Български исторически сериал "Дървото на живота"

  • 64 061
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Аз пък намерих това за първия бал след Освобождението

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-12-21&article=260350

# 16
  • Мнения: 0
Snell ако не направят документален филм все ще изкочи такава история. Така или иначе Фердинанд не е бил щастлив с браковете си и е имал любовни вълнения Simple Smile кой знае каква е  истината със Султана Рачо Петрова или Мара Белчева. Може да пролеем сълзи около тях. Но всичко зависи от сценаристите. И тъй като същата тзи телевизия излъчва ВВ много се надявам да наблегнат дори и на измизлицата, но да покажат една друга България, без фашисти, комунисти, ДЦ, мафиоти и т.н. и на мен ми дойодха в повече. Колкото до артистите абе да вземат статистите, не ми се гледат набедени артисти с нереализирани амбиции за такива. Рециталите са в друг театър.... да потърсят бг артисти в чужбина, балкански артисти из Македония, Турция ако щеш... няма лошо. Хората там с малко думи игра правят, нашите тук с много думи зян стават. Дано кастингите им са на ниво и няма този е на този и тази е на онзи. Много се надявам на поне що годе свестен сериал  Praynig

 Laughing Laughing Laughing Защо ли от сега на документално-игрално сериалче ми мирише.
Иначе за всичко казано от теб съм съгласна на 100 newsm10



В този период има и много весели случки. Дано ни покажат част от тях за да има и весели моменти във филма. На прима виста си спомням две случки. Едната е приучването на новата върхушка на дворцов живот. На масата се хранят със сребърни прибори и част от приборите почнали да изчезват. Преди да станат от масата им казали, че на излизане от двореца ще ги пребъркват. След малко се чуло продължително падане под масата на прибори.  Joy

Другата случка е от живота на средния софианец и реда на къпане в банята. Всяко съсловие си имало ден за посещение на банята. В четвъртък бил деня на "леките жени". Една съдържателка на публичен дом отишла в друг ден да се къпе защото вече била богата и "уважавана" от мъжката част от населението. Да, ама не. Уловили я жените в банята и настанала голяма олелия. Стражата се опитвала да всее ред през вратата защото нямало как да влезе в женската половина на банята.
Споделете, ако знаете други интересни случки от онова време.

 newsm62 smile3501 Еееее...това би подронило авторитета на тогавашния VIP, което ми напомня за сегашния...абе Ганьо си е Ганьо... Laughing

Та въпроса е:Документално,комедийно или сапунено сериалче ще гледаме?Някак си не вярвам да направят 3 в 1 и да е наистина вълнуващо и интересно,ама а дано!!! Grinning

# 17
  • Мнения: 206
Ще се примиря със сапунката  Flutter, ама не и с филм на "Histоry Channel"  #2gunfire

Любо Нейков: Готвим нещо, което ще остане в историята на БГ киното

"Тепърва хората на Евтим Милошев готвят аналог на турския исторически сериал "Великолепният век".

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 12:29 от Nadia Jasem

# 18
  • Мнения: 896
Наде,мерси за темата! Дори и все още да не снимат филм, само като прочетат тук колко инфо сме набрали за 2 стр,веднага ще направят!
Ако искате и сюжетни линии да развием!? Laughing

# 19
  • Мнения: 206
vvi давай Simple Smile казват, че филма ще започне от момента на обявяването на Независимостта.... Това е време на голям сбор от известна нам сега българска интелигенция, включая и братята Вазови, Михалаки Георгиев, Стамболов, Стоян Заимов.... абе много то аз само българите не мога да изброя, камо ли чужденците... и на фона на политическите събития е имало много балове, флиртове, любови
Ето някои от последните новини:

В гористи местности край София вече щракна клапата на нов български сериал, чийто сюжет проследява израстването на нацията ни от похлупака на турското робство насам, научи „Монитор”. Продукцията със сигурност е сред най-високобюджетните, снимани до момента, а
по качество на картинката и мащаб на баталните сцени няма да отстъпва на пълнометражно кино, носят слуховете.


Любен Дилов:  Вярвам, че до две години ще имаме много хубав и пищен исторически сериал, защото имаме богата история или както е казал Чърчил “България има повече история, отколкото може да понесе”, сподели той.

През 1914 г. Мустафа Кемал (тогава още не е Ататюрк) е военен аташе в София. Не случайно го изпращат в България, защото знае майчиния си език. Това е шест години след обявяването на Независимостта. Голямата му любов с Димитрина Ковачева.... Абе сценаристите такива фантазии могат да завихрят, че ВВ ряпа да яде.... не знам още кои са сценаристите, но ние ще им подаваме идеи, нали е за общо благо  Joy

# 20
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
Ще се примиря със сапунката  Flutter, ама не и с филм на "Histоry Channel"  #2gunfire


Защо?  Peace
Наистина ми е любопитно. Какво имаш против филмите на History Channel?

# 21
  • Мнения: 197


През 1914 г. Мустафа Кемал (тогава още не е Ататюрк) е военен аташе в София. Не случайно го изпращат в България, защото знае майчиния си език. Това е шест години след обявяването на Независимостта. Голямата му любов с Димитрина Ковачева.... Абе сценаристите такива фантазии могат да завихрят, че ВВ ряпа да яде.... не знам още кои са сценаристите, но ние ще им подаваме идеи, нали е за общо благо  Joy



И веднага си представям бала с маски, на който Мустафа е с  костюм на еничар, коментара на Фердинант, че само той е с истински констюм и получаването на наградата за най-добър костюм.

Ето нещо интересно

http://stara-sofia.com/

# 22
  • Мнения: 206
mia4ik History Channel ми е един от любимите канали, исках само да кажа, че предпочитам да е филм за "по-масова употреба" като ВВ, отколкото документален или строго фактологичен филм като за History Channel  Hug може би примера ми не беше удачен  newsm78

# 23
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
Мисля, че не е удачен, да.
В последно време History Channel правят много качествени и интересни художествени филми (може би още не се излъчват в тези пакети, които дават за България, но е факт).
Разбира се, имало е и случаи да се откажат да излъчат художествен сериал, ако има прекалено много разминавания с фактите. Такъв беше случаят с 8-серийния филм за клана Кенеди, който те са поръчали, а после отказаха. Сериальт беше излъчен в крайна сметка от кабеларка.
Но наскоро гледах минисериал техен за враждата м/у две семейства в Средния Запад, който е правен по реални исторически събития, а си е направо като Монтеки и Капулети.
И номинации имаше филмът, и награда на Кевин Костнър.
Така че по History Channel могат да се видят И такива неща вече - хем исторически достоверни, хем с художествени качества.

Аз не бих отказала нашите да направят нещо такова, но съм принудена да изразя голяма доза съмнение...
Имам повод да се съмнявам, че точно Милошев и сие са способни да го направят (от реалити-формата, който правиха и който адски не ми харесваше...)
Ако ме опровергаят, ще го обявя за продуценски пробив на десетилетието в България  Mr. Green

Сапунка е по-вероятно да им се получи.
Така че може и да останеш доволна.

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 15:08 от mia4ik

# 24
  • Мнения: 9 793
Nadia Jasem newsm51благодаря за новата тема newsm10

# 25
  • Мнения: 3 485
Nadia Jasem благодаря за темата  bouquet  bouquet  bouquet
На създателите на филма препоръчвам да влизат в темата има какво да научат от БГ-мамите.

# 26
  • Мнения: 206
Тук където съм в момента нямаме History Channel, не съм гледала почти 2 години Sad само арабски канали. Но преди в БГ си го гледах редовно, щото винаги има какво да научиш....
Е, чак сапунка да не е, новия сериал ама не ща и качество като на Забранена любов
Момичета аз темата я отворих, но не знам как се правят тия хубавите неща в началото на темата, незнам как се прави втора тема и т.н. така, че някой ако е специалист нека да заповяда. Това не е моя тема, това е тема на българския зрител дето жадува за качествени български сериали. Засега единствената ми надежда е Христо Шопов, няма слаб филм и слаба роля... незнам кои ще са другите лица, незнам и сценаристите колко са добри...
Искам още много исторически сериали, макар, че освен този за Скобелев, разбрах, че ще се снима и за Левски. Дай боже още и още... Hug
На всички новодошли  Hug Я да видим с какво са гощавали гостите по него време, да се почерпим и ние?

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 15:38 от Nadia Jasem

# 27
  • Мнения: 206
Девет кралски особи в двореца Уиндзор, събрани за погребението на крал Едуард VII (1901-1910) - баща на домакина Джордж V (седнал в центъра). Отляво надясно прави: Хаакон VII - крал на Норвегия; Фердинанд I - цар на България; Мануел II - крал на Португалия; Вилхелм II - крал на Прусия и германски император; Георгиос I - крал на Гърция; Алберт I - крал на Белгия. Седнали: Алфонсо XIII - крал на Испания; крал Джордж V; Фредерик VIII - крал на Дания. Лондон, 20 май 1910 г.
 1910-1920, Архив на Царското семейство, българи в чужбина, личности, панорами, погребения, светски, събития



Имена: Алберт I, Алфонсо XIII, Вилхелм II, Георгиос I, Джордж V, Мануел II, Фердинанд I, Фредерик VIII, Хаакон VII

# 28
  • Мнения: 206
Аз докато чакам информация за новия мегасериал, то нашето момче (Христо Шопов) ще го пуснат по БНТ в един нов италиански исторически сериал за Барбароса.

http://tv.dir.bg/news.php?id=12371097

Очаквам нашите хора да пуснат повече инфо за новия сериал, повече реклама по-голям интерес. То така в тайна, ще е майна Simple Smile Айде дано четават тука и пуснат нещо за оченце  #Crazy

# 29
  • Мнения: 21
Аз съм голям фен на Христо Шопов, той има склонността и най-плоския образ да го изиграе запомнящо се. А и обичам исторически сериали, дано са измислили нещо наистина хубаво и запомнящо се.

Общи условия

Активация на акаунт