Седем часа разлика сезон 2: Голямата игра продължава... - тема 13

  • 53 298
  • 714
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 931
Dream Team,
Скрит текст:
всъщност татуировката на Слав е на много особено място, много във вътрешността над дланта, там все още не ми е съвсем ясно дали се появява и изчезва, или просто не се вижда добре.

Аз явно съм единствената, която е останала разочарована от финала... Sad

Скрит текст:
Очаквах малко справедливост, в смисъл поне Коцев да си получи заслуженото... Обаче това заиграване с татуровките и на мен ми е интересно - лично аз си мисля, че Христов е участвал в нападението. Някакси не мога да вържа Слав в играта с Коцев.
А Распутин тотално изперка човека... Мислите ли, че Боян е мъртъв?
Скрит текст:
Справедливостта май ще остане за трети сезон. Надявам се поне тогава да види ред Simple Smile
На Христов също изглежда ролята е доста по-сериозна, отколкото сме предполагали.
Распутин ми е пълна мъгла, но Боян не мисля, че е мъртъв. Или поне мисля, че е в неизвестност докато Глобал се разберат с БТВ относно договора на Малин Кръстев  Grinning

# 31
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
страхотно оформена тема.... Grinning

# 32
  • Мнения: 0

Скрит текст:
Слав  и Христов имат тату на лявата.


Скрит текст:
Ъъъ...ама в сцената когато Слав и Мая се натискаха той я погали с дясната ръка и татуто му цъфна

# 33
  • Мнения: 1
Скрит текст:
Преминах  директно на Иванов   , щото по обясними причини човекът под прицел (Коцев) ми е пределно антипатичен и смятам да го оставя за накрая... Та Иванов се появи толкова навреме, че съвсем забравих за последните му изцепки от финалния епизод... Начинът, по който спря Таня беше много показателен и много личен... Не забелязах особен професионализъм в него... Дори фразата "Съдия Стоева арестувам Ви...." прозвуча доста меко... А и начинът,  по който взе пистолета и задържа ръката й беше много ясен. Тук ще вметна подозрението ми, че Гончев е организирал всичко - предполагам се е обадил на Иванов, за да предодврати това, което със сигурност щеше да последва... Мисля, че някой вече го беше споменал - само отбелязвам, че и моето усещане е такова. Във всеки случай у Иванов не забелязах никаква омраза или изражение от сорта "Пипнах ли те най-после ... Знаех си, че си зла, отмъстителна и убийца...". Напротив изражението му изразяваше искрено съчувствие и някакво разбиране... Това много ми хареса, защото дава надежди, че в трети сезон тя отново ще има Иванов на своя страна. Не за друго, а защото рано или късно той ще разбере, че тя е жертвата... Доверието между тях няма как да не се възвърне ... някога.... Все пак ни позволиха да разберем, че и двамата са наранени по някакъв начин (особено единия ), но рано или късно любовта ще вземе връх над обидата... просто защото е любов, а истинската любов прощава и непростимите неща.  

Скрит текст:
Simpatikonia като те чета ми вдъхваш надежда аккто винаги  bouquet. Първоначално, след като изгледах финала бях страшно изнервена от Иванов и от поведението му на кон с капаци. Тепърва предстои да разберем дали той наистина е убеден в това което прави или има и друга цел. В очите и на Иван и на Таня и при двете сцени на финала и в тази в дома и от предния епизод се четат толкова много неща. Има флуиди, има болка. И двамата актьори са страшно изразителни с очите. Колажа на Теди за очите и устните беше много на място. Теди   bouquet Наистина без да говорят, в тях се четяха толкова много неща. И двамата искат да се хвърлят в обятията си един на друг, но има много болка и обида, която ги възпира. И в начина по който задържа ръката и в прокуратурата и когато я арестува имаше нежност. В първия случай имаше и желание да я докосне, а във втория да я закриля. Такива бяха сцените през моя поглед. Това тихо и нежно "Всичко свърши" ми прозвуча като "Не си сама" от първи сезон.

# 34
  • Мнения: 6 529
Ако някой намери кадри на ръцете на Слав със и без тату да ги постне, моля  Praynig Жалко, че втори сезон свърши така

# 35
  • Мнения: 20
Току що изгледах последната сцена и ми мина една мисъл през главата. Защо Иванов обвини Таня само за убийството на Лука, а не за другите неща, за който смяташе, че тя е виновна? Може би я обвинява в това, защото е сигурен, че ще се докаже, че тя няма нищо общо с това убийство и ще излезе чиста от тази ситуация. В първи сезон той и беше казал, че е подготвил имунитет с прокуратурата и може би той все още е в сила, а и той каза на Неделчев, че не пречи Таня да е обвиняема по едно дело и свидетел по друго.

# 36
  • Мнения: 2 545
Скрит текст:
Simpatikonia като те чета ми вдъхваш надежда аккто винаги  bouquet. Първоначално, след като изгледах финала бях страшно изнервена от Иванов и от поведението му на кон с капаци. Тепърва предстои да разберем дали той наистина е убеден в това което прави или има и друга цел. В очите и на Иван и на Таня и при двете сцени на финала и в тази в дома и от предния епизод се четат толкова много неща. Има флуиди, има болка. И двамата актьори са страшно изразителни с очите. Колажа на Теди за очите и устните беше много на място. Теди   bouquet Наистина без да говорят, в тях се четяха толкова много неща. И двамата искат да се хвърлят в обятията си един на друг, но има много болка и обида, която ги възпира. И в начина по който задържа ръката и в прокуратурата и когато я арестува имаше нежност. В първия случай имаше и желание да я докосне, а във втория да я закриля. Такива бяха сцените през моя поглед. Това тихо и нежно "Всичко свърши" ми прозвуча като "Не си сама" от първи сезон.

taxidy, ама и теб си те бива  Laughing
Скрит текст:
Гледах главните сцени с двамата още веднъж. Още преди финала (въпреки обнадеждаващата сцена в 24 епизод)  имах усещането, че втори сезон ще свърши за тях именно така - някак на средата на шосето.... И ако трябва да довърша метафората, двамата стоят от двете страни, гледат един в друг, искат да се доближат, но всеки остава на своята страна, убеден, че е избрал правилната позиция. Всъщност единият стои там по дълг, а другият - поради превратностите на съдбата...

Не съм разочарована от този финал, защото сценарият ясно показа същността на нещата. Много ярко беше показан  професионалния конфликт на Иванов с Таня, вътрешната му борба ... Той употреби много усилия, за да остане на  позицията си - видяхме колко терзания му костваше всичко това... Всъщност това само показва, че я обича твърде много. Обича я, но не може да измени на себе си...Таня също постъпва, според своите виждания. Тя ясно му показа, че иска да открие истината, за да защити хората, които са й близки - и Гончев и Миро. На първо гледане ми се стори, че те не успяха да си поговорят сериозно, но всъщност успяха да си кажат много неща. Изясниха си, че конфликтът между тях наистина е дълбок, и че никой от тях не смята да остстъпва от позициите си. В този смисъл докосването на ръцете им в първата сцена може да се възприеме донякъде и като сбогуване. Иванов й каза доста тежки думи, но зад тях прозираше освен дълбока обида, разочарование и болка, също и много силно чувство към нея.

Всичко това предполага доста интересни моменти и обрати в следващия сезон. Историята между тях двамата е доста далеч от клишето и предполага да бъде развита доста реалистично... Но определено няма да станат лесно нещата при тях. Който беше посочил любовта на Таня и Иван за тази, която преобръща съдбите на всички... може и да не се окаже прав в общия план на нещата, но за тях двамата тя е достатъчно съдбоносна. Надявам се да не стане в един момент и смъртоносна...  Thinking

В първи сезон Иванов беше казал за непреклонната Таня - "Е, няма такава жена!"
В края на втори сезон можем спокойно да кажем за него - "Е, не може да има такъв прокурор!"   ("Може, може..."  Joy Joy Joy)

Последна редакция: вт, 05 юни 2012, 06:46 от simpatikonia

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 169
Здравейте, ако има и други нощни птици, може ли линк към последния епизод, но за сваляне, че от този сайт за on line не ми зарежда?
Предварително благодаря  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 1 891
И на мен ми накъсваше нещо ,затова си го свалих

http://bt.wrzru.com/details.php?id=83245

# 39
  • София/Русе
  • Мнения: 83
Изглежда ще трябва да се въоръжа с търпение до трети сезон  Grinning

Може и да отидем задружно да се татуираме Simple Smile

 Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 8 218
Благодаря за новата тема   bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 545
Току що изгледах последната сцена и ми мина една мисъл през главата. Защо Иванов обвини Таня само за убийството на Лука, а не за другите неща, за който смяташе, че тя е виновна? Може би я обвинява в това, защото е сигурен, че ще се докаже, че тя няма нищо общо с това убийство и ще излезе чиста от тази ситуация. В първи сезон той и беше казал, че е подготвил имунитет с прокуратурата и може би той все още е в сила, а и той каза на Неделчев, че не пречи Таня да е обвиняема по едно дело и свидетел по друго.

hrisi171, въпросът който повдигаш е много интересен. За всеки случай поставям в

Скрит текст:
Голямата игра наистина продължава, а поради специалното участие в нея на прокурор Иванов, тя ще бъде пренесена в съдебната система... Laughing Видяхме в последния му разговор на четири очи, че той смята да я обвини официално и да я изправи на съд - за съучастничество в убийство, за корупция и злоупотреба със служебно положение... Заел се е сериозно с това и както виждаме е решен да доведе всичко до край.

В първи сезон  го видяхме така решен да преследва Милото. Търсехме и някакъв личен мотив за това - такъв до сега не е изникнал... Може и да няма. Принципен си е човекът просто, а може би тежкото му минало го е направило такъв. Лука подчерта, че това е била и причината да се спрат точно на него в техния план.... Та спомняте си какво каза Иванов на Милото в колата, а и по-късно при един друг разговор в ресторанта - "Нали знаеш, че мога да те задържа за 24 часа? За каквото си искам...". Доколкото знам правото на всеки прокурор е по подозрение да задържи обвиняемия за 24 часа... Само трябва да повдигне някакво обвинение. (Вярвам, че правистите в темата ще ни изяснят ситуацията съвсем професионално- Lulu25, знам че си от тях...  Wink Всъщност не е зле да ни пообразовате малко - както се вижда в трети сезон ще се запознаем отвътре със системата ). Мисля, че Иванов получи нов шанс, защото беше извършено ново престъпление - по останалите се води разследване и дела, които имат своите прокурори. Видяхме, че там не му позволяват да се меси, а още по-малко да повдига обвинение на самата Таня Стоева. Сега той намери повод да действа. Дали Таня го е извършила тепърва ще се доказва. Той постигна това, което искаше - намери повод да я арестува и да й повдигне официално обвинение. Сто на сто ще бъде призована като свидетел и по другите дела. Колкото до имунитета й с прокуратурата - той беше подготвен в случай, че тя свидетелства срещу Михаил Михайлов - Милото. Сега си обяснявам и хитрата му усмивчица накрая... Някак много самодоволна беше, за да е случайна... Той се сети, че при тая ситуация тя няма да посмее да подпише показанията срещу него, защото съвсем ще се закопае - с още едно убийство (това на двете пеперудки). Милото може да е спокоен - засега.  

Интересно е как ще избере да действа Стоева оттук нататък. Тя има на своя страна системата - съответните връзки и влияние в нейните среди. Със сигурност ще бъде изкушена или принудена да се възползва от тях. Дали ще го направи - не знам. Мисля, че дилемата й в тая ситуация е много сложна - от една страна ще иска да се измъкне, а от друга - да докаже пред Иванов, че не е всичко това, в което той я обвинява.    

# 42
  • Мнения: 596
Мерси за темичката!  bouquet

Чета ви,обаче нямам време да изгледам финалните серии (2 ли са?,даже не съм погледнала),дано успея късно вечерта днес,Иванов обвини Таня,а?Къде отиде любовта? Mr. Green Joy

# 43
  • Мнения: 931
taxidy, simpatikonia, удоволствие е да ви чета Simple Smile Аз отдавна съм казала, че ние сме склонни да пренапишем сценария и да изтълкуваме сцените така, както ни харесва Simple Smile Все пак обаче не съм срещнала мнение, противно на нашето, което да казва след последните сцени, че
Скрит текст:
между Таня и Иванов няма чувства и че той преследва единствената цел да я прати в затвора.
hrisi171, този въпрос ми изникна и на мен веднага, щом гледах за пръв път. simpatikonia, правните ми познания за съжаление не са съвсем на ниво - така и си ми останаха три незавършени изпита от това право и живота ме тласна в друга посока Simple Smile - но имам някаква представа. Мисля, че Monica21 беше другият експерт, който да внесе яснота.
Но в общи линии, да - всеки може да бъде задържан с прокурорска заповед за 24 часа, ако все пак прокурорът има някакви улики, които да могат да го укажат като евентуален извършител на престъпление.
Скрит текст:
Защо Иванов я обвини за Лука, а за нищо друго? За другите престъпления действително го изместиха от прокурорското място, той ако имаше някакъв начин да я арестува по тях, досега да го е направил. Не знам обаче какъв може да е мотивът му. Може би това, че е бил последният посетител в болницата при него. Въпреки че е безумно Иванов да смята, че Таня изрично ще дойде да го уведоми, че отива в болницата, за да убие Карлов.... Тук ми е малко странно. Другият вариант е Христов да се е намесил с някое "доказателство". Нали Коцев го инструктира да отиде до болницата след половин час, защо беше това? newsm78 Или пък Иванов предполага, че Лука е разказал на Таня това, което и на него и Таня си е изпуснала нервите....

Във всеки случай, изпусната от Любен Дилов реплика за трети сезон "Таня, единственият начин престъпниците в България да бъдат наказани, е ти да станеш адвокат" ме кара да тълкувам много по-меко и приятно събитията. От нея наистина ми звучи, че двамата са на една страна, или поне самият факт, че тя не е "съдия Стоева", а "Таня" ми предполага по-романтична обстановка на тази реплика; пък и щом той й дава такъв съвет как да накаже престъпниците, значи вече не я смята за един от тях Simple Smile Отделно, до края на трети сезон все пак престъпниците ТРЯБВА да бъдат  наказани (филм е това все пак, не може да ги остави да си вилнеят), този съвет би трябвало да не стане в 25ти епизод Simple Smile В контекста на наказаните, Таня наистина е злоупотребявала със служебното си положение, и трябва да бъде наказана във филма за това. А и тя самата се беше примирила - нали каза на Главния  - "с кариерата ми е свършено" - така че очаквам наистина тя да бъде отстранена, или да абдикира сама като съдия и да продължи като адвокат.
Ех, че детайли извадих, а Simple Smile

Мерси за темичката!  bouquet

Чета ви,обаче нямам време да изгледам финалните серии (2 ли са?,даже не съм погледнала),дано успея късно вечерта днес,Иванов обвини Таня,а?Къде отиде любовта? Mr. Green Joy
Скрит текст:
Обвини я, ама с толкова любов я обвини Simple Smile
Междудругото, нещо, което си мисля в негово оправдание. Той й каза в края на първи сезон, че обяснения от нея ще слуша само в съда. През всичкото време натъртва, че иска да я изправи в съда - но нито веднъж не е казал, че иска да я види в затвора - за сравнение, на нея й обясняваше как преследва Милото да влезе в затвора.  Оставам някакси с впечатление, че той има надежда, че когато я изправи пред съда, тя ще може да докаже, че е невинна, при това не в пристрастни лични обяснения пред него, а със истински доказателства - и тогава наистина ще бъде свободна. А той пък ще бъде свободен да я обича такава, каквато е.

Последна редакция: вт, 05 юни 2012, 08:37 от Lulu25

# 44
  • Мнения: 0
Запис.   bouquet Следя ви с голям интерес.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт