Бебеправене Тема24 След Коледните чудеса е време за НАШАТА втора черта

  • 22 167
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 431
Бог дава изпитание на силните!
Това ми го е казвал един лечител,или по-скоро гледач,при който бях ходила когато майка ми пометна пролетта.И на мен ми каза много неща,които са истина.Та запомних това,което каза!

# 706
  • Мнения: X
Pretty Kitty, първия път забременях от веднъж (буквално), съответно не ми се е налагало да меря температури и т.н. Втория път... ами опитвахме няколко месеца с "обичане", но не стана нищо, защото цикълът ми беше много нередовен и нямах представа кога ми е овулацията. Първия месец, в който правих тестове за овулация и съответно правихме секс в "подходящото" време - забременях. Не бих казала, че психиката ми е била по-натоварена от предишните месеци, когато гадаех 1) дали изобщо имам овулация 2) горе-долу кога през 32-50-дневния ми цикъл се е паднала и 3) дали сме я улучили със спорадични полови контакти заради присъствието вкъщи на малко дете, което е болно, или не иска да спи, или се събужда през половин час и пр., да не споменаваме умората и т.н.

Така че за мен лично тестовете за овулация бяха много полезен метод, а напрежението, за съжаление, го има, когато бебето не става бързо, независимо дали мерим БТ, или не.

# 707
  • Мнения: 431
Не знам аз не мисля,че тестовете  винаги помагат.Помагат но в малки проценти.Могат да те ориентират кога може би е овулацията.Фоликулометрията е най-добрият вариант.Въпреки,че е по-скъпа,но ако се прави бебе целенасочено,всичко друго си е губене на време.Но пък ако не става наистина известно време не е лоша идеята да се пробва и с тестове...НО  само ако има съмнение за проблем.
Аз съм далеч от мисълта,че трябва само да се обичате ...ако има проблем.Затова и съм написала,че трябва да се опитва известно време и ако не стане да се отиде на лекар! Peace

# 708
  • Мнения: 2 965
Aлайа, от бързане, виж какво става? Mr. Green

# 709
  • Мнения: 766
Aлайа, от бързане, виж какво става? Mr. Green

Чакаме темичката, стига си ни чела тук.  Hug

# 710
  • Мнения: 434
Здравейте,днес цял ден готвя и не мога да стигна до комп. Simple Smile Милото учи за държ.изпит и с малкия се командировахме при нашите до неделя!

Аз също винаги съм оставала до сутринта и тогава съм се миела,моят мъж също много пътува и затова и с първото ни дете и сега секса ни е бил по график и с тестове за О.просто нямаше как да оставим всичко на случайността при положение,че в 2/3 ти от времето него го няма! Peace

Покрай моите трепети и вълнения,забравих да честитя на Принцес,Лемън,Нинка,Кристиша(дано не пропускам някой Embarassed),пожелавам ви най-леките 9 месеца и едно здраво,пухкаво вързопче накрая!

# 711
  • Мнения: 218
Ева, тестовете на Престо ги има на Първа частна аптека на кръстовището на бул. Осми приморски и бул. Цар освободител - до Булчинския магазин.
Благодаря Бибо! Ти се пази много и повече спокойствие!

# 712
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Здравейте  Simple Smile искам да ви попитам нещо....! Възможно ли е по време на овулациа или ден два след нея да ме болят гърдите.Много ме болят в областа около зърната, дали това е причината?

# 713
  • Мнения: 7 201
Не 3-4 месеца, опитваме от повече от година, колко сълзи и аз съм проляла, но всеки трябва да си извърви своя път до сбъдването на мечтата си и както обичам да казвам - Господ изпитва само най-верните си чада! Само да сме силни.
Много добре си го казала, Алая! Hug
Arya Stark добре дошла и от мен!  bouquet
Относно изпитанията и Бог, зная друга формулировка - "Бог не ни праща изпитания, а сили за да се справим с тях!" .. обаче темата взе да ми заприличва повече на "Философски сентенции", а не на "Искам бебе".Затова, както е казала Прити кити -  нека да сме живи и здрави, за да постигнем мечтите си!

# 714
  • Мнения: 454
Лемонче, тъкмо там купувах последно Престо и ми казаха, че са спрени. Аптеката е до вкъщи, утре сутрин ще проверя дали има.

# 715
  • Мнения: 431
Флоретка да!Мисля,че болезнените гърди са заради това,че О е отминала! Hug

# 716
  • Мнения: 55
Въпросче: Може би не е за този форум, но тъй като се вманиачавам здраво вече, исках да попитам тези от вас, които вече са забременявали, кога започнаха да ги болят гърдите и къде. Ако имате конкретни отговори, ще бъда много щастлива да ги прочета.

# 717
# 718
  • Мнения: 55
Благодаря ти Прити Кити, тази тема съм я чела няколко пъти, но все пак ще я разгледам отново. Жалко че е заключена и няма как да задам въпроса си там. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 2 965
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=697104.0
 Заповядайте! Дано ни е на късмет! Не стана това, което очаквах, но... здраве да е! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт