Бебета родени в чужбина - тема 15

  • 26 517
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13
Страхотен колаж! Съжалявам че нямаме и ние такова боди че да се включим в него Wink Големи бонбони!Да ги нацункате!
Калалили и тук честита къща, само щастливи хора да живеят в нея с много детски усмивки! Пожелавам ви в нея да отгледате Лекси и да го направите батко(когато си решите) Mr. Green Hug

# 706
  • София
  • Мнения: 204
Честити месечинки на Вико, Доминик и Йоан и от нас! Heart Eyes
Извинявам се за закъснението, но вчера официално открихме плажа с Йоана. Joy
До сега сме били само на разходки покрай морето, а вчера потопихме краченца.
Аз съм доста изгоряла и днес ще си останем в къщи за жалост. Sad
Ама, така е, като мажа детето преди слънце, а себе си-в последствие.  Mr. Green
Както се казва: "с кърмата ми изтича и мозъка" и всичко напоследък ми е "след дъжд качулка"

# 707
  • UK
  • Мнения: 134
Привети мами и бебоци, докато се доредя до форума и тя темата ще стигне 50та стр.
Първо честити месечинки на мъничетата, на които им е ред  Hug Колажчето е суупер - такива сладки пуканки  Heart Eyes
Калалили, и тук честита нова къщурка - да ви е на късмет и да сте много щастливи в нея   bouquet.
Набързо по темите, които сте бистрили: За горещините и бебетата ми попадна ей такъв продукт за охлаждане http://www.babybeecool.com/products.html - не съм го поръчвала и не знам струва ли си, ама да споделя, може някой да е ползвал и да даде отзиви. Столче за масата взех такова:
http://www.amazon.co.uk/Chicco-Quick-Adjust-Table-Magia/dp/B004M … 894734&sr=8-7 Една приятелка каза, че се родили като настанили бебока на равни начала с големите на масата, че не му харесвало високото столче. То си е до бебе разбира се, ама това ми се вижда компактно и ще пробваме с него. Ако не му хареса ще мислим за друго. Синко много обича да е в седнало положение и си го подпираме с възглавници от всички страни и той "седи". Надявам се преди да заминем да сколасаме да го заведем при моя кайропрактър /кинезитерапевт май го водим/ да му погледне гръбчето, че не знам рано ли му е не е ли  newsm78. Но общо взето щом малчо дава знаци че е готов за нещо, значи му е дошло времето.
За възпитанието на детето съм доста объркана - изчела съм сума литература за собствен интерес до преди да се решим за бебе, ама сега като е в наличност бебето идея нямам какви подходи да предприемам. Със сигурност не искам да съм майка квачка и с мъжа ми сме си разбрали да ме "сритва" ако забележи такива тенденции. Много го гушлявя малкия и само да мрънкне малко и аз го взимам. Казват ми че ще го разлигавя, ама не го усещам така. Все по-осъзнато човече става и все повече иска да участва в нашите занимания и иска да гледа на едно ниво с нас. Мисля, че затова иска гушкане и носене на ръце. Мама все ми казва да го гушкам сега, че бързо отлита това време и после ще го търся ама няма.
Иначе и аз кърмя между два и три пъти на нощ и ако не успея да заспя между храненията и после се влача през деня. Не знам как ще стане това със спането по цяла нощ  Tired Това ми е дерта на мен сега.
В Ютюба намерих клипчета за плуване на бебетата и реших да приложа някои от нещата в нашата вана. Не се знае кога ще стигнем до тукашния басейн, но ми се ще младежа да посвиква с усещането на водичката.
Онзи ден докато хапвахме държахме Давид на скута си -много се радва да е с нас на масата и издава възторжени звуци, обаче към чиниите не посяга - явно му е раничко още. След месец ще ударим половин годинка, да видим как ще е със захранването - аз започнах да се вълнувам, като ученичка пред абитюрентски бал  Laughing
С пожелания за хубави дни, мамчета и бебчета  Hug

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 12:28 от Peregrina

# 708
  • Мнения: 4
Забравихме и тук да се похвалим с 5та месечинка Simple Smile

# 709
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет и от мен  Mr. Green

днес няма весели неща за разказване от еко мамата Mr. Green
говорихме си за ваксини - и тя не ваксинира, та я питах къде ходи на педиатър и ей такива неща.

Peregrina, и аз гледах такова столче, обаче мъжът ми рече, че не му изглежда стабилно и бла бла  ooooh!
за сега на това съм се спряла
колкото до гушкането - и аз гушкам Тим когато иска. като порастне и не иска - няма да го гушкам Mr. Green та в този ред на мисли аз не съм чела много книги за възпитанието, действам по интуиция, но има ситуации, в които не знам как да реагирам и реагирам така, както при мен са реагирали, когато съм била дете... това обаче не е оптималната реакция за мен и затова си взех от библиотеката книга за възпитание по Мария Монтесори и съм доволна Peace
по-голяма част от книгата е разказани случки от ежедневието и как да се реагира.
идеята е детето да расте самостоятелно, да прави само избори и да носи съответно отговорност за тях.

# 710
  • UK
  • Мнения: 134
това обаче не е оптималната реакция за мен и затова си взех от библиотеката книга за възпитание по Мария Монтесори и съм доволна Peace
по-голяма част от книгата е разказани случки от ежедневието и как да се реагира.
идеята е детето да расте самостоятелно, да прави само избори и да носи съответно отговорност за тях.


Много добра идея за книга  Hug, много го хвалят този метод Монтесори та си поръчах книжки да видя за какво иде реч.

# 711
  • Мнения: 505
Привет и от мен.

Лумия, честита ви месечинка.

Ние растем, и за мамчетата без фейс, ето едно албумче със скорошни снимки.

https://picasaweb.google.com/106308176840621836714/Yoan23Mois?au … p;feat=directlink

И аз ще прегледам за какво става дума този метод Монтесори.

Иначе нищо ново при нас. Йоан продължава да се буди на всеки 3 часа и си иска яденето. Кърмата ми почти спря, но все още се кърмим веднъж - дваж на вечер.

# 712
  • Немция
  • Мнения: 6 931
Привет, моми4ета сьс сладки бебо4ета. Още 2 месеца ми остават до финала и, живот и здраве, ще се вклю4вам във вашата групи4ка- само време да ми остава, 4е с две деца е малко вероятно да имам свободни минути за компа. Wink

Ася, ние сме с по4ти сьщото стол4е, взех и мека подплата допълнително, доволна сьм от избора. Дреб4о е по4ти на 3, още си го ползва, стол4ето си сменя нивата според вьзрастта. Табли4ката сме я махнали ве4е, той се ка4а и слиза сам, знае, 4е това си е неговото място.

# 713
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
              Честити месечинки на Поли, Вико, Доминик, Йоан и Ники, да са ви живи и здрави! (ще ме извините за късните поздрави  Confused )
      Честити бисерчета на Сами, да излизат безпроблемно и неусетно!
      Люцканова, колажа е приказен, признавам съпруга ти от всякъде - хубави деца "прави",разбира си от работота във всяко едно отношение  Laughing Laughing Laughing .
            Почерпете се за  мое здраве, днес остарях с още една година.

           Желая ви спокойни дни и нощи и папкащи, послушни бебоци!
 

# 714
  • USA
  • Мнения: 1 323
Честита месечинка и на Ники!
Ир честит рожден ден!Желая ти много здраве,щастие и да се гордееш с твоите любими мъже! Hug
На въпроса с глезенето,не мисля,че 4-5 месечно бебе разбира и може да се разглези.Нито аз нито моя мъж оставяме Лекси да реве.Като вземе да разбира,ще скърцаме със зъби когато трябва,но да го оставя да се къса от рев за да се научи да заспива сам,няма начин да се случи и не ми дреме какво мислят всички останали.Всеки има своя шанс да възпитава децата си както намери за добре.Баща ми често ми казва ,че съм го разглезила все на ръце,но всъщност детето наистина има нужда от близост и поне това можем да му дадем,след като го разнасяме на всякъде като пътна чанта,не можем да очакваме да спи или заспива когато и където на нас ни се иска.Когато обаче поотрасне и започне да се тръшка за нещо или пък да му давам да си играе със забранени неща защото иска или да го гоня из парка за да се приберем,ще му покажа и другата ми страна.Абонирах се за списание родители и там има доста ценни съвети.Когато гледах деца,често го четях и прилагах съвети и наистина работеха.Ще дойде време и ще видим за сега само планове Crazy
Дани и аз свърших същата работа с мазането. Mr. GreenОправих детето ,а мен не намазах.Никога не съм пропускала преди.Добре че не седяхме много на слънце.

# 715
  • Мнения: 1
Ехей колко месечинки - целувки и гушки за Йоан, Доминик, Николета, Пепе, Поли и Ивет:hug:

Ир-че, честит ти рожден ден  newsm59 Прекрасен ден ти пожелавам  bouquet
Честити зъбаци на Тео и Сами Hug
Калалили, честита ви хралупка и тук:) Все такива радости да ви съпътстват Hug
Люци и мъж ( тук нали сме безименни), благодарим ви от сърце за прекрасния колаж Hug Зяпам си го по 100 пъти на ден Laughing
Миме, не е късно да се включиш в колажа- я виж колко свободни седалки има Wink

Ние днес бяхме да ни бият отложената ваксина. Вико рева 3 секунди и забрави Laughing Иначе сме пораснали за месец с 3.8 см и само 620 грама. Докица засега не вижда нищо притеснително в малкия грамаж newsm78
Преди два дни смених тактиката и купих биберон с още по- голяма дупка ( ниво 3). Откакто яде кърмата в шише е с номер 2 защото на номер 1 се мръщеше и ревеше. Номер 2 го дават за бебета 3+ месеца и затова не се и бях сещала да пробвам 3-ката ( който го дават за 6+ месеца). Почти два дни вече се чудя как е възможно бебе което се моташе и изяждаше понякога за час максимум 80 мл сега да изсмуква без да спре и за секунда 100-120 мл. за 3-4 минути максимум   #Crazy Толкова е бърз, че чак се разревава в първия момент след като изпие и последната капка Shocked Пак си има собствено мнение за храненето и не винаги хапва по 120 мл., но поне имаме значително увеличаване на количеството храна. Я кажете, това свръх бързо пълнене на стомаха може ли да доведе до някакви проблеми в дългосрочен план? newsm78 Иначе нито повръща след хранене, нито изглежда да му е некомфортна скоростта с която тече млякото.
Другите добри новини са ( с които гледам да не свиквам), че Вико продължава да ляга 8-8:30 и да спи до 5:30-6:00...ставам към 5 да се доя, че ме е страх да не ми намалее кърмата.

Хайде изчезвам, че храната прави кърмата Mr. Green

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 05:17 от Zelkata

# 716
  • Мнения: 18
Честити месечинки на всички бебковци - Вико, Поли, Йоан, Ники и Пепе! Честит рожден ден Ир! Много здраве щастие на всички и малките муцунки да растат все засмяни за радост на мама и тате  Hug Hug Hug

# 717
  • София
  • Мнения: 204
Честит рожден ден на ir74!
С пожелание за здраве, късмет и много любов!  bouquet

Честита месечинка на Ники! Hug
След няколко дни и ние подире ви.

Голямо момче е станал Йоан!
Много е сладък, а каква голяма биба има! baby_neutral

За столчето: и ние взехме като това на Peregrina, но не е Чико, а друга марка.
Дано Йоана го хареса, много майки ми го препоръчаха!
Thinking

# 718
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет  Hug

Ир, честит рожден ден!!! бъди много щастлива и много обичана!!!

Zelkata, нямам идея за скоростта, ама след като бебето не се оплаква, не вярвам да има проблеми. понякога, когато са ми много пълни гърдите и млякото буквално пръска и Тим започва да реве, защото не е свикнал да гълта толкова бързо ooooh!
та след като Вико е щастлив и не се оплаква, то всичко е ок..

Бибит, мерси за споделенето  Hug

абсолютно съм съгласна с Kalalily за глезенето.  Heart Eyes

днес бях на сбирка на мами с бебета, че 2 пъти ме канят и не ходя и ми стане неудобно.
първи и последен път  Naughty
първо, че 3 пъти обикалях докато го намеря, после ме наваля и накрая слушах разговори кой каква каша бил ял и какво е излезнало в памперса ooooh!
 честно казано предпочитам еко-мамата колкото и странен външен вид да има  Mr. Green

# 719
  • Мнения: 9 907
честно казано предпочитам еко-мамата колкото и странен външен вид да има  Mr. Green
абсолютно  Peace

ир, да си жива и здрава   bouquet и все така щастлива с Ваньо!

Андрюшката много ме радва тези дни, изведнъж дръпна напред.

Общи условия

Активация на акаунт