Пациентки на клиника "Щерев" София и МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе - тема 5

  • 62 674
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Ми аз доколкото видях когато на мен ми я биха е че всичко се смесва в една спринцовка - веществото и разредителя. Предполагам че ако се обърнеш към медицинско лице ще знаят как да я направят.

# 61
  • Мнения: 221
Не знаят,поне тази сестра с която се уговарях да бие инжекциите на съпруга ми каза че за първи път чува за такива инжекции.

# 62
  • Мнения: 416
В клиниката  поставят  прегнил  ти  къде ще  ходиш  да ти го бият  newsm78

# 63
  • Мнения: 221
Не съм от София и ще го бие една сестра от детска градина.На съпруга ми назначиха един път седмично Прегнил и 2 пъти Менгонон,но приготвянето  на самата инжекция и се вижда сложно.Предполагам ,че и с Менгона е по същия начин.

# 64
  • София
  • Мнения: 866
Мbhs345,Прегнила се бие мускулно,за Меногона,трябва да попиташ лекаря си/аз съм го била и мускулно и подкожно/.Смесването е лесно,изтегля се разтворителя и се впръсква в шишенцето със сухото вещество,после се изтегля и се бие.Колко единици ще биете?Ако има 10000 ,се ползва един разтворител/изтегля се,връща се при сухото,изтегля се,връща се при другото сухо/.Меногона е по същият начин,само ако е подкожно,се смесват с голямата игла,накрая се слага малката игла и тогава се бие.
...дали ме разбра,че май не го обясних много добре  newsm78

# 65
  • Мнения: 221
Много добре те разбрах и аз някъде четох че става така ,но не бях много сигурна.Прегнила е 5000 единици.И последен въпрос всичко става с една игла - изтеглянето на разредителя смесването със сухото вещество, пак изтегляне и поставяне на инжекцията.

# 66
  • Мнения: 71
Mbhs345 изтеглянето на разтворителя и смесването със сухото вещество става с една игла. Готовият разтвор се изтегля с иглата, с която ще се постави инжекцията.

# 67
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Не съм от София и ще го бие една сестра от детска градина.

Не е ли по-добре да идеш в поликлиника? Или нямаш възможност за това?

# 68
  • Мнения: 221
Съпругът ме е с меко казано "шантаво"работно време - до 8 -9 вечерта,а и сестрата ни е съседка и мислим да разчитаме на нея.

# 69
  • Мнения: 494
chares го е обяснила много простичко смесването. единствено ще допълня, че ако сухото вещество се разтваря бавно може да му помогнеш като въртиш (търкаляш) между пристите си шишенцето, а не го клатиш, защото ще се образуват мехурчета.
спомням си, че за моите инжекции гледах клипчета в youtube и нямах никакви проблеми

# 70
  • София
  • Мнения: 866
Mbhs345 изтеглянето на разтворителя и смесването със сухото вещество става с една игла. Готовият разтвор се изтегля с иглата, с която ще се постави инжекцията.
Не,иглата, с която ще се бие инжекцията,се поставя накрая  Peace,след като готовият разтвор е изтеглен,иначе няма да е стерилна,ако е минала и през тапичката на шишенцето,ама предполагам,че поне това сестрата,която ще я бие,го знае  Wink

# 71
  • Мнения: 3 404
Е бива ли една сестра да не знае как....ние тука се спукахме от боцкане сами,срамна работа.mbhs345   хубаво беше първото боцкане да ти го направят в клиниката,нагледно ти обяснява сестрата,толкова е лесно,много са мили.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 050
Здравейте. Искам да попитам има ли в клиника Щерев, индивидуален подход? Ако те хване един лекар, само той ли се занимава с теб и твоя случай? Много ли се чака извън часа за преглед? Питам, защото обмислям вариант за смяна на клиниката?

# 73
  • София
  • Мнения: 16 691
Няма индивидуален подход. При някои лекари се чака повече, при други-не, аз лично не съм чакала повече от 1 час. Когато го няма твоя лекар и се налага преглед, те поема негов друг колега Peace

# 74
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Здравейте. Искам да попитам има ли в клиника Щерев, индивидуален подход? Ако те хване един лекар, само той ли се занимава с теб и твоя случай? Много ли се чака извън часа за преглед? Питам, защото обмислям вариант за смяна на клиниката?

Споделям личното си мнение: има индивидуален подход. Лекарката, при която си записах час за първи път, ме преглежда и досега. Никога не ме е претупвала, независимо, че отвън са чакали по над 15 човека понякога. Винаги ме оставя да си задам въпросите (а аз имам по много, понякога даже ги записвам на лист, за да не забравя нещо) и след това подробно ми отговаря. Винаги подробно ми е разяснявала процедурите, които е предстояло да правим. Когато прегледът ми приключи питам кога пак да отида и така знам, че следващият път пак ще съм си при моята лекарка.

Има възможност да и смениш лекаря, ако решиш.

За чакането извън часовете - всеки път е различно. Зависи колко хора има. Аз лично не възразявам, когато трябва да почакам, защото други пъти пък други са чакали заради мен, когато прегледът ми е бил по-продължителен.

Общи условия

Активация на акаунт