Дочакахме финала на играта, ЮЛСКО бебче чука на вратата.

  • 34 663
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Дейна да ви е честита и много здрава принцесата, да си я гледате с много любов и топлина, да расте умно и красиво дете! На теб бързо възстановяване!
 newsm51 newsm51 newsm51

Ради ама и на теб хич не ти е лека програмата, добре че ви е разхладило поне!  Hug
jelly направо ти завиждам за плажа мила  Hug
Павче как сте вие, всичко нормално ли върви?

Хайде мами, коя друга ще се разпише днес  Party

# 31
  • Мнения: 193
Честита нова тема и честито на новите мами и татковци  Hug

# 32
  • Мнения: 28
Здравейте мацки!  Hug
Първо честито на всички мами, които са се срещнали с бебоците си тези дни!  smile3525 newsm67 mamma Честито и на всички празнуващи различни поводи!  baloni
Аз не бях чела 2-3 дни и едвам наваксах днес!  Mr. Green Нашия тати почиваше и вчера освен през уикенда, а той като е в почивка програмата ни винаги е претоварена  Crazy. Още не може да свикне, че сега с бебчо е по-трудно да се ходи на толкова места, пък и аз имам нужда от почивка…Ама и той докато свикне, Краси ще е пораснал сигурно, хахахах  Joy
През уикенда бяхме все по разходки, а вчера ходихме за акта за раждане на Краси. Вече е официален член на обществото  newsm68. След това използвах да подам и документи за еднократната помощ за раждане и после ходихме при педиатърката да му направи картон. Измери го човечко за малко повече от две седмици е качил 530 грама и 2 см. Браво на сладура на мама  Hug Heart Eyes! Сега има час за ваксина на 19.07 и му изписаха капки за профилактика на рахита. Общо взето доста работа свършихме! Даже и до Витоша се качихме вечерта за около час. Беше много хубаво и прохладно, само дето имаше комари, но аз предвидливо носих комарника за количката и не го докопаха дребчо  Mr. Green
Днес си почиваме на хлад в къщи! Ще излизаме чак към 16.30, а до тогава трябва да посвърша малко домакинска работа, че само трупам последните няколко дни- време не ми остана!
Айде това е от мен засега! Стискам палци на всички, които имат нужда  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed! Гушки от нас!  Hug Hug Hug

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 21
по BTV Lady дават в момента къпане на бебе на 30 дни

# 34
  • Мнения: 0
Честито за новата тема!:)Бих желала и мен да ме включите в началната страница:Термин 21.07.2012,момче и ще раждам в Тина Киркова WinkБлагодаря предварително!

# 35
  • Мнения: 5 026
Имам въпрос към вече родилите и кърмещи мами или към някой консултант от ЛЛЛ:Кърмим се с бебка, на поискване по принцип, паузите са 2,5 - 3 часа сън между кърменията, всичко по принцип си е наред и с кърмата като количество, и с памперсите като брой и пълнеж  Simple Smile, но ме тревожи това, че бебка доста често не захапва добре гърдата, само зърното без ареолата и тогава ме боли доста. На всяко кърмене правим доста такива безплодни опити преди да захапе и засуче добре. А тя просто не си отваря устата достатъчно широко, за да захапе. Какво мога да направя още?
licorn,  разбирам колко болезнено може да бъде такова засукване  Hug

За доброто засукване обикновено  майките споделят,  че  когато погъделичкат нослето или горната устна на бебето със зърното си,  повечето бебета отварят широко уста. Насочвайки зърното си между горната устничка и нослето, то обичайно леко навежда главичка назад  и поема по-добре зърното и по-голямата част от ареолата. Добре е да следиш устничките да са леко обърнати навън, да виждаш/чуваш как преглъща, ушенцето, рамото и таза на детето да са в една линия - eто така Ако се чуват цъкащи звуци е възможно да не е поело добре гърдата и може леко да поставиш кутрето си в ъгъла на устичката, за да нарушиш вакуума, да извадиш гърдата и да коригирате позата. Може да погледнеш това клипче и тази статия за поставянето на бебето на гърда.

За да засуче по спокойно и успешно бебето ти, може да помогне да предлагаш гърдата малко преди да се е разплакало от глад. при т. нар ранни признаци на глад: неспокойно въртене, ръмжащи звуци, поднасяне на ръцете към устата, „търсене” с отворена уста, плезене на езика и въртене настрани на главата. Плачът е късен признак - ако ранните признаци за глад се пропуснат и бебето започне да плаче от глад, то често вече е твърде нервно и раздразнено, за да засуче добре и спокойно. Когато бебето  не е толкова гладно, то има повече търпение да засуче правилно, а и не засуква така стръвно.

Дали си пробвала при различните пози как е засукването и дали има болка? Би могла да погледнеш тази тема за идеи  Peace

Дано скоро болките отшумят и бебето засуче правилно. Пиши  ако имаш допълнителни въпроси   bouquet

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 14:56 от Atrakcia

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Честити бебчета на Силвето и Дейна! Hug Да са ви живи и здрави, и много да ви радват!    bouquet
Мпеева, дано стане така както го искаш. Hug
Пепи, честита ти първа разходка. Hug

Последна редакция: вт, 10 юли 2012, 15:00 от Мелина_3

# 37
  • Варна
  • Мнения: 110
Здрасти и от мен!

Честито на всички нови мами!! Нека са здрави бебчетата, а мамите бързо да се възстановяват  Hug
Аз си поспах едно хубаво от 11 до сега  Crazy Ама то нормално, всяка сутрин ставам рано рано и после си доспивам. И аз нямам търпение вече да се ражда бебчо, че не се издържа в тази жега. То по цял ден в къщи...  ooooh! , но като цяло имам още време.
Снощи сънувах, че ще родя на 12-ти  Grinning Да видим.
pepina_79 честита ви първа разходка! Ей този момент чакам с най-голямо нетърпение  Simple Smile И браво за количката, щом ти е удобна, това е супер!
zarady и аз съм като теб с контракциите - имам от време на време, не много болезнени. И коремчето ми е доста на ниско вече.... да видим Laughing А от няколко дена се чудя нещо - не ти ли се струва, че бебешкия кош Матрикс на количката е много мъничък? Тази мисъл ме мъчи сега  Laughing
Ема снощи те сънувах  Hug Надявам се скоро да се наредят нещата при теб.
nikolaeva и за теб си мислех с тия твоите свекъри  ooooh! Ако можеш не се ядосвай  Hug
До скоро  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 2 401
Честита дъщеричка на Дейна, дано винаги да сте много щастливи!
Ками, ние може и да се засечем в ОБ, че сме горе-долу с еднакъв термин само не знам как ще се познаем! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 25
минавам само да споделя една интересна статия http://www.estestveni-idei.com/prod/blog/inducing-labor/
"Предизвикване на раждането - 40 естествени начина раждането да започне от само себе си"

# 40
  • Мнения: 852
Здравейте милички и от нас все още 2в1.
Честита нова темичка, нека я напълним с още много бебчета и вълнения.
Аз ви чета редовно, но нещо не остава време за писане, във ФБ обаче съм по редовна.
Не знам за вас, но аз в тези жеги едва издържам, тежко ми е много а съм качила само 9кг.
Дейна, да ви е честита малката принцеска, нека бъде здрава и безкрайно щастлива!
inrad, стискам палци всичко да бъде наред.
ihtiandra, за теб също силно стиснати палчета и леко секцио.
Аз днес бях на тонове в ОБ, всичко е наред, но бебко си е седалище и това си е. Инат ще да е като баща си Mr. Green
С д-р Жекова определихме за другата седмица и дата за секцио. Така, че още малко остава до срещата с бебко. Датата засега няма умишлено да казвам, само се моля всичко да мине добре Praynig
Едно питане към мамите родили секцио, колко време след операцията успяхте да станете?
Поздрави и гушки за всички ви!  Hug

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 21
Snej_83 ние с теб сме с един и същи термин. Аз да ти кажа, че точно днес видях в МОЛА една мама с Jane бебчето не беше малко, добре му беше. Имай в предвид, че този ограничител за подпиране на главичката може да се махне, но като се замисля колко е ценен защото не му се клати малката главичка във всички посоки!!!! Ти не го мисли това, аз само броя часовете и дните и чакам да падне тапата или да прокървя. Нощес усетих едно такова сериозно разпъване долу ниско, което беше и болезнено при ставане. Иначе контракциите са си не много болезнени, то с нетърпение чакам болезнените!!! Joy Joy Joy

Катя Василева добре дошла и успешен финал, пък може да се засечем в "Тина Киркова", при кой лекар си?
pepina_79за програмата: аз си я правя такава, та да не загубя формата!!! Макар, че формата вече е овална и само пот тече от мен. Разхлаждането беше за много кратко, но сега от 30 мин. навън гърми и Витоша вече е мрачна. Ха дано завали след малко.
katia_o_m браво за мерките ма малкия Краси.  Мама Катя е много спокойна и той си наддава сладура. Честито му официално засвидетелстване в обществото. Колкото до татковците, та те си остават самите те деца!!! Нашият татко, когато Ива стана на 6 години тогава реши, че трябвало да бъде по-сериозен вече с нея и чесно казано вече 10 години се опитва. Но когато дъщерята погледне таткото с едни такива сини очи и каже "татииииииии", той вече е в нейни ръце!!!
jelly благодаря ти мила за интересната статия, започвам да чета!!! И да прилагам онова, което имам налично.
malinka_a упорит син ще имаш!!!Ще стискам палчета fingerscrossed fingerscrossed  fingerscrossed за др. седмица. Всичко ще е наред.
Чао за сега, момичета! Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 0
Snej_83 ние с теб сме с един и същи термин. Аз да ти кажа, че точно днес видях в МОЛА една мама с Jane бебчето не беше малко, добре му беше. Имай в предвид, че този ограничител за подпиране на главичката може да се махне, но като се замисля колко е ценен защото не му се клати малката главичка във всички посоки!!!! Ти не го мисли това, аз само броя часовете и дните и чакам да падне тапата или да прокървя. Нощес усетих едно такова сериозно разпъване долу ниско, което беше и болезнено при ставане. Иначе контракциите са си не много болезнени, то с нетърпение чакам болезнените!!! Joy Joy Joy

Катя Василева добре дошла и успешен финал, пък може да се засечем в "Тина Киркова", при кой лекар си?
pepina_79за програмата: аз си я правя такава, та да не загубя формата!!! Макар, че формата вече е овална и само пот тече от мен. Разхлаждането беше за много кратко, но сега от 30 мин. навън гърми и Витоша вече е мрачна. Ха дано завали след малко.
katia_o_m браво за мерките ма малкия Краси.  Мама Катя е много спокойна и той си наддава сладура. Честито му официално засвидетелстване в обществото. Колкото до татковците, та те си остават самите те деца!!! Нашият татко, когато Ива стана на 6 години тогава реши, че трябвало да бъде по-сериозен вече с нея и чесно казано вече 10 години се опитва. Но когато дъщерята погледне таткото с едни такива сини очи и каже "татииииииии", той вече е в нейни ръце!!!
jelly благодаря ти мила за интересната статия, започвам да чета!!! И да прилагам онова, което имам налично.
malinka_a упорит син ще имаш!!!Ще стискам палчета fingerscrossed fingerscrossed  fingerscrossed за др. седмица. Всичко ще е наред.
Чао за сега, момичета! Hug Hug Hug



Ами няма да имам избор на екип.Сега ходя всяка седмица там на тонове,до сега съм ходила 3 пъти! Wink

# 43
  • Мнения: 0
Честити бебченца на Силвето-Светли-Ники и на Дейна Мейна!!!!  smile3501 Нека растат здрави и щастливи, а на мамите- бързичко възстановяване!!! Hug

Аз вече тенденциозно спрях да си вдигам телефона, не отговарям и в скайп... сиугрно съм лоша, обачеее не ми издържат нервите на едни и същи въпроси- аз само да проверя как си в тези жеги, дали пък не си родила...  #Cussing out Може би оставих и сърдити, ама не мога сега да ги мисля и тях  Mr. Green
И аз си имам хаотични контракции, неприятни са, но не бих казала болезнени  newsm78 В четвъртък, когато ми е термина, ще ида в Шейново, да видим какво ще кажат.

Аз имам въпрос към вече родилите мами- Какво носихте на изписването за почерпка? Освен традиционните цветя, вземали ли сте нещо допълнително- бутилки, торти, сладки, нещо такова? В голяма чуденка съм  се хвърлила....  newsm78 Аз, живот и здраве, ще раждам с избор на акушерка, та трябва да я почерпя предполагам жената нещо... ама като незнам каква в практиката  Thinking

Ема, съвсем сериозно, ако имаш нужда от нещо, мила, звънкай! Можеш да разчиташ, колкото и абстрактно да изглежда   bouquet

Мпеева, дано дано дано днес е твоят ден! Стискам палци, има още време до довечера Hug

На всички ви  Hug от нас с бебка!

# 44
  • Мнения: 83
Здравейте пак от мен имаме още едно варненско бебе днес  Grinning Grinning Grinning Grinning

Днес към 11 4аса Нелси_варна стана мама на една прекрасна приинцеса Карина ,с мерки 3300 и висока 50 см
Мама и бебка са добре ,пожелавам на гордите родители да им е жива и здрава малката Кари и много да ги радва ,пък на Нели бързо въстановяванене и много ,много целувки от мен  Hug Hug Hug Hug Hug Hug[/size

Общи условия

Активация на акаунт