"Българско школо" - отзиви

  • 49 358
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Мен директорката лично ме увери, че не допуска децата да гладуват и позволява да се носят сандвичи в кутии от вкъщи, но при условие, че се ядат задължително в столовата.

На мен ми каза абсолютно същото. Може би са размислили по отношение на храната.

Освен  БШ  опции в района, в който живеем са Маридиан 22 и Климент Охридски. За всяко от тях , както и за всички други ЧУ изчетох много както положителни, така и отрицателни коментари и много се надявам да не съм сгрешила в избора си и дъщеря ми да се чувства щастлива там.

# 31
  • Мнения: X
Shantal, не си сгрешила.
БШ е с една от най-добрите бази за момента от всички ЧУ (а може би най-добрата), с ранно изучаване на 2 езика; да не говорим, че е пред полицейската школа и АК, което предполага голяма доза сигурност; районът е добър и ненатоварен; а и ви е наблизо и удобно - какво по-добро!
Ако ние живеехме близо, веднага бих записала децата там, но сме далече и не ми се иска малкият да пътува 2 часа дневно през задръстванията, за да ходи на училище.
Вече имаме опит в пътуването - той 3-та година пътува по 30 минути в едната посока до детската си градина - прибира се потен, изморен (а сестра му вече осма година пътува до детска и училище); да не говорим, че децата подивяват в училищния автобус - цял час за малко дете да седи мирно на една седалка е голямо изпитание. Винаги съм се чудела на родители, които пращат деца от (примерно) Слатина да ходят на детска градина в Горна баня - това е поне час, да не кажа час и половина в едната посока; 2-3 часа дневно, 10-15 часа седмично децата им прекарват в училищните автобуси. Ако е голямо дете - ОК, но за 4-5-6 годишни деца това си е направо убийствено.
Но всеки си преценява.
Поне за мен най-доброто решение е да се търси най-доброто БЛИЗКО училище.
Аз съм свела нашия избор до 6 училища, от които 2 са на пешеходно разстояние (73 и 104), а другите 3 са с пътуване не повече от 30 мин. в едната посока (Св.София, ПЧМГ, НУКК, 107). Обмислях и Увекинд, но се разколебах - ние не разбираме и дума немски и не знам кой ще помага на детето.

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 10:10 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 20
Asinka, това което детето е преживяло в БШ е направо ужасно...
Радвам се, че в новото училище се чуства добре и на място. Всъщност, по каквито и критерии да избираме ние като родители училищата, в крайна сметка е важно как се чустват децата ни в тях.
Shantal, докато бях в БШ и изчаквах да се срещна с директорката, дойде едно момченце с баща си. Оказа се, че въпрсното дете е 2-ри клас в Меридиан 22 и баща му искаше да го мести в БШ, защото били безкрайно недоволни от настоящия си избор - учителката им крещяла, засипвали ги с домашни вкъщи, нивото на обучение било ниско и т.н.
Аз лично в Меридиан 22 изобщо не ходих, защото знам, че таксата е приблизително същата, като в БШ, но базата е несравнима...
На нас БШ ни е на 5 мин. пеша - така да се каже кварталното ни училище и мисля да заложа на него. Иначе имах огромно желание да го запиша в ЧНУ Питагор, но ни е мнооого далеч и пресмятах, че трябва да събуждам детето в 6 ч., за да може да стигне навреме в училище - там започват в 8.00 ч. Това си е направо нечовешко и не бих му го причинила....

# 33
  • София
  • Мнения: 107
Жасмин, напълно споделям това, което си написала. За мен е чудесно, че детето ми ще тръгне там (поне засега) от подготвителен клас, защото така бих могла да усетя,ако евентуално нещо не е наред и да мисля за преместване преди първи клас. Разбира се, надявам се да не се случи така.  Grinning
Пухи, аз също бях харесала Питагор, но пътуването определено ме отказа. Сънят е особено ценен в нашето семейство  Whistling , а в БШ започват в 8 и 30 дори и в горните класове. Като се сетя колко изморена се прибирах аз навремето след като съм станала в 6 и съм стояла на училище само до обяд, а сега са там и по цял ден......

# 34
  • София
  • Мнения: 864
Жасмин, има организиран транспорт и не се пътува много. През Околовръстното сега става бързо. В твоя случай детето е пътува мак. 20 мин. с някоя междинна спирка.

Относно въпросите за обучението в БШ, като майка на дете обучаващо се там, мога смело и без притеснения да заявя, че образованието и подготовката на децата не са на много високо ниво. Особено, ако не държите детето из късо и не се занимавате допълнително с него, не очаквайте да натрупа особено големи знания. За базата е излишно да коментирам-сбъдната мечта! Simple Smile

Извинявайте, че се намесвам, но това няма как да стане т.като в едно автобусче се возят поне 10тина деца. Така, че поне час ще ви е пътуването.
Казвам го от подобен опит:)

# 35
  • Мнения: 239
Жасмин, има организиран транспорт и не се пътува много. През Околовръстното сега става бързо. В твоя случай детето е пътува мак. 20 мин. с някоя междинна спирка.

Относно въпросите за обучението в БШ, като майка на дете обучаващо се там, мога смело и без притеснения да заявя, че образованието и подготовката на децата не са на много високо ниво. Особено, ако не държите детето из късо и не се занимавате допълнително с него, не очаквайте да натрупа особено големи знания. За базата е излишно да коментирам-сбъдната мечта! Simple Smile

Извинявайте, че се намесвам, но това няма как да стане т.като в едно автобусче се возят поне 10тина деца. Така, че поне час ще ви е пътуването.
Казвам го от подобен опит:)

Запитването касаеше дете, което живее в кв. Стрелбище. Ние живеем на Хладилника и по маршрута за конкретния бус, моето дете се взима последно. След това автобуса по бул. Ч.връх тръгва към Околовръстното, оттам към БШ. Моето дете пътува 15 мин. С оглед на всичко това съм написала, че евентуално пътуване от кв. Стрелбище ще е 20 мин. Все пак маршрутите на автобусите са съобразени, едва ли от Стрелбище ще отиде до Люлин и после до БШ..

# 36
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте ! Като родител на дете учащо в БШ  и аз да дам мнение за училището - положително. Когато се записвахме и аз имах своите съмнения и  резерви към училището и средата на детето, но мога да кажа, че съм изключително доволна. Децата от нашия клас са много будни и интелигентни и създават една доста конкурентна в знанията среда. Две от тях са с най-висок резултат в България на  тазгодишното Кенгуру (90 и 85 т).По английски не можем да ги догоним. Учителката е прекрасна - човек достоен за подражание. Друго голямо предимство е разнообразната програма и допълнителни спортове. Ако децата в БШ са обездвижени, то какво да кажат тези от държавните училища, които имат 2 пъти седмично физическо и до там. Вярно, че плуването и баскетбола са 1 път седмично, но няма как  всички ученици да плуват между 4:30 и 5:30. Детето може да се запише допълнително, но за по-късен час. Храна може  да се внася - в началото на седмицата всеки получава менюто и ако нещо не му харесва може да си приготви храна от вкъщи. В началото на годината детето ми не харесваше яденето, но каза, че сега доста се е подобрило. И не на последно място искам да похваля директорката - изключително активна и ангажирана с всичко, което се случва в училището - спортове, храна, състезания. Не съм я познавала преди да запиша детето си там и съвсем не сме "специални" хора, но винаги съм получавала внимание и ангажираност към всичките си въпроси.
Може и да звучи "въздухопарно" постът ми, но това е съвсем искреното ми мнение. А и детето е щастливо там. Дано не ни се налага да се местим предварително.

# 37
  • София
  • Мнения: 107
Криша, благодаря за успокоителните думи! Дано и нашите деца се чувстват така добре в БШ.  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 533
Може ли мамите, които си пуснаха дечицата от септември миналата година да споделят мнение дали са доволни, как се чувстват децата, сериозно ли учат, абе всичко което се сетите.
Друго което ме интересува е дали имат някаква статистика колко от децата в БШ са успяли да влязат в АК?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 169
И аз се интересувам от същото, както и отзиви за предучилищната.
Основното, което ми се иска е децата да получават реални знания, а не да се пишат високи оценки без покритие. И индивидуално отношение и подход към всяко дете. (май много станаха нещата Rolling Eyes)
По колко деца са в клас?

# 40
  • Мнения: 239
Може ли мамите, които си пуснаха дечицата от септември миналата година да споделят мнение дали са доволни, как се чувстват децата, сериозно ли учат, абе всичко което се сетите.
Друго което ме интересува е дали имат някаква статистика колко от децата в БШ са успяли да влязат в АК?

От миналогодишните 7-мокласници 2 деца са приети в АК, но колко са кандидатствали не знам. За тази година ще пиша към края на Април Wink

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте,
Дъщеря ни ще е първокласничка тази есен и БШ е едниният от вариантите, които разглеждаме.
Моля за мнение от родителите, които избраха училището за учебната 2013-2014.
Ще се радвам ако видя отзиви и за Петър Берон.

Поздрави

# 42
  • София
  • Мнения: 107
Синът ми учи там, предучилищна група. Много съм доволна. Но не знам дали не сте закъснели малко, по принцип приемът е до април. Проверете,ако не сте го направили разбира се, за да не изтървете сроковете. Иначе най-добре посетете училищата на място-всеки има различни критерии. Успех!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Приемът в БШ за тази година , доколкото знам приключи. Както и на повечето места.

# 44
  • Мнения: 239
Може ли мамите, които си пуснаха дечицата от септември миналата година да споделят мнение дали са доволни, как се чувстват децата, сериозно ли учат, абе всичко което се сетите.
Друго което ме интересува е дали имат някаква статистика колко от децата в БШ са успяли да влязат в АК?

От миналогодишните 7-мокласници 2 деца са приети в АК, но колко са кандидатствали не знам. За тази година ще пиша към края на Април Wink

6 деца от БШ са приети в АК тази година.

Общи условия

Активация на акаунт