Черноморец-сезон 2012 тема № 2

  • 60 132
  • 665
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 654
Слънцето блести,
вятърът шепти:
Лято е сега
на море ела.
В Черноморец отиди,
там те чакат купища игри,
пясъка златист
и един делфин сребрист.
Денят е приключение,
а вечерта-забавление.
В Черноморец ела-
това е почивката мечта.



Старата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=645950.0




Черноморец лежи на живописен полуостров леко вдаден навътре в морето. Курортното селище разполага с общо пет плажни ивици, четири от които са с просторни пясъчни плажове, а единият с красиви скали. Всеки един от плажовете е различен сам по себе си. Тук може да намерите както спокойни, самотни, така и оживени плажове.

    Централният плаж е на 10 минути пеша от центъра на Черноморец - оживен плаж със златист пясък, с топли и плитки води, удобен за семейства с деца. Има и кей за риболов. Тук можете да се забавлявате много. Да карате водно колело, джет, да скачате на батут разположен в морето, да се катерите на айсберг, също разположен в морето, да се возите на банан или да се спускате на водна пързалка. На отсрещния бряг се виждат Слънчев бряг, Несебър и Поморие.
    Плаж Вромос е на 20 минути пеша - все още почти непосещтавана огромна плажна ивица, със сребрист пясък и кристално чиста вода. Плажът е много подходящ за деца. Водата е топла, спокойна и плитка десетки метри навътре в морето. От плажа се виждат Сарафово, Бургас и Атия.
    Плаж къмпинг Градина е на 25 минути пеша - оживен плаж със златист пясък. Плажната ивица се простира от Черноморец до Созопол. Подходящ е за водни спортове - летене с парашут, водни ски, джет, сърф, банан, водно колело. От плажа се виждат вилно селище Червенка, Созопол и остров Св. Иван.
    Плаж на бившия къмпинг Черноморец е на 5 минути пеша - осамотен плаж със златист пясък и малки заоблени камъчета, осигуряващ прекрасни условия за любителите на нудизъм. Има и горичка. От плажа се виждат вилно селище Червенка и остров Св. Иван.
    Плажът на живописния скалист бряг е на 10 минути пеша - осамотен плаж, идеален за скокове във вода и риболов. Особено привлекателни за любителите на уединението са малките заливчета между живописните скали, където можете да се припичате и къпете, скрити от чужди погледи. От плажа се вижда остров Св. Иван.




ЗДРАВНА СЛУЖБА - Черноморец
ул. Оборище 15      Телефон - 055 042332


д-р Гошо Димов - 0886 027297, който при делничен ден преглежда от 08.00 - 17.00, а в събота и неделя преглежда от 17.00 - 17.30 часа, при спешни случаи може да се викне и през нощта.



Стоматологичен кабинет - д-р АНТОАНЕТА ГЕОРГИЕВА ГЕОРГИЕВА
Град: Черноморец
Адрес: Здравна служба GSM 088/202 683


ЮГОИЗТОЧНА ВЕТЕРИНАРНА КЛИНИКА - СВ.АННА ООД
адрес: Черноморец, До Старата Фурна, ул. Иван Вазов 14
телефон: 0899 850881






Последна редакция: вт, 24 юли 2012, 07:41 от джоджо

# 46
  • Мнения: 220
Много хубави предложения и снимки ,момичета   bouquet.

# 47
  • Мнения: 955
Привет от Черноморец!
Първо да благодаря на viki_1974 за предложението   bouquet. В крайна сметка решихме да изберем на място хотел. Спряхме колата близо до плажа и тръгнахме да питаме по хотелите. Свободни стаи имаше почти на всякъде. Избрахме семеен хотел Денз. Бях си го харесала и преди това, но ме притесняваше, че няма климатик. Стаята, в която сме в северно изложение и поне днес не се е почувставала нужда от климатик. От терасата се вижда малко морето и плажа е супер близо.
Ходихме на градския плаж. Не е лош, но днес имаше страшни вълни и не ставаше за къпане. Утре ще пробваме Градина.
Някой в миналата тема питаше за х-л L City, който е на плажа. Цените за двойна стая са 40лв с гледка към паркинга и 50 към морето. За съжаление нямаше свободна с изглед към морето  Rolling Eyes.
За пръв път идваме в Черноморец на почивка, но благодарение на тази тема съм събрала много полезна информация, благодаря ви   bouquet!

# 48
  • Мнения: 73
Здравейте ние сме в Оазис и мога да ви кажа че е страхотно ( за моя радост ). Толкова бях притеснена , но като пристигнах  бях приятно изненадана (очаквах доста по-малко ). Та да кажа, басейна беше топъл, всеки ден се честеше в стаята, а хазяйката беше супер мила даже ми даде и тенджера за да сготвя супа на малката има си барбекю на което може да си на правите скара или на газовия котлон да си приготвите нещичко за хапване. Като минус мога да отбележа само че интернета не е на ниво, но все пак сме на почивка. Много сме доволни и до година , ако котка не ни мина път пак сме тук, моля за извинение за объркания словоред , но мисълта ми върви по бързо от отклкото пиша. Пожелавам ви слънчеви и безгрижни дни. Поздрави от слънчев Черноморец  newsm68 wavey wavey wavey

# 49
  • Мнения: 654
Все по слънчево ми става като ви чета
  bouquet  bouquet


И аз имам проблем с бързината и не само,все грешки ми дава.

# 50
  • Мнения: 276
Джоджо, чудесно описание!Благодаря ти  Hug

# 51
  • Мнения: 654
Надя 73  Hugи чакаме снимки.Не знам от теб ли е или от фотоапарата,но снимките ти ме пренасят на място.
Ето още нещо което харесвам:
http://pochivka.bg/o-8359-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D … D0%BE%D0%B2%D0%B8
или пък е това,не мога да се ориентирам
http://pochivka.bg/o-8164-%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D … D0%BE%D0%BD%D0%B0

Тук е уютно:
http://pochivka.bg/o-3911-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD_% … D1%86%D0%B8%D1%8F

# 52
  • Мнения: 6 718
Джоджо, може да се сложи и телефонния номер на д-р Гошо Димов - 0886 027297, който при делничен ден преглежда от 08.00 - 17.00, а в събота и неделя преглежда от 17.00 - 17.30 часа, при спешни случаи може да се викне и през нощта.

Ето и това- поста на сесилия, относно разходката с лодка до остров св. Йоан - Разходка с лодка до остров св. Йоан

# 53
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Ето няколко снимки и от мен, които отсях измежду многото. Миналогодишни са, но нека им се порадваме.













# 54
  • Мнения: 1 167
Еххххх,Черноморец! Прекрасни снимки,нямам търпение вече да съм там.
И аз имам много снимки от миналата година,но по късно ще кача Hug Hug Hug

# 55
  • Мнения: 6 718
Цитата може да се редактира и да се сложи на 1 страница:

Къмпинг Градина е на два километра от последната къща в Черноморец. Къмпинг Градина е извън Черноморец. Къмпинг Градина е част от Царския плаж, който започва от плаж Тополите до вилно селище Червенка и завършва на к-г Златна рибка при Созопол


Търсих в предната тема една карта, която беше много подробна, потребителка я беше публикувала, но не я намерих.

# 56
  • Мнения: 68
 Shocked сега чух за пожара на Черноморец /по вероятно околността/, има ли някои сведения къде се е разрастнало пожарището, има ли нещо засегнато/ унищожено и каква е обстановката?!

* пътуваме към средата на август, не си мислете че питам лично за своята почивка, а повече съжалявам при тези случай за унищожената природа и нанесените щети. Съчуствам на гражданите на Черноморец, защото понякога и само 1 дръвче за някого може да носи спомени и носталгия!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 120
http://www.focus-news.net/?id=n1678921
Пожар горя във вилната зона на Черноморец, Бургаско (ОБЗОР)
24 юли 2012 | 00:04 | Агенция "Фокус"
Начало / Полиция

 Голям пожар горя във вилната зона на Черноморец, Бургаско около 23.00 часа в понеделник. Няма жертви и пострадали, няма опасност за населението. Това каза пред Агенция "Фокус" главен комисар Николай Николов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" - ПБЗН. Огънят горя близо до къмпинг Свети Никола. В района е имало много вили и постройки. По тази причина от Пожарната отправиха апел - всички почиващи да се изтеглят без паника към плажната ивица, докато бъде локализиран огънят. Има достатъчно сили на пожарната, които да се справят с огъня, бе категоричен главен комисар Николай Николов. Минути по-късно огънят бе локализиран.
Изгоряла е една постройка. Хората от нея са изведени на безопасно място.
 Директорът на ГД ПБЗН главен комисар Николай Николов благодари на пожарникари, полицаи, гранични полицаи и жандармерията, които са се включили в гасенето на огъня. Той благодари и на гражданите затова, че не са създавали паника и са реагирали адекватно.
 В гасенето на пожара се включиха служители от Областна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Бургас от цялата област, полицаи, гранични полицаи, служители на жандармерията. В готовност е военен модул, за да реагира в случай на необходимост. Около 23,30 часа пожарът бе локализиран.
 От ОД МВР Бургас уточниха, че пожарът е пламнал в сухи треви. Няма опасност за вилната зона до къмпинг Свети Никола. Огънят е овладян от два пожарни автомобила на созополската пожарна, които не са пожелали помощ от колегите им от Бургас. Мястото на пожара е отделено с просека, каза Цветелина Рандева, говорител на ОД МВР Бургас.

Последна редакция: ср, 25 юли 2012, 08:35 от miss piggy

# 58
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
и аз чух за пожара и да питам какво стана след него

# 59
  • Мнения: 2 015
Момичета, имам въпрос относно радиацията в Черноморец? Какво сте чували по този въпрос, говори ли се? Исках да почиваме там, но ме наплашиха тия дни с малко информация. Какво ще кажете по въпроса, имате ли информация?

Общи условия

Активация на акаунт