БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-26

  • 21 843
  • 798
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 532
И аз се чудех преди за млякото и месото, че малкият все си търси АМ, но после се сетих, че бях чела някъде, че заради млечните продукти не се усвоява желязото. Та вече поизчакваме с млякото Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 162
От утре смятам да въвеждам глутен и въпроса ми е мога ли в началото да прибавям по 1-2 лъжички овесена каша сутрин към плодовото пюре или на обяд към зеленчуковото? Кашата ( елда, просо или ориз) за сега му я давам след обяд и не искам да я измествам. Та затова се чудя докато му давам в малки количества дали е проблем. После когато достигне достатъчно количество ще я изместя.

# 17
  • Мнения: 55
Здравейте!Искам да попитам кога мога да броя жълтъка за въведен?Давала съм 4-5 пъти по четвъртинка през 3-4 дни без никакъв проблем.Ще продължа да и давам, но искам да знам дали мога вече да давам и други неща едновременно? newsm78

# 18
  • Мнения: 204
да попитам: педи ми каза винаги да кърмя след хранене и аз го правя (е, почти винаги). Скоро обаче разбрах, че не било хубаво след месно пюре защото не се усвоявал добре калция. Детето изяжда вече едно цяло голямо бурканче и аз наистина се зачудих дали да я докърмвам след това. А в зеленчуковото слагам сиренце, така че винаги има млечно хранене. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 27 524
Кърми си спокойно, кърмата няма нищо общо с другите млека  Peace

Амор, можеш  Peace

# 20
  • Мнения: 105
някоя мама започнала ли е да дава от готвенето за вас в къщи. Аз все още карам на детска кухня. Ако давате от вашата храна в такъв случай готвите сигурно по-безсолно, без бульони и такива неща нали?

# 21
  • На село
  • Мнения: 873
От каква възраст може да се дава мед, на какъв интервал и в какво количество?. Моето е голямо (1г. 5м.), но едва днес му дадох мед за пръв път, на филийка, и му се услади. Вероятно съм позакъсняла.
Пълнозърнест сухар (домашно приготвен) и пълнозърнест хляб подходящи ли са за ежедневна консумация на тази възраст?

# 22
  • Мнения: 273
От каква възраст може да се дава мед, на какъв интервал и в какво количество?. Моето е голямо (1г. 5м.), но едва днес му дадох мед за пръв път, на филийка, и му се услади. Вероятно съм позакъсняла.
Пълнозърнест сухар (домашно приготвен) и пълнозърнест хляб подходящи ли са за ежедневна консумация на тази възраст?

Медът се дава след 2 навършени годинки,аз все още не съм дала.Някои го дават след годинка,но смятам,че е рано.
Относно пълнозърнестия хляб можеш да даваш.

# 23
  • На село
  • Мнения: 873
Благодря, DIVA, в такъв случай ще поизчакам.

# 24
  • Мнения: 27 524
Маринова, мед е перфектно след годинка и е ценна и незаменима храна. Може да даваш всеки ден без никакви притеснения, няма нужда да чакаш  Peace

Таня, детето ти може да яде всичко вече, със съвсем малко изключения. И да, ще трябва да си по-внимателна със солта, люти подправки, но не пречи да си досолите после, ако не ви е достатъчно  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 216
да попитам: педи ми каза винаги да кърмя след хранене и аз го правя (е, почти винаги). Скоро обаче разбрах, че не било хубаво след месно пюре защото не се усвоявал добре калция. Детето изяжда вече едно цяло голямо бурканче и аз наистина се зачудих дали да я докърмвам след това.
Не мисля, че след месно хранене трябва да кърмиш

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте!Бебето ми е изключително кърмено.Захраних го с тиква на 6 месеца,днес опита и картофче.Проблемът е че му откриха нисък хемоглобин 89.Вероятно ще ни назначат да пие капки Малтофер, педиатърката спомена ,че трябва набързо да въведа жълтък, месо, спанак, броколи...Знам, че са богати на желязо, но се питам трябва ли да бързам толкова да ги въведа...още повече, че съм чела че се въвеждат на по късен етап и постепенно...И ми е много притеснено.Знам, че най важното е детето ми да е здраво ,но ми е трудно да направя схемата за захранване. newsm78

# 27
  • Мнения: 2 216
Има схема на захранване, според която месото е първата храна

# 28
  • Русе
  • Мнения: 178
Здравейте!Бебето ми е изключително кърмено.Захраних го с тиква на 6 месеца,днес опита и картофче.Проблемът е че му откриха нисък хемоглобин 89.Вероятно ще ни назначат да пие капки Малтофер, педиатърката спомена ,че трябва набързо да въведа жълтък, месо, спанак, броколи...Знам, че са богати на желязо, но се питам трябва ли да бързам толкова да ги въведа...още повече, че съм чела че се въвеждат на по късен етап и постепенно...И ми е много притеснено.Знам, че най важното е детето ми да е здраво ,но ми е трудно да направя схемата за захранване. newsm78

Divna_1, тиквата е сред зеленчуците „шампиони” по съдържание на желязо, аз слагам във всяко пюре.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 435
Педиатърката каза,че мога да пробвам да дам кисело мляко - отначало няколко лъжички след обедното пюре и ако се хареса да заместя кашата/приготвям я със 150мл АМ+ябълка/ със кисело мляко 100 гр +ябълка.Въпросите ми са достатъчно засищащо ли е това количество кисело мляко и дали би могло да се замести с него и храненето в 21ч ?

Общи условия

Активация на акаунт