Бебета родени в чужбина - тема 15

  • 26 508
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
Ир, Честит рожден Ден!!! Малко със закъснение, но съм сигурна че е бил най-щастливият досега. Пожелавам още много детски усмивки, а по-нататък и нови бебешорски изпълнения.
Честити месечинки на Поли, Ники Вико, Йоан и Пепе пак със закъснение.
Благодаря за пожеланията зъбчетата. Да ви се връщат много бели и острички  Mr. Green
За възпитанието съм съгласна на 100 % с КАлалили.[/b
От свеки имаше доста съвети да сме го оставяли да се нареве, че да заспял.  Stop Уж жена с опит с деца и внуци... Мъжа я слушаше в началото и аз доста битки водих, да докажа че едно бебе има нужда от мама и тати и щом плаче, значи има нужда от нещо... За после - ясно че трябва да се възпитава, ама като бебе.....то не бяха газове, не бяха зъби.... горкото доста се измъчи. Ами ще си го свикна на ръце, ако не детето то кой ???!!! Сега му се е паднало да го гледаме  Grinning
Приятен ден от нас, мами  Hug

# 721
  • UK
  • Мнения: 134
Ир, честит рожден ден, мила - да си жива е здрава и много щастлива и горда мама на малък сладък Ваньо  Hug От постовете ти оставам с впечатлението, че си много сърдечен и добронамерен човек, с когото с удоволствие бих се сприятелила в реалния живот  Peace
Честита месечинка на Ники  bouquet и с малко закъснение и на сладура Пепе   bouquet
Брюксел, Йоан е много готин на снимките. Обожавам снимки на спящи бебенца - не знам нещо по-мило и нежно от това.
Зелче , благородно завиждам за добрия сън на Вико - пу пу все така да е  Hug
Като сазах сън, да споделя че забелязвам промяна в дневното спане на Давид. Къмто 6-ия месец бебето се очаква да започне да спи по-нарядко, като преди обяд има една по-дълга дрямка и следобяд също. Та ние май караме по книга, щото от няколко дни спи точно така. Ей на до сега го разхождах два часа и отгоре, докато си вземе следобедния сън. А дори като новороден не спеше през деня повече от час и половина наведнъж.
Аз пак да си кажа, че според това което съм чела от изследванията на развитието на бебешкото мозъче, ако се оставя детето нарочно да плаче продължително с цел приучаване към самостоятелност, има голяма вероятност нивата на стрес да си останат перманентно високи и съответно като възрастен да е по-податлив на стрес, депресивни състояния и прочие негативни последици. Гушкането, успокояването, милувките освобождават хормона окситоцин в бебето, което го успокоява и зарежда позитивно. И когато бебето получава големи дози телесен контакт и любящо внимание е много по-голяма вероятността да развие балансирано поведение и по-добра способност за справяне със стреса и неподатливост на депресивни състояния на по-късен житейски етап. Аз също се водя изцяло по инстинкт и инстинкта ми казва да гушкам малчо, когато е разстроен, да му отвръщам когато търси внимание и т.н. Имам минимум търпимост към плача му и това е начина на Природата да ни показва как да се отнасяме с бебетата. Та така, мами, да гушкаме сега, че после ще ги гоним за прегръдка и целувка, а те ще бягат, хеле момченцата  Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 2
Ир, честит рожден ден - да си жива, здрава и безгрижна мама! Simple Smile
Калалили, понеже пита за храненето, да отговоря с малко закъснение. Ние го караме основно по педагогическия метод за захранване, т.е. постепенно въвеждане на различни храни под формата на пюрета. В допъленение му даваме да гризе плодове и кори хляб. От пюретата почнахме с банан, после добавихме ябълка и круша. Даваме по 3-4 дена от всяка нова храна. После минахме на зеленчуци, и сега редуваме зеленчуци и плодове, и скоро му дадохме и зърнена каша. Сега мисля да пробвам и с оризова каша. Май фаворита му е зърнена каша с ябълки. Апетит хич не му липсва и всичко си хапва с удоволствие (затова е голям шишо). Пюретата му ги даваме към 5.30-6 вечерта, а всички други храненета са кърмене.
И ние го гушкаме колкото си иска.
Хайде до пис(к)ане  Simple Smile

# 723
  • Мнения: 4
Хирсен дали ще пуска новата тема?

# 724
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Опс и аз тук! Зелчето ме подсети, че не съм се разписвала в тази тема, но никакво време не ми оставаше. Сега съм в Бг от 4 дни, това ми е първото прибиране от 5 години. Имам повече време, че веднага се притекоха на помощ и ми поеха децата.

За рекорда - бебе Филип се роди на 3 февруари, 3250 гр/50 см, с  дата от мин седмица сме 6кг/64 см. Папкаме нощем различно, понякога на 3ч, на 4, на 5, на 6, както дойде, нощ с нощ няма еднаква. Аз отслабнах, сега съм по-малки кг от преди да родя.

Честити месечинки на всички бебоци, да са много живички и здравички. Ир, ЧРД, да си жива и здрава, много щастие и приятни моменти с детенце!  Hug

Кора- честита бременност, да е лека и здраво бебенце на финала!

Иначе по темите, ние не си оставяме бебетата да реват, гушкаме си ги, целуваме си ги, още с голямата така процедирахме, наистина е доказано, че растат стресирани, изнервени и аутсайдери. За възпитанието, и аз съм фен на Монтесори, даже вчера мъжът ми ми се обади да ми каже, че Саванката е приета в Монтесори прискул от септември, аз бях пуснала документи преди месеци. Така че, живот и здраве от септември почва, ще пиша отзиви по-натам, за който го интересува.

За захранването - аз със Саванката действах по традиционното, като я почнах малко след 6 месец с оризова каша, после зеленуци и т.н.. Готвех й, даже кашите сама си правех, сега мисля да процедирам по същият начин. Глутенът доста го забавих, въведох го някъде в 9-10 месец. До годинка, кърмата ни беше основното, др. храни само по-малко и м/у кърменията. Има една книга, коята аз много харесвам, за мамите в Сев Америка, казва се Супер Бейби Фуд.

До скоро!  Hug

# 725
  • Мнения: 2
Ир - Честит рожден ден!!! Много поводи за усмивки  Hug Hug Hug Hug

# 726
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
           Момичета, много ви благодаря за милите думи и пожелания, да ви се връщат стократно! Много прегръдки  Hug за всички вас и специално за Перегрина  Hug Hug Hug (трогна ме с написаното по мой адрес ).
           Лек ден на вас и вашите слънчица, а на мамите в САЩ и Канада - лека нощ!

# 727
  • Мнения: 30
Хирсен дали ще пуска новата тема?

Ще, ще  Simple Smile Мислех да чакам 50-та страница ама хайде да се настройваме вече на лятна вълна въпреки мразовитите температури  Grinning

Заповядайте в НОВАТА ЛЯТНА ТЕМА  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт