Отговори
# 705
  • Мнения: 6
dion - аз много исках да родя нормално и доки си ме чакаше до последно (ейййй, голямо търпение има тази жена, сега като се замисля  Laughing). Към 19ч. започнаха да намаляват тоновете на бебка. До тогава имах около 4-5 безуспешни опита да родя нормално. Свали ме в операционната  към 19.30 и родих секцио. А колкото до подаръка за каката -  hahaha тя е родена на 8 октомври, термина ми е за 9-ти, та наистина огромен и безценен дар й бяхме приготвили. Но, предвид, че ще ме оперират, ще духат свещички с 10 дни разлика  двете Laughing

malko_mishle - секциото ми е за 29, доки каза магнезия да го спирам най-късно на 21-22, т.ч. около седмица преди. Но, най-добре да питаш твоя доки, защото той може да има друго виждане по въпроса  Peace

# 706
  • Мнения: 6 941
Честит син на мама Звездичка!   bouquet Да ви е жив и здрав и винаги много за ви радва!  Hug

Малко мишле, моята докторка каза да вземам магнезия до другата седмица, т.е. ще съм 36г.с. и 4дни или това е три седмици преди термин. Засега нямам показания за секцио и се надявам да е така до края.  Praynig

Лорини, радвам се, че детето няма сериозни проблеми.  Hug

# 707
  • Мнения: 168
Добро утро мами! Малко мрачен ден, но пък няма да ни е топло  Grinning
За магнезия моята лекарка каза около 36 г.с да се спира, но постепенно, само че аз съм с нормално раждане, но предполагам, че е същото.  newsm78

# 708
  • Мнения: 0
Фортуна и мама Смехорана,
благодаря ви за отговорите. Мисля и аз седмица преди секциото да го спирам. Но все пак ще питам лекарката.   bouquet

Аз пия 3x1 нутри-маг. Ако пропусна (което се е случвало случайно) и задължително получавам схващане на крака. Така че, май ще го спирам постепенно.

# 709
  • Мнения: 2
Звездичка, честит ти син  smile3525, много здраве и щастливо детство!
Вчера купихме подарък на каката, като ни изпишат от болницата и се приберем с бебчо вкъщи да има и за нея нещо. Много хубави сребърни обици и една чантичка за телефона, сигурна съм,че ще остане много изненадана. Новата и стая е почти готова, което много я радва. Само дето няма да мога да я изпратя на училище, но.... здраве да е. Момичета, моето време направо отлетя, стискайте палци и очаквайте в близките дни новини и от мен Heart Eyes.

# 710
  • Мнения: 73
Еййй, още едно бебче - честито на Звездичка   bouquet

Аз ще ходя днес на тонове, след това още малко покупки и се прибираме да подреждаме стаята, че вчера мъжа ми вика "Утре ще подредим и ще изчистим всичко, ще сглобя леглото" И на моя въпрос "Не може ли в неделя?" той каза, че не може, че щял бебо да ни изненада  Laughing Това е защото аз най-редовно го уведомявам за всички родили октомврийки, явно съм го шашнала Simple Smile

# 711
  • Мнения: 16
Честити бебчета на мами Звездичка и Gaja. Много да ви радват.

malko_mishle, и моето секцио ще е 1,2,3,4. Ние пък в понеделник сме на преглед и сигурно ще определим точна дата. И гледай да мислиш само за това, че най-сетне ще си видиш бебчето и ще го гушнеш, други мисли са забранени Grinning

Ivality, стискаме палци.

# 712
  • София
  • Мнения: 3 789
Смехорана, мерси  Hug То и без това нямам избор, ще стискам  Simple Smile

За къпането: с тези есенно-зимни бебета ми се вижда по-удачно да има само вечерно къпане, все пак сутрините ще са доста студени  Peace

И аз уведомявам моя мъж за всяко ново бебе, но още не се е ошашкал достатъчно  Mr. Green

За магнезия: магнезият се спира постепенно, не рязко. Ако сега дозата е 3х1, става 2х1 (няколко дни), после 1х1 докато не се спре окончателно  Peace

# 713
  • София
  • Мнения: 560
Гая, честита малка принцеса София! Много хубаво име сте избрали, а малката е толкова нежна и красива! Знай, че всичко ще е наред и скоро ще си я гушкате вкъщи!

Звездичка, честит син Лъчко! Да расте здрав и силен! Бързо възстановяване и скоро да се включите от вкъщи с разказ и снимки!

За магистратурата да се включа и аз - мисля да се запиша също в УНИБИТ, но само се чудя, понеже семестъра ще започне чак ноември, а аз ще съм родила до тогава, да не би да ми откажат помощта newsm78 Сега ще проверя и в конкретната тема какво пише.

Ivality, стискаме палци и на теб! Чакаме те с бейби-вест!!! smile3525

Аз вече официално съм в 9-ти месец и в понеделник ще ходя на преглед и за документите за раждане. Естествено, тази седмица пак си останах само със заканите да свърша нещо  hahaha, но днес се захващам вече.... smile3521

Желая ви приятен уикенд smile3525

# 714
  • Мнения: 832
Аз си къпех баткото само вечер, всеки ден. Сега пак мисля така да процедирам. Иначе при смяна на памперса си го поизмивах на мивката. Не виждам защо да трябва и сутрин да се къпе едно бебе. Е, през лятото като е горещо и при тези игри навън се къпем и по два пъти, но то вече си е нужно тогава.

И аз имам да ходя за още покупки за бебето. Не съм избрала нищо за изписването все още.

Магнезий пиех по едно-две на ден. Зависи кога се сетя да взема. Спрях го преди няколко дни. Иначе докторката на ЖК ми каза като вляза в деветия да го спирам.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 970
malko_mishle, аз също съм на НутриМаг 3x1 и като го пропусна забелязвам същия ефект, също започват да ми се схващат краката, но пък нямам контракции  newsm78 Но напоследък нещо ме мързи да го пия по 3 пъти и пия по 2 - сутрин и вечер, то и без това ми казаха да го пия до края на септември (терминът ми е на 17-ти октомври, но не съм за секцио) и май вече посвикнах и на по-малката доза.

За къпането, за ужас на всички  Mr. Green, изобщо не мисля да я къпя всеки ден, поне докато е мъничка и не лудува, ще е максимум през ден, а може и по-рядко, но пък дупето мисля да го мия при всяка смяна на памперс, ако не е наакано само с вода.

# 716
  • Мнения: 13
Щастлива жена от това, което съм изчела като информация относно майки-студентки разбрах следното-имаш право да подадеш молба в дирекция соц. подпомагане за получаването на тази еднократна помощ от 2880 лв. докато детето навърши 6 м./1 г. (тук малко не съм сигурна) newsm78 А при положение, че започваш ноември-идеално- ще имаш и акт за раждане и уверение от университета, че си редовна студентка.  Big Ups

# 717
  • Мнения: 387
Щастлива жена от това, което съм изчела като информация относно майки-студентки разбрах следното-имаш право да подадеш молба в дирекция соц. подпомагане за получаването на тази еднократна помощ от 2880 лв. докато детето навърши 6 м./1 г. (тук малко не съм сигурна) newsm78 А при положение, че започваш ноември-идеално- ще имаш и акт за раждане и уверение от университета, че си редовна студентка.  Big Ups

точно така...може и на пролет да запишеш и да вземеш помощта...мисля, че беше до навършването на детето на една година...
както и момичетата с близнаци, има помощ и за тях...която е по 1200 или по 1000лв на дете, отделно от всички други помощи, които се взимат...

и за безрабортните поискайте си от наблюдаващия ви АГ бележка за пред социалните служби за помощта от 150лв за раждане...тя се взима преди самото раждане...след това вече се подава молба за по 100лв на месец...Simple Smile

svetla81 и аз ще я къпя през ден или два...разбира се подмиването на дупето е отделна работа...не че в много случаи мокрите кърпички не вършат всичката работа...особено, както моя апартамент е без парно и банята и коридора са ни студени...просто е голям и няма как да отопляваме и коридора...

# 718
  • Мнения: 317
За къпането, за ужас на всички  Mr. Green, изобщо не мисля да я къпя всеки ден, поне докато е мъничка и не лудува, ще е максимум през ден, а може и по-рядко, но пък дупето мисля да го мия при всяка смяна на памперс, ако не е наакано само с вода.
О да определено съм съгласна с теб. Ако беше лятно бебе щях сигурно да го къпя пак всеки ден.
 Peace

# 719
  • София
  • Мнения: 8 036
Момичета, можете ли да ми кажете къде мога да отида на запис на тонове към привечер? Сутринта бях, моята лекарка каза да отида привечер и утре сутрин пак в Майчин дом, но там не що ме притеснява да не ме изхвърлят като мръсно коте.  Thinking Здравно осигурена съм, но предполагам, че трябва да съм пациент на съответната болница, а аз не съм.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт