и с все по- нарастващи критерии и изисквания- право пропорционално на възрастта им.
Което накрая ги оставя сами.
ПП. Спомням си една от темите, в които болшинството съфорумки защитаваха тезата, че преуспелите мъже търсят преуспели и независими жени.

# 356
  • Мнения: 508
Може, не познавам преуспели мъже. Всичките са средна класа. Но половинките им за мен са преуспели жени. Защото се справят с всичко: дом, деца, работа, лично време, семеен бюджет, роднински взаимоотношения.

# 357
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Янечек, жените трябва да се плашат именно когато мъжете им преуспяват. Защото вероятността да си останат само техни намалява с всеки спечелен милион (примерно).

И от какво да се плашат... newsm78 Ако имат поне мааалко мозък половината от милиона ще си е техен.
Ако пък мъжа се възгордее след първия си милион...толкова по-добре, че няма да е техен цял живот. Ще си останат с половината, шута и.....напред.

# 358
  • Мнения: 712
ПП. Спомням си една от темите, в които болшинството съфорумки защитаваха тезата, че преуспелите мъже търсят преуспели и независими жени.
Това за съжаление е абсолютно невярно . Всички преуспели мъже си падат по по-млади и много красиви жени . На никой мъж с пари не му трябват някакви успели скочибри .

# 359
  • Мнения: 6 783
Айде пък сега скочубри ☺То пък щото преуспелите мъже всичките са Ален Делон на млади години 😂

Общи условия

Активация на акаунт