Що е то - стара мома ?

  • 33 327
  • 386
  •   2
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 24 839

Това за съжаление е абсолютно невярно . Всички преуспели мъже си падат по по-млади и много красиви жени . На никой мъж с пари не му трябват някакви успели скочибри .
Това се опитах да кажа тогава- от лични наблюдения.
Мъжете са прагматични и не бъркат семейните отношения с кариерните.

# 361
  • Мнения: 482
Според мен стара мома и стар ерген са определения, които показват липса на опит в семейния живот в една напреднала възраст. Все едно сега да искам да стана космонавт. Или музикант. Или балерина. Семейният живот, както и професията, изисква стаж. Готовност да бъдеш част от двойка, да живеете заедно, да се съобразявате един с друг, да поемате заедно отговорност, да се доверявате и разчитате един на друг. Това напасване отнема време и променя човека. Както и майчинството променя жената. И не може да се твърди, че женените/обвързаните и момите/ергените са еднакви. Различен начин на живот, различни опитности. И колкото по-възрастен става индивидът, толкова по-трудно е готов да се промени, да направи нужните компромиси.
 Обикновено се очаква, че семейните са по-свикнали да се съобразяват с другите, а пък и всеки пол има силни и слаби страни които в един добър брак се компенсират взаимно. Затова пи старата мома са и асоциациите с педантичност, раздразнителност, дребнавост, заядливост и още 100 неща, които са по-типични за жените и обикновено се тушират от близък мъж. Докато при старите ергени по-характерни са мърлявост, пренебрежение към детайлите, нервност, която пречи да останат по-дълго на едно място /поне такива са моите наблюдения/

# 362
  • Мнения: 3 784
Има всякакви. Само виж СО - и безотговорни, и несъобразяващи се, и егоисти, и напълно ненадеждни има, които си живеят в дългогодишен брак/съжителство, защото са намерили кого да тиранизират.

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 19:42 от Априлска вълшебница

# 363
  • Мнения: 482
За съжаление даже твърде много време губя в четене на темите от СО. Има всякакви, както има и всякакъв професионален опит. Но какъвто и да е, си е опит. Познавам няколко стари моми и един стар ерген, и то от доста години. Ами, с времето наистина се промениха в отрицателна посока. И то по-силно от връстниците им, които са семейни.

# 364
  • Мнения: 6 122

Това за съжаление е абсолютно невярно . Всички преуспели мъже си падат по по-млади и много красиви жени . На никой мъж с пари не му трябват някакви успели скочибри .
Това се опитах да кажа тогава- от лични наблюдения.
Мъжете са прагматични и не бъркат семейните отношения с кариерните.

Хубаво, ама личните наблюдения са много, много малки и в повечето случаи грешни. Да, в България и в мутренските  среди сигурно е така. В Русия и при арабите, също. И при Диналд Тръмп. Аз обаче си направих едно малко проучване за милионерите/милиардерите по белият свят и устахових, че нито са с млади и хубави жени, нито пък се развеждат често. И още нещо много важно, и жените им работят. Бил Гейтс, Марк Зукърбърг, Сергей Брин, Лари Пейдж са женени преди да забогатеят. И о ужас, не са си хванали по-млада жени или манекенки. А красиви не бих ги нарекла чак.

А това, че мъжете са прагматични е просто наистина не вярно. Освен ако не твърдиш, че има нещо прагматично да даваш милиони за един секс.

# 365
  • Наблизо
  • Мнения: 6 208
Сергей Брин се разведе Peace

# 366
  • Мнения: 712
А това, че мъжете са прагматични е просто наистина не вярно. Освен ако не твърдиш, че има нещо прагматично да даваш милиони за един секс.
Кеф цена няма ! Неписано мъжко правило . И да, има такива случаи, в които даден мъж е бил женен , в последствие забогатява , и си остава с оригиналната жена .  Но случай, мъж , ерген , вече богат , да реши да се жени за първи път и да вземе жена наборка - няма такова животно . Или поне аз не се сещам . Например Валентин Златев , той защо се ожени за 20 години по-млада ? Защо примерно не се взеха с Лилянчето Павлова, м ?  Какво ѝ има на Лилянчето - красива , млада , повече от успяла ? Жената мечта за всеки успял мъж .

# 367
  • Мнения: X
Не съм наборка на мъжа ми, но съм с 5 години по-възрастна от първата му жена. На 45 съм. Явно много го кефя. Laughing

# 368
  • Мнения: 712
Не съм наборка на мъжа ми, но съм с 5 години по-възрастна от първата му жена. На 45 съм. Явно много го кефя. Laughing
А колко милиона има мъжът ти в банковата си сметка ?

# 369
  • Мнения: 30 802
Сергей Брин се разведе Peace

И Стив Джобс. И кой ли не, Ал Гор дори.

# 370
  • Мнения: X
А колко милиона има мъжът ти в банковата си сметка ?
Ще видя точно колко са. Направих го милионер. Преди беше милиардер. Laughing

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 09:46 от Анонимен

# 371
  • MI
  • Мнения: 11 868
Скрит текст:
Кеф цена няма ! Неписано мъжко правило . И да, има такива случаи, в които даден мъж е бил женен , в последствие забогатява , и си остава с оригиналната жена .  Но случай, мъж , ерген , вече богат , да реши да се жени за първи път и да вземе жена наборка - няма такова животно . Или поне аз не се сещам . Например Валентин Златев , той защо се ожени за 20 години по-млада ? Защо примерно не се взеха с Лилянчето Павлова, м ?  Какво ѝ има на Лилянчето - красива , млада , повече от успяла ? Жената мечта за всеки успял мъж .
Ти виждал ли си жената на Зукърбърг?! Маааалко е по-богат от Златев.  hahaha Аман от бай Ганьовци!

# 372
  • Мнения: 30 802
За съжаление даже твърде много време губя в четене на темите от СО. Има всякакви, както има и всякакъв професионален опит. Но какъвто и да е, си е опит. Познавам няколко стари моми и един стар ерген, и то от доста години. Ами, с времето наистина се промениха в отрицателна посока. И то по-силно от връстниците им, които са семейни.

Научих и друго- че промяната при хората става бързо и изведнъж. Както си е нормален и уж си живее, се натрупва някаква критична маса от нещо- емоции, преживявания, и като го видиш следващия път, е друг човек. И колкото напредва възрастта, толкова повече стават тия резки промени и странности.

За мен проблемът при старите моми и ергени е точно това: че както са нормални, така няма какво да ги коригира всеки ден и може да отхвърчат всеки момент.

# 373
  • Мнения: 712
Ти виждал ли си жената на Зукърбърг?! Маааалко е по-богат от Златев.  hahaha Аман от бай Ганьовци!

 
Цитат
На парти по време на втората му година в университета той среща Присила Чан (Priscilla Chan), американка с китайски корени, която впоследствие става негова приятелка. Доста по-късно, през септември 2010 г. Чан, вече студентка по медицина, се премества да живее при Зъкърбърг в къща под наем в Пало Алто. Зъкърбърг учи китайски всеки ден и двойката пътува до Китай през декември 2010 г.

Горният цитат е от Уикипедия . Той по-скоро се вписва в правилото, мъж който се е влюбил в дадена жена , после е забогатял , и е останал със същата жена . Да не говорим че той в момента е на 32 г. и по никакъв критерий не може да бъде определен като стар ерген , решил най-после да се задоми .

# 374
  • MI
  • Мнения: 11 868
Скрит текст:
Цитат
На парти по време на втората му година в университета той среща Присила Чан (Priscilla Chan), американка с китайски корени, която впоследствие става негова приятелка. Доста по-късно, през септември 2010 г. Чан, вече студентка по медицина, се премества да живее при Зъкърбърг в къща под наем в Пало Алто. Зъкърбърг учи китайски всеки ден и двойката пътува до Китай през декември 2010 г.

Горният цитат е от Уикипедия . Той по-скоро се вписва в правилото, мъж който се е влюбил в дадена жена , после е забогатял , и е останал със същата жена . Да не говорим че той в момента е на 32 г. и по никакъв критерий не може да бъде определен като стар ерген , решил най-после да се задоми .

Ами, не - не е така. Не са били женени като е забогатял. Съвсем спокойно е можел да си избере друга за съпруга както би направил един уважаващ себе си бг или руски мачо. Да не говорим за Бил Гейтс, вече е бил богат като се жени за Мелинда, а тя не е нито кой знае колко красива, нито пък млада. Но пък е много умна - доколкото знам на него това му е бил критерия. Разни хора, с разен интелект - съответно разни критерии за избор. Един гледа задника, друг мозъка.  Mr. Green

Кукумицинка, сега видях историята ти за стария ерген с мераци за женене  Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт