Честити 9-ти Май

  • 19 106
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
За тях във войната има 22 милиона загинали, а за мен това са 22 милиона ЧОВЕШКИ съдби и 22 милиона разрушени, осакатени семейства..... [/b][/color]
Може би говориш само за съветските загуби /разбира се, най-големите/. Но по официални данни в цялата война загиват 61 милиона човека, от които 2/3 са цивилни. Ето на тази касапница слага край датата 8/9 май 1945 г.

# 61
  • Мнения: 653
9 май 45 оба4е не поставил края на войната

имам и един въпрос: защо тази дата се отбелязва само в изто4ния блок?

# 62
  • София
  • Мнения: 221
9 май 45 оба4е не поставил края на войната

имам и един въпрос: защо тази дата се отбелязва само в изто4ния блок?

ясно е защо , защото не дотам умните западняци, не могат да приемат факта, че има по-силни от тях и по-водещи.
И вместо да се обединяваме  по европейски,  по- добре беше да  направим един силен славянски съюз.

# 63
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663


Ама как познахте само ! Да си счупят краката от тичане пак няма да стигнат "братушките", защото те по определение  “не имеют аналогов в мире"

Вместо да се траляш тук и да цитираш преведени бунтарски надписи по добре разгърни, някоя друга книжка и прочети за какво иде реч.

Такак е Русия няма аналог в света ще цитирам от глобалната енциклопедия, за да е максимално достоверно:

1. Със своите 17 098 242 km2, Русия е най-голямата страна по територия в света, като покрива една осма от територията на Земята.
2. Със своите 143 млн. души население, тя е осмата страна по население.
3. Русия притежава най-големите световни запаси от минерали и енергийни ресурси, което я прави енергийна суперсила.
4. Русия има най-обширните горски масиви в Европа и света, а нейните езера съдържат приблизително една четвърт от световния запас на чиста, незаледена вода.

И не на последно място колко президенти когато сдават поста на новия приемник предават куфарче с ядрени кодове?

Така че на братушките можем само да им дишаме прахоляка и не само ние.


Цитат
ПС Ти защо не вземеш да хукнеш при братушките в страната на чудесата ами си са закотвила  в този пуст Копенхаген?  


Виж сега има една стара приказка: Това не е на магарето работа!

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
9 май 45 оба4е не поставил края на войната

имам и един въпрос: защо тази дата се отбелязва само в изто4ния блок?


доколкото помня, на 9 май е падането на Берлин и неофициално това е краят на войната. Затова и едните, и другите го празнуват.

# 65
  • Мнения: X
9 май 45 оба4е не поставил края на войната

имам и един въпрос: защо тази дата се отбелязва само в изто4ния блок?

Поставил е края на войната в Европа. На запад е известен като VE day - Victory in Europe day и се отбелязва официално в много страни на 8 май или на други дати в началото на май /примерно в Дания на 5 май - ден на освобождението/. Обявен е за празник за почитане на жертвите от войната с резолюция на ООН - 8/9 май. http://en.wikipedia.org/wiki/Time_of_remembrance_and_reconciliation
Съветският съюз държи да подпише и отделно с германците и го прави на 9 май. При положение, че поемат върху себе си най-силният удар, могат да си позволят този каприз.
Иначе нека всеки да си го отбелязва деня, когато си поиска. Или да не го отбелязва.

# 66
  • Мнения: 4 569
Като чуя война и се сещам за тази песен

# 67
  • Мнения: 4 916
Честит празник  Hug


... комунистически умник беше избрал 3 април за ден на София. И досега не знам защо - е, освен за да не е на 22 септември, защото тогава се чества денят на СВЕТА София....
...

Денят на св. София е на 17 септември.
http://www.pravoslavieto.com/life/09.17_Vjara_Nadezhda_Ljubov_Sophia.htm

# 68
  • Мнения: 443
С Днем Победы!
Поклон пред братския  руски народ, пред милионите обикновени руски войници , оставили костите си по бойните  полета. Поклон!!!
На европейците майната им от първите европейци , т.е българите  Grinning, много поздрави и на американския лисунгер / посланик / дето все си вре лисата муцуна, където не му е работата.И защо решиха ден на Европа да не е денят на падането на Берлинската стена, а 9май, не могат да преглътнат че Русия все още е голяма и силна, затова.
[/quote
Поклон пред невинните жертви независимо от коя страна са били. Дано никога не се повтаря подобно човешко безумие. Що се отнася до това колко могъща и силна е Русия мисля,че отмина времето на клишетата на комунизма. Хората емигрират в Европа и в странатана"лисугера",а не в могъщата Русия. Самите руснаци са наводнили цяла Европа,а не си стоят в матушката.

# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Честит празник. С день победы. И поклон пред милионите жертви.
Винаги на този ден една буца засяда в гърлото ми, докато слушам едноименната песен в изпълнение на Йосиф Кобзон.

 plamenhk, как не те срам да мърсиш паметта на загиналите с глупостите си. Ако не празнуваш и не зачиташ историята - поне замълчи на този ден! Защото тогава на фронта са отивали да се сражават момчета на по 18-20години, жени са оставяли децата си на грижите на старците и са се записвали доброволки в Червения кръст. Хиляди от тези жени са загинали на фронтовата линия, докато са измъквали ранените и са ги влачили до полевите мед. пунктове.  Колко от днешните млади майки могат да направят това. Колко от вас биха зарязали дете на 4-5 години и биха заминали за фронта. Колко биха издържали три годишната обсада на Ленинград, когато са умирали от глад и от студ пред очите на близките си. Чувал ли за дневника на Таня Савичева - това не е художествена измислица.

http://www.clip4e.com/play_beloruskata_gara_dnevnik_na_tanq_savitcheva.htm

Затова - моля ви, замълчете и не хулете паметта на тези хора. Поне на този ден замълчете. Това са били обикновени хора с титанична сила на духа, които са преживели ужас, който никой и никога повече не бива да преживява.
Страшно е било по време на обсадата на Ленинград, но какво да кажем при нахлуването на червената армия в Прусия? Историята има много лица и войната е била кошмарна не само за победителите.
Настръхвам винаги като слушам изпълнението Йосиф Кобзон и ми е трудно да повярвам, че може да е автор на жестоко престъпление.

Мадам, да не си от Русия?
Познавам хора от цял свят, но само руснаците се имат за център на Вселената. Изпитвам уважение към тях, но този факт леко ме дразни.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 915
Поклон и вечна им памет на загиналите!

# 71
  • Мнения: 443
Никой не отрича милионите жертви,които са дали руснаците,невижданите чудеса от храброст,които са проявили,но манията им за величие е прекалена. Никой не смята Русия за толкова велика просто тя е непредсказуема и за това западните политици галят все по косъма,за да се избегнат някакви усложнения.Но все пак хората емигрират на запад а не в Русия.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
войната винаги има само едно лице - страдание и смърт на хиляди и милиони обикновени хора, които са изтеглили късата клечка при стечението на обстоятелствата и са били принудени да оцеляват. Ако са били на фронта - стреляли са напред, за да не ги стрелят отзад, а ако са били в тила - гладували са и са работели денонощно, за да има храна и оръжие за фронта, че и на всичко отгоре са ги гърмяли.

# 73
  • Мнения: 2 022
Може би говориш само за съветските загуби /разбира се, най-големите/. Но по официални данни в цялата война загиват 61 милиона човека, от които 2/3 са цивилни. Ето на тази касапница слага край датата 8/9 май 1945 г.

Да, права си. Точно така е.


Моя грешка, коригирах се.  Embarassed

# 74
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
... комунистически умник беше избрал 3 април за ден на София. И досега не знам защо - е, освен за да не е на 22 септември, защото тогава се чества денят на СВЕТА София....
...

На 3 април 1879 година София е избрана за столица на България.

Колкото до 9 май 1945 г. - освен че СССР подписва отделно допълнително капитулацията на Германия, то и това е денят на окончателното превземане на Прага, което наистина слага край на войната в Европа.

Официално краят на Втората световна война се поставя на 2 септември 1945 г. с капитулацията на Япония.

Аз лично не приемам отбелязването на деня с военен парад и демонстрация на сила. Особено откакто станах майка във всяко оръжие, независимо дали е руско, американско или каквото и да е друго виждам единствено средство за убиване или осакатяване на хора и животни и потенциален източник на човешко страдание. Сигурно дневниците на германските дечица са пропити със същото страдание, както този на Таня Савичева. Сълзите на всички изгубили децата си майки след края на войната са еднакво горчиви.

Свекърва ми е преживяла бомбардировките над София. Била е на 10 години. Бомба е паднала и убила обитателите на къща на 20-ина метра от тяхната. Сред тези хора е имало деца, нейни приятелчета. Един от спомените й е за скривалището и вечно пълното гърне (били са 3 деца, брат й и сестра й по-малки), което майка й тичала да изхвърли ако се отдалечел шумът от самолетите.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт