Отговори
# 735
  • Мнения: 3
Имам въпрос към blasphemy:Прочетох,че ползваш силиконови зърна. И аз имам,но след като ги измих и дезинфекцирах като ги сложа на гърдата не прилепват плътно вече,както в началото и дори се обръщат,когато сложа Калоян.Въпроса ми е ти какви зърна ползваш,аз и не ги слагам правилно, не знам.Та дай някакъв съвет.Преди малко сложих Калоян на гърда със силиконовото зърно, държах го известно време, не мга да кажа какво е изсукал,ама като почна да заспива ми дадох шишето и той си изцока 110 мл. като пич. Използвам този биберон "Калма" на Медела(уж да имитира  сукане от гърда).Всъщност  и въпрос към всички мами,които хранят с биберон,на какви шишета и биберони сте заложили?Аз имам едно на Медела с въпросния биберон,2 шишета на Нук,1 на бебе комфорт и едно на Камера.Въобще експериментирам!Ама дупките,макар и най- малкия размер текат,така че кърмата направо им се излива в устата ( с изключение на биберона Калма).Ще се радвам да споделите мнение!

# 736
  • Мнения: 100
Ами...Аз купих няколко различни вида зърна, да видим кое ще пасне на мен и на бебето и най-добре ни се получава с зърна М размер на медела. Слагам ги като обърна чашчицата, за да заеме форма като на зърно и я слагам като шапчица отгоре, след което гледам максимално да опъна и да направи вакуум. При мен прилепват, но ако трябва да съм откровена, Кирил като посуче малко, гледам че крайчетата на силиконовото зърно се поотлепят, мърдат докато суче, но само крайчетата. Не виждам да му пречи по някакъв начин. Надявам се да обясних както трябва.

http://xedra.wordpress.com/2009/06/26/nippleshield/

Прочети това, ако искаш. Аз не мога чак толкова съвършено да изпълня всичко, ама...Правя каквото мога.

Биберони имам на медела (май същият като твоя), ама изхвърлих опаковката, та не си спомням. Имам и Авент и Dr. Brown anti colic. Честно казано най ми харесват тези на Dr. Brown. Струва ми се, че най-малко пропускат, но така или иначе аз гледам да храня с шишето така, както е описано ето тук:
http://lalechebg.com/2011/02/bottle-feed/

Мисълта ми е, че се старая да държа шишето хоризонтално, за да не се излива директно в устата на бебето кърмата.

# 737
  • Мнения: 387
за силиконовите зърна... да знаете, че ефективността на сукане с тях по-слаба и съответно производството на кърма...затова е добре когато детето привикне да суче от тях добре, да се опитате да ги махнете...

# 738
  • Мнения: 100
Бе аз опитвам - на едната гърда става що годе, ама на другата хич, пък той си суче добре от нея като е със зърното.

# 739
  • Мнения: 6 968
Сребрина, аз само вода давам с шише, така че може да не съм ти от полза много. Купих на Нук - стъклено с биберон - оформител (то май всички вече са такива? ) , каучуков.

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 27
късметче....моята лекарка ми каза 2-3 дена след като пренося да отида при нея...иначе знам, че мога и направо в болницата да отида(ще раждам във ВМИ Пловдив)...и няма да ме върнат...Определено, обаче, навсякъде практиката е различна.
Относно термина...проблема при мен е, че датата 25.10. си я изчислих аз Mr. Green...тук в БГ-Мама , въз основа на това, че цикъла ми е 26 дни, а не 28...лекарката , обаче не взе това под внимание и ми го изчисли за 27.10...После, докато тя беше болна, заместващата я лекарка ми каза , че има грешка и термина ми е на 28.10....и това остана крайната дата Tired.Сега само се моля да родя поне до 28, че с тези дати голяма обърквация...
А твоя термин сигурно си е точен newsm78...то при мен ако гледахме показанията на ехографа..трябваше до сега да съм родила...нашата бебка върви почти от началото с 10 дена напред #Cussing out Mr. Green

# 741
  • София
  • Мнения: 1 754
Понеже не видях дали някой е отговорил на Mimi_Leo на въпроса за спрелите за три дни лохии - имах подобен проблем и зададох същия въпрос: както каза mama_Smehorana, а и моята доки не е необичайно да спрат и после да започнат отново. Така и стана - на третия ден се върнаха, при това силово; сега, мисля, пак всичко е нормално.  Peace

Моята Елица също е от мъчещите се с газове - днес се надявам да ни предпишат капки. Случава се като я тормозят на около час  да се кърмим, но като я отпуснат може и по 2-3 часа да си спи.

# 742
  • Мнения: 25
Сребрина, аз това шише на медела не    гохаресвам много, защото още като го взехме първите дни цокаше по много за кратко време. Даже веднъж токлова яде, че после повърна всичко на фонтан. Аз ползвам на Нук. Имам каучукови и силиконови, и сякаш силиконовите са ни по-добре. По-твърди са и не тече толкова бързо и лесно.
За силиконовите зърна-аз имам на Авент. Не успях да ги сложа, a са най-малкия размер и сами големи. Може би е от марката, други не съм пробвала.
Много време ми отнема да изцедя обаче. Един час за средно между 100 и 150 зависи на колко време цедя. Малко ми е кърмата ли (не дохранвам все още) или не мога да наместя помпата, какъв е проблемът незнам. Но е факт,  че не ми стига времето да нацедя. Малката като се събуди, яде и после си будува по2-3 часа. Понякога е спокойна, но друг път я коремче,  я иска разходка. Все нещо иска, или просто да си стои в мен и да ме гледа  Simple Smile. Но това е причината понякога да не мога по 6 часа да цедя и съответно манджата намалява.  #2gunfire заради товаи опитвам да я слагам всена гърда ама като ме задъвче и пак се започва с болката. Ах, най-голямото ми желание след товада ми се роди здравичка, беше да се кърмим.  Confused

# 743
  • Мнения: 168
Относно термина...проблема при мен е, че датата 25.10. си я изчислих аз Mr. Green...тук в БГ-Мама , въз основа на това, че цикъла ми е 26 дни, а не 28...лекарката , обаче не взе това под внимание и ми го изчисли за 27.10...После, докато тя беше болна, заместващата я лекарка ми каза , че има грешка и термина ми е на 28.10....и това остана крайната дата Tired.Сега само се моля да родя поне до 28, че с тези дати голяма обърквация...
А твоя термин сигурно си е точен newsm78...то при мен ако гледахме показанията на ехографа..трябваше до сега да съм родила...нашата бебка върви почти от началото с 10 дена напред #Cussing out Mr. Green

Честно казано и аз не знам колко точно го е изчислила, но ми го изчисли лекарката, при мен обаче цикъла е по-дълъг и явно ще излезе също по-нататък.... иначе на ехограф все си оказваше 25  newsm78

Да се похваля вече и аз с магистратура, току що се прибрах ходих да се запиша!

# 744
  • Italy
  • Мнения: 3
Не ме забравяйте и мен ,и аз съм още 2 в 1!!
Не съм писала отдавна защото е нямало за какво да пиша всичко протича нормално ,терминът ми е на 28 ,иднес ми правиха този прословут преглед от който всички се оплакват-имам разкритие от един пръст,т.е.един сантиметър.Доста си болеше и сега след като минаха няколко часа от прегледа все още кървя,акушерката ми каза че е нормално.Викат ме на 30 октомври отново,разбира се ако не съм родила до тогава.Иначе се върнах доста позитивно от прегледа,всички бяха много мили и усмихнати,абе направо ми се ходи пак!Ама че съм ненормална Laughing ,.
ми това е за сега ако има нещо ново  при мен ше пиша иначе си ви чета редовно,радвам се за всички които са родили ,браво! Heart Eyes

# 745
  • Мнения: 43
Srebrina81 аз също до скоро давах със силиконови зърна, но от около седмица ги махнах и съм много доволна, че успях. Иначе моите зърна бяха на АВЕНТ - ето тези http://kasida.bg/avent-silikonovi-protektori-za-zyrna-standartni-542-5852.html. Не знам кой размер са, но ми изглеждаха доста големички, обаче бебка като засучеше си правеха много хубав вакуум и като цяло бях много доволна от тези зърна. Просто си го слагах отгоре и приглаждах краищата, после докато Доника засуче го държах от двете страни и вече след това си залепваше идеално и не ми се е отлепяло. Иначе шишетата са ми също на авент и на Том Тепи (защото помпата ми е такава). Но както е казала и Лорини и на мен ми направи впечатление, докато кърмех със силиконките, че Доника изяжда по-малко като количество. Иначе си сучеше доста активно и аз си мислех, че яде много, докато не започнах да я тегля. Според мен усилието да влиза кърма в гърлото явно е по-голяма и не поемаше достатъчно. Това беше при мен, при вас може и да е различно, все пак всички бебчовци са различни  Hug Успех!

Amorelove за пореден път благодаря за изчерпателния отговор и за помощта, не знам как ще ти се отблагодаряваме  Hug Относно цеденето, аз не цедя кой знае колко много. След хранене никога не си доизцеждам гърдата, а примерно изцеждам малко (никога до край) тази, от която не съм дала (понякога Доника яде и от двете, но в повечето случаи само от едната). И да се случи 1-2 пъти на денонощие да изцедя, не повече. Иначе от вчера вечерта пак се активизира и започна да си яде повече, а не само да заспива. Сучи си поне 10 мин. без да спъра да преглъща на всяко засукване и поне още 10 с по-малко преглъщания. Мисля, че започваме да се справяме добре. Явно наистина си има своите периоди бебка, но вече ще гледам да не им обръщам толкова внимание и няма да се отчайвам. А благодарение на твоите съвети, смело ще вървим на пред и все повече ще се усъвършенстваме в сукането и пригаждането ни една към друга. Благодаря ти  smile3525

# 746
  • Мнения: 289

Имам въпрос към консултантите от ЛЛЛ. Бебка засуква много лесно и без болка, но след активно сукане 1-2 мин сякаш изпуска зърното и захава по-плитко, при което започва да боли. Ако спра сукането и пробвам отново, тя започва да го плюе и не иска повече. Сменям гърдата, но пак същото. Плаче, отваря устата при дразнене, но не засмуква. Страх ме е да я оставя да суче "плитко", защото зърното бързо се разкървавява и веднъж повърна кръв  Cry. Може ли да коригирам нещо или наистина е по-добре да останем на шише и изцедена кърма, както съветва педиатърката?

Здравей slavip и честита дъщеричка,   bouquet
 Радвам се, че се интересуваш от информация как би могла да помогнеш на Цвети да суче ефективно  от гърда.
 Макар, че сукането е обичайно много силен инстинкт при бебетата в първите седмици след раждането често могат да имат нужда от известно време за да развият сукателните си умения. Една чудесна възможност за това е честото поставяне на гърда. Едновременно с това когато  бебето има възможност да суче често (за тази възраст минимум 8-12 пъти в денонощие) то оказва силна стимулация на лактацията. Това е така, защотото гърдите произвеждат мляко на принципа "търсене-предлагане" Би могла да прочетеш повече за това в статията Как правим мляко
 От поста ти разбирам, че дохранваш с адаптирано мляко и изцедена кърма от шише. Предлагането на шише- биберон може да е предпоставка за трудности в засукването и кърменето. Биберонът при засукване попада върху твърдото небце, засуква се по- плитко, за разлика от зърното, което попада дълбоко , върху мекото небце. Тази разлика понякога обърква някои бебета, които могат да започнат да засукват различно гърдата .
 Ако желаеш бихме могли да опитаме да върнем Цвети изцяло на гърда. Би могла да за няколко дни да опиташ да я слагаш колкото може по-често да суче, като постепенно намаляваш предлагането на шише биберон и добавката. Много майки споделят, че когато бебетата им са неспокойни, кърменето кожа до кожа, в притъмнена и тиха стая, завити под топло одеалце мама и бебе оказва добър резултат върху начина по който протичат кърменията.
 Други които може да опиташ са кърменето в движение или докато леко танцуваш, би могла да пееш на дъщеричката ти или да говориш нежно. Ако е неспокойна и отказва гърда, може да я полюлееш или поносиш докато се успокои и пак да предложиш гърда.
 Тъй като млякото от гърдата се извлича с малко по-големи усилия отколкото от бутилката, някои бебета, които приемат от шише-биберон биха могли поради това да недоволстват, когато са на гърда. Има една техника, която би могла да прилагаш по време на кърмене, за да подпомогнеш по-бързото слизане на кърмата. Това е  техниката на компресия на гърдата, описана тук и видеоклипче
 Също така би могла да стимулираш потичането на млякото преди да предложиш гърда, като изцедиш за кратко гърдата. Устичката на бебето би било да е широко отворена преди да поеме гърдата и когато засуче да е обхванала част или цялата ареола. Ако усетиш болка в зърното, в началото или по време на кърмене би могла нежно да прекъснеш кърменето като приплъзнеш чисто кутре в ъгълчетата на устничките на бебето и след това между челюстите, така че да освободиш вакуума. След това отново може да се опиташ да поставиш добре бебето на гърдата.
  Това, че Цвети има интерес към сукането от  гърда е чудесно и може да е чудесно начало към връщането и към гърда. Докато трае този период би било добре да следиш дали суче активно (да чуваш как преглъща или да виждаш как се движат мускулчетата на личицето и) и да следиш да има поне 5-6 добре напишкани памперси, от които поне 2-3 обилно наакани, да е жизнена и енергична, с влажни лигавици и добър тургор на кожата. Ако желаеш би могла да поддържаш ежедневен контакт с наш лидер, който да ти оказва подкрепа и идеи във всеки един етап. Ако имаш желание за това пиши ми, за да свържа с такъв Simple Smile
 Въпреки, че не винаги кърменето започва като на книга, с търпение, вяра и постоянство нещата биха могли да започнат да се случват по-плавно и спокойно.
 Ако възникнат още въпроси, нужда от идеи , информация или просто искаш да споделиш как се развиват нещата при вас не се колебай да пишеш или да звъннеш на националния ни телефон, изписан в подписа ми.
 Желая ти много успех, воля и вяра!  Hug
  

# 747
  • Мнения: 12
ние сме си две в едно,тонове идеални само дето няма признаци за радане. Hug Grinning newsm78

# 748
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета  Hug  Ако мога да помогна  на някого с моя опит в кърменето, ще се радвам да съм ви полезна.

Аз в първите дни имах много болезнени зърна, бебка ми беше направила няколко синини от смучки, направо мораво-лилави, а зърната ме боляха страшно много- с леки цепнаини между зърното и ареолата.
Оправих се благодарение на две неща-
1. Аз сама й намествах зърното в устичката- стискам го между показалеца и средния пръст като между ножица, за да стане сплеснато като надлъжния отвор на устичката и го "бутвам" вътре, насочвайки го нагоре, към небцето за да може да си мушне хубаво езичето отдолу, а зърното да влезе навътре към "зоната на комфорт".
2. След всяко кърмене се мазах с Лансинох (лилава опаковка е)- чист ланолин. Малката опаковка е много неизгодна- 10 грама е 12 лева. Голямата разфасовка е 56 грама и е 21 лв. Много е ефикасен, благодарение на него- всичко зараства между 2 хранения. Ако направи рана от ляво- мажа се, давам на следващо храненен само дясна гърда, и до следващото храненене- всичко е заздравяло.
Сега бебка си суче добре и сама, но аз все още придържам с едната ръка зърното, да не й запишва нослето и да не го засъква само за крайчето  Peace

# 749
  • София
  • Мнения: 1 970
И аз ползвам Лансинох, досега не ме е разранила а вече нямам и болка докато се кърмим  Peace Спазвам съветите от лекциите за кърменето - коремчето й да е винаги долепено към мен и да подавам зърното между носа и устичката, така наистина си захапва хубаво ареолата и не съм имала проблеми. С цеденето нямам особен напредък, но и май няма нужда, днес само като спа повечко ми стана доста на буца едната гърда и тръгнах да я цедя, както нямаше и изведнъж като лисна и от двете, все едно някой ме заля с кофа кърма  Joy А сутринта като се събудих беше станало същото върху нощницата ми, без намесата на помпата.
И да попитам кърмещите, ходите ли със сутиен и подплънки вкъщи? Аз досега ходех без сутиен и мисля, че точно това много ми помогна зърната да привикнат и да не се разранят, но след днешните случки,  като смених вече две нощници, сложих едно бешевно бюстие и подплънки. Като ходя така обаче подплънките все пак си спарват, въпреки че са от най-тънките на МАМ, кожата си седи леко влажна и със сигурност ще е по-податлива на разраняване.

Общи условия

Активация на акаунт