Урок по ценообразуване..)

  • 7 985
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 217
Нищичко не разбирам от тази материя, но според мен всичко, което можеш да си свършиш сама го свърши и също, колкото е по - достъпен даден продукт, толкова по - продаваем е. Не знам дали е същото , но давам пример с едно глупаво според мен ценообразуване. В марков магазин видях обувки, които купих миналото лято на детето си, за 80 лева. Миналото лято, уж като на редовен клиент ми ги продадоха за 40. Абсолютно същите обувки, но в друг цвят струват в момента 60 лева. Питам се колко струват обувките в действителност ? Simple Smile Оказаха се здрави, хубави са, нямам забележки никакви и все пак не е ли по-добре да се разпродадат на нормална цена, вместо да ги съхраняват още 5 лета като всяко лято увеличават цената и разчитат на ударна печалба ?

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
катюнгелче, истината е по средата.
Таман щях пак да пиша на магаренцето, че самите дистрибутори може да се изтарикатят и да си сложат тяхна крайна цена, по собствена преценка. НЕ всички са супер алчни... Някои все още търсят и залагат на голям оборот, а не на висока крайна цена.

# 47
  • Мнения: 2 175
Благодаря на всички до тук.
Накратко - едните ми искат -70 %, но поемат всичко, а другите - 25 %, но маркетинга по веригите си остава за моя сметка и по мое усмотрение.
Като цяло клоня към вариант 2.. newsm78

# 48
  • bulgaria
  • Мнения: 310
И аз мисля, че вариант 2 е по-удачен.
Би ли споделила за какъв хранителен продукт става дума. Много ми стана любопитно. Да не са крила от прилеп за висока потентност Laughing Шегувам се.

# 49
  • Мнения: 62
Имай предвид, че работата с големите вериги е голяма хамалогия.Ти мислила ли си след като закарат продукта в магазина от там нататък какво ще се случи с твоят продукт, ще има ли кой да го нареди, и то така по напред ако може, няма ли да мина някой да го бутне после в бездната и бъде забравен докато му изтече срока.А после като му изтече срока, бъди сигурна няма да е по вина магазина, какво се случва, кой ще ти поеме брака.И така се влиза в един омагьосан кръг.
Аз бих те посъветвала да работиш по първият вариант, който си предложила, но определено с коментар на процентите.
И друго много важно, след като искат такъв висок процент обвържи ги с обем, срок на плащане, и покриваемост на пазара.
В момента повечето добри дистрибутори извиват ръце, направи го и ти, стига да си сигурна, че те са твоят дистрибутор.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 020
 вариант е и да преговаряш с някоя от веригите да го пуснеш като собствена търговска марка на веригата  . Печалбите ще са по-малки но гарантирани .

# 51
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Абсурд. Трябва да си изпаднал много или да
са те хванали за гърлото за да го направиш.

# 52
  • Мнения: 2 175
Имай предвид, че работата с големите вериги е голяма хамалогия.Ти мислила ли си след като закарат продукта в магазина от там нататък какво ще се случи с твоят продукт, ще има ли кой да го нареди, и то така по напред ако може, няма ли да мина някой да го бутне после в бездната и бъде забравен докато му изтече срока.А после като му изтече срока, бъди сигурна няма да е по вина магазина, какво се случва, кой ще ти поеме брака.И така се влиза в един омагьосан кръг.
Аз бих те посъветвала да работиш по първият вариант, който си предложила, но определено с коментар на процентите.
И друго много важно, след като искат такъв висок процент обвържи ги с обем, срок на плащане, и покриваемост на пазара.
В момента повечето добри дистрибутори извиват ръце, направи го и ти, стига да си сигурна, че те са твоят дистрибутор.

Знам, че е така.
Но за тези неща си има мърчандайзинг, който си е на дисрибутора.
Съвета за обема и обвързването е добър.Благодаря.

вариант е и да преговаряш с някоя от веригите да го пуснеш като собствена търговска марка на веригата  . Печалбите ще са по-малки но гарантирани .

Абсурд. Моята цел е да изляза навън, а не да си остана на локално ниво.

# 53
  • Мнения: 62
То вярно има мързендайзинг, ама ако работиш с вторият вариант, ти си поемаш и него, това калкулирала ли си го.
Аз доколкото разбирам вторият ти вариант включва само логистика на дистрибутора,т.е. само да закара стоката.Ако е така, направи си справка с логистична фирма колко струва такава услуга.
Така ще си направиш горе-долу сметка изгодни ли са тези 25%, които ти искат.

# 54
  • Мнения: 4 569
Сигурно ли е че дистрибутора поема и мърчандайзинга?
А брака? Ако е продукт с кратък срок?
И цената - само за по-платежоспособни клиенти ли е? Или е и за така наречената средна класа?
Ако продукта се превозва с хладилни камиони това оскъпява цената, нали?
И в рекламата включи бг-мамма с отворена тема за въпроси.

# 55
  • Мнения: 62
Значи не знам какво е освен, че е хранителен продукт, а аз като бременна с всички екстри, ми се прияде  Mr. Green
Кажи къде да го намеря, да пробвам, пък може и още полезни съвети да дам  Peace

# 56
  • Мнения: 17 987
Значи не знам какво е освен, че е хранителен продукт, а аз като бременна с всички екстри, ми се прияде  Mr. Green
Кажи къде да го намеря, да пробвам, пък може и още полезни съвети да дам  Peace

Аз не съм бременна, но и аз се заинтригувах  Wink Ще чакаме накрая да видим за какво става въпрос, а дотогава- успех на авторката и дано избере правилния начин  Peace

От горе посочените 2, аз също бих избрала втория вариант, обичам аз сама да си върша нещата, първия ми изглежда много обвързващ.
Още нещо- нямам нищо против и други по веригата да печелят, все пак всички затова работим, но много често се получава посредниците да печелят повече от производителите- ами това е наглост за мен.

# 57
  • Мнения: 62
Аз пък съм за първият вариант.Харесва ми когато хората са специализират в нещо и го вършат добре и професионално, а не да се лутат като гламави от една дейност в друга.

Друго смятам, че след като искат тези такъв висок процент трябва да са мнооого добри в дистрибуцията, така че си заслужава.Ако те притесняват толкова завиши си цената, например ако ти го продаваш на левче, на тях им го предложи на 1.60 примерно и от там да си вадят процента.
Но най-добре е пак казвам, око да види, ръка да пипне/опита,  така само напразни съвети даваме  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 2 175
То вярно има мързендайзинг, ама ако работиш с вторият вариант, ти си поемаш и него, това калкулирала ли си го.
Аз доколкото разбирам вторият ти вариант включва само логистика на дистрибутора,т.е. само да закара стоката.Ако е така, направи си справка с логистична фирма колко струва такава услуга.
Така ще си направиш горе-долу сметка изгодни ли са тези 25%, които ти искат.

Вариант 2 включва мърчандайзинга, който си е на дистрибутора за всичките му продукти в листата.

Естел, срокът е 1,5 г, а и с брака няма да имам проблем, т.к търпи преработване.

# 59
  • Мнения: 654
Ти като се занимаваш с производство,ще ти времето и за друго?

Общи условия

Активация на акаунт