Прохождане

  • 8 417
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 230
Simple Smile моят проходи мн рано и никак не е падал, познавам късно проходило детете, което много падаше и то не просто падаше, ми се просваше по нос на земята всеки път, родителите се бяха побъркали с него направо..... та няма нужда от такъв тип обобщения....

# 76
  • Мнения: 603
Извинявай, беше по-правилно да напиша, че с някои деца, които познавам е така, а не със всички. Пък и това са си мои лични наблюдения, не съм правила статистическо проучване.
Може да пуснем анкета Simple Smile
И съвсем не съм искала да обидя ранно прохождащите деца - аз си имам едно кандидат такова  Mr. Green - много подвижно бебе. Само исках да кажа, че за някои деца късното прохождане има смисъл, защото се чувстват по-сигурни.

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 10:01 от valval

# 77
  • София
  • Мнения: 2 483
Хора, моето шиленце е почти на годинка и 5 месеца, каква утеха за мен е, че някои са проходили чаааааааааак на година и два-три месеца- стабилно или не.

Моля за препоръки за детски невролог в София.

# 78
  • София
  • Мнения: 44 230
ако никой не ти пише тук координати в Здравни заведения, специалисти пусни търсене невролог софия ще излязат доста теми, може да се ориентираш към някой по-конкретно...(като гледам тук все пак са писали повече хора без  проблем, та може и да не знаят невролози)

# 79
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 389
ако никой не ти пише тук координати в Здравни заведения, специалисти пусни търсене невролог софия ще излязат доста теми, може да се ориентираш към някой по-конкретно...(като гледам тук все пак са писали повече хора без  проблем, та може и да не знаят невролози)

Да, като че ли наистина тука сме писали повече такива без проблем и наистина не й е спокойно на Литъл Евил Peace

Също така, има известна истина в това, че по-късно проходилите дечица са по стабилни и не падат. Но, от друга страна това не е обобщение, а също не е и правило, просто аз съм с такива впечатления Peace Както и моето, не е падало и има доста атлетична стойка и не се спъва дори. Но, пък разбира се и от тези, които са проходили рано има такива Peace Всичко, както знаем си е индивидуално, но не пречи да имаме наблюдения и малки заключения Hug

# 80
  • Мнения: 3 583
Заведи го при Литвиненко.
Аз не съм водила моето при него, но мамите от недоносени го споменават като един от най-добрите.

# 81
  • Мнения: 676
 Little Evil, нямаш представа колко добре те разбирам. Дъщеря ми също проходи що годе стабилно на около година и 5 месеца. Първите си самостоятелни крачки направи на година и 2 месеца, но беше много нестабилна. После предпочиташе за ръчичка или да пълзи. Мина много време, докато се отпусне. Тя е недоносена и аз очаквах да има закъснение. Освен това едното й краче е по-късо, но въпреки това сега бяга, скача и играе като всички останали деца. (сега е на 2)

За проблем с прохождането определено се ходи на невролог, не на ортопед. Прохождането не е ортопедичен проблем. Ние сме обиколили маса ортопеди, но заради проблеми с костта, не с прохождането.
Иначе аз също съм чувала добри отзиви за Литвиненко. Но и противоречиви също така.
Надявам се да намерите добър специалист и да се разсеят всичките ти притеснения.
Много добре разбирам колко е неприятно всички да ти подхвърлят защо детето не ходи, защо изостава и т.н. Разбирам и какви мисли ти минават в момента през главата. Стискам палци и съм сигурна, че всичко ще бъде наред  Hug

Иначе от наблюденията ми върху децата около нас наистина е точно така - рано проходилите се убиваха да падат, а по-късно проходилите бяха по-предпазливи. Естествено, че това не е задължително, но иначе си има много логика в това - просто едно дете на 10 месеца и едно дете на година и половина се различават диаметрално и е нормално по-големите да внимават малко повече.... при малките и 1 месец се усеща осезателно.

# 82
  • Мнения: 451
Литъл Евил,за София не мога да дам препоръка за невролог...виж ако беше за Пловдив,има доста добър такъв Peace

моя син проходи около годинката,в момента е на 1,2 месеца и не бих казала,че е кой знае колко стабилен и сигурен в това,което прави.да не говорим,че на моменти все още ми търси пръста,за да се хване Crazy и на мен ми е едно такова шантаво,но се надявам скоро да стане като стрела Whistling

# 83
  • София
  • Мнения: 1 345
Офф,как мъчително си спомням за тоя период с баткото...

Проходи сам на 1,6-7месеца,цели 3 мес беше с каишки,така,че споко.
А на околните има давах абсолютен игнор,даже съм се зъбила на някои,сякаш съм искала да го влача с месеци с тая каишка,още повече,че той беше много едър,изглеждаше на 2,6г,та погледите бяха още по-идиотски....

# 84
  • София
  • Мнения: 2 483
Аз реших като се поопарича другия месец да го заведа на невролог, както и да търся някой друг да го извежда, понеже категорично ще откача...гледката на моето дете, седнало на асфалта и гледащо как другите играят /другите са 10 месечни го година и половина/ ме тормози неимоверно. Все ден така- първо го разхождам, хванат за пръста ми, днеска се мъчих и с омразните ми каишки- на тях пък рече, все едно го колят.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 345
Излагаш се,няма установени правила кога трябва да проходи едно същество,не се вманиачавай толкова,моля те...май повече се влияеш от чуждите деца,отколкото от собственото си детенце...Чисто инстинктивно имаш ли притеснения за неговото двигателно развитие?

# 86
  • София
  • Мнения: 2 483
Излагаш се,няма установени правила кога трябва да проходи едно същество,не се вманиачавай толкова,моля те...май повече се влияеш от чуждите деца,отколкото от собственото си детенце...Чисто инстинктивно имаш ли притеснения за неговото двигателно развитие?

След воденето по детето първата година, и резултатите от него, не вярвам на никакви инстинкти и пр., водя само при специалисти.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 345
Ок,дано се успокоиш след това и дано терзанията са били напразни,успех ви  желая  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 39 823
Темата е заключена по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт