БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 22 500
  • 741
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 222
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема

# 1
  • Мнения: 646
Нека аз да съм с първият въпрос. Синът ми от 2-3 дена намали яденето(яде по 4 пъти на ден и м/у храненията хапва по нещо дребно), а по принцип е много лаком и вечно иска да яде нещо и се чудя дали може да е от жегите на вън или просто си е период който след време ще отмине. newsm78

# 2
  • Мнения: 4 741
Йоан също отказва няколко кърмения вече 2ри ден.
Въпрос- въведох броколи, днес е втори ден. Мога ли да ги предлагам още 2 дена и да въведа ябълка, като продължа да давам броколи?

# 3
  • Мнения: 27 524
Милинка, можеш. Ама, малко странно броколи на 6м, после чак ябълка, дето е по-логично първа да е   Grinning

ДидиДани, и от двете може да е, няма нищо странно и притеснително  Peace

# 4
  • Мнения: 4 741
4 дена нищо освен кърма не му предлагах, защото не искаше. Вчера реших с броколи да опитам и взеха, че му харесаха. Започнах с 2-3 лъжички и днес 4-5. Омете ги, че и още искаше, но не дадох. А ябълките чак сега, защото пюрето, което купих, на етикета пише, че съдържа оризово нишесте и скорбяла, а до този момент не бях захранила с ориз. А бе то нашето захранване едно объркано. За сега съм предложижа картоф, морков, тиква, тиквичка, пащърнак, ориз, броколи. След броколите и ябълката ще дам райкин боб.

# 5
  • UK
  • Мнения: 2 839
Пак да питам, че в предишната тема не ми отговориха.
Мога ли да дам моцарела?

# 6
  • Мнения: 3 114
Можеш да дадеш моцарела  Peace! Аз поне така мисля.

# 7
  • София
  • Мнения: 471
Моят бръмбар яде много бързо. Ако му забавя лъжичките започва рев и не мога да го дохраня. За има-няма 5 мин. се омита 1 малко бурканче, после млякото- на 1 дъх и се разплаква.  Успокоява се чак когато го оригна. Мога ли да променя нещо ? Изключвам да му е малко храната, наддава си в нормите ( пухкаво бяло бебче  Mr. Green )

# 8
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Явно е лакомичък, а същевременно му идва много бързо храната и му създава дискомфорт  newsm78 Не знам, освен да започваш да го храниш, когато още не е твърде прегладнял, може би тогава ще е склонен да хапва по-бавничко  Hug
Ние сме доста по-големи, обаче когато нещо й е вкусно, се омита храната за отрицателно време. Дори аз не мога да ям толкова бързо. Поне вече мога да й обяснявам, че трябва по-бавничко, да дъвче по-добре, че има достатъчно ядене. Кога ме слуша, кога не  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 265
Момичета, и аз да питам за моцарелата. Не бебешката, а нормална такава вече ок ли е?

# 10
  • Мнения: 872
 Здравейте , и аз да попитам- захранила съм с оризова каша , тиква и картов - мога ли днес за следобедна закуска да дам и малко бананова млечна каша .Бебето ми яде АМ и кърма ?

# 11
  • Мнения: 3 114
Между отделните групи храни трябва да има диапазон от 3-4 седмици. Нова храна се въвежда между 4-7 дни само сутрин. Така че според мен не можеш да дадеш ей така изведнъж бананова каша следобед.
Не съм виждала бебешка моцарела  Rolling Eyes?!?!?!

# 12
  • Мнения: 872
Кашата отделна група ли е ? или банана ? Това значи ли че чак след месец трябва да вкарам плодовете ?

# 13
  • Мнения: 72
благодаря за отговорите момчета Hug
и още нещо-сиренце да добавям само към зеленчуковите пюренца,нали? Thinking

# 14
  • Мнения: 27 524
Момичета, и аз да питам за моцарелата. Не бебешката, а нормална такава вече ок ли е?

Каква е тази бебешка моцарела?  newsm78
По принцип можете, защото е безсолна, обаче е доста гумена и разтеглива като консистенция, според мен рискът бебето да се задави е доста голям  Crazy

villygdr, всяка нова храна трябва да се въвежда поне 4-5 дни. Всяка нова храна се дава до обяд, така че следобяд не е добра идея да пробваш с бананова каша. Иначе, ако банановата е оризова само пак, можеш да дадеш  Peace

Десислава, малко е раничко за сиренце  Blush

Общи условия

Активация на акаунт