Какви цветове имате в дома си?

  • 14 598
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 391
Дневна+спалня - сиво-сини стени, дъбов паркет, бели первази и врати. Огромен кафяв (дърво) скрин и диван и един наситено червен шкаф за акцент.
Кухня - цвят ванилия и дъбов паркет с бели первази. Понеже сме под наем, шкафовете са от тези соц гетинаксови - горен ред имитация дърво и долен ред бели. Обаче, колкото и да е странно не изглеждат чак толкова отчайващо (или на мен ми се иска да е така Embarassed). Разчупваме комунистическия реализъм с голям иноксов хладилник със ретро дизайн и един иноксов стелаж.

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 20:22 от Niandre

# 16
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Антре с дълъг коридор/7 метра/-яркожълт цвят за стените и фигурален тапет в бордо,гранитогрес в пясъчен цвят -2 реда+ламинат по протежение на коридора в пясъчен цвят/ще се сменя с естествен паркет/и бели мебели
Дневен тракт-цвят  на стените ще стане пепел от рози+сиво,дивани зелени с цветя в бордо,кухня-резеда и бук,настилка-корк
Детска стая-шарена-тапети в зелено,синьо,червено      ,настилка-дъбов паркет,мебели-естествено дърво
Спалня-стени в мляко с какао,мебели орех и бук,настилка-дъбов паркет

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 22:12 от Вилиан

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 45
Не ми стигнаха 4-те опции за гласуване , ще излезе , че у нас е манджа с грозде , има от всичко по малко  Laughing.
Всекидневна с кухня - лимонено жълто и лилаво с дървени мебели.Спалня - лилаво с бели мебели и малко черно.Коридор - лиляво и бяло отново.Баня - червено и бяло.Детска - оранжеви стени , зелени мебели.Харесвам ярките цветове за стени и класически цветове и форми за мебели.

# 18
  • Мнения: 13
Поне 3 дена гледах един блог, уморително беше докато го извъртя целия, ама пък много интересни неща видях. Понеже той е изцяло за бохемски стил интериор, то има много цветове. И най- вече едни такива по- скоро необичайни и неочаквани цветове сами по себе си, а и като комбинации, а резултата прекрасен. Рекох си 'брех'  Thinking пък ние в колко ограничени гами се обзавеждаме... После пък си рекох 'а дали?' щото наизуст си го помислих. Та ми се прииска да се допитам до вас, да видя наистина ли са най- популярни тези цветове, които предполагам, наистина ли са ни толкова очаквани комбинациите. Е, за комбинации от тук няма да разбера, но поне най- разпространените гами. За сега още са малко гласувалите, дано продължава с това темпо и се съберат поне 100 гласували, да видим кои ще се очертаят фаворити.
даи го насам този саит и ние да го видим Grinning

# 19
  • Мнения: 13
в хола стените са много светло сиви а само едната стена е зелена на пода е светло дърво с бели врати в коридора пак сиви стени а в спалнята много светло розаво по4ти бяло

# 20
  • Мнения: 653
Не ми стигнаха 4-те опции за гласуване , ще излезе , че у нас е манджа с грозде , има от всичко по малко  Laughing.
Същото си помислих и за вкъщи Joy.
Всъщност в момента ми е лесно. Имаме дневна част, която се вижда от коридора, а от нея самата се вижда и кухненския бокс; т.е. едно отворено цяло помещение. Кухненския бокс и коридора са в наситено, ярко оранжево. Дневната е в бледо жълто, колкото да има разлика с белия таван, т.е. почти бяла е. Спалнята ни е в наситено жълто с малко оранжево и бяло. Мебелите са в по-голямата си част бели. Подът също е бял. И вратите. Детската стая е в зелено и бяло. Банята е бежова. И както си мислех, че бежова баня не бих си причинила отново точно такава избрах за новия ни дом Laughing. Там пък имаме... Розови врати, под тъмен орех и под в бяло и черно. Имаме стени в червено, синьо, кафяво, сиво-лилаво... Детската стая е в жълто и бяло. Мебелите са... в различни цветове. Всъщност основните са светли.
Така като го пиша - сякаш в лудница ще живеем. Joy

Гледам на стените като на фон, платна.

# 21
  • Мнения: 58
И на мен опциите не ми стигнаха.Хола е в бяло и за акцент има червени възглавнички и пердета.Спалнята е в розово и бяло,като преобладаващо е розовия цвят.Коридора е с черен теракот  и стени в прасковен цвят и гардероб които съвсем скоро ще стане бял.Детската е в синьо,жълто и оранжево.Банята е в синьо,а кухнята ще бъде с бели шкафчета и оранжеви аксесоари. #Crazy

# 22
  • Мнения: 11 747
pipi81, дала съм линка на предната страница е.

Гласувах с кафяво- бежово, бяло, зелено и тъмните отенъци на червеникавото.

Анкетата се развива много интересно. Някои съвсем очаквани резултати, но и други напълно неочаквани от мен.

# 23
  • Мнения: 301
Уау колко интересно  Flutter !
У нас преобладава бяло, бяло, бяло - в банята бяло с бяло, в кухнята - бяло с метал, в дневната бяло със сиво, в спалнята бяло - с различни цветове с тенденция да стане съвсем шарено, в коридора - бяло с малко черно като пак мисля и там да стане цветно.

Разсъждавам си, че е много по-лесно да съчетаеш един цвят с друг, с втори и с трети и с четвърти, отколкото на неутрални цветове да им тупнеш някакъв цвят - това в случай че искаш да се получи наистина цветно, не знам как да го обясня  Rolling Eyes

Обичам цветове в комбинации. Например не харесвам лилаво, но заедно с червено или синьо (или и двете) ми е удивително. После може да добавя примери ако намеря . Харесвам също червено + зелено + тюркоазено. И още много - въбще напоследък много повече ме влекат много цветни неща.

# 24
  • Мнения: 1 350
Шанта, бялото рядко изглежда като такова, така че във Вашият дом в този смисъл е цветно, така отразява, че понякога е розово, понякога сиво, понякога зелено, понякога синьо ... Wink
пиша в хубавия смисъл за бялото.
 

# 25
  • Мнения: 4 965
Обожавам топлите цветове и вкъщи преобладават такива в стаите, които обитаваме най-дълго време.
Спалните са по-спокойни на цвят.
Подред:
коридор - керемиден теракот и бежови стени;
трапезария - керемиден под и стени в светло бежово на леки кафеви шарки + бели мебели;
кухненски бокс - сива мозайка, бели стени и бели мебели;
всекидневна и хол - паркет "череша", бежови стени с почти незабележими пъстри шарки, мека мебел с червено-кафява кожа и керемидена дамаска, мебели "венге";
втори коридор - като първия;
баня - бяло, бежово, кафеникаво-оранжево, прасковено;
спалня - сиво-син мокет, бели стени и мебели "светла череша";
детска - паркет "череша", шарени тапети (на сини облачета и жълти балони) и мебели "светла череша".

Новият апартамент е комбинация от лимонено жълто в кухня, кухненски бокс, спалня и коридор; портокалово оранжево в хола и баня в червено и бяло. Мебелите са "светла череша" в кухненската част и "венге" в спалнята и хола.
В къщите е "манджа с грозде".
Апартаментите на мъжа ми са в студени цветове, а моите в топли - той е фен на синьото, зеленото, лилавото в обзавеждането, докато аз си държа на всичко около жълтото и оранжевото.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Интересна тема. Аз не знам какво да отговоря, понеже само в спалнята ми всички стени са с различните оттенъци на лила-циклама-цинобър-оранж. За някой може да е влудяващо, но мен ме зарежда с енергия Mr. Green
В дневната има беж-бяло-тюркоаз-кобалт плюс стена в цвета на неузрял лимон. А! и черни кадифени възглавнци на места. Психоделично  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 301
Интересна тема. Аз не знам какво да отговоря, понеже само в спалнята ми всички стени са с различните оттенъци на лила-циклама-цинобър-оранж. За някой може да е влудяващо, но мен ме зарежда с енергия Mr. Green
В дневната има беж-бяло-тюркоаз-кобалт плюс стена в цвета на неузрял лимон. А! и черни кадифени възглавнци на места. Психоделично  Mr. Green

Богиня! Определено ме заинтригува Simple Smile Тоест всичките 4 стени се различават по цвят. А да покажеш...  Flutter
Аз също не понасям успокояващи (или поне не прекалено) цветове в спалнята. За мен това е пълна глупост  Mr. Green  Wink Сега се замислих, че може би защото нямам проблем да заспивам навсякъде и по всяко време, по-трудно ми е ставането и явно имам нужда нещо веднага да ме вдигне на крак като се събудя, знам ли ...

# 28
  • Мнения: 4 569
Много ми е болна тЪз тема  ooooh!
Всичко е кафяво  Close - пода /теракот/, килима, секцията, етажерката, одеялото на леглото,бюрото, масата се обърках та взех кафеникава покривка, гардероба, двата фотьоила. Само стените са светлозелени. И синя мушама с рибки на холната маса за цвят - поне нещо шаренко да има.
Кухнята е със светлозелени стени и жълто - кафяв балатум.
Мразя го това кафяво, навсякъде е.
Познайте какъв цвят ми е банята?  Mr. Green Close Даже е с два нюанса на кафявото - по - светло и по - тъмно.  Close


Винаги ми е било мечта да имам баня в синьо - светлосини стените , малко над пода и самия под тъмносиньо. И един ред различен нюанс на синьото - фриз май се казва.
Искам и голяма, светла, просторна кухня.
Ех, мечтиии.  Praynig

Последна редакция: чт, 19 юли 2012, 23:18 от Естел

# 29
  • Мнения: 2 381
Неутрални (ужасно скучно) - бяло, бежово и черно. Залагам на цветни картини, снимки и аксесоари и пак на бяло налитам. От инат купих оранжева саксия, сега остава да й намеря място.
Най- голям плюс са огромните стени- прозорци, което "топли" дори и зимата. Липсата на стени се оказа нож с 2 остриета. Създава пространство, но не виждам начин да има индивидуален стил всяко помещение - хол, трапезария, кухня, коридор.

Общи условия

Активация на акаунт