Парфюмни размисли и страсти - 162

  • 42 117
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Бижутка ме разсмя с тоя цитрусов банан Laughing Тропически и екзотични плодове не е равно на цитруси Naughty Съвсем различни класове,разреди и семейства са според ботаниката.Най-известни са лимон,портокал,грейпфрут,мандарина,кумкват,лайм,помело,бергамот,като има още куп кръстоски и производни.Тя Атти всъщност е изредила част от тях и в началото на темата  bouquet
Сънче, не съм чак такъв абориген, дето си мисли, че каквото виси по дърветата в джунглата, става за ядене и името му е "цитрус". Crazy Hug
Просто всичките тези плодове, които не са виреещи по нашите ширини, като нашенските круши, ябълки, диня, ягоди, малини, череши, грозде и мушмули, сумарно приемам за цитруси-екзотични-тропически плодове, и са ми носещи чуждоземски и не винаги приятен аромат. Иначе, отдавна съм слязла от дървото и опашката почти не ми личи под дрехите. Laughing

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 19:10 от Бижy

# 31
  • Мнения: 3 497
Повечето от парфюмите ми са с цитруси, така че явно и аз съм им фен - Marry Me,  L - Lolita Lempicka, Eclat d`arpege. И, разбира се, така жадуваният от мен Шалимар, с който все още не съм се сдобила  Sad.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 210
Куражче, Trip беше на Натали, може да е финиширал и при Хриси, не помня. Точно такава мандарина търсех, но беше колкото хубав, толкова и нетраен.  Sad Наистина се усещаха пръски от разчупена кора Heart Eyes

# 33
  • Германия
  • Мнения: 71
А за мандаринта, Руми.. този твой ли беше или на милейди? Не съм го носила, само го тествах - най-прекрасната мандарина..дори усещаш пръските сок докато я разчупваш.  Crazy
Донесете го на срещата за да си го припомня, моля!  Praynig


Куражче, този Honore`s Trip Honore des Pres го носих на предната среща. Милейди го хареса много, но и върху нея, както и отгоре ми е демотивиращо нетраен. Иначе да, и за мен е най-сочната мандарина в парфюмен флакон, която наводнява уста. Другата спрягана мандарина на Kenzo - Le Monde Est Beau е за мен красив и луксозен парфюм, но не ми ухае изявено на мандарини.

Навила съм си на кукуля, че цитрусовите аромати не ми миришат луксозно. Освен това съм решила, че са най-трудната дисциплина в парфюмерията, нещо като мъката на художника за парфюмери. Или завиват към препарат за фаянс, или пунтират афтършейв, или друг някой дефект дават. Така и не съм открила цитрусов парфюм, по който да се прехласвам. Любимата на Ре грейпфрутова Алегория мирише върху мен паркетиново и напомня съвсем недвузначно боя за обувки Ково или Щъркел от току-що отворена тенекиена кутийка. Колон-ът на Тиери е умело балансиран и много безопасен мой фаворит сред цитрусите, но не ме изстрелва в орбита - само ме устройва да го нося.

Неуловими цитруси от ароматно начало харесвам, защото ми обострят апетита надолу. Но доминиращ цитрус си мечтая да видя смело съчетан с кожа, със смола, с дървесина. Допускам, че цитрусовите ароматни молекули са относително по-леки и респективно силно летливи, тоест не търпят съчетаване в базисни и междинни акорди - обезсилват се и чезнат. А моноцитрус пък само дава често грешка в носа ми.


Тунелът Gotthard е сигурно най-дългият в Европа с едни 17 км. Дели италоговорящите от немските кантони на Швейцария. Клаустрофобици като мен следва да влизат само с кислородна маска или лекар реаниматор подръка. Снощи, в началото на тази еднолентова теснотия, колата се закашля, запридърпва и светна лампата за авария на мотора. Ни напред, ни назад от бутилката. Ужасът, който ме обзе, ме разплака. Сключих си ръцете отпред и започнах безвучно да се моля да излезем оттам живи, преди да направим верижна катастрафа чак до Берн дълга. Мъжът ми се присегна и започна да разтрива внимателно врата ми.  Чух го да говори на глас - моля ти се, боже, нека изведа оттук жена си здрава, много ти си моля - нали затова ми я даде - да я пазя - моля - по-ценно от нея нямам и друго няма да ти поискам. Кара с една ръка и ме държа с другата, докато излезем от проклетата дупка. И понеже спря климатика, за да слушаме задиращия мотор, усетих парфюма му така ясно, както не бях го ловила досега. Имаше звук, много мъжки звук. Ей този. Ако можете да го чуете със сила, чак ще познаете парфюма. Не е Тер д Ермес, но е от най-титулуваните мъжки аромати. Това по темата за мелодия в парфюми, която така и ми се изплъзна.

# 34
  • Мнения: 116
Преди обожавах цитрусите в парфюм, но тази година се повредих и цяло лято нося тежката артилерия.
Летните ми парфюми си останаха недокоснати  newsm78

Но предпочитам аромата на лимон във всякакви почистващи препарати  Peace

Мидичка - сещам се за Liberte
портокалови корички, поръсени със захар и малко ванилия
http://www.fragrantica.com/perfume/Cacharel/Liberte-932.html
или Boss Orange Sunset - нахален портокал с ванилия
http://www.fragrantica.com/perfume/Hugo-Boss/Boss-Orange-Sunset-9450.html

Рапунцел,благодаря за предложенията  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 919
Значи ще поръчвам проби от горните и Зеления вятър.
Благодаря, Атти!
По-принцип има техни неща в Enzo (само Вен Верт от изброените) и то на добри цени, но не съм уверена в този сайт.

Зеленият вятър е много зелен  Grinning Напомня по нещо на Кабошар, но по-скоро като усещане за уникалност. Струва си да се пробва, но наистина е по-добре с пробичка, защото определено не е лесен за носене аромат.

# 36
  • Мнения: 31 227
Бих казала дори много труден аромат. Много малко хора го носят често.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 657
Ох, Натали, настръхнах! Добре ли сте вече? Не се наемам да отгатвам парфюма обаче (все пак - Фаренхайт?)

# 38
  • София
  • Мнения: 849
Нат, съчувствам ти  Sad И те разбирам прекрасно, аз вероятно бих откачила в такава ситуация (същата "диагноза"  Wink) Добре, че всичко се е разминало - прабаба ми казваше "Малкия дявол е бил"  Praynig Пръскай един еликсир и дишай дълбоко  Hug

а ХН какво да е носил  Rolling Eyes


А аз най-накрая "схванах" Глория  Laughing

# 39
  • Козлодуй
  • Мнения: 764
Нати,само мога да си представя какво ти е било Hug Heart Eyes Hug Аз съм мъжко момиче и не се плаша от никакви такива неща,но бях свидетел на ужаса,който преживя снаха ми като се прибирахме миналата година в една ужасна гръмотевична буря с градушка с кола...Беше ме страх за нея и бях безсилна да я успокоя и да помогна...
И все пак,всичко вече е зад гърба ти Hug А ние сме любопитни кой е парфюма Grinning Изслушах песента,но не познавам достатъчно мъжки аромати,а и освен невероятният Терр върху още по-невероятния ХН,не знам какво друго носи?

# 40
  • Мнения: X
Обичам цитрусови аромати в горещо време. Най-добрия цитрус за мен си остана Зеления Кристал на Шанел.

Изцяло подкрепям. Други много обичани цитруси - Paco Paco Rabanne и Sicily D&G.
Харесвам цитрусови аромати, дори и най-масовите от типа на Лайт Блу. Свежи и оптимистични са и само много некадърните парфюми от тази категория могат да не ми допаднат.

Наталка, радвам се, че всичко е приключило благополучно  Hug Hug. И аз съм любопитна кой е бил парфюмът на ХН  newsm78
Аааа, видях, това е един от любимците ми на всички времена, не случайно ти е въздействал силно.

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 22:54 от Анонимен

# 41
  • София
  • Мнения: 2 952
Много малко хора го носят често.
Едно от нещата, които ни свързва тук е, че не успяваме да си носим всички парфюми често  Laughing

Аз имам странността да деля парфюмите на такива, които ми харесват и малко от тях, които да мога да нося. Гледам да купувам само последните и да не купувам спонтанно или "изгодно".

Относно цитрусите, консумирам и реално и парфюмно в много умерени количества. За освежаване, за допълнение и т.н. Този одеколон купих за подарък по Коледа http://www.fragrantica.com/perfume/Bronnley/Orange-Jasmin-14908.html, но след няколко пръсвания в кварталната аптека, реших, че ще си задържа. Не харесвам нито цитруси, нито жасмин, но цяло лято след работа се поливах с него или по-скоро си поливах дрехите, там остава повече от повечето "свежи" популярни аромати.
Всъщност не купувам и парфюми, които не са трайни. Рядко нося някаква малка опаковка в дамската си чанта за вечерно подновяване. Ако с две пръсвания не е с мен до вечерта, ми е като несериозно другарче, слаба ракия и други подобни... Обичам само аз да си усещам парфюмите, както и не обичам да усещам парфюмите на хора, с които не съм в непосредствена близост.


Дъщеря ми (7) поиска наскоро парфюм и се опитах да я убедя да купим и http://www.fragrantica.com/perfume/Bronnley/Lemon-and-Neroli-Eau … Fraiche-8842.html, но номерът не мина и й купих прасковен Адидас  Embarassed в стъклена опаковка.

# 42
  • Мнения: 644
Натали, и на мен ми е интересно кой е парфюмът?  Сигурно ще ходя да се запозная с него, ако е достъпен.  Grinning Разбирам, че си добре, разминало се е, както го разказваш?

При мен също се появяват понякога кклаустрофобични реакции.
 Между другото някои парфюми ми въздействат по подобен начин. Например много женствените, богато, пищно сладки аромати, като Уоманити, Клое. Едни такива са обгръщащи, карат ме да се чуствам като в Банатски креват, което ме притеснява. Знаете ли какво е Банатски креват? Не съм виждала, но по описание - креват на който вместо дюшек има свръх пухкава и свръх дебела пухена постелка. Лягаш и нямаш нужда от завивка - постелката се надига около теб и те покрива отвсякъде. Човекът, който ми разказа това, си го спомняше с възхищение и носталгия. Аз избягвам да си го представям  Mr. Green

И още на Натали за поста  Grinning Усещането ми за цитрусовите парфюми е точно такова, разпознах се, но нямаше да мога да намеря така точни думи  Hug Памплелюн съвсем в началот усещам чудесно свеж, но после за съжаление ми се променя точно така и на мен  Sad

Но доминиращ цитрус си мечтая да видя смело съчетан с кожа, със смола, с дървесина.


просветна ми за един непретенциозен парфюм, който е опит в точно тази посока. Имидж на Черути е точно грейпфрут с пипер, кожа и дърво. Дискретен, но с характер, нося го с удоволствие в определено настроение.

# 43
  • Германия
  • Мнения: 71
А ние сме любопитни кой е парфюма

Банда,  Hug, благодаря за съпричастието Hug

Сигурна съм, че Мимси щеше да го разкрие за секунда този парфюм. Струва ми се, че и тя го "чува" в този ритъм - леко тътнещ към заплаха, едва войнствено настръхнал, нещо тържествен заради дълбочината на мириса. Боя се, че ще свързвам мъжа си с въпросния повече, отколкото с Тер оттук-нататък. Сигурно защото преживях един от онези моменти, който ако беше сцена на филм, всички тайно си връщат да изгледат поне още веднъж. Много силен момент.

# 44
  • Мнения: 31 227
Нати, не му мисли повече за това. Важното е, че всичко е свършило добре! Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт