"Българско школо" - отзиви

  • 49 351
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Приемът в БШ за тази година , доколкото знам приключи. Както и на повечето места.

И в БШ, и в Петър Берон все още има места. Утре имаме среща с директорите и на двете училища, а психолозите ще интервюират нашето и още няколко деца.

# 46
  • София, Младост-2
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бих искала да споделя и моето мнение тук.
Дъщеря ми учи втора година в БШ, сега е в 6-ти клас. Правейки сравнение с държавното квартално 128 СОУ, разликата е огромна. Това, което ми харесва освен самата база  е дисциплината, контролирана често от самата директорка (невероятна жена), приятелската атмосфера между деца е преподаватели, сигурността относно достъпа на външни лица, забраната за използване на мобилни телефони и отсъствието на възможност за пушене( камо ли друго!!!), наличието на медицинско лице в училището, задължителното носене на униформи и спретнат външен вид. Относно обучението трите езика са голям плюс( от майки разбирам, че наученото по английски до 4-ти клас е било много по- усилено, отколкото след това), много деца имат пропуски по математика и наистина се налагат допълнителни занимания с тях вкъщи, абсолютно подкрепям народните танци и часовете по актьорско майсторство, защото са забавни и различни, както и преподавателката по изобразително.
На всички би ни се искало да има насоченост на децата по интереси, но нашата образователна система някак не го позволява.
Храната, доколкото разбирам от злоядичкото ми дете в повечето случаи е добра. Прави ми впечатление избора на качествени продукти и разнообразието в менюто. Факт е, че следят децата дали са се нахранили, учат ги да си отсервират и да не прахосват храна.
Таксата по мое мнение е висока за стандарта в България, все пак това е начално образование. Допълнителните занимания, които се заплащат отделно са добре подбрани, организират участия на олимпиади, конкурси и изпити за сертификати по английски.
Ако трябва да обобщя препоръчвам Школото, основно защото се чувствам сигурна за детето си през целия ден.
Ако мога да съм полезна с някаква информация можете да ме питате. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 44
Здравейте,
замря темата и ми се иска да я раздвижим! Моля споделете за качеството на преподаване в предучилищна и първи клас. Мненията, които прочетох бяха по-скоро в насока,че много не се набляга на това. Как е сега?

# 48
  • София
  • Мнения: 30 142
И аз търся актуална информация от майки на деца в БШ.

Миналата година приеха 1 първи клас (външен прием).

Тази година ще приемат 3 ПУК класа и нито 1-ви първи клас (външен). Тези от ПУК ще сформират директно 3 първи класа. За първи клас ще има няколко бройки, които ще попълнят някои от класовете.

# 49
  • Мнения: 44
Здравейте, току що разговарях с БШ и ми казаха,че са само 2 Пук-а ще се сформират и тъй като имат 2 градински групи, може изобщо да няма места Sad

# 50
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте, току що разговарях с БШ и ми казаха,че са само 2 Пук-а ще се сформират и тъй като имат 2 градински групи, може изобщо да няма места Sad

И аз разбрах същото.

Ами, каквото такова. Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 30 142
Тази година ще има нулев прием за 1-ви клас и почти сигурно нулев прием за ПУК.

Децата ще продължат от ДГ в ПУК и от ПУК в 1-ви клас без тестове и изпити. Peace

# 52
  • Мнения: 6
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е доволен? В какъв размер е таксата и таксата за транспорт. Благодаря предварително Simple Smile

# 53
  • Мнения: 10
Здравейте,
виждам, че по-горе е писано, че ще има нулев прием за подготвителен клас.
Ние кандидатствахме и днес получих мейл, че ни викат на интервю.
Явно ще приемат още деца, освен тези, които идват от градината им.

# 54
  • софия
  • Мнения: 1 201
boyananik, горният пост се отнася за приема миналата година Peace

Успех и дано ви приемат ако това ви е най-желаното училище Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е доволен? В какъв размер е таксата и таксата за транспорт. Благодаря предварително Simple Smile
Постът е от миналата година. Тогава, въпреки нулевата година, приеха няколко деца ПУК. Явно им се освободиха бройки в последния момент.

Успех!

# 56
  • Мнения: 111
Здравейте! Някой може ли да ми каже дали е доволен? В какъв размер е таксата и таксата за транспорт. Благодаря предварително Simple Smile
Постът е от миналата година. Тогава, въпреки нулевата година, приеха няколко деца ПУК. Явно им се освободиха бройки в последния момент.

Успех!
Здравейте, в търсене сме на училище - сайта на БШ не е много информативен. Ще се радвам ако някой сподели информация за такси, евентуално отстъпка за второ дете, но най-вече качество на обучение и програма. Интересува ме прием за ПУК.

# 57
  • София
  • Мнения: 30 142
В темата за ЧУ има майки с деца в БШ. Попитайте там.
Потърсете и в стари теми (от мин. година). Има доста отзиви.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=960944.195

# 58
  • Мнения: 111
Българско школо е само една хубава база и нищо друго.Обучението е на ниско ниво, преподавателите ужасно посредствени, директорката -пълно куку.

# 59
  • София
  • Мнения: 30 142
Българско школо е само една хубава база и нищо друго.Обучението е на ниско ниво, преподавателите ужасно посредствени, директорката -пълно куку.
Това информация от личен опит ли е, защото в другата тема майките на деца в БШ споделят точно обратното?

Общи условия

Активация на акаунт