Какво имат да делят Нешка и Бианка след 30 години?

  • 84 833
  • 1 812
  •   1
Отговори
# 45
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Хареса ми коментара, че сега се оплакват, но никой не връща медалите извоювани с тези драконовски мерки. Истината е, че без такива не се печели. Вярно е, че така е не само в спорта, а и в танците, музиката и други изкуства. Цената на успеха е висока, но пък успеха е сладък и усещането компенсира всичко.
Аз не съм голям фен на Нешка, но като дете изтръпвах от удоволствие и вэзтжрг, когато гледах момичетата и. И така беше с целия народ PeaceЗаради тези усещания, които трайно са се запечатали в паметта ми не мога да не уважавам и нейния и труда на златните ни момичета. Жалко, че някои след толкова години падат толкова низко Thinking

# 46
  • Мнения: 3 495
Някой гледал ли е Нешка при Кеворкян последният път? За какво говореха, че е излъгала Бианка? Само това чух, минавайки покрай телевизора.

Предполагам, че за тези две писма става дума:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1739692
Аз не мога да заема страна, защото не съм чела книгата. Харесвах много Бианка, уважавам и досега Нешка. Това, което не разбирам, е защо чак сега написа тази книга Бианка.

# 47
  • Мнения: X
Офф топик:
Скрит текст:
На мен идол от онова време ми е Анелия Раленкова. Толкова много я харесвах и исках да съм като нея, че даже мрънках на нашите да ми сменят името на "Анелия". Интересно ми е какво ли се случва с нея.

# 48
  • Мнения: X
Офф топик:
Скрит текст:
На мен идол от онова време ми е Анелия Раленкова. Толкова много я харесвах и исках да съм като нея, че даже мрънках на нашите да ми сменят името на "Анелия". Интересно ми е какво ли се случва с нея.
Мисля, че е треньор в Америка. Аз покрай тези истории започнах да търся клипчета в нета на съчетания от онези години. Открих за себе си Диляна Георгиева (въобще я бях забравила) - двукратна световна шампионка. Фантастична!!! Та тя е започнала нов живот в Нова Зенландия, три деца и т.н.

# 49
  • Мнения: 4 892
Някой гледал ли е Нешка при Кеворкян последният път? За какво говореха, че е излъгала Бианка? Само това чух, минавайки покрай телевизора.

Предполагам, че за тези две писма става дума:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1739692
Аз не мога да заема страна, защото не съм чела книгата. Харесвах много Бианка, уважавам и досега Нешка. Това, което не разбирам, е защо чак сега написа тази книга Бианка.

Много интересно. Защо Бианка е премълчала за едното писмо?

# 50
  • Мнения: 3 495
Много интересно. Защо Бианка е премълчала за едното писмо?

Защото вероятно всеки, чел писмото, би си задал въпроса: Защо, като е било толкова трудно, след като е имало такъв тормоз, Бианка сама е молила Нешка да се върне в залата...

# 51
  • София
  • Мнения: 221
От всички интервюта  на Бианка   имам усещане  че получава космически сигнали от кораба-майка Grinning Grinning Grinning Grinning. Състезателя бил по важен от треньора, мила полковнишка щерка на офицер от ДС

# 52
  • Мнения: 2 134
Има две емблематични фигури в българския спорт , чиито резултати
до момента не са повторени,ценени и канени по света ,но у нас по традиция
от "осана до разпни го".Каквото и да се говори,както и да се извъртат нещата -
времето показа,че загубихме вече завоювани традиции в тези дисциплини.
Можем само да им благодарим и да се гордеем,че са българи - Нешка Робева и Иван Абаджиев !
Книгата на Бианка няма да я прочета ,усещам някакво залитане и търсене на публика.Грозно,
много грозно и непочтено.Никой на сила не прави шампиони.

# 53
  • Мнения: X
Ето вижте Анелия как коментира нещата:
" С какви чувства прекрати кариерата си?Беше през 1984 г., когато България бойкотира олимпиадата. Имах съчетания за Лос Анджелис, които бяха най-голямата тайна в държавата – рускините не трябваше да научат нищо и никой не ги беше виждал. Тогава получих парализата. Бях в инвалидна количка и лекарите ме съветваха да спра, за да не остана неподвижна. Въпреки това реших за 4 месеца да се подготвя за най-голямото състезание, което ни остана, европейското. Влязох в тройката на България, отидох, спечелих и се отказах. Бях обявила, че ще ми е за последно. Играех с болки, но ние сме свикнали с болката.


А след това?Макар и на 21, мислех само за почивка. Освен това бях станала мнителна, защото хора, за които бях никоя като резерва или губеща, почнаха да ме засипват с внимание. Страхувах се, че дори мъжете ме ухажват единствено защото съм известна. Следвах 4 години философия и родих дете, но не искам да говоря нищо за неговия баща. В САЩ реших да се посветя на треньорската работа, защото с нея имах по-голям шанс да успея. Там е трудно да градиш високо спортно майсторство, американците не са толкова дисциплинирани. Могат да ме вкарат в затвора, ако ги подложа на методите от нашето време. Идваха три пъти по-дебели от мен деца, които питаха: „Кога ще бъда световна шампионка?” Имах състезателка, която два месеца преди Сеул’88, където гимнастиката дебютира като спорт, се отказа, защото си хвана гадже. "

http://eva.bg/categories/%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B8-%D … %D0%B2%D0%B0.html

# 54
  • Мнения: 4 892
Ами много реалистично ги коментира.
Навсякъде се иска труд, който понякога причинява физическа, друг път психическа, емоционална болка. Актьорите понякога имам чувството, че не могат да излязат от роля, но най-добрите са  на сцена.
Аз например, не бих искала детето ми професионално да се занимава със спорт. Сега, ако някъде изскочи талант, ще подкрепям, ако видя, че нещата излизат извън всякакви здравословни рамки, ще се намеся и опитам да повлияя. В този смисъл не смятам, че Нешка е извършила престъпление, както едва ли не звучи Бианка.
Мисля, че има нещо друго.

# 55
  • Мнения: X
Не смея да го твърдя, но мисля, че Бианка е била предирана и от страна на родителите си.

# 56
  • Мнения: X
Могат да ме вкарат в затвора, ако ги подложа на методите от нашето време. Идваха три пъти по-дебели от мен деца, които питаха: „Кога ще бъда световна шампионка?” Имах състезателка, която два месеца преди Сеул’88, където гимнастиката дебютира като спорт, се отказа, защото си хвана гадже. "
Щяла да иде в затвора ако приложи нашите методи... Да се чудиш американците как си ги правят шампионите, дето не е като да ги нямат.

Мисля, че има нещо друго.
Струва ми се, че Бианка е под силното влияние на съпруга си, който изглежда властна личност. Поне с такова впечетление останах.

# 57
  • Мнения: X
Могат да ме вкарат в затвора, ако ги подложа на методите от нашето време. Идваха три пъти по-дебели от мен деца, които питаха: „Кога ще бъда световна шампионка?” Имах състезателка, която два месеца преди Сеул’88, където гимнастиката дебютира като спорт, се отказа, защото си хвана гадже. "
Щяла да иде в затвора ако приложи нашите методи... Да се чудиш американците как си ги правят шампионите, дето не е като да ги нямат.
Ами тя Америка е като не знам колко още Българии по размер. Народ талантлив, колкото искаш. От толкова много милиони все от някое дърво свирка ще стане и то с 99% талант и 1% труд примерно  Laughing

# 58
  • Мнения: 3 495
Анелия беше... различна. Заедно с Лили ми беше любимка. Лили - хубавелка, глезла, галеното дете на Нешка; Анелия - грозното пате, надраснала годините си, някак винаги вглъбена в себе си... И съчетанията й бяха различни.
За мен основната причина Бианка да напише книгата точно сега е финансова. Говори се (всъщност и самата Нешка го намекна при Кеворк), че заедно с мъжа си дължат много пари. Това ми се вижда достатъчно основателна причина, всъщност единствената основателна.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 253
Има един момент във взаимоотношенията между двете, по който няма разногласие между двете във фактологията и това е връзката на Бианка Панова с масажиста на отбора.
Колко от вас, майки от форума, не би приветствал действията на Нешка Робева? Не зная дали те са били продуктувани от 100% морални подбуди, но в случая напълно ги одобрявам.

Общи условия

Активация на акаунт