Акция Да нахраним децата на отец Иван

  • 5 227
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 234
от време на време, носим дрехи и играчки в приюта, но там има нещо сбъркано. първо не е приют, а е някаква форма на комуна и има и доста възрастни. И тези възрастни доста активно произвеждат деца, може би защото им е единственото забавление, но не е нормално да си отишла при Отец Иван, защото имаш проблеми и не можеш да си гледаш детето и там да родиш още три четири.
Никой не си избира родителите. Децата не са виновни за нищо и никое дете не заслужава глад и мизерия.

# 16
  • Мнения: 86
Дедо поп (както го наричат децата там) е голяма работа. Това нещо с приюта си е негова инициатива и сам си е намирал средствата да го изгради. И е положил хиляди човекочаса труд в него.

Той отваря вратата за всеки изпаднал в немилост човек и му дава храна и подслон. И всичко това се случва на добра воля - запретнал е ръкавите и просто го е направил стареца. Голяма работа е това да се случва в България.

Ако му се окаже някаква помощ, не само финансова ще е много добре. Как се ръководят подобни приюти, как се изхранват, как реално да се помогне на тези хора в нужда да си стъпят на крака и т.н. Църквата би трябвало да знае как става това, но защо не помага аз не разбирам.

# 17
  • Мнения: 234
А който не е от София как може да помогне в този случай?
Звънях в редакцията на вестника, понеже и аз утре няма да мога да им занеса малко продукти. Казаха, че ще ми се обадят по-късно и ще пиша.

# 18
  • Мнения: 5 710
Тоест, този отец е самоорганизирал нещо като бежански лагер, в който съвсем не приютява само 'сираци' а и техните родители, възрастни хора, и всякакви други бездомни и нуждаещи се по някаква причина хора. Как е организиран вътре живота, какво правят?
Четох някаква уникално тъпа статия, че с участието на министърката на социалната политика  Shocked им се отпускат 78 декара, 22 постройки или нещо такова, защото отец Иван си представя тази комуна съвсем да заприлича на кибуц.
Под каква форма е регистриран този приют? Каква е организацията му


В-сите ми нямат нищо общо с нуждата им от храна - ясно е, че за тези хора е важно да се завият да се подслонят и нахранят, и това е първи приоритет, защото те са там.  Интересувам се от самата организация на това място и как държавата го е разрешила.

# 19
  • Мнения: 234
Тоест, този отец е самоорганизирал нещо като бежански лагер, в който съвсем не приютява само 'сираци' а и техните родители, възрастни хора, и всякакви други бездомни и нуждаещи се по някаква причина хора. Как е организиран вътре живота, какво правят?
Четох някаква уникално тъпа статия, че с участието на министърката на социалната политика  Shocked им се отпускат 78 декара, 22 постройки или нещо такова, защото отец Иван си представя тази комуна съвсем да заприлича на кибуц.
Под каква форма е регистриран този приют? Каква е организацията му


В-сите ми нямат нищо общо с нуждата им от храна - ясно е, че за тези хора е важно да се завият да се подслонят и нахранят, и това е първи приоритет, защото те са там.  Интересувам се от самата организация на това място и как държавата го е разрешила.
Темата е друга- който иска ще намери начин да помогне, а който не иска ще си намери оправдание.
Иначе, въпросите ти са резонни, но първо не са за тази тема и второ не са зададени на правилното място и хора.

# 20
  • Мнения: 19
Бедността няма възраст. Законът не забранява на никого да помага, така че въпроси от този род са излишни.

# 21
  • Мнения: 5 710
Законът не забранява на никого да помага, така че въпроси от този род са излишни.

Наистина ли са излишни?
Извинете, че попитах, значи.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 744
от време на време, носим дрехи и играчки в приюта, но там има нещо сбъркано. първо не е приют, а е някаква форма на комуна и има и доста възрастни. И тези възрастни доста активно произвеждат деца, може би защото им е единственото забавление, но не е нормално да си отишла при Отец Иван, защото имаш проблеми и не можеш да си гледаш детето и там да родиш още три четири.
...и аз така се замислих. Thinking Thinking
+1
За циганите не може, а за тези няма значение.
Давай пари и не питай. Това по повод резонния въпрос за юридическия статут, организацията на "кибуца" и въобще цялата ситуация.

# 23
  • Мнения: 234
от време на време, носим дрехи и играчки в приюта, но там има нещо сбъркано. първо не е приют, а е някаква форма на комуна и има и доста възрастни. И тези възрастни доста активно произвеждат деца, може би защото им е единственото забавление, но не е нормално да си отишла при Отец Иван, защото имаш проблеми и не можеш да си гледаш детето и там да родиш още три четири.
...и аз така се замислих. Thinking Thinking
+1
За циганите не може, а за тези няма значение.
Давай пари и не питай. Това по повод резонния въпрос за юридическия статут, организацията на "кибуца" и въобще цялата ситуация.
Е, значи децата да мрат от глад така ли?Или възрастните като кучетата- да ги кастрират, преди да влезнат в приюта?Или децата по институциите, където също мизерстват само ,че разделени от майките си и поверени на "държавата", освен глад и мизерия ги бият и изнасилват, само че това е юридически обосновано и може според вас, така ли? Е,не мога да повярвам, че пак се намират някакви дребни душици, които се мислят за светици и размахват пръст срещу един голям Човек с голямо сърце и душа, един от малцината, които правят нещо, а не празни думи- дава подслон и храни бедните ДЕЦА,приютява ги заедно с майките им. Ако искате си направете отделна тема и го обсъдете като ви влече, тази тема потретвам е за тези, които искат да помогнат.

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 08:49 от bagira_s

# 24
  • Мнения: 57
Защо се ядосваш????Нормално е човек да пита!!!!
Аз се прекланям пред упоритостта  и добрината на отец Иван(който познавам и лично)!Запозната съм с неговата мисъл.....но ме е яд на някои особи,които се възползват от това!
А относТно децата....много хора пак ще се отзоват!Именно ,заради децата......но все пак тези деца имат и родители и отговорност.А едното няма нищо общо с отеца и неговия път на милосърдие...

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Извинявам се, че се намесвам но имам един въпрос -  този човек как гледа 100 деца ?
Каква е тази форма "приют за сираци"?

/банкова сметка ако публикувате, ще е добре/

 Скоро гледах отеца в един сутрешен блок и по-скоро останах с убеждението, че хората които ходят при него търсят хотел.Съжалявам за грубостта си, но е точно така.Бяха им спрели тока за неплатени сметки.Питаха го защо е толкова огромна сумата и той каза, че освен парното, хората си пускат и ел. печки, въпреки неговата забрана.Децата в приюта страдали, че няма ток и нямат компютри.Едни закръглени лелки бяха извадили килограми телешко месо от фризерите и се оплакваха, че то се разваля и колко малко било.Изглеждаха ведри и доволни, като на почивна станция.Пържиха филийки на двора и доволно хапваха, а той казваше как няма какво да ядат и как постоянно идват все повече хора и той не може да ги отпрати.
 Тогава нещо се пречупи в мен.Има наистина страдащи хора нуждаещи се от помощ.Но те спекулират с него.....поне доста от тях.
 Не мога да пресъздам цялата ситуация за съжаление.

# 26
  • Мнения: 234
Извинявам се, че се намесвам но имам един въпрос -  този човек как гледа 100 деца ?
Каква е тази форма "приют за сираци"?

/банкова сметка ако публикувате, ще е добре/

 Децата в приюта страдали, че няма ток и нямат компютри.Едни закръглени лелки бяха извадили килограми телешко месо от фризерите и се оплакваха, че то се разваля и колко малко било.Изглеждаха ведри и доволни, като на почивна станция.Пържиха филийки на двора и доволно хапваха, а той казваше как няма какво да ядат и как постоянно идват все повече хора и той не може да ги отпрати.
 Тогава нещо се пречупи в мен.Има наистина страдащи хора нуждаещи се от помощ.Но те спекулират с него.....поне доста от тях.
 Не мога да пресъздам цялата ситуация за съжаление.
Човекът моли за брашно, олио, захар,макарони! Не мога да разбера какво целите като хвърляте кал. Срам ме е заради вас!Сега ако някой ви чете, а е решил да момогне с някое кило олио,ама много не му се занимава, ще си намери оправдание и може да си кажа, "а лъже мръсникът, преяжда с луканка", защо да нося на гладните деца храна!
Вижте ги тези душици и се чувствайте морално удоволетворени и с чувство на изпълнен дълг, че може и децата да гладуват, ама и лелята, която "ядяла пържени филийки" вече няма да яде.
http://www.vsekiden.com/124838
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1579257

Последна редакция: чт, 11 окт 2012, 09:41 от bagira_s

# 27
  • Мнения: 234
Намерих сайта на приюта http://www.svetinikolai.org/dariteli.php има много информация за тези,които искатда помогнат.
Чакам от редакцията на вестника да потвърдят дарителските сметки и дали това са координатите на Човека.

# 28
  • Мнения: 5 060
Ето сметки

Дом за сираци "Св. Николай" при храм "Св. Троица", БУЛСТАТ: 175743823 или 175236581 Банкова сметка: UNI CREDIT BULBANK,клон Елин Пелин IBAN: BG72UNCR 96601000411600, BIC: UNCRBGSF

Във фейсбук има и събитие, където разни доброволци се координират да събират помощи
https://www.facebook.com/events/111863498969542/

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Продължавайте все така. Браво!

Общи условия

Активация на акаунт