Парфюмни размисли и страсти - 162

  • 42 119
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 657
 Hug    bouquet

Ама моментус, Бижу - passion fruit и личи не са цитруси  newsm78 Първото и аз не го харесвам в аромати.
Аз съм голям фен на цитруси и ги харесвам в най-различни превъплъщения - както в Еклат Д Арпеж, така и в Сицили, CKin2U (който пръсках основно това лято), Шаал Нур и най-много в Шалимар, естествено  Heart Eyes Simple Smile

# 16
  • Мнения: 17 546
Ама моментус, Бижу - passion fruit и личи не са цитруси  newsm78 Първото и аз не го харесвам в аромати.
Възможно е, даже вероятно е така, но щом растат в топлите страни и са категория "екзотични" (тропически) плодове, за мен са цитруси.  Laughing
Бананите какво са? Мангото, папаята, карамбол? Сигурно и те не са цитруси като категория, но за мен са. Crazy

# 17
  • Мнения: 644
Аромат на цитруси харесвам, а се оказва нямам любимци с изявено цитрусово присъствие. Само с поддържаща роля, съвсем поддържаща  newsm78 Ползвам етерични масла за ароматизиране у дома, лимоново, бергамот, мандарина, лимонова трева... В ърл грея ме радва много бергамота... Как пък нямам любим цитрусов парфюм?   Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 5 657
В ърл грея ме радва много бергамота...  
Ърл Грей = Шаал Нур  Mr. Green Непременно го пробвай  Peace

Ама моментус, Бижу - passion fruit и личи не са цитруси  newsm78 Първото и аз не го харесвам в аромати.
Възможно е, даже вероятно е така, но щом растат в топлите страни и са категория "екзотични" (тропически) плодове, за мен са цитруси.  Laughing
Бананите какво са? Мангото, папаята, карамбол? Сигурно и те не са цитруси като категория, но за мен са. Crazy
Мммммне са цитруси, някви мекотели са  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 5 568
Шалимар на мен ми е супер любим също. Мирише ми на сладкиш с лимони, много е уютничък, все едно човек се е загърнал в шал от ангора, мекичък, суперски е, и ми е любим за зимата. Ама повече ми мирише на сладкиш, отколкото на лимони.  Mr. Green

Мис Диор Шери, мммммммм, красота, любов от първо помирисване, ама той за мен си е пачули с фрезия, май има и портокалови кори, ама не са водещи, поне за моя нос.  Grinning

Шанел Шанс О Тендр също ми е голяма любов. А в него има грейпфрути. И то не са много малко. И все пак водещото в него за мен не е цитрусовото.  Mr. Green

# 20
  • Козлодуй
  • Мнения: 764
Бижутка ме разсмя с тоя цитрусов банан Laughing Тропически и екзотични плодове не е равно на цитруси Naughty Съвсем различни класове,разреди и семейства са според ботаниката.Най-известни са лимон,портокал,грейпфрут,мандарина,кумкват,лайм,помело,бергамот,като има още куп кръстоски и производни.Тя Атти всъщност е изредила част от тях и в началото на темата  bouquet
За мен не представляват парфюмен интерес.Малко са парфюмите с ясно изразени свежи цитрусови нотки,които реално харесвам и нося.Виж,сладкиш с лимон-о,да Wink
Отново има намаление,само за френския сайт на Л'артизан.За феновете на цитруси Мандарината е на добра цена Grinning

# 21
  • Мнения: 2 437
Атти, много освежаващо в мрачното време навън.   bouquet

Любим и наличен цитрус: Нилските градини.
Цитрус за който мечтая, надявам се за следващото лято да придобия: Iris d'Argent. Не е натурален киселоч, има си всичко, което харесвам: освежаващ в началото, дървесно-кедрово, не ядивно ванилен в базата :love /ама че и изречение съчених/

# 22
  • Мнения: 2 004
Атти  smile3501

Много обичам цитруси Hug Любим за момента ми е Aqua Allegoria Pamplelune Guerlain, следван от Woman In Rose Alessandro Dell` Acqua - не го водят цитрусов,но за мен е мента и лайм  Peaceи накрая Mugler Cologne Thierry Mugler , с който съм в момента  Mr. Green
И аз като Атти искам да е още малко лято,не мога да се настроя да мисля за аромати за хладно време:) Дори снощи си поръчах ( с един подкокоросник) едно ново Нинфео и еднин Есънс на НР и се надявам да си ги поползвам в хубаво време:)
И малко спам:)))) 
Скрит текст:

# 23
  • София
  • Мнения: 767
И аз, като Руми , харесвам цитруси , но подплатени. А за мандаринта, Руми.. този твой ли беше или на милейди? Не съм го носила, само го тествах - най-прекрасната мандарина..дори усещаш пръските сок докато я разчупваш.  Crazy
Донесете го на срещата за да си го припомня, моля!  Praynig

# 24
  • Мнения: 648
Много обичам цитруси и в комбинация, и като моно аромат. Heart Eyes Действат ми много успокояващо. Blush
Къде в София може да се пробва Либерте-то на Кашарел?

# 25
  • София
  • Мнения: 5 657
Дори снощи си поръчах ( с един подкокоросник) едно ново Нинфео и еднин Есънс на НР и се надявам да си ги поползвам в хубаво време:)
То и подкокоросникът си изпати  Crazy Лошо Ре!  Hug

Къде в София може да се пробва Либерте-то на Кашарел?
На срещата другата неделя, Аризон Simple Smile  gydi

# 26
  • Мнения: 644
В ърл грея ме радва много бергамота...  
Ърл Грей = Шаал Нур  Mr. Green Непременно го пробвай  Peace


Непременно и то в най-скоро време  Hug Може и утре, че имам път наблизо  Laughing Сетих се, че скоро пробвах Sunday Cologne и спонтанно го харесах. Той е бергамот и други хубавини, и също го водят по-скоро мъжки. Имам няколко мл, ще го поразнося сега на хлад и ще си оставя за проба в по-топличко ( също вярвам в циганското лято)

Аризона, може би в по-малките парфюмерии да го има още. Имаме го у нас, на едната щерка е любим в момента, хубав е, аз не го възприемам точно като цитрус, по-скоро за мен е шипър с характерна сладост, а бутилката на живо е много красива + капачката. По снимките красотата и се губи.

# 27
  • Мнения: 868
Aу, как сте нарекли любимото ми манго "мекотело"  Laughing  Правя "килър" салса с манго, и макар че не е цитрус, акомпанира прекрасно разни цитрусови напитки (сервирани с лайм и пръчица "шугър кейн")   Mr. Green  

Парфюми изцяло базирани на цитруси не търся, макар че в много от парфюмите, които нося има цитрусови ноти.  От по-характерно цитрусовите нося  Шанел Шанс О Тандръ.  НИлските Градини мога да ги нося, но повече заради това специфично зелено манго, и то само на ваканция в тропически климат.  Серендипити е интересен с 1/2 вкусен портокал и 1/2 шоколад, но не е нещо, за което бих се сетила често.

 


# 28
  • Мнения: 8 464
Цитрусите ги обичам, ако не са в прекалено голямо количество и ако съжителстват с други нотки.
И аз като повечето не обичам изцяло цитрусови аромати.

# 29
  • Мнения: 648
Аризона, може би в по-малките парфюмерии да го има още. Имаме го у нас, на едната щерка е любим в момента, хубав е, аз не го възприемам точно като цитрус, по-скоро за мен е шипър с характерна сладост, а бутилката на живо е много красива + капачката. По снимките красотата и се губи.
Ами, аз точно затова искам да го пробвам, въпреки ниската му, за рискуване на сляпо, цена. Ще се окаже, че вместо цитруси надушвам ябълки или домати, да речем, и става кофти. Laughing

Атти, мерси! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт