Положителен тест, дуфастон и кървене!

  • 30 043
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 052
Колкото си по-спокойна, толкова по-добре за теб и за бебчо. Всичко ще бъде наред. Важното е, че нямаш постоянно кървене и болки. То на бременните не може да се угоди - ако имаш болки, защо ги имаш, ако нямаш - защо ги нямаш  hahaha И аз бях така, после като почнах да усещам бебето се притеснявах, че като мърда много и нещо не му е комфортно, а като не мърда защо пък не мърда  ooooh! Сега вече го давам по-спокойно, опитай се и ти да направиш така  Peace Като чуете и сърчицето и ще се успокоиш Simple Smile Почивай си и мисли само положително  Peace

# 16
  • Мнения: 10
Здравейте до сега никога не сам писала във форуми,но се решех.Най - много чета http://www.bg-mamma.com незнам дали сам в правилната тема,но искам да попитам.С моя вече годеник опитваме да имаме бебче.Ходих на гинеколог и ми изписаха дуфастон и фолиева киселина.Дуфастона го пия по програма,броя от първия ден на цикъла 16 дена и го почвам така 3 месеца 2 пъти по 1 на ден.Интересува ме ако забравя да го пия втория път после пак ли продължавам както ми е по програма.

# 17
  • Мнения: 106
Не знам събразно с какво е изготвена програмата ти за прием на Дуфастон ,но и на листовката пише - Дуфастон не се наваксва като доза.Ако пропуснеш ,на другия ден продължаваш да пиеш по предписание.Плюс това не смятам ,че ще има проблем ,защото се дава за удебеляване и укрепване на плацентата и действа с натрупване.Изчиства се от организма след  дни без прием ,тъй че една пропусната доза не е от значение.Все пак попитай лекаря си . Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 36 102
Не знам събразно с какво е изготвена програмата ти за прием на Дуфастон ,но и на листовката пише - Дуфастон не се наваксва като доза.Ако пропуснеш ,на другия ден продължаваш да пиеш по предписание.Плюс това не смятам ,че ще има проблем ,защото се дава за удебеляване и укрепване на плацентата и действа с натрупване.Изчиства се от организма след  дни без прием ,тъй че една пропусната доза не е от значение.Все пак попитай лекаря си . Peace

Дуфастона не се натрупва - след приема се излъчава / чрез урината/ до часове.

# 19
  • Мнения: 106
Аз съм чела ,че се изчиства до 3 дни от организма ,а деиствието на всяка таблетка е до 12 часа след прием.Затова обичайната доза е 2 пъти дневно. newsm78

# 20
  • Мнения: 3
Здравейте,
бих искала да попитам ,тези които са пили дуфастон с цел предизвикване на месечен цикъл.Предписаха ми го в продължение на 5 дни по три хапчета ,като вече мина седмица и нищо.Дали това е нормлано и колко още ще трябва да чакам.
Благодаря ви Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 358
обикновено идва от 3 до 10 дни след спирането му

# 22
  • Мнения: 3
Благодаря  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 106
Здравейте пак ,аз снощи направих една глупост.Идваха ни гости и трябваше да почистя къщата и да сготвя.Уж не съм вдигала тежко и нямаше проблеми ,снощи като си легнах имах болки в кръста ,но нищо по-сериозно и не им обърнах внимание.И тази сутрин имаше бледо розово до кърваво течение по хартията при забърсване.Неколкократно.Отидох до спешния кабинет в болницата ,понеже моята АГ е втора смяна ,ако въобще е на работа (някъде от средата на август знам че излизаше в отпуск).Лекарят в спешното ме прегледа ,каза ,че бебето е живо ,отговаря н 12 г.с. (по моите изчисления днес е първия ден на 13 г.с. ,но както и да е ,развива се нормално).Нямам отлепване на плацентата ,сигурно било от раничка..Пусна ме по живо по здраво и каза да ида при АГ-то си все пак и тя да ме види ,но тя едва ли е на работа на 16-ти ,а и би ми казала да лежа и да пия дуфастон ,както и преди .В спешното ми предписаха още утрогестан и но-шпа ,но като казах ,че пия дуфастон ,каза да си го пия него.Нямало нищо тревожно,зацапванията били често срещани.Аз имам леки болки в кръста и корема ,но са по-скоро като усещане ,отколкото болезнени и също ми съхне устата и ми се пие много вода.Въпросът ми е ,дали докторът и видял добре ,понеже ехографията не беше вагинална и да се тревожа ли?Мисля да лежа следващата седмица ,но може би трябва да ида на друг лекар?Розовия секрет спря като се прибрах от прегледа...

# 24
  • Мнения: 2 358
Като имаш болки в кръста и корема пий си но-шпато  Peace - аз го пиех в доза 3 х 2, но повече от това мисля, че не е хубаво

# 25
  • Мнения: 106
Болките не ме притесняват заради дискомфорта ,по-скоро не знам да се доверя ли на лекаря...  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 052
Елена, ако вече нямаш кървене не се притеснявай, но се пази, повече почивка и по-малко домакинска работа  Peace За твое успокоение може да потърсиш още едно мнение от лекар, но вероятно ще ти каже същото. В този срок на бременността спокойно може да се види всичко и с коремен ехограф. Мен ме гледаха с вагинален съвсем в началото и от 10-11г.с. ако не се лъжа започнаха с коремен. За болките пий но-шпа, важното е да не са силни. Ако се засилят или пак прокървиш тогава задължително върви при друг лекар.

# 27
  • Мнения: 2 358
Болките по вероятно да са леки контракциики.
Аз имах кървави нишки по едно време (имах си и болки в кръста и корема) док ме прегледа, каза, че не се вижда кървене от никъде и предположи, че може от някоя по-силна контракция да са се появили. Почнах но-шпато и ми изчезнаха кървавите нишки.
Лежи и не се претоварвай до прегледа от твоя лекар

# 28
  • Мнения: 106
Благодаря ви за отговорите ,ще се отдам на мързел и блажено дебелеене.Прегледа при АГ-то ми е чак септември ,казаха 5-ти ,но сигурно около 10-ти ще е ,защото си измести отпуската.Щели да ме гледат на 4Д.. ThinkingЛекарят в спешното чак ми се скара ,че ходя заради зацапване ,ама от къде да знам на какво се дължи...Отивам да мързелувам пред телевизора  Whistling Hug

# 29
  • Мнения: 2 052
Е зацапване си е сериозна причина да посетиш веднага лекар, как така ще ти се кара  ooooh! Ами ако е нещо сериозно....  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт