"Българско школо" - отзиви

  • 49 359
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Предварително се извинявам,ако вече има такава тема, аз не я открих. Моля, родители на деца от началния курс да се включат с актуални впечатления. Интересува ме всичко - атмосфера в училището, среда,  условия за спорт, какви допълнителни занимания се предлагат,  храна. Преди три години бях записала сина ми в "БШ" , но условията на "Екатерина Ненчева" бяха много лоши, за да го оставя там в подготвителната група. От друга страна тази година в класа му дойдоха две деца от "БШ", точните причини и съображенията им за преместването им не са ми известни, възможно е и финансови да са /таксите са се вдигнали след като са в новата сграда/. Единият баща споделил пред съпруга ми, че "атмосферата била недотам добра", какво точно е имал предвид не зная, пък и за едни може да не е добра за други да е. Очаквам вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 187
Никой ли нищо не знае?! Дори да не са преки впечатленията, а косвени... Имали някой да го е проучвал по някакъв начин това училище последните две-три години?

# 2
  • Мнения: 71
Здравейте,
моите впечатления от училището са добри. Детето ми е в първи клас. Учебната програма е съобразена с изискванията на МОН, като обаче има доста часове по чужди езици - 10 часа английски, 2 - руски и 2 - испански седмично. За отбелязване са битовите условия в училището - те са много добри, имат и страхотна спортна база. Таксата покрива и възможността за допълнителни занимания, които се провеждат между 16,30 - 17,30 всеки ден, т.е. до 16,30 е задължителната им учебна програма. Децата имат избор между: плуване, баскетбол, народни танци, художествена гимнастика, таекуондо и приложни изкуства. Има възможност и за допълнителни часове по английски език, които обаче се заплащат допълнително.  Моите впечатления са, че средата е добра /правя сравнение с друго училище, също частно и много популярно в този форум и сред родителите, които обмислят частно образование/. Разбира се - в началното образование е много важен класният ръководител - ние попаднахме на учител, който според мен успява да увлече децата да учат, без да налага "явна" преса върху тях, което за моето дете и за мен като родител е страхотно. Но тази преценка е много субективна и всеки сам, след среща със съответния преподавател, може да си направи извод. За мен е много положителна възможността за пряк и бърз контакт с администрацията на училището, в т.ч. с директорката, която намира начин да бъде във фоайето на училището всеки ден по времето, когато родителите водят/взимат децата от училище. Това се оказа важно за нас поради лош опит с друго уч. заведение. Осигурена е грижа за децата до 18ч., което считам за удобство за родителите. Ако мога да съм полезна с нещо друго - питайте.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 570
Как е сигурността? Заведох там за урок по плуване дъщеря ми. Влязох си необезпокоявана, разходих се насам-натам, след това в съблекалнята видях минимум 10 момичета от училището да крещят и се смеят високо, преобличайки след плуване. Наоколо не се мяркаше никакъв възрастен, учител или треньор. Останах с впечатлението, че всеки външен може да си кръстосва училището необезпокояван.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
като обаче има доста часове по чужди езици - 10 часа английски, 2 - руски и 2 - испански седмично.
Не е ли прекалено за деца в 1-ви клас  Shocked

# 5
  • Мнения: 71
Здравейте,
По отношение на сигурността - не се чувствам притеснена- входът за спортната част е отделен, но е факт - има достъп и от страната на училището - през "топла връзка". Иначе - на родителите раздадоха магнитни карти за достъп към училището и съответно за достъп към паркинга на училището. Не съм била в училището обаче в рамките на учебното време и не съм проверявала дали са заключени вратите, така че не мога категорично да ви отговоря на въпроса. Децата се предават от учител на учител/треньор при смяна на часовете, доколкото зная от дъщеря си. Със сигурност по време на обедната им почивка, с тях е класният им ръководител, което за мен означава много и съм доволна от това положение - не просто дежурен учител, а класният ръководител на съответния клас си е с класа докато са на двора да играят.
Конкретно за плуването - при нас се насложиха ангажиментите и не го посещаваме, така че нямам преки впечатления.
По отношение на питането на Лекси за езиците - 10 часа английски мисля е доста популярен хорариум за повечето училища, които предлагат този език, а за 2-та часа руски и испански - там нещата са доста по-лежерни, учителите залагат повече на стихчета и песни /говоря конкретно за първи клас/ и не мисля, че е проблем за децата - целта явно е да се научат основни понятия, нямат домашни по тези езици за уикенда и т.н. Не, не мисля, че е много, нямам усещането да затруднява децата, поне от гл.т. на моето дете. Поздрави,

# 6
  • Мнения: 272
И аз като цяло съм доволна от училището, а дъщеря ми е повече от щастлива. Децата са усмихнати и с удоволствие ходят на училище. И тук, разбира се, е въпрос да случиш на класен и съученици.

# 7
  • София
  • Мнения: 134
Дали правилно виждам, че сте от Варна?
Темата е за конкретно училище в София.

Интересувам се и аз от училището.
Моля, родители с деца там да споделят.

# 8
  • София
  • Мнения: 676
Аз искам да попитам за хорариума на математиката.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
като обаче има доста часове по чужди езици - 10 часа английски, 2 - руски и 2 - испански седмично.
Не е ли прекалено за деца в 1-ви клас  Shocked

НЕ е, защото сегашната цел на МОМН е чуждият език, преди родния. И в обикновето школо е така. Часовете по чужд език са повече от тези по БЕЛ.

Иначе много ми хареса Арена Овергаз. Ново, светло, топло, приятно. И аз се разходих необезпокоявана, честно казано. Но беше в съботен ден.

# 10
  • Мнения: 502
Mоля някой да се включи с мнение за училището. Няма ли родители на деца, които учат там?

# 11
  • Мнения: 10
Здравейте, и аз с интерес следя темата за частните училища. Посетих БШ преди два месеца. Срещнах се с директорката - хареса ми, нямаше преструвки и празна реклама, разговорът беше по същество. Срещнах се и с учители - сравнението с тези от държавните училища, се наложи от само себе си - интелигентни, усмихнати , спокойни и най- вече знаещи какво се случва с всяко едно от децата, с една дума ангажирани. Въведоха ни в клас, за да видим евентуалните бъдещи съученици на големия ми син - ведри и възпитани деца. Класовете не са малки, около 18 деца, но това е повече плюс според мен - все пак трябва да имаш избор с кого да общуваш.
Занятията започват от 9:00 и са до 16 часа. Стандартно - сутрин преподаване на материала, следобед учене и подготвяне на домашни. Ходят по всички математически състезания- задължително/това по информация на директорката/. За материалната база - мисля че вече се писа много - единствена по рода си-  столът, плувния басейн, физкултурния салон. Сградата е страхотна, много светла. Очаква се скоро да затворят цикъла на обучение, с разкриване на гимназиален етап - предвидено е цяло крило за тази цел.

# 12
  • Мнения: 2 575
pavlinska - кои точно класове са от 18 деца? Всички или някой конкретен?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 374
И аз се интересувам от БШ.
Тази информация за занятията е много важна. Много хубаво е, че осигуряват  грижа до 18 часа.
А това, че ходят на олимпиади е много показателно за нивото. Това е едно от нещата, които ме интересуват за това чу.
Ако някой има инфо кой ще поеме 1 клас 2013/2014 г. ...

# 14
  • Мнения: 10
 До Asinka – в моя случай става дума за 6 клас.

# 15
  • Мнения: 2 575
До Asinka – в моя случай става дума за 6 клас.

да, ясно - значи все пак не класовете са по 18 деца, а конкретно 6-ти клас са толкова, за другите не важи.

Ако някой има инфо кой ще поеме 1 клас 2013/2014 г. ...

Едва ли някой може да ти отговори. Сигурно и самото управление още не е наясно с това. Ако питаш директорката, ще ти каже " Какво значение има - при нас всички са добри"........, което говори достатъчно за отношението към родителите .........и подбора на персонал

# 16
  • Мнения: 272
В нашия първи клас са 8 деца и подкрепям Asinka относно
" Едва ли някой може да ти отговори. Сигурно и самото управление още не е наясно с това. Ако питаш директорката, ще ти каже " Какво значение има - при нас всички са добри"........, което говори достатъчно за отношението към родителите .........и подбора на персонал.

С голямо самочувствие са, понякога без да е съвсем основано.

# 17
  • Мнения: 10
До Asinka - другите класове са около 16 деца, т .е . важи и за другите класове, което е атестат, че училището е търсено. Не разбрах  дали се опитваш да намериш някаква неточност в постовете  или наистина се интересуваш от информацията в тях.

# 18
  • Мнения: X
Темата ме интересува, това училище е един от изборите ни. За жалост, живеем далече и най-вече ме притеснява колко време дневно ще пътува детето. (в Стрелбище сме)

# 19
  • Мнения: 239
Жасмин, има организиран транспорт и не се пътува много. През Околовръстното сега става бързо. В твоя случай детето е пътува мак. 20 мин. с някоя междинна спирка.

Относно въпросите за обучението в БШ, като майка на дете обучаващо се там, мога смело и без притеснения да заявя, че образованието и подготовката на децата не са на много високо ниво. Особено, ако не държите детето из късо и не се занимавате допълнително с него, не очаквайте да натрупа особено големи знания. За базата е излишно да коментирам-сбъдната мечта! Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
eitam, благодаря много за отговора!  Hug
Ако наистина има маршрут по околовръстното е добре. Само да не е през центъра, защото ще е кошмарно по канала. Базата наистина е впечатляваща! Ново, чисто, спокойно и с куп спортни съоръжения и зали. За мен няма нищо по-вредно от заседналия живот и мисля, че в това училище има предпоставки децата да не се заседяват.

Скрит текст:
Колкото до обучението, аз същото мога да го кажа и за нашето училище (а за да влезе в него, че състезаваха по 7-8 деца за място) - никакъв напредък по езиците, няма строга дисциплина, не се учи стабилно. Но има и много други неща, които са положителни - база, атмосфера, допълнителни занятия, среда, спокойствие; най-вече това, че дъщеря ми ходи с удоволствие на училище.
Същото, предполагам, е и за вашето училище - но идеален вариант няма- хем много да се учи, хем много да се спортува и да се занимават с допълнителни дейности, просто времето не стига.
Ето например, Американският колеж - там се побъркват от учене, свободно време почти никакво - само препускане, проекти, домашни - а това са деца, не са роботи... нали имат нужда да се видят с приятели, да отидат на кино, да спортуват... Ходих там на отворени врати - един американец се опита да ни убеди колко полезно било за децата в събота вечер да пишат домашни, вместо да излизат с приятели - ами нищо чудно така да мисли, в Щатите е нормално да работиш по 10 часа дневно и почти да не си виждаш семейството, но това ли е перфектният вариант за едно дете? АК ни беше първият избор за след 7 клас, но влизайки там, дъщеря ми автоматично трябва да се откаже от всички допълнителни занятия - пиано, хор, плуване, гимнастика, на които ходи от години и да се отдаде изцяло на ученето. Доколко здравословно е това?
Знания могат да се набавят и в последствие, но детството е едно. Свършва и край - после цял живот си възрастен.
Като се сетя моето детство колко безгрижно е било - в сравнение с нашето време, сега е ужас - ние мятахме чантите вкъщи към 13 ч. и цял следобяд навън игри. Сега не познавам нито едно дете на приятелско семейство, което да го прави - всички се прибират следобяд и засядат над учебниците, или тръгват по уроци - я език, я математика, или по компютрите... После се чудим защо децата затлъстяват и боледуват.

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 09:11 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 272
 Мнението на   eitam силно ме притесни, тъй като имам същите наблюдения, но мислех, че това се отнася само за нашия клас, където имаме много проблемно дете и всички се занимават по цял ден с него. Вкъщи определено трябва да се занимаваме допълнително. Eitam, кой клас сте?
Не разчитайте много на спортната база, тя е основно за външно ползване. Плуването, баскетбола и т.н са максимум веднъж седмично. Обездвижването е факт, дъщеря ми е със силни болки в гърба. Изобразителното изкуство е скучно, без фантазия. Театърът е проформа, повтарят едно стихотворение от началото на годината. Но е факт, че дъщеря ми ходи с удоволствие.

# 22
  • Мнения: 2 575
margarithen - не исках да бъда аз човекът, който да изкаже точно същото мнение, поради мои си причини, но вече разбирам, че наистина ситуацията е масова в Школото.
След 4 години прекарани там, преместих сина си точно преди да започнат във ВЕЛИКАТА база, която наистина е уникална, но не базата прави училището, нали така?
Едно мога да кажа от опит - организацията не е на ниво, лудница настъпваше при всяко качване на бусовете след часовете, стрес и забравяне на това и онова, изгубване на основни неща, като връхни якета, ОБУВКИ!?! и т.н.
Много мога да пиша - цял роман, но не ми се иска.
Навсякъде има кусури - независимо от това, че ЧУ са с претенции. При Школото, обаче, никой не зачита мнението на родителите ( освен ако не са публични личности близки до леля Жени), не се назначават основно млади, кадърни и ентусиазирани преподаватели, а се кара малко по течението и се лежи на стара слава.

За детската им градина мога да кажа само добри неща, но за обучението след 1клас - нищо подобно!

П.П. В класа на сина ми бяха 10 деца, като напуснахме 2 останаха 8.
Сега май има ново дете и са 9. Това по повод търсеността на БШ.

# 23
  • Мнения: 502
Много ми помагате с вашите мнения. Наясно съм, че няма идеално училище, идеалното най-вероятно ще да е да си го обучавам аз  у дома:lol:.
Споделете повече за темповете на учене, защо според вас не научават достатъчно?
 Има ли индивидуален подход, креативност? За мен е много важно това последното, в смисъл, да не я карат само по стандартните МОН-ски схеми, но и да предлагат по-разчупен подход към материала, да не зубрят неразбрани неща.
Може ли да ми кажете и колко струва това училище с транспорта, ние живеем в центъра, до Халите и сме без кола, транспортът определено ще ни е проблем.

# 24
  • Мнения: 20
Таксата за предстоящата година ще бъде 4000 евро + 220 лв. на месец за транспорт. Аз също се интересувам от това училище, тъй като синът ми ще бъде първокласник и локацията му много ме устройва /живеем в квартала/, естествено съм впечатлена и от базата.
Ще се радвам да чуя мнения на мами, които имат или са имали ученици в БШ.
Аз лично не се притеснявам, ако се налага да се занимавам с детето в къщи допълнително, стига да не седим системно до 22-23 ч. да пишем и да учим.
Кажете как се чустват децата там, ако имат наклонности в дадена област, поощряват ли развитието им, какво е нивото по английски при тези 10 часа седмично, а математиката и българският???
Аз се срещнах с една от учителките, които ще водят първи клас догодина и съм с добри впечатления - млада, усмихната, спокойна - обясни ми как протича учебния процес и т.н. Директорката каза, че другата госпожа също била младичка... Но проблемът е, че цялата информация, с която разполагам е в резултат на срещата ми с директорката - естествено, че тя няма да тръгне да изтъква недостатъците на училището. Та затова търся мнения на родители, чиито деца са имали/имат досег с това училище.

# 25
  • Мнения: 239
Виждам, че и други майки на ученици от БШ и са споделили не до там добри впечатления. Относно цената-в момента е 4000 евро/година+220 лв/месец транспорт, но няма гаранция, че за 2013/2014 е е същата.
Нещо, което бих добавила, че не одобрявам е менюто на децата, малките количества и прекаленото много тестени закуски, липсата на възможност да си купят нещо, ако са гладни, както забраната да си носят нещо за ядене от вкъщи. Детето ми се връща умряло от глад всеки ден. Първата й задача е да се навре в хладилника Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 575
както забраната да си носят нещо за ядене от вкъщи. Детето ми се връща умряло от глад всеки ден.

Всъщност бъди сигурна, че забраната не важи за някои деца на споменатите по-горе "сшециални" родители - те всеки ден хапват сандвичи приготвени у дома, защото не понасят храната в Школото (тя не беше за понасяне наистина)

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 08:54 от Asinka

# 27
  • Мнения: 20
Хмм, това което казвате за храната е интересно Confused Мен директорката лично ме увери, че не допуска децата да гладуват и позволява да се носят сандвичи в кутии от вкъщи, но при условие, че се ядат задължително в столовата.
Моето дете е малко злоядичко и затова изрично се поинтересувах от опцията "храна от вкъщи".
Asinka би ли споделила /може и на лични/ от какво друго си недоволна в БШ и в кое училище се преместихте /ако си доволна от второто разбира се/.

# 28
  • Мнения: 2 575
Asinka би ли споделила /може и на лични/ от какво друго си недоволна в БШ и в кое училище се преместихте /ако си доволна от второто разбира се/.

Честно казано, ако детето ми се чувстваше добре в класа и училището, бих преглътнала махленско-клюкарското отношение на голяма част от ръководния апарат, липсата на организация, надменността и претенциите без особено покритие, както дори и недотам доброто ниво на преподаване. За мен, обаче, най-важно беше детето ми да ходи с желание и да не се налага да прибягвам до външен психолог за терапия относно изолацията и психическия тормоз, на които беше подложен под носа на всички, докато гордо ми се заявяваше, че такова нещо няма и само си въобразявам как се чувства СОБСТВЕНОТО ми дете след училище у дома и сутрин преди да тръгне за въпросното място.

Преместихме се в "Климент Охридски", като до момента не мога да коментирам особено новото място. Както споменах и преди - за съжаление ЧУ в БГ са с доста претенции без покритие и никъде няма идеално положение откъм база, храна, преподаватели, атмосфера, деца и т.н. Засега Ясен ходи с желание вече цял срок и постоянно твърди, че не е грешка преместването му, въпреки че базата на Школото е като дворец пред тази на "Климент Охридски"............за мен най-важно, пак казвам, остава спокойствието на детето в училище.

Разбира се, сигурно има много доволни родители от Школото, всеки има различни приоритети и изисквания от училището. Моите се разминаха многократно в тези 4 години и за миг не съжалявам, че точно след 2-ри клас напуснахме. Между другото само да спомена пример за странни изказвания пред самото дете  " Ти сега като напуснеш, много ще ни липсваш", на което детето отговаря " Е, ще опитам на новото място и после може пак да се върна при вас" ........Заявява му се " Ооооо, няма начин - ние няма да те вземем обратно, само другото детенце, което също напусна може да се върне, но ти няма да бъдеш приет?!??!?!?" - какво повече да коментирам Shocked Shocked Shocked Не ми се иска да продължавам с подобни примери, защото както казах мога роман да напиша по темата................ Stop

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 09:30 от Asinka

# 29
  • Мнения: 502
Леле, що за изцепки, от къде набират педагози там?.. Жалко, то е ясно, че идеално място няма, но... Ако се включи още някой с мнения и впечатления ще съм благодарна.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Мен директорката лично ме увери, че не допуска децата да гладуват и позволява да се носят сандвичи в кутии от вкъщи, но при условие, че се ядат задължително в столовата.

На мен ми каза абсолютно същото. Може би са размислили по отношение на храната.

Освен  БШ  опции в района, в който живеем са Маридиан 22 и Климент Охридски. За всяко от тях , както и за всички други ЧУ изчетох много както положителни, така и отрицателни коментари и много се надявам да не съм сгрешила в избора си и дъщеря ми да се чувства щастлива там.

# 31
  • Мнения: X
Shantal, не си сгрешила.
БШ е с една от най-добрите бази за момента от всички ЧУ (а може би най-добрата), с ранно изучаване на 2 езика; да не говорим, че е пред полицейската школа и АК, което предполага голяма доза сигурност; районът е добър и ненатоварен; а и ви е наблизо и удобно - какво по-добро!
Ако ние живеехме близо, веднага бих записала децата там, но сме далече и не ми се иска малкият да пътува 2 часа дневно през задръстванията, за да ходи на училище.
Вече имаме опит в пътуването - той 3-та година пътува по 30 минути в едната посока до детската си градина - прибира се потен, изморен (а сестра му вече осма година пътува до детска и училище); да не говорим, че децата подивяват в училищния автобус - цял час за малко дете да седи мирно на една седалка е голямо изпитание. Винаги съм се чудела на родители, които пращат деца от (примерно) Слатина да ходят на детска градина в Горна баня - това е поне час, да не кажа час и половина в едната посока; 2-3 часа дневно, 10-15 часа седмично децата им прекарват в училищните автобуси. Ако е голямо дете - ОК, но за 4-5-6 годишни деца това си е направо убийствено.
Но всеки си преценява.
Поне за мен най-доброто решение е да се търси най-доброто БЛИЗКО училище.
Аз съм свела нашия избор до 6 училища, от които 2 са на пешеходно разстояние (73 и 104), а другите 3 са с пътуване не повече от 30 мин. в едната посока (Св.София, ПЧМГ, НУКК, 107). Обмислях и Увекинд, но се разколебах - ние не разбираме и дума немски и не знам кой ще помага на детето.

Последна редакция: чт, 07 фев 2013, 10:10 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 20
Asinka, това което детето е преживяло в БШ е направо ужасно...
Радвам се, че в новото училище се чуства добре и на място. Всъщност, по каквито и критерии да избираме ние като родители училищата, в крайна сметка е важно как се чустват децата ни в тях.
Shantal, докато бях в БШ и изчаквах да се срещна с директорката, дойде едно момченце с баща си. Оказа се, че въпрсното дете е 2-ри клас в Меридиан 22 и баща му искаше да го мести в БШ, защото били безкрайно недоволни от настоящия си избор - учителката им крещяла, засипвали ги с домашни вкъщи, нивото на обучение било ниско и т.н.
Аз лично в Меридиан 22 изобщо не ходих, защото знам, че таксата е приблизително същата, като в БШ, но базата е несравнима...
На нас БШ ни е на 5 мин. пеша - така да се каже кварталното ни училище и мисля да заложа на него. Иначе имах огромно желание да го запиша в ЧНУ Питагор, но ни е мнооого далеч и пресмятах, че трябва да събуждам детето в 6 ч., за да може да стигне навреме в училище - там започват в 8.00 ч. Това си е направо нечовешко и не бих му го причинила....

# 33
  • София
  • Мнения: 107
Жасмин, напълно споделям това, което си написала. За мен е чудесно, че детето ми ще тръгне там (поне засега) от подготвителен клас, защото така бих могла да усетя,ако евентуално нещо не е наред и да мисля за преместване преди първи клас. Разбира се, надявам се да не се случи така.  Grinning
Пухи, аз също бях харесала Питагор, но пътуването определено ме отказа. Сънят е особено ценен в нашето семейство  Whistling , а в БШ започват в 8 и 30 дори и в горните класове. Като се сетя колко изморена се прибирах аз навремето след като съм станала в 6 и съм стояла на училище само до обяд, а сега са там и по цял ден......

# 34
  • София
  • Мнения: 864
Жасмин, има организиран транспорт и не се пътува много. През Околовръстното сега става бързо. В твоя случай детето е пътува мак. 20 мин. с някоя междинна спирка.

Относно въпросите за обучението в БШ, като майка на дете обучаващо се там, мога смело и без притеснения да заявя, че образованието и подготовката на децата не са на много високо ниво. Особено, ако не държите детето из късо и не се занимавате допълнително с него, не очаквайте да натрупа особено големи знания. За базата е излишно да коментирам-сбъдната мечта! Simple Smile

Извинявайте, че се намесвам, но това няма как да стане т.като в едно автобусче се возят поне 10тина деца. Така, че поне час ще ви е пътуването.
Казвам го от подобен опит:)

# 35
  • Мнения: 239
Жасмин, има организиран транспорт и не се пътува много. През Околовръстното сега става бързо. В твоя случай детето е пътува мак. 20 мин. с някоя междинна спирка.

Относно въпросите за обучението в БШ, като майка на дете обучаващо се там, мога смело и без притеснения да заявя, че образованието и подготовката на децата не са на много високо ниво. Особено, ако не държите детето из късо и не се занимавате допълнително с него, не очаквайте да натрупа особено големи знания. За базата е излишно да коментирам-сбъдната мечта! Simple Smile

Извинявайте, че се намесвам, но това няма как да стане т.като в едно автобусче се возят поне 10тина деца. Така, че поне час ще ви е пътуването.
Казвам го от подобен опит:)

Запитването касаеше дете, което живее в кв. Стрелбище. Ние живеем на Хладилника и по маршрута за конкретния бус, моето дете се взима последно. След това автобуса по бул. Ч.връх тръгва към Околовръстното, оттам към БШ. Моето дете пътува 15 мин. С оглед на всичко това съм написала, че евентуално пътуване от кв. Стрелбище ще е 20 мин. Все пак маршрутите на автобусите са съобразени, едва ли от Стрелбище ще отиде до Люлин и после до БШ..

# 36
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте ! Като родител на дете учащо в БШ  и аз да дам мнение за училището - положително. Когато се записвахме и аз имах своите съмнения и  резерви към училището и средата на детето, но мога да кажа, че съм изключително доволна. Децата от нашия клас са много будни и интелигентни и създават една доста конкурентна в знанията среда. Две от тях са с най-висок резултат в България на  тазгодишното Кенгуру (90 и 85 т).По английски не можем да ги догоним. Учителката е прекрасна - човек достоен за подражание. Друго голямо предимство е разнообразната програма и допълнителни спортове. Ако децата в БШ са обездвижени, то какво да кажат тези от държавните училища, които имат 2 пъти седмично физическо и до там. Вярно, че плуването и баскетбола са 1 път седмично, но няма как  всички ученици да плуват между 4:30 и 5:30. Детето може да се запише допълнително, но за по-късен час. Храна може  да се внася - в началото на седмицата всеки получава менюто и ако нещо не му харесва може да си приготви храна от вкъщи. В началото на годината детето ми не харесваше яденето, но каза, че сега доста се е подобрило. И не на последно място искам да похваля директорката - изключително активна и ангажирана с всичко, което се случва в училището - спортове, храна, състезания. Не съм я познавала преди да запиша детето си там и съвсем не сме "специални" хора, но винаги съм получавала внимание и ангажираност към всичките си въпроси.
Може и да звучи "въздухопарно" постът ми, но това е съвсем искреното ми мнение. А и детето е щастливо там. Дано не ни се налага да се местим предварително.

# 37
  • София
  • Мнения: 107
Криша, благодаря за успокоителните думи! Дано и нашите деца се чувстват така добре в БШ.  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 533
Може ли мамите, които си пуснаха дечицата от септември миналата година да споделят мнение дали са доволни, как се чувстват децата, сериозно ли учат, абе всичко което се сетите.
Друго което ме интересува е дали имат някаква статистика колко от децата в БШ са успяли да влязат в АК?

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 169
И аз се интересувам от същото, както и отзиви за предучилищната.
Основното, което ми се иска е децата да получават реални знания, а не да се пишат високи оценки без покритие. И индивидуално отношение и подход към всяко дете. (май много станаха нещата Rolling Eyes)
По колко деца са в клас?

# 40
  • Мнения: 239
Може ли мамите, които си пуснаха дечицата от септември миналата година да споделят мнение дали са доволни, как се чувстват децата, сериозно ли учат, абе всичко което се сетите.
Друго което ме интересува е дали имат някаква статистика колко от децата в БШ са успяли да влязат в АК?

От миналогодишните 7-мокласници 2 деца са приети в АК, но колко са кандидатствали не знам. За тази година ще пиша към края на Април Wink

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте,
Дъщеря ни ще е първокласничка тази есен и БШ е едниният от вариантите, които разглеждаме.
Моля за мнение от родителите, които избраха училището за учебната 2013-2014.
Ще се радвам ако видя отзиви и за Петър Берон.

Поздрави

# 42
  • София
  • Мнения: 107
Синът ми учи там, предучилищна група. Много съм доволна. Но не знам дали не сте закъснели малко, по принцип приемът е до април. Проверете,ако не сте го направили разбира се, за да не изтървете сроковете. Иначе най-добре посетете училищата на място-всеки има различни критерии. Успех!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Приемът в БШ за тази година , доколкото знам приключи. Както и на повечето места.

# 44
  • Мнения: 239
Може ли мамите, които си пуснаха дечицата от септември миналата година да споделят мнение дали са доволни, как се чувстват децата, сериозно ли учат, абе всичко което се сетите.
Друго което ме интересува е дали имат някаква статистика колко от децата в БШ са успяли да влязат в АК?

От миналогодишните 7-мокласници 2 деца са приети в АК, но колко са кандидатствали не знам. За тази година ще пиша към края на Април Wink

6 деца от БШ са приети в АК тази година.

# 45
  • Мнения: 2
Приемът в БШ за тази година , доколкото знам приключи. Както и на повечето места.

И в БШ, и в Петър Берон все още има места. Утре имаме среща с директорите и на двете училища, а психолозите ще интервюират нашето и още няколко деца.

# 46
  • София, Младост-2
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бих искала да споделя и моето мнение тук.
Дъщеря ми учи втора година в БШ, сега е в 6-ти клас. Правейки сравнение с държавното квартално 128 СОУ, разликата е огромна. Това, което ми харесва освен самата база  е дисциплината, контролирана често от самата директорка (невероятна жена), приятелската атмосфера между деца е преподаватели, сигурността относно достъпа на външни лица, забраната за използване на мобилни телефони и отсъствието на възможност за пушене( камо ли друго!!!), наличието на медицинско лице в училището, задължителното носене на униформи и спретнат външен вид. Относно обучението трите езика са голям плюс( от майки разбирам, че наученото по английски до 4-ти клас е било много по- усилено, отколкото след това), много деца имат пропуски по математика и наистина се налагат допълнителни занимания с тях вкъщи, абсолютно подкрепям народните танци и часовете по актьорско майсторство, защото са забавни и различни, както и преподавателката по изобразително.
На всички би ни се искало да има насоченост на децата по интереси, но нашата образователна система някак не го позволява.
Храната, доколкото разбирам от злоядичкото ми дете в повечето случаи е добра. Прави ми впечатление избора на качествени продукти и разнообразието в менюто. Факт е, че следят децата дали са се нахранили, учат ги да си отсервират и да не прахосват храна.
Таксата по мое мнение е висока за стандарта в България, все пак това е начално образование. Допълнителните занимания, които се заплащат отделно са добре подбрани, организират участия на олимпиади, конкурси и изпити за сертификати по английски.
Ако трябва да обобщя препоръчвам Школото, основно защото се чувствам сигурна за детето си през целия ден.
Ако мога да съм полезна с някаква информация можете да ме питате. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 44
Здравейте,
замря темата и ми се иска да я раздвижим! Моля споделете за качеството на преподаване в предучилищна и първи клас. Мненията, които прочетох бяха по-скоро в насока,че много не се набляга на това. Как е сега?

# 48
  • София
  • Мнения: 30 142
И аз търся актуална информация от майки на деца в БШ.

Миналата година приеха 1 първи клас (външен прием).

Тази година ще приемат 3 ПУК класа и нито 1-ви първи клас (външен). Тези от ПУК ще сформират директно 3 първи класа. За първи клас ще има няколко бройки, които ще попълнят някои от класовете.

# 49
  • Мнения: 44
Здравейте, току що разговарях с БШ и ми казаха,че са само 2 Пук-а ще се сформират и тъй като имат 2 градински групи, може изобщо да няма места Sad

# 50
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте, току що разговарях с БШ и ми казаха,че са само 2 Пук-а ще се сформират и тъй като имат 2 градински групи, може изобщо да няма места Sad

И аз разбрах същото.

Ами, каквото такова. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 30 142
Тази година ще има нулев прием за 1-ви клас и почти сигурно нулев прием за ПУК.

Децата ще продължат от ДГ в ПУК и от ПУК в 1-ви клас без тестове и изпити. Peace

# 52
  • Мнения: 6
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е доволен? В какъв размер е таксата и таксата за транспорт. Благодаря предварително Simple Smile

# 53
  • Мнения: 10
Здравейте,
виждам, че по-горе е писано, че ще има нулев прием за подготвителен клас.
Ние кандидатствахме и днес получих мейл, че ни викат на интервю.
Явно ще приемат още деца, освен тези, които идват от градината им.

# 54
  • софия
  • Мнения: 1 201
boyananik, горният пост се отнася за приема миналата година Peace

Успех и дано ви приемат ако това ви е най-желаното училище Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е доволен? В какъв размер е таксата и таксата за транспорт. Благодаря предварително Simple Smile
Постът е от миналата година. Тогава, въпреки нулевата година, приеха няколко деца ПУК. Явно им се освободиха бройки в последния момент.

Успех!

# 56
  • Мнения: 111
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е доволен? В какъв размер е таксата и таксата за транспорт. Благодаря предварително Simple Smile
Постът е от миналата година. Тогава, въпреки нулевата година, приеха няколко деца ПУК. Явно им се освободиха бройки в последния момент.

Успех!
Здравейте, в търсене сме на училище - сайта на БШ не е много информативен. Ще се радвам ако някой сподели информация за такси, евентуално отстъпка за второ дете, но най-вече качество на обучение и програма. Интересува ме прием за ПУК.

# 57
  • София
  • Мнения: 30 142
В темата за ЧУ има майки с деца в БШ. Попитайте там.
Потърсете и в стари теми (от мин. година). Има доста отзиви.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=960944.195

# 58
  • Мнения: 111
Българско школо е само една хубава база и нищо друго.Обучението е на ниско ниво, преподавателите ужасно посредствени, директорката -пълно куку.

# 59
  • София
  • Мнения: 30 142
Българско школо е само една хубава база и нищо друго.Обучението е на ниско ниво, преподавателите ужасно посредствени, директорката -пълно куку.
Това информация от личен опит ли е, защото в другата тема майките на деца в БШ споделят точно обратното?

# 60
  • Мнения: 111
100% личен опит.

# 61
  • София
  • Мнения: 30 142
Благодаря! Беше хубаво да се уточни.
Съжалявам да го чуя, защото училището се счита за едно от много добрите частни учебни заведения.

# 62
  • Мнения: 111
Съжалявам,че те разочаровах, но това,което написах е самата истина. Голяма част от родителите се усещат за какво става на въпрос чак към трети-четвърти клас.

# 63
  • Мнения: 3 659
Не защитавам училището, но човек написал подобен пост въобще не може да ме убеди в думите си!




4    Образование / Училища / Re: Частни училища - информативна тема 15   : ср, 16 ное 2016, 11:11
Цитат на: Saara в ср, 16 ное 2016, 09:35
Цитат на: mim4eto_84 в чт, 10 ное 2016, 10:11
"От по-далечни познати съм чувала хубави неща за "Св. Климент Охридски" и "Образователни технологии"."

и аз се чудя между тези двете, за 1 клас. Моля, някой да сподели впечатления.

В "Св. Климент Охридски" всички постижения на децата са следстивие от частни уроци и курсове.
Тази година много се хвалят с резултатите от матурите в седми клас, но истината е съвсем друга слаба организация /собствениците се правят, че няма проблеми и за всичко са виновни родителите и семейната среда/, някой от учителите не знаят за какво влизат в час /цял час е с телефона във вайбър, а децата решават сами задачи/.
Деца от седми клас имат гаджета и се опипват и целуват в коридорите и класната стая.
Коментарът на класния е "Какво толкова."
Впечатленията са лични.

Написаното в този пост е абсолютна глупост и изобщо не отговаря на истината. Нивото на обучението е доста високо. Впечатленията са ми лични и имам доста богат опит с частните училища.

# 64
  • Мнения: 111
Не искам да влизам в излишни полемики, но ако трябва да сравня нивото на обучение в Св.Климент Охридски(което също има много трески за дялкане) и Българско школо, то първото е като Оксфорд в сравнение с второто.

# 65
  • Мнения: 3 659
Отричане на чуждо мнение по този начин е недостойно. Не уважавам хора, които така категорично отричат опита на друг. Самата аз съм споделяла впечатления и съм получила същото непристойно отношение. Затова не вярвам на подобни потребители. Което не означава, че БШ е супер училище.

# 66
  • Мнения: 111
Аз не пиша тук, за да печеля нечие одобрение или уважение. Изказах собственото си мнение, което между другото съвпада с мнението на много от родителите , с които съм говорила в атриума на училището , докато чакам детето. Преустановявам дискусията, но ще отговоря на лични на всеки заинтересован.

# 67
  • Мнения: 13
А не сте ли на мнение, че вече има много ку-ку родители?!

# 68
  • Мнения: 131
Може ли някой да сподели в момента какво е нивото на обучение в БШ от личен опит? Благодаря!

# 69
  • Мнения: 1
Училището ако вече може да се нарече училище няма педагогически персонал.Учителите са от платформа Зедно в час .Нямат никакъв опит и съответно обучение няма .На училището е останало само името.От три години се трансформира в прогресивно училище ,Обучение по Монтесори.2023 година е годината в която за последно ще излезе паралелка с класическо образование.Директорката е нагла и безцеремонна .Никога не отговаря на имейли а родителските срещи са мираж.Моят син беше ученик на училището до 14.02.2022 в 5 клас.

# 70
  • Мнения: 2
Детето ми беше в Българско школо учебната 22/23 г. Тормозена беше тя и още едно ново дете систематично от други деца. Многократно писмени жалби и търсене на ПОМОЩ от ръководството, бяха посрещтнати с пасивност и НИЩО НЕ СЕ НАПРАВИ. НИЩО!! МАХНАХ Я ОТ ТАМ И В ДУШИТЕ НИ Е РАДОСТ ОТНОВО. ВСЕКИ ПЪТ, КОГАТО РАЗГОВАРЯХ И МОЛЕХ ЗА ПОМОЩ, ТЕ ПРАЩАХА ДЪЩЕРЯ МИ ДА БЛИЖЕ РАНИ ПРИ ПСИХОЛОГ, ВМЕСТО ДА ПОМОГНАТ С НЕЩО ДА РЕШИМ ПРОБЛЕМА ЗАЕДНО. БЕЗХАБЕРИЕ И АБСОЛЮТЕН ИГНОРАНС.  ДЕЦАТА ТАМ СА МНОГО НЕВЪЗПИТАНИ И ЗАУЧИЛИ МАЙСТОРСКИ ЛЪЖИТЕ, ЗАЩОТО ИМ МИНАВАТ НОМЕРАТА ПРЕД УЧИТЕЛИТЕ. ИМА ГРУПИЧКА ОТ МОМИЧЕТА,  КОИТО ТОРМОЗЯТ ПСИХИЧЕСКИ ВСЯКО НОВО ДЕТЕ. НАРАНЕНА И ОТВРАТЕНА СЪМ ОТ ТОВА МЯСТО, КОЕТО НЯМА ДА НАРЕКА УЧИЛИЩЕ. ТАЗИ ВРАТА ЗАТВОРИХ ЗА ВИТАГИ И НИКОГА НЕ ИСКАМ ДА СЕ СЕЩАМ ОТНОВО.
КЛАСНАТА ОБИЖДА ДЕЦАТА И ИМ КРЕЩИ. НА ДЪЩЕРЯ МИ ВЪПРОСНАТА КЛАСНА  ЗАБРАНИ ДА ДАВА ИНФОРМАЦИЯ ВКЪЩИ ЗА ТОРМОЗА, КОЙТО ПОНАСЯШЕ ВСЕКИ ДЕН. ТОВА Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ В МОИТЕ ОЧИ. ТАМ, АКО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ " КЕРВАНА СИ ВЪРВИ......БЕЗ НЯКОЙ ДА СЕ СПРЕ И ДА ЧУЕ ПРОБЛЕМА ВИ. ЛОШОТО Е, ЧЕ ДЕЦАТА НИ СА ПОТЪРПЕВШИ.
Може ли някой да сподели в момента какво е нивото на обучение в БШ от личен опит? Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт