Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 18

  • 79 441
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 140
пъзелът на аутизма www.dailymotion.com/.../xqdekk_yyyyyy-yy-yyy.
Колко е хубава Любка! Възхитих се от всичко в нея - не само външността й и пак се натъжих за това, че неволно я обидих с един мой пост преди време.

констанца, и на мен ми тежи на съвестта, че исках да споделя колко много прави Любчето за всички нас, но се изразих неправилно и съответно обрах негативите на някои мами. Cry
Разбира се, че не знам всичко за нея, но оценявам това, което е направила за мен, въпреки че не ме познава.
Надявам се да не остане с погрешни впечатления от мен, макар че не мога да върна времето.

Последна редакция: чт, 02 авг 2012, 14:34 от n_alex76

# 751
  • Мнения: 1 738
Момичета,
линкът, който пусна Селма е и за други неща от развитието на детето. Прегледах доста части от него и с много съм напълно съгласна, а към някои специално за психопатологията, вкл. аутистичния спектър, имам забележки. Но явно се прави от добри професионалисти и заслужава човек да прочете материалите в него.
Ето общият линк  detskorazvitie.bg/

n_alex76,
всички сме много раними и лесно можем да се сринем само от една дума. Аз за себе си съм си  направила извода да употребявам поне в тази тема по-малко метафори и други рядко използвани от болшинството млади хора средства за "оцветяване" на речта.
А филмът, за който пуснах втори линк, наистина заслужава да се гледа не веднъж по много причини, вкл. и за да се почувстваме като общност, да бъдем съпричастни към майките на децата от всички части на спектъра, независимо от това в коя част са нашите деца, да се поучим от опита на другите и да гледаме по-оптимистично на нещата от живота.  Hug

# 752
  • Мнения: 7 418
  Новата тема  Hug

    По-късно ще редактирам първия пост,като искам да добавя някои линкове....
    Ако имате предложения и пожелания относно това,пишете! Peace

# 753
  • Мнения: 1
 Констанца,все повече се замислям,че явно още не съм преминала към пълното приемане на детето такова,каквото е .....

  Много често ми се случва да възприемам държанието му,като "лошо".Да се засягам,че ми се подиграва,че ме дразни нарочно,че се инати без нужда.....Да се срамувам,да се гневя....

  Селма, това което чувстваш е нормално. Аз работя с деца с аутизм и нищо което се случва на работа не ме притеснило досега, но моето собствено дете макар и "нормално" ме изкарва от нерви понякога а когато съм спокойна реагирам на състите несща различно. Но и аз съм човек а не някакъв медиен идеал за майка. Преди да приемеш детето си каквото е приеми че и ти си човек и ако се чувстваш по един или друг начин това не е повод да се чувстваш виновна или несигурна като майка.
Ти вече правиш най-доброто, което можеш. Продължавай - утре ще можеш повече. 

# 754
  • Мнения: 7 418

  Селма, това което чувстваш е нормално. Аз работя с деца с аутизм и нищо което се случва на работа не ме притеснило досега, но моето собствено дете макар и "нормално" ме изкарва от нерви понякога а когато съм спокойна реагирам на състите несща различно. Но и аз съм човек а не някакъв медиен идеал за майка. Преди да приемеш детето си каквото е приеми че и ти си човек и ако се чувстваш по един или друг начин това не е повод да се чувстваш виновна или несигурна като майка.
Ти вече правиш най-доброто, което можеш. Продължавай - утре ще можеш повече.  

Ели М,ако не е тайна,къде и какво работите с аутичните деца?
И бихте ли ми отговорили в новата ни тема.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт