Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 18

  • 79 437
  • 754
  •   2
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 249
Всъщност аз не уточних, но серията от картинки е с нас самите  Laughing. Ето ни и нас: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1885774820139.2094920.1 … &l=3d13e87d75
Мерси Simple Smile)) Ще пробвам рецептата. И същите формички имам дори Simple Smile))

# 721
  • Мнения: 2 510
Всъщност аз не уточних, но серията от картинки е с нас самите  Laughing. Ето ни и нас: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1885774820139.2094920.1 … &l=3d13e87d75
Вие направо сте виртуозни.
Нас не ни бива в готвенето. Наследствена черта.
На колко години е детето?

# 722
  • Мнения: 5 682
Мири сега ноември става на 10 години. Снимките са от миналата година. А иначе той от малък се вре да ми помага. Сам си прави салата ако пожелае, маже си филии, обслужва си се ... абе гладен няма да остане  Laughing

# 723
  • Мнения: 1 738
pepi_r,
Много е хубав този Миро, май на мама  прилича Rolling Eyes и явно работи с желание и разбиране. Simple Smile
 Ние в къщи си говорим, че нашето момче, което е с 4-5 месеца по-голямо, може да стане готвач.   chef За това не се иска много приказване. Важното за нашите деца е, че са свръхпрецизни и изпълнителни. Дано докато пораснат да се открият хоризонти и за тяхната професионална реализация. Hug

# 724
  • Мнения: 7 418
pepi_r,браво на вас!  Hug

Цитат
Ние в къщи си говорим, че нашето момче, което е с 4-5 месеца по-голямо, може да стане готвач.
    Защо не!  Grinning
    С тази прецизност,присъща на хората от спектъра.....
    А тя е толкова важна особено в сладкарството.  Simple Smile

# 725
  • Мнения: 143
Момичета имам една молба.Пробвах да направя хляб с брашно на фирма Техра,но нямах Ксантан гума и стана много твърдо.Машината ми е Мулинекс.Пробвах и не става и не ставааа......
Молбата ми е да ми пишете с какво брашно да направя хляб и задължително ли е да слагам Ксантан гума?Ако тук не желаете да ми пишете,може и на лични.Приемам  съвети и рецепти от опитни мами,за което Благодаря предварително.

# 726
  • Мнения: 1 738
Мира7
Виж в цьолиакия тема 7.

# 727
  • Мнения: 143
констанца   БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГООО Hug

# 728
  • Мнения: 2 140
Здравейте, мами!
Днес Хриси получи книжката от Карин дом и много се забавлява при рязането на зеленчуците. Grinning
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151134775438436.4990 … 433435&type=1

# 729
  • Мнения: 1 738
Мами,
днес има още две стенограми от заседанията на комисията по образование (12 и 18.07). Утре е шестото заседание за второто четене на проекта за закон за предучилищното и училищното образование. Започнах да чета протокола от 12.07. На него В.Богданова е поставила много остро въпроса за същността на Центровете за личностна подкрепа. Откровено казано, бях се поразочаромала от обсъжданията на 11.07., но сега съм обнадеждена. Мисля, че вероятно сме допринесли с нещо и ние с нашите n-броя писма. Но най-важното е да не се допусне узаконяване на дискриминиращи децата със СОП практики.

# 730
  • Мнения: 13 815

Искам да попитам re_ge,ГРР и Аутизъм не е ли едно и също,поне така пише навсякъде!Доколкото разбрах от поста ти,ако ми позволиш на "ти"ГРР и Аутизъм са различни неща,споменаваш го и в други твои постове.Много ме интересува точно мнението ти,аз знам,че е дно и също и сега се обърках.Благодаря!
здравей
извинявай че отговарям след толкова време. Първо трябва да кажа че не съм специалисти въобще а това което споделям е резултат от наблюдения над деца ( включително и моето ) с които се виждаме по терапии при различни специалисти ( защото в един град те децата с подобни проблеми са си една "компания" така да се каже и се водят по еднакви места).

за мен аутизма е подмножество на ГРР. Да кажем така- всеки аутист е с ГРР но не всяко дете с ГРР е аутист. визирам че едно дете може на 3 да е с диагноза детски аутизъм но на 5 вече да е с ГРР неустановен произход код 84.9 - ами там попадат всички които не подлежат на точна класификция имат редица симптоми но други тотално отсъстват - а такива деца не са малко.

Както писах и преди - за мен децата често демонстрират аутистично поведение по някаква причина. Често тази причина не може да бъде бързо и точно конкретизирана. почти три години след нашата първа диагноза вече смятам че точното скоростно диагностиране не трябва дасе превръща в самоцел на родителя защото това не е като да разбереш че детето ти е късогледо или с трета сливица. Важното е да се конкретизират дефицитите и да се определят насоките в корекцията на поведенческите проблеми.  Така в следствие на терапията ако в поведението на детето има промени в положителан насока значи терапията е избрана правилно. Значи тъй като детето се подобрява подходът е правилен а какво значение има дали в документа му стои диагноза детски аутизъм или атипичен такъв.

Както казах познавам много деца и родители и ги виждам как се променят в процеса на терапия вечер трета година . Едни доста бързо други за съжалениене толкова, а трети въобще... или даже се влошават. А са тръгнали от еднакви диагнози - да кажем детски аутизъм. След две три години терапия напредващите вече не са никакви аутисти, средата са с ГРР а останалите имат лошия късмет да са били диагностирани правилно.

Това исках да споделя- съжалявам че се е получило дълго и малко хаотично о се надявам да съм се пояснила.

# 731
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
_re_ge ,благодаря за изчерпателния отговор!

# 732
  • Мнения: 2 860
Здравейте, макар че не сме ходили в свети Никола за диагностицирани, то аз съм сигурна, че ако не с аутизъм /за който казаха, че нямаме/ сме с ГРР. Малката е на 3 г. и с неврологичен проблем. Много е странна, живее си сякаш в собствен свят, пее си, танцува си, като я повикаш не винаги се обръща. Не говори. На разходка драсва и не се връща въобще като я повикаш. Ходим в карин дом на логопед, от психоложката помощ не видях и я спрях, опитвам се да работя сама с детето в къщи, но много се притеснявам от бъдещето.

# 733
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте мами,

Имам нужда от вашата помощ. Голямото ми дете е с диагноза детски аутизъм. От две години се бориме по терапии и има ефект. Слава богу, тя се подобрява макар и бавно. Това, за което искам да ви помоля е да ми кажете как да се справя със собствените си страхове и гняв, които често ме тормозят. Знам, че са безсмислени и само ми пречат, но просто не мога да се преборя с тях. Непрекъснато се питам Защо? Какво не бе наред? Аз ли съм виновна? Ще може ли детето ми да учи и живее нормално? Често се будя нощем и тогава просто се побърквам от лоши мисли. Много съм нервна и се страхувам, че децата ми страдат от това, но просто не мога да надмогна себе си.
Вие как го направихте? Как живеете всеки ден с мисълта, че сте по-различни и как преживявате съчувствените погледи на околните? Аз видимо се състарих и съм с тенденция за побъркване. Единственото което малко ме успокоява са разговорите с логопедката на детето, която подробно ми описва какво правят и какво добро е постигнало детето. Аз май имам повече нужда от терапия от нея... Cry

# 734
  • Мнения: 2 140
marta7, аз съм много чувствителна и изпадам в нервни кризи от най-малкото притеснение.Сега съм на Ривотрил по схема от личния лекар.Натрупано ми е с години от раждането и безброй безсънни нощи.Крепи ме надеждата, че е с най-леката форма на аутизъм и според лекарите е с потенциал.
Не губи надежда и вярвай в успеха на детето си! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт