Какво би казало детето, което бяхте на човека, който сте днес?

  • 9 737
  • 138
  •   1
Отговори
  • Мнения: 684
Това е първата ми тема, дано не е имало такава досега Simple Smile. Видях я в друг форум и реших, че ще бъде интересно всеки да сподели как се е променил спрямо собствените си виждания, да съди, критикува, хвали или съветва самия себе си, но през призмата на своето детско Аз.

Давам пример, започвайки със себе си. Детето, което бях, би ми казало "Радвам се, че се придържаш към детските си мечти, че положи толкова усилия в училище, че с годините се научи да превъзмогваш собствения си егоизъм в името на тези, които обичаш. Не бива да се стараеш толкова да се харесаш на всеки, защото това е невъзможно. Недей да се влияеш толкова от мнението на околните, защото все пак това е твоят живот, а не техният. Не приемай толкова тежко загубите, а концентрирай усилията си в това да ги превъзмогнеш или поправиш".

Надявам се темата да ви хареса, вие сте наред. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 819
Бих си казала "Уф, ма, Нушоооо, ква си проста!"  Crazy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 957

Що не се омъжи за по-красив мъж?!
Защо си толкова скучна?!
Защо си тормозиш децата?!
Как може да си с къса коса и да се обличаш като мама?!
Пушила си 20-ет години, и си правила секс за удоволствие?! Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 35
Радвам се, че порасна като добър и обичащ човек, но спри да се раздаваш толкова и да се обвиняваш за чуждите грешки.... И за Бога, не бъди такава пенсионерка, излизай повече с приятели, забавлявай се, живей Simple SmileSimple SmileSimple Smile Май това е в общи линии... Когато бях дете не се прибирах по цели вечери, играехме си с приятелчетата пред блока, и може би най-много това ще разочарова детето- че живота ми сега е в застой и почти не излизам от къщи Simple Smile Иначе другите детски мечти - за дом и професия май се сбъднаха с времето.

# 4
  • SA
  • Мнения: 3 196
Детето , което бях , само би се зарадвало на човека, в който се е превърнало.

# 5
  • Мнения: 5 308
Бих казала - спри да плачеш всеки път, когато виждаш несправедливост или когато си наранена, спри! Бъди по-силна!

# 6
  • Мнения: 2 510
Не харесвам човека в който се превърна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Никога не съм си правила планове. но детето би възкликнало: "УАУ! Ти си луда, жено! По-луда и от мен"  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 419
Детето, което бях би казало на човека, който съм днес: Уаууу  Crazy
                                                                                   Наистина Той е твоят мъж  Crazy
                                                                                   и Той е баща на децата ви  Crazy
                                                                                   и колко си готина  Crazy
                                                                                   уауу  Crazy

# 9
  • Мнения: 86
Непрекъснато се допитвам до детето, което някога бях. "Малката" е много мъдра и не прави компромиси с истински важните неща. Тропа с крачето и си иска. Всяко решение, взето с нейна помощ ми е носело щастие....като порастваме трупаме и горчилки, затова аз обичам такива пътувания към себе си.
Напоследък ми казва:
Тръгвай пак на пътешествие. Защо забрави приключенията?
Искаааам шоколад.... Joy
Татко толкова ми липсва...
Срещни се с онова момче - Питър Пан - и виж света цветно отново...
Танцувай, бе жено, ако спреш ще ти се разсърдя.... newsm68

# 10
  • Мнения: 7 006
Това е първата ми тема, дано не е имало такава досега Simple Smile. Видях я в друг форум и реших..

Шапка му свалям на тоя дето я  е измислил!Отивам да размишлявам...

# 11
  • Мнения: 9 865
Би казало: "съсипа всичките ми мечти, не че съм очаквала друго, но не си чак толкова зле, дай 20 с'тинки за love is..., че си колекционирам картинките, аре чао".

# 12
  • Мнения: 4 841
Разбира се, децата и тинейджърките си припадат по семейни жени с деца на средна възраст и точно в това мечтаят да се превърнат, та затова биха аплодирали шумно и с възторг дъртите си превъплъщения  Sunglasses

Поредната тема от серията "да се почеткаме колко сме готини"  Twisted Evil
Нищо де, щом ви успокоява  Joy


# 13
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Хммммм,интересна тема! Grinning
Щеше да ми каже:"Как успя да запазиш детското в теб,да се радваш на малките неща!?!
Браво,с много упоритост и труд,сбъдна повечето си мечти?
Защо продължаваш да вярваш в доброто?
Радвам се,че въпреки трудностите , през които се налага да минеш,не се отказваш,а продължаваш своята голяма борба!............"
Ей такива реплики, бихме си разменили. Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 291
Защо вече не носиш плитки, да не би да си ми загубила сините панделки на бели точки?
Защо вече не гониш светулки през лятото?
Пазиш ли ми онази дървена кутия с ценни неща, най - вече четирилистната детелина?
Защо стана научен работник, нали щеше да ставаш писателка?
Ходиш ли още боса по тревата?
Защо загуби пламъчетата в очите ми?

# 15
  • София
  • Мнения: 679
... много малко танцувам!!!

# 16
  • Мнения: X
Хайде да си играем! - предполагам, че това би ми казало.
А ако можех да се върна в миналото какво ли бих му казала?

# 17
  • Мнения: 121
Нали искаше да станеш продавачка на сладолед?Да си станала!

# 18
  • Мнения: 1 377
Перфекционистът в мен все още размахва укорително пръст насреща ми, каквото и да направя, колкото и да постигна - никога не ми е достатъчно, а вече ми е трудно и да се зарадвам на малките победи... Мъча се да се боря с това, защото може да бъде доста натоварващо.
Нещо от нета:


АКО ЗАПОЧВАХ ЖИВОТА СИ ОТНАЧАЛО
                         
Бих си позволила да греша повече следващия път.
Бих живяла по-спокойно.
Бих постъпвала по-глупаво, отколкото този път.
Бих вземала на сериозно по-малко неща.
Бих разчитала повече на късмета си.
Бих пътувала повече.
Бих изкачила повече планини и преплувала повече реки.
Бих яла повече сладолед и по-малко фасул.
Може би бих имала повече истински проблеми, но по-малко въображаеми.
Сигурно сте разбрали, че съм от хората, които живеят разумно и здравословно - ден след ден, час след час.
Да, преживяла съм своите звездни мигове.
Ако можех да живея отново, бих изживяла повече такива моменти.
Всъщност, бих се опитала да няма нищо друго. Само мигове.
Един след друг, вместо да изживявам толкова много години ден след ден.
Бях от хората, които никъде не тръгваха без термометър, грейка, дъждобран и парашут.
Ако можех да започна всичко отначало, следващия път бих пътувала по-леко екипирана.
Ако можех да започна живота си отново, бих ходила боса от ранна пролет до късна есен.
Бих танцувала повече.
Бих се возила на повече въртележки.
Бих набрала повече маргаритки.
 
                                  Хелън Стеър

# 19
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Нали щеше да станеш археолог и да прославиш България,а какво стана?
Защо се ожени толкова рано,нали щеше да имаш кариера и да си поживееш?
Нали мразеше русите момчета,а си избра точно такова?
Никога не си мечтаела за булчинска рокля,сватби,бля ,бля,а направи панаир с 130 човека(е,стана весело,ама....)
Само едно ти харесвам-запази приятелите си от детството и въобще детското в теб

# 20
  • Мнения: 1 296
Със сигурност детето в мен би казано няколко неща:
- щастлива ли си, че срещна истинската любов, за която мечтаеше?
- щастлива ли след като напусна дома, който ненавиждаше?
- бъди щастлива, че все пак може и да не си идеалната майка, но пък си тази майка, която децата обичат да гушкат, да се борят с теб в леглото в неделните утрини, да ти казват, че те обичат...
- радвай се, че днес имаш това семейство, за което навремето завиждаше на съученички и приятелки.

# 21
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Тръгнах да пиша нещо и се сетих, че всъщност това бих казала аз на себе си, но сега. Ако разсъдя (доколкото това е било възможно) с тогавашния ми акъл, най-вероятно нещо от сорта "Бая задръстена си станала!". Confused

# 22
  • Мнения: 10 547
Лельо, ти си едно голямо разочарование! А милионерът, а кардио хирургът, а перфектният японски къде са ти?!

# 23
  • Мнения: 6 206
Разбира се, децата и тинейджърките си припадат по семейни жени с деца на средна възраст и точно в това мечтаят да се превърнат, та затова биха аплодирали шумно и с възторг дъртите си превъплъщения  Sunglasses

Поредната тема от серията "да се почеткаме колко сме готини"  Twisted Evil
Нищо де, щом ви успокоява  Joy




точно това си мислех
въобще не би ми обърнало внимание
неква лелка с 2 деца и скучен живот

# 24
  • София
  • Мнения: 679
ааа, Касита, баси високата летва си си поставила в детска възраст  Party Аз исках да съм секретарка или говорителка в телевизията, и да танцувам мнооого..

# 25
  • Мнения: 10 547
ааа, Касита, баси високата летва си си поставила в детска възраст  Party

Така си мислиш, защото не споменах за космонавта и шампионката по художествена гимнастика.

Ерин Брокович, BirdsFlu, не сте прави, не и за всички. Детето Касита наистина би се разочаровало от жената, в която се превърна. Гледам на него, сякаш на мое, излъгано от живота, хората и него самото си дете. За мен темата е много тъжна, ако и да се правя на перде.

# 26
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 821
"Егати скучния живот. Но пък имаш онзи часовник, за които си мечтаеше, и пръстена на мама"


Наистина много тъжна тема, но пък и дава поле за размисъл. А за часовника и пръстена - утре ако не се натъкмя с тях- пък на  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 841
За мен темата е много тъжна, ако и да се правя на перде.

Нищо тъжно не виждам в зрелостта и развитието на приоритетите, да ти кажа. Тъжно е, ако човек не мръдне ни на йота от тинейджърската си незрялост и инфантилизъм. Има неща, които имат своето очарование на точното време и точното място. Не тъжно, а дори жалко и нелепо изглеждат четиридесет и кусур годишни хора, които продължават да си мислят, че са на 15, и разсъждават като  на 15, и се държат като на 15...
 

# 28
  • Мнения: 2 070
Детето би казало
-Не очаквах това от теб Confused

# 29
  • Мнения: 631
За жалост на мен ми се наложи много рано да порасна..........
Детето тогава, сега казва : "Благодаря ти, че успя да се съхраниш и да изпълниш част от желанията и мечтите си, благодаря ти, че не ме изхвърли просто ей така, както захвърли детството тогава....Благодаря ти, че въпреки всичко ти тръгна по правия път"

# 30
  • Мнения: 301
"Егати глупавата си... Никой не те спира и можеш да си купуваш всеки ден поне три различни шоколада! Защо не го правиш?!?? И какви са тия салати?!? Какво стана с пържените картофи?
Занимаваш се с глупости, а досега трябваше да си станала световно известна певица Crossing Arms "

 Laughing

# 31
  • Мнения: 3 066
Какво стана с писателството , а с така дълго обсъжданата научна кариера?
Добре поне,че изпълни каквото искаше освен това....

Последна редакция: ср, 15 фев 2012, 13:11 от Taraa

# 32
  • Мнения: 4 120
 Би казало:" Хайде, аз бях малка и глупава и това ме оправдава, а на теб кога ще ти дойде акълът?".

# 33
  • Мнения: X
Темата е много интересна и тъжна..не съм сигурна какво би казало детето аз, но все пак някои неща ми идват веднага на прима виста в главата  - би се срамувало как аз възрастната не винаги ще отстъпя мястото си в метрото на някой, който има нужда (не фрапираща нужда, но едно време ставах и без да е фрапираща нуждата) и колко ли др неща, малки, но всъщност значими...които ни оформят като безлични хора, каквито сме масово. А колко добре се почувства днес детето аз, когато първо на мен помогнаха, бутайки колата ми, но веднага след това аз имах възможност да избутам друг, детето аз имаше чувство за хармония и справедливост..сега се сещам, че детето аз много ценеше да си добър, не му пукаше дали си постигнал нещо си..опредлено, темата ми харесва  bouquet

# 34
  • Мнения: 2 161
Браво.

# 35
  • Мнения: X
Детето, което бях би казало на човека, който съм: "Браво бе ***, така те искам!".
Както ще да звучи, но никога не забравих детето в себе си и никога не пораснах достатъчно, че да го разочаровам.  Не го мога и това е. Хич не се и мъча. Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 679
...нали не обичаше мъже с бради!??! Бебе - мислех, че ще чакаш внуче  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 65
Мисля, че би одобрило това, което съм постигнала. И мисля, че би се разочаровало, че загубих идеализмът си и желанието да правя света по-добър някъде по пътя  Sad

# 38
  • Мнения: 293
,,Радвам се,че все още ме държиш за ръка и ми угаждаш на акъла !  Mr. Green
 Не ме пускай НИКОГА ! ,,

# 39
  • Мнения: 30
Като за начало би казало: "Много си станала скучна. Какво висиш вкъщи пред този компютър, я излез навън и си спретни един хубав бой със снежни топки. Тоя хубав сняг трябва да се оползотвори. Направи някоя щуротия. Mr. Green"
А после сигурно ще добави: "Бъди по решителна, много мислиш и накрая нищо не правиш. Давай по-смело, и да сбъркаш - голяма работа. Добре, че поне вече не се връзваш толкова лесно, като някой се опитва да те дразни. Можеш и по-добре, ще те проверя пак след някоя и друга година."
И ей така, между другото, ще спомене: "И вземи прочети някоя хубава книга, че ме е срам от теб, книгите у вас хванаха прах. Ако не четеш, ще станеш глупава."



# 40
  • Мнения: 1 175
"Защо спря да свириш на пиано?!"  Laughing

Не мога да се сетя за много неща които малката Аз би казала на голямата Аз. Обаче голямата Аз колко неща имам да й казвам на малката... малииии, само да можех да я докопам  Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 945
Ще ме хареса! И ще продължим да си лудуваме заедно Laughing

# 42
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 501
"Отвън не те познавам, но отвътре си си същата" Grinning

# 43
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Малката би казала на голямата: "Не успя да ме изненадаш. Почти."

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Браво!

# 45
  • Мнения: X
Ай стига бе! Ква си голяма! Еха!

# 46
  • Мнения: 304
"Представях си те по-хубава."  Wink
или
"Стига бе, аз пък се надявах, че като пораснеш всичко става по-лесно."   Mr. Green
 

# 47
  • Мнения: 333
Колко рокли имаш ? Можеш ли да ходиш където искаш и да правиш каквото искаш ? Сууууууупер! Имаш ли си гадже - ааааааа съпруг. Значи си била булка Simple Smile А защо си роди момченце, а не момиченце - това е тъпоооооооо.

# 48
  • Мнения: 2 448
Щеше да каже "мислех, че като остаряват хората се променят повече".  

# 49
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ухааа.

# 50
  • Мнения: 4 965
Нямаше да ме хареса - та то е дете и не си пада по омъжени работещи лелички. И никога нямаше да ми повярва, че още слушам същата музика, татуирам се, пия бира и съм дивачка по душа. Щеше да се води от външния вид, а това дете си обещаваше никога да не бъде вкарано в рамки. Е, аз пък се харесвам каква съм сега, защото реално съм абсолютно същата - само успешно нося маската на сериозна и зряла жена. Но детето-аз е първично и не вярва - то и на мама не вярваше, че е останала детето-мама, ама сега с годините аз осъзнавам, че човек търпи много малко промени на същността си. По-скоро си остава какъвто е, но натрупва опит, който го кара да се смее на детската си наивност и да се радва на детската си невинност.
Но ако сега аз срещна детето-аз първо ще му тегля един хубав бой за всички магарии и затова, че ме научи никога да нямам 100% доверие на децата си, а това не ми харесва.

# 51
  • Мнения: 934
Би казало - К'ва си скучна самооооо. Няма да си играя с теб!
Ще се врътне и ще отиде да замисля поредната беля, за да не и е скучно.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
При мен май няма голяма разлика между детето, което бях и човека, който съм ... Thinking За мое щастие. Mr. Green
Какво би казало ...  "Хайде да си играем!"  Party

# 53
  • Мнения: 4 569
Видя ли че можеш да се събуждаш с усмивка, да живееш без страх и че живота може да бъде и хубав?

# 54
  • Мнения: 6 365
Щеше да ми каже- хайде да се боричкаме. И може ли да си хапна от мръвчиците? Ихаа, искам и аз такива обувки! (Vibram Five Fingers, розови)

Същата съм си- малко мъжкарана, малко луда.


# 55
  • Мнения: 148
Би ми задало въпроса: " Защо ли толкова исках да порасна? "

# 56
  • София
  • Мнения: 1 481
Диване! Как го измисли това право, нали искаше да бъдеш лекар?! Е, поне вече си слаба и не се изчервяваш, когато си притеснена.

# 57
  • Мнения: 75
Моето малко, детско Аз щеше вероятно да ми завиди за свободата, и за това, че мама не ми казва вече какво да правя.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 010


"Познаваме ли се отнякъде?"

# 59
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Събрала си прекалено много болка в себе си. Трябва да си по-положителна и да гледаш хубавите страни на живота, а не да се вглеждаш в мъката си.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 481
По-скоро сегашното ми аз би утешило детето...поне някои проблеми вече са преодолени.

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Как можа да зарежеш колелото..."  newsm78

# 62
  • Мнения: 51
"Как можа да зарежеш колелото..."  newsm78

А моето детско аз  щеше да ме пита - защо заряза кънките?! Simple Smile

# 63
  • Варна
  • Мнения: 283
"Радвам се, че имаш мъж който те обича и не се съсипваш от бачкане като мама! И браво, че се научи да караш колело, макар и на 25!" Grinning

# 64
  • Мнения: 14 497

....мое, излъгано от живота, хората и него самото си дете.....


детето което бях щеше да констатира същото, е може би би добавило - "добре поне, че имаш наистина по-хубави рокли от тези на майка си"

Последна редакция: ср, 15 фев 2012, 16:33 от Рене

# 65
  • Мнения: 60
"Защо си толкова смотана, че не можеш да ми купиш всичко, което искам?"

# 66
  • Мнения: 330
"Не знаех, че ще се откажеш, но пак избра със сърцето си...все същата мечтателка си си" Wink

# 67
  • Мнения: 417
Имаше такъв въпрос в някоя от радиостанциите тези дни. Peace
Би казала:

Хммм...,това ли било?!
Нали щеше да ставаш стюрдеса или моден дизайнер?!
Верно ли се разбираш с майка си?
Защо се омъжи толкова рано?
Защо не танцуваш вече?

# 68
  • Мнения: 21 536
  Какво да ми каже - "и ти си станала като всички лелки, дето не ти харесваха, язък. Поне разбра ли как Дарт Вейдър е станал лош?"

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 14:49 от Iris04

# 69
  • Мнения: 373
Едва ли ще ме хареса. Може би ще се усмихне на това, че не съм спирала да карам кънки или да се ровя в снега като дете ...

# 70
  • Мнения: 301
Искам да стана като теб Simple Smile

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 599
Какво чисто и слънчево дете беше,а в каква скочубра се превърна!

# 72
  • Мнения: 4 965
Странното е, че според преобладаващия брой писали в темата - детето, което са били, е било супер разумно, зряло и мислещо по начина, по който мислят сега. Sunglasses

# 73
  • Мнения: 10 547
Странното е, че според преобладаващия брой писали в темата - детето, което са били, е било супер разумно, зряло и мислещо по начина, по който мислят сега. Sunglasses

И ужасно доволно.  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 796
"Защо си толкова смотана, че не можеш да ми купиш всичко, което искам?"

Би казало същото. И бих добавила, защо си станала такава страхливка  Crossing Arms

# 75
  • София
  • Мнения: 19
Толкова  скучна  си станала .... Забавлявай се повече!Казваш че ти е скучно ,а не искаш да си поиграем с куклите ,на магазин или на ресторант!Искам да видя щастието изписано в твоите очи!

# 76
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Странното е, че според преобладаващия брой писали в темата - детето, което са били, е било супер разумно, зряло и мислещо по начина, по който мислят сега. Sunglasses

И аз тръгнах да отговарям със сегашния си разум, но се усетих. А това, което си написала ти е почти идентично с моите усещания сега и преди.

# 77
  • Мнения: 1 759
Е,май не си осъществила никоя мечта(ма не че е имало),но пък нали като порасне дребното ще продължаваме да ходим на концерти и да се кефим,да ходим по караокета,защото така и не си преодоляла срамуването да пееш пред хората.Май трябваше да продължиш с пианото,а? Thinking Къде го завърши това глупаво и ненужно висше ooooh! Какво го правиш сега???? Послужило ли ти е?НЕ!
 НО добре,че не си загубила детското и слънчевото,макар че си на път и трябва да внимаваш много Naughty Продължавай да се смееш силно,но стига рева за глупости,еййй! Измисли си най-накрая цел и я постигни  Thinking Crossing Arms  И да не се загубиш по пътя,чуваш ли? И бъде готина мама,че иначе,ще ти се карам и разсърдя много,ама много!

Ей това би ми казала,но и май още много неща.

# 78
  • Мнения: 2 805
Мъника би казал: Пак си тъжна? А мама и татко?
Тинейджърката: Ужас! Стегни се...не исках това!

# 79
  • Мнения: 2 280
Щеше да каже "Who the fuck are you?!". Така де, знаех английски като малка.

# 80
  • Мнения: 18
Ще каже - пак сме на диета, а?

# 81
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ще каже: "Гордея се, че си това, което си!"

# 82
  • Мнения: 43
Би казало: "Хайде да играем!"   animal085

# 83
  • Мнения: 329
"Добре, че малко се отрака, добре, че стана по-твърд, добре, че се научи да казваш "не" и
престана да се съобразяваш с всичко и всички, защото ако беше останал същия хрисим
добродушко, надали щеше да просъществуваш".

Темата е много различна от всичко напоследък и много хубава.

# 84
  • Мнения: 2 175
Бих си казала - браво! Била си много повече от това, за което те мислех..и си красива.. Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 686
Аз още не съм пораснала  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 192
Може би би казала:
'' Радвай се на всичко, защото аз нямах тази възможност. Винаги оставяй следи след себе си.  Ти получи всичко, за което аз мечтаех..."
И сигурно би ми се скарала, че все още ме е страх от тъмното.  Crazy

# 87
  • Мнения: 272
Много нелепо поставен въпрос, като от лексикон  Laughing
Би казало уау, нямам търпение да порасна, нямаааам!  Laughing

В забавни откровения за навлязли някои.  Laughing
Брех че мислителчета сте били на младини.  Laughing

# 88
  • Мнения: 145
 
Щеше да каже "Who the fuck are you?!". Така де, знаех английски като малка.
Joy  Laughing Това ми хареса.

Моето детско "аз" би казало: Що си толкова смотана, а? Какво дете беше, каква патица стана.

# 89
  • Мнения: 814
Май все още съм си дете. Simple Smile

# 90
  • Мнения: 390
Страхотна тема  newsm10

"Нали казваше, че ще имаш всичко, когато пораснеш и твоите деца също? Хубавото е, че успя да си приятел на дъщеря си, макар че понякога тя те упреква , че си ретро  Laughing
 Успя да не намразиш тези, които те нараниха, дори повторно.
Успя да започнеш живота си отново. Научи много неща за себе си и ги прие. Живееш в мир със себе си.
Само със страха не се пребори."

# 91
  • Мнения: 3 956
"Какво за единствения, идеалния, голямата любов и перфектното семейство? Не съществуват? Ебаси живота"

p.s. Темата е свеж полъх в Клюкарника.

# 92
  • Мнения: 348
"Супер си! Все си знаех, че си инат , но не очаквах да станеш и да останеш толкова луда! Напук на всички, всичко и отвсякъде! Хе -хе!"


Благодаря за темата, отвори ми очите .

# 93
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Страхотна тема!

,,Хайде да се борим за мечтите си!"

# 94
  • Мнения: 2 401
"Защо и докога толкова упорито ще бягаш от себе си"

# 95
  • Мнения: 0
Толкова много от вас пишат, че детското им "Аз" е щяло да ги похвали... Не съм особено сигурна дали като дете бях свръх-мечтателка или просто като голяма се провалих. Детско-пубертетското ми "Аз" щеше да каже на сегашното ми Аз, със сигурност, само "Е каква я мислихме, каква стана?!". Да не изпадам в подробности, но с няколко думи- на 27 си (т.е. мега-ретро), не си намерила още съпруг, правото не го завърши с отличие, както се кълнеше, че ще направиш....като цяло си дърта и по средата на нищото. Тези от вас, които са гледали "Courage, the cowardly dog" -ето това съм аз в очите на тинейджърката-аз; много приказки за нищо.

# 96
  • Мнения: 10 547
Е, ти, ако на 27 си ретро, то аз на 31 ще ида утре да си купя букет и да си избера фриз за украса на официалния си портрет.  ooooh!

# 97
  • Мнения: 0
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Тей де. С форумен профилинг не се занимавам. Аз на 27 ми липсва основно съпруг ( не да се омъжа, а да срещна МОЯ мъж) и детенце ( с кариерата я побутвам, с доходите нямам оплаквания). Т.е. не съм запозната дали си на моето "дередже" или не. Предполагам, че с около 10000000000000 мнения не си, така, че.....
При всички случаи аз ще съм на 31 "утре" и нямам никакво намерение да се хвърлям в Дунав-а

# 98
  • Мнения: 348
Момичета, животът започва на 40.  Laughing

# 99
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Момичета, животът започва на 40.  Laughing

Смяаатай! Party Crazy

Аз мислех, че квот беше - беше до 30-така... Sad И сетне - спееек. Grinning

# 100
  • Мнения: 2 355
  "Имаме видеокамера? Уха!"
   И може би "Нали никога нямаше да се караш на детето си?!"

# 101
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Сигурна съм, че онова момиченце  би ми казало "браво" за едно- единствено  нещо.
Че цялата  любов,нежност и зачитане,   за които  то е копняло, сега ги получава  едно  друго   малко момиченце.Че  всички побои, унижения  и   горестни  сълзи, изплакани  от него,  за  другото момиченце  са нещо напълно  непознато. И би ми казало-"Брей, да не повярваш, каква забавна  и  обичлива майка  си станала Simple Smile

Давайки на дъщеря ми, все едно давам  на  себе си  в миналото Embarassed

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета, животът започва на 40.  Laughing

Или когато ти самата решиш да започне  Peace Laughing

# 103
  • Мнения: 328
Момичета, животът започва на 40.  Laughing
Mr. Green
а на 60 +
още съм дете щастливо Joy

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Дай Боже, всекиму! Laughing
Аз наистина имам щастието да познавам и имам в живота си хора над 60г, които са запазили онова, детското, прекрасното..., малцина са щастливците, които наистина го притежават  Mr. Green

# 105
  • Мнения: 2 022
Би задавало въпроси Simple Smile

"Защо не ходиш всеки ден на плаж лятото и да не излизаш от водата, когато не ти се забранява?"
"Ходила ли си вече на Марс?"
"Болеше ли много раждането?"
"Мислех, че през 2012 ще си лелка на тази възраст, а пък ти Wink?"
"Защо се отказа от физиката?"
"На какви игри играят децата в бъдещето и с какви играчки? По-добри ли са хората? Как изглеждат градовете?"

темата е страхотна, поздравления, макар, че моето малко аз знае твърде малко

П.П. Освен това определено е от голямо значение, колко години са минали от малкото до голямото аз, едно е да са 10, друго е да са 30-40 Wink

Последна редакция: сб, 25 фев 2012, 22:07 от Cygnus

# 106
  • София
  • Мнения: 88
Бих си казала - браво! Била си много повече от това, за което те мислех..и си красива.. Heart Eyes

Чудех се как да формулирам мнението на 12-13 годишното ми аз, по-точна от това не бих могла да бъда Simple Smile

А 3-4 годишната щеше да зададе хиляди въпроси: "ЗАЩО ти е червена косата, какво работиш, къде работиш, ЗАЩО това работиш, имаш ли мъж, ЗАЩО нямаш мъж, какво работи мъжът ти, ЗАЩО го харесваш, ЗАЩО така си лакираш ноктите, къде ще ходиш после, какво ще ми донесеш..." ... и така още поне 2 седмици Grinning

# 107
  • Мнения: 359
"А какво стана с околостветското пътешествие?!" Mr. Green
"А нали щеше да си кино-звезда?!" Mr. Green Mr. Green
"Ура, имаме куче!!!! И три котки! Егати кефа!"
"А защо искаш да спиш следобед като никой не те кара?"
"Не ядеш сладолед нонстоп?!?!" Shocked
"Значи вЕрно срещна Принца?"

# 108
  • Мнения: 984
Кучеееееее - черен кокер! Точно каквото исках!  newsm44
Може ли да ядем сладолед с баткото  Mr. Green
Може ли да гушна бебето  Heart Eyes
Еха, какви неща си се научила да правиш  Shocked
Той защо се държи така? Защо плачеш вечер?

# 109
  • Мнения: 6 996
Станала си фотограф? Значи верно имам някакъв талант, както казват?!
Защо спря да пишеш?
Защо не роди на 20, както искам?Айде бе, не съществували принцове!
Защо имаш заек, а не хъски, не живееш с наш'те вече, можеш да си вземеш куче  Crossing Arms

# 110
  • гр.София
  • Мнения: 380
"Ама че досадна лелка!" Simple Smile

# 111
  • на село
  • Мнения: 1 028
"Отврат! Ега ти скуката!"

# 112
  • España
  • Мнения: 342
"Егати скучната лелка.
Не си нито учителка, нито журналистка, нито археолог...
И домашният ти любимец не е тигър."

И после би ми измислило някакъв не особено мил прякор.

# 113
  • Мнения: 7 006
Хм..значи и големите мъже се страхуват? Shocked

# 114
  • Мнения: 0
"Нали щеше да танцуваш цял живот? Защо спря? Защо се отказа? И не се оправдавай!"
"Не трябваше да даваш всичко и да вярваш прекалено много. Не видя ли, че не си струва?!"
"Коя ти е сега най-добрата приятелка?"
"Леле, не мога да те позная. Толкова си различна с дългата коса."
"Мама беше права, въпреки че не признаваш на глас."
"Хаха! А ти си мислеше, че след многото учене задължително идва голямото успех и то точно, заради него. А то идвало с опита. Жалко, че нямаше кой да ти каже по-рано."
"Моля те не плачи."
"Този ми харесва най-много."
"Пак искаш същите неща. Ще ги имаме някой ден. Обещавам."
"Защо не стана майстор на кънки?"
"Къде ще ходиш тази година?"
"Защо нямаш колело?"
"Защо не снимаш всеки ден? Нали си имаш хубав фотоапарат, както искаше."
"Искаш и момиче? Каква промяна! Нали си мечтаеше за 2 момчета?"
"Той има сини очи! Хахаха! Нали каза, че сините очи са клише! Нали каза, че не харесваш момчета със сини очи."
"Радвам се, че се сдобрихте с тях. Знаех си, че не можеш да им се сърдиш дълго. Нали ги обичаш."
"Запази ме. После може да ме покажеш и на него и на малките. Скрий ме при теб. Аз те обичам."

# 115
  • Мнения: 238
Сигурно детето ще се изуми: "И за какво бяха всичките тези шестици?"

# 116
  • Варна
  • Мнения: 616
Темата ти ме накара да се замисля и ме натъжи  Confused
Добре, че моето малко АЗ не може да ме види сега, защото щеше да ми зададе въпроси, които със сигурност няма да ми харесат
"Защо си толкова строга с децата, нали си обеща че само ще ги гушкаш и целуваш и ще правиш всичко само и единствено за тях?"
"Защо си изгубила дяволитите пламъчета в очите ни - вече не тичаш боса по тревата, страх те е да се катериш по дърветата, страх те е да не паднеш с кънките и колелото..."
"Защо не си станала художник или писател, а имаш някаква скучна работа в офис? "
"Защо този мъж не прилича на татко? "
това е на прима виста, но всъщност ме налегнаха доста дълбоки размисли. Може би не е късно да променя някои от нещата  Rolling Eyes
Благодаря за темичката  Hug

# 117
  • Мнения: 758
"Гледам, че не си станала космонафт, що така!?"
"Обаче си имаш куче, урааа!"
"С Париж-Дакар какво стана? Нали щеше да участваш?"
"И околосветското пътешествие не ти се е получило, но не губи надежда!"
"Мислех, че на 25 ще се обличаш като готина мадама, пък ти вече си на 30+ и все така се носиш."
"Обаче едно ти признавам - ами ти си почти като Индиана Джоунс, щом си археолог  bowuu."
"Какво стана с най-добрата ти приятелка? Нали щяхте да сте заедно завинаги".
"О, имаш дъщеря. Нали все момче си представяше?"

Също интерсна тема ще "Какво бихте искали да кажете на човека, който ще бъдете след 20 години."

# 118
  • София
  • Мнения: 171
Много ме натъжи темата.......та моето малко Аз не съм го чувала тоооооооолкова отдавна
Така успешно заглушавам нежното му гласче толкова години, че дори съм забравила за съществуването му. Колко променен е светът и аз самата - плашещо е. Заменила съм сияйните сутрешни усмивки с изкривена сериозност в претъпкания трамвай. И тананикането с дуднене. Приключенските романи със "сериозна" литература. Цветната палитра с черната клавиатура /леле откога не съм рисувала/! А приятелите ми от детството, как ли са, къде ли са?!? Пазя спомени от най-красивото детство, а все по-рядко се връщам към тях.......но знаете ли, всъщност най-важното е, че обичам още като онова малко русо момиченце с големите панделки

# 119
  • Мнения: 715
"Мдам... току-що чух за диетата Секс и ябълки. Ябълката виждам как жадно я ръбаш, а къде ти е сексът, сестро!??" newsm78

# 120
  • Мнения: 943
"Радвам се, че вече си щастлива и сълзите, които изплакахме си струваха цената. "

 "Още ли си дебела?! "

# 121
  • Мнения: 448
"Как така изобретих машина на времето, а не си богат? Явно това пътуване е променило времевия континиум, ще изобретя нещо друго и ще забогатеем."  То няма смисъл нищо да ми казва дано поне си вземе поука и да не допуска същите грешки.

# 122
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Нищо няма да ми каже. Таткото на моето малко Аз я учеше да не говори с непознати. Толкова съм се променила, че сама не бих се познала. След като се запознаем, ще ме помоли да си поиграе с моето Барби (пусто неизживяно детство, купих си кукла за последният РД).
Моето Аз в тийн възраст би казало, че съм скучна и задръстена лелка.

# 123
  • Мнения: 13
Много хубава тема! Накараме да се замисля...нямам усещането, че детето и жената са крайно различни. Може би "Не съм изненадана от теб! Но ми се искаше да си по-уверена и да не те е страх от нищо!."   

# 124
  • Мнения: 10
Много готина темичка!Бих и казала:Дано да извадиш късмет,че каквато си неприспособима,агорафобик,отвеяна и ранима,лошо ти се пише в тоя прагматичен свят!И да не слушаш възрастните,че нищо не става от повечето от тях! #Crazy

# 125
  • Мнения: 10
Мен пък доста отговори ми харесаха,сякаш хората се превземат по малко в тая тема.Касита,къде беше оная тема за жененето над 35,че беше забавно там?  bouquet

# 126
  • Мнения: 5 371
 Би казала-"Усмихни се" и още: "Спомняш ли си как се заливаше от смях без повод?"

# 127
  • Мнения: 35
Детето: "Нали много мразеше да ти се карат, че правиш трохи и не си прибираш дрехите ?!"
               " Е, как може цял ден да лежиш на плажа и да не ти се влиза във водата? Ти нещо си изперкала!"
               " Защо не ги набиеш всички, които те ядосват? Много добре се справяше Simple Smile "
               " Защо не ядеш шоколад и сладолед до пръсване? "

Тинейджърката: "Уж много ти се ходеше по дискотеки?! Кво стана, що не станеш от тоз' диван? "

# 128
  • Мнения: 8 163
"Благодаря, че сбъдна мечтите ми!"

# 129
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 821
"Благодаря, че сбъдна мечтите ми!"

Ха, ха...това си мислех днеска и аз, само се чудех защо сбъдването на детските ми мечти се отложи с 30 и кусур години във времето.

# 130
  • Мнения: 806
би казало ... Не искам да живея на тази планета! Къде ми е малкия принц, отивам при него и няма да погледна назад!  Искам си звездният прах и баобабите.  Хората са твърде лоши, не искам да съм между тях.

# 131
  • Мнения: 420
Нищо- не смеех много да заговарям  и занимавам възрастните с впечатленията си.
Имам шанса малко или много да бъда детето, което бях. С тази разлика, че сега съм по-уверена и знам как да се справям с предишните си страхове и опасения.
Тийнейджърката е лекичко поошлайфана от тук-там, но не съвсем. Е да, не ми се ходи толкова на дискотеки и силната музика е рядкост.

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 381
"защо ме забрави?"

# 133
  • Мнения: 1 437
Къде е усмивката ти ?
Защо си толкова дебела?

# 134
  • Мнения: 1
Имаш доста от нещата,за които аз мечтаех,а все не си доволна.

# 135
  • София
  • Мнения: 9 872
Детето  не знам какви би ми казало, но 13-14годишната тийнейджърка би казала:
- не се научи да приемаш леко нещата
-все още плачеш за всичко, ама за всичко
-успя обаче нещо, което не вярвах, че ще направиш- научи се да мислиш за себе си, за своето щастие, без да те интересува това, което мислят, околните
-създаде хубаво семейство, точно такова, за каквото мечтаеше
-разбра, че мъжете не са свини Mr. Green
-не се отказвай от мечтите си никога, защото виждам, че си на път да го направиш- някой ден ще имаш така мечтаната малка къща с дворче само за теб и семейството ти, макар и това да ти се струва невероятно
- станала си силна, за съжаление се наложи да преминеш през неща, които никога не си мислила, че може да преживееш....но оцеля и стана силна

# 136
  • Варна
  • Мнения: 2 268
"Как можа да се превърнеш в такъв досаден циник!?"

# 137
  • Мнения: 4 569
"Как можа да се превърнеш в такъв досаден циник!?"
Порастнала си.  Peace
Цинизма беше едно от нещата,  които ме накараха да осъзная, че вече не съм дете.

# 138
  • Мнения: 57
Хайде на мореееееееееееееееееееееееееееееееееееее Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт