Бебета родени в чужбина - тема 15

  • 26 521
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 30
Здравейте, на нас ни е още рано за столчета, но сме си харесали това http://www.bloombaby.com/collection/main.php?sID=19

на мен пък това ми прилича на фризиорски стол  Grinning
четох че за бебета захранвани по ЗВБ оптималният вариант е най-простото и евтино столче на икеа защото е много лесно за почистване. при нас това в момента е проблем, защото поли не яде но пък маже като за световно и поне по 2 пъти на седмица трябва да събличам столчето и да пера дамаската, защото само със забърсване не става. почвам да се чудя дали изцяло да не я махна докато не започне да се храни що-годе чисто.

# 691
  • USA
  • Мнения: 1 323
Mime хайде да се срещнем на пикника ако можем да се намерим сред толкова народ  Laughing
Рапунзел честити ви зъбчета да растат здрави и бели като перлички!
Хирсен столчето от Икеа е за бебета които могат да седят стабилно.Моята племенница има такова.Според мен столчета със рамка от пред са си чисто и просто гадни защото са като тези по ресторантите и е трудно слагането и изваждането на детето без да му нараниш крачетата. Столчето на Варна е готино,но и аз знам по-добри начини да инвестирам 300 Евро  hahaha
Да не пропусна да се похваля,че тази нощ се наспах,че не ми се е случвало от както родих  hahaha и може и да не ми се случи скоро.Не ,че Лекси не се будеше да яде,но аз бях толкова смазана,че откъртвах веднага след това.Ние имаме цял месец да се преместим и ще щ караме полека. Peace

# 692
  • Мнения: 245
И аз съм чувала много мами да хвалят икейското столче, но на мен не ми харесва. Ако купивам стола на Блум се каня да го вземам втора употреба от Ebay може да се намери много запазено за около £80, което за мен е добра цена за нещо стилно, което ще се ползва години наред. Като се сложи голямата табла и става като чин. Детето може и да си играе и рисува на нея, а в същото време да е обезопасено и да няма мърдане Simple Smile Иначе любимото ми столче е това, което аз имах като дете. Дървено, което се разгъва и става като столче с масучка на колела, за съжаление преди 10 години баба ми го даде на някаква роднина и такова засега не съм виждала още Sad

На Блум става и за ЗВБ, защото платът е нещо средно между кожа и мушама и се забърсва лесно, а таблите са подходящи за миялната.

# 693
  • Мнения: 1
Минавам набързо да споделя, че Вико днес става на 3 месеца. Бръмбъзъкът расте като гъбка, а мама му не успява да му се нарадва. Кога минаха 3 месеца.. За тези които не са част от фейсбук групата ето линк със снимки от днес. Люци за теб спецално в зеленото боди Hug

https://picasaweb.google.com/101853062958256349153/3?authuser=0& … p;feat=directlink

Ох, трябва да бягам, че днес е особено възторжен младежът... все внимание иска Laughing

# 694
  • Мнения: 18
Милички, една почерпка и от нас - ние днес ставаме на два месеца. Иначе сме с дрехи за 6м или 6-9...Вчера ходихме да взимаме още дрехи, че са ни умаляли и ги прибрах. Много от тях сме ги носили 1-2 пъти само. Добре, че послушах мъжа ми тогава и не сме купували ненужни тоалети.

# 695
  • Мнения: 279
4естити месе4инки на малките маймунки на Зел4ето и Локалгал!

Люци за теб спецално в зеленото боди Hug
много много сладък е Дон Вико!!! Hug Hug Hug

# 696
  • Мнения: 279
А ето и обещания колаж,благодарение на съпруга ми Дан4о:)
На снимката присъстват-Пепе на Григ,Лекси на Калалили,Вики на Зел4ето и Кайл на Люцканова.
Бебоците са в едни и същи бодита от Картърс но от разли4ни краища на щатите;)




# 697
  • Мнения: 505
Големи сладурчета.

Зелче, честита месечинка на Вико и тук. Вико продължава ли да си спи без да се буди през ноща?
Варна, и на вас честито.

Ние днес ставаме на три месеца. Почерпете се кой с каквото иска и ми пратете сметката  :35
От  дни сме пак с пик на растеж и Йоан яде доста по начесто. Хаиде да минава и това чудо.
Вече ми се иска да спинка през ноща мааалко повече от 3 часа....

Аз се залавям за работа след час и половина изкарани в задръстванията (само 10 км между вкъщи и офиса) Crazy

# 698
  • Мнения: 4
Страхотен колаж, Люцканова, съпругът ти е направо факир! Много са ви сладки бебоците, момичета Simple Smile
Бръмбъзъкът расте като гъбка, а мама му не успява да му се нарадва. Кога минаха 3 месеца..
Колко те разбирам...аз като гледам моята дребосъчка колко е голяма вече, а каква малка буболечка е по снимките отпреди два месеца..
Днес е голям сънчо, сутринта будува един час и докато ядеше захърка, събуди се след час, освободи напрежението в тумбака и след час пак искаше да спи. Чакам след малко да оживее за храна Simple Smile
Времето е отврат, ще я изведа малко с количката на въздух по обяд, колкото да се разтъпча и да скочим до ДМ. И на мен ми се спи и се прозявам ама не ми се ляга за толкова малко, такъв накъсан сън през деня не ми се отразява добре.
Миналата седмица почнахме плуването, вдругиден пак ще ходим - забавно е, но засега само се плацикаме, не знам дали до края на този курс ще има някакви признаци за плуване, съмнявам се. Бебоците обаче умират от кеф, а аз се размекнах като кашкавал от тая топлата вода, едва излязох и с моето ниско кръвно направо съм опасна. Хубав ден заега!

# 699
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не знам дали до края на този курс ще има някакви признаци за плуване, съмнявам се. Бебоците обаче умират от кеф, а аз се размекнах като кашкавал от тая топлата вода, едва излязох и с моето ниско кръвно направо съм опасна. Хубав ден заега!

еее не очаквай от първия курс да се справят с олимпийски дисциплини. идеята е да се запознаят с водата, да усетят, че тялото се усеща и движи по друг начин във водата и прочие...
колко е Т на водата? в нашия басей е 31С и на мен не ми е топло Whistling и аз съм с ниско кръвно...
иначе Тим вече лежи по корем [img=http://www.parvu.de/images/Babyschwimmen/BabySchwimmbrett.jpg]http://на една дъска от пяна някаква[/img], аз му държа ръцете и той си плува с крачетата  Mr. Green само дето Тим не лежи целия на дъската, а е на половина върху нея...
само гмуркането не му харесва Whistling

вчера голямо ровене за столчета, май си харесах едно - дървено е Simple Smile има добра оценка по тестовете.
вчера пробвах и Тим с едно авокадо, дадах му една чинийка с 4 парченца. той си взе едно, стисна го, ама не се сети да си го тикне в устата Crazy баща му рече: авокадо, какво е това... я му дай саламче  #Cussing out

иначе и той здраво спи денем, явно тези зъби го изтощават, суче по малко и на често, заспи на гърда или иска да е гушнат... някой пробвал ли е корените от ирис за дъвчене, които ги дават за зъби?  newsm78
чета в нета, че съдържали алколоид, който спомагал за бързото избиване на зъбите, ама и често пише, че много бактерии се въдели по корена, тъй като не може да се извари (ще се свари явно), само с вряла вода се заливал newsm78
та се чудя, че не е евтин Thinking

# 700
  • Мнения: 4
не знам дали до края на този курс ще има някакви признаци за плуване, съмнявам се. Бебоците обаче умират от кеф, а аз се размекнах като кашкавал от тая топлата вода, едва излязох и с моето ниско кръвно направо съм опасна. Хубав ден заега!
еее не очаквай от първия курс да се справят с олимпийски дисциплини. идеята е да се запознаят с водата, да усетят, че тялото се усеща и движи по друг начин във водата и прочие...
колко е Т на водата? в нашия басей е 31С и на мен не ми е топло Whistling и аз съм с ниско кръвно...
Ама аз не очаквам де, само отбелязвам Peace нямах си на представа как протича плуване с бебета, но както казах съм доволна - Ники се плацика с голямо удоволствие. Темепературата на водата я водят от 32-34 градуса, на мен ми идва доста топла..за няма и половин час се разкиснах направо.
Иначе това с дъската изглежда супер..надявам се и ние да го правим. Нас ни показаха да обърнем бебетата по гръб и с две ръце (отдолу и отгоре под брадичката) да придържаме само главата и да ги оставим да пориткат целите във водата. Потапяне засега не сме имали.

# 701
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Lumia, той курса е така конципиран, че всеки път въвеждат нещо ново.
един път е тази дъска, другия път е макарона, плуване по гръб, потапяна, скачане от ръба на басейна (т.е. ти държиш бебето и правиш така все едно то скача  Wink) и ей такива щуротии...
Тим умира от кеф, още при душовете започва да рита и аха да отплува  hahaha

# 702
  • Мнения: 2
Честити месечинки на патерици на дон Вико и Доминик, а и на малчо Йоан Simple Smile Да  ви растат здравички и полсушни дечицата!

И тук да кажа, че децата са прекрасни, а колажа е страхотен, взе че и на мен ми се доядоха пуканки   Wink

Kalalily честит нов дом и тук! Да е благословен и да го пълните със здраве, радост и весели моменти Simple Smile

Хрисен и аз така си мислих, че са втроричните лохии, ама не - майка ми е била така като мен или аз като нея  Wink

Ние не успяхме да тръгнем за Чикаго за събора - не ни се искаше да мъчим малката още веднъж за миналта седмица.  Имаме проблем със заспиването - когато дойде време за сън, където и да сме пада голям рев. ММ ми каза, че ако се е налагало той да е  нея - да е отпрашил към болницата.

# 703
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
Честити месечинки на Вико, Доминик и Йоан! Да растат спокойни и здравички!
Калалили, това с къщата е страхотно! Пожелавам ви да я превърнете в един щастлив и пълен с топуркащи крачета дом! Simple Smile
Ние взехме стоке столче - просто аз не съм фен на пластмасата и гледам да я използвам минимално. Иначе предполагам, съшествуват и по-удобни решения. Засега не слагам Тео в столчето за повече от 2-3 минути с поддръжка, че още не може да седи добре.
Както Хирсен се похвали, направихме една среща на бебоци и родители у швейцарско Wink Поли-красавицата, не прие много възторжено опитите на Тео да я впечатли с мощни подвиквания, и за радост на баща си го даваше срамежливо  Grinning
За захранването - нашият човек си папка успешно почти всички зеленчуци и плодове които сме му дали, и зърнена каша и кори хляб. Давам му отвреме навреме парчета плодове, но нещо не се сеща много какво да прави, с изключение на банана. Иначе се протяга за хляб и други манджи... Ами вече има 2 зъба човека Simple Smile
Хайде, много дълго стана, пък утре пак един дълъг ден ме чака.  Hug

# 704
  • USA
  • Мнения: 1 323
Люци колажа е страхотен поздравления на Данчо.Паднах от смях като го видях Laughing
Честити месечинки на Вико,Доминик и Йоан! малко със закъснение,но трудно мога да седна за дълго на компа за много ,че опаковам вече,а и днес бяхме малко по магазините да разгледаме хладилници,перални,сушилни.Голям кеф и една пътечка за бягане си харесах,но тя ще е последната покупка.Лекси беше много послушен,а и как да е по друг начин като все някой го носи.Новото ми кенгуру е най-добрата ми инвестиция.
Алис с пюренца ли се храните? Моя мъж само ме ръчка да му давам пюрета,че така само мажем и как да прави друго като храната му се изплъзва от ръцете,че и те са целите с лиги.Направо се чудя как не се е дехидратирало това дете.От къде извира тая лига омазани сме всички Sick
Меги и Лекси винаги е бил труден със спането на вън и в колата.Детето си спи по-добре в къщи или ако е на вън в мен.Струва ми се ,че светът го плаши и в нас намира сигурност.
Ася не знам за тая билка,но се сетих ,че му купих герданче от амбър и реших да му го сложа,ама лекси е голям шишо и с тая гушка ме е страх да не се задуши и му го сложих на крачето ,но бързо го изритва от там,а на ръката му е много голяма. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт