Урок по ценообразуване..)

  • 7 994
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 175
Ти като се занимаваш с производство,ще ти времето и за друго?

Това не го разбрах?

# 61
  • Мнения: 4 569
На мен това с процентите ми е малко мъгляво.
Ако продукта струва 1 лев
Благодаря на всички до тук.
Накратко - едните ми искат -70 %, но поемат всичко, а другите - 25 %, но маркетинга по веригите си остава за моя сметка и по мое усмотрение.
Като цяло клоня към вариант 2.. newsm78
в първия вариант Магарчо продава продукта за 1,70лв, във втория - за 1,25 лв.
В първия случай нейната печалба е 70 стотинки за бройка, а във втория е 25 стотинки.
Така ли?  Rolling Eyes

Май не е така.  Thinking

# 62
  • Мнения: 4 300
Не е така, щото  в единия случай 1.70 е себестойността= произведеното от Магарчо+разходи за дистрибуция, транспорт, реклама и каквото там има още.
А в другия случай себестойността ще е 1.25, към които ще се добавят разходи за реклама и др.  Които като гледам изобщо не се знае колко ще са, нито има опит- т.е. няма никаква гаранция че ще са под 1.70 дори за същите услуги.
Абе мъглява работа, ама успех пожелавам.

# 63
  • Мнения: 18 014

Абе мъглява работа, ама успех пожелавам.

Точно, все си мисля, че ако знаехме малко повече за самия продукт можехме да дадем по- компетентни съвети, ама пък.....тогава може да се окаже, че няма да има смисъл вече  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 4 300
Що, ако знаеш че е салам какво ще можеш да кажеш:)

Други неща са важни, и най вече кои са клиентите и конкурентите, колко ще са готови да платят, доколко ще са зависими от цена, от реклама, и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 175
Ми мъгляво е, нали за това питам..))

Те, разликите в цените не са много големи..за това се чудя как да постъпя.
Ясно ми е, че във втория случай ще имам да доплащам още неизвестно колко, но пък ще мина през по-голям дистрибутор, на другите пък ще трябва изцяло да им се доверя, което ми е малко в разрез с типичната ми подозрителна природа.

Продуктът и без това е скъп, та не ми се иска още да му надувам цената.
Клиенти има, а пряка реклама не е наложителна.

# 66
  • Мнения: 5 539
Ако сключиш договор с дистрибутор, той ли ще покрива всички такси, рабати, бонуси, доп. отстъпки, реклама и т.н., които си начисляват веригите?
Ако да - 25% ми се виждат малко.
Освен това, откъде си сигурна, че търговските вериги ще одобрят цената, която им предлагате? Почти сигурно тяхната таргет цена ще е под очакванията ти.
Иначе казано, подготви се те да ти диктуват цената, не ти на тях.

# 67
  • Мнения: 2 175
Разбира се, че съм наясно.
От големите вериги със сигурност няма да печеля, но ще добия популярност на марката.

# 68
  • Мнения: 18 014
Що, ако знаеш че е салам какво ще можеш да кажеш:)

Ще мога да кажа, че мога да чета.
Още в началото на темата се каза, че продуктът няма аналог на пазара, салами дал Господ.
Ти как разбра към коя група потребители е насочен примерно, защото това е най- важният фактор.

# 69
  • Мнения: 654
Ти нали си производител?
Тогава организацията по производството е твоя грижа.
Ще успееш ли да вършиш и другите дейности?
Или производството няма е под твое пряко ръководство?
Нещо има неясно е ситуацията.
Вече не те питам за продукта,защото така или иначе няма да кажеш.
Имам познати които произвеждат местни продукти,други млечни,ами работата си е много.
За разпространението се грижат други.

# 70
  • Мнения: 5 539
Скъпо ще ти излезе тази популярност на марката, ако само това е целта на присъствието във веригите. Simple Smile Естестено, че можеш да печелиш оттам.
Сигурно вече мислиш как би могла да намалиш разходите и да понижиш производствената цена?

# 71
  • Мнения: 18 014
http://lev.bg/view_article.php?article_id=61859

Случайно попаднах на тази статия, тук пише за процентите и таксите  Peace

Все си мисля, че не на всеки продукт мястото е в големите търговски вериги  Thinking

# 72
  • Мнения: 62
Значи ти търсиш единствено популярност на продукта в големите вериги, не обороти.

И моля те драсни на ЛС какво е  Praynig

# 73
  • Мнения: 417
http://lev.bg/view_article.php?article_id=61859

Случайно попаднах на тази статия, тук пише за процентите и таксите  Peace

Все си мисля, че не на всеки продукт мястото е в големите търговски вериги  Thinking
Че какво друго би казал председател на "Произведено в България".Съжалявам,но аз все още не намирам логично обяснение,защо бг стоки са с по-високи цени от вносни такива? Tired

# 74
  • Мнения: 654
Защо не можеш да си го представиш newsm78то всичко ни е по скъпо,как продукта да е евтин Mr. Green
Не може нещо да се произвежда за 5.00,а се продава за 3.00.

Общи условия

Активация на акаунт