БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-26

  • 21 843
  • 798
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 747
Бих искала да попитам нещо супер тъпо  Embarassed , но с наближаване на датата за захранване се чувствам като ученичка пред кандидатстудентски изпит  Tired
Какво количество трябва да бъде твърдото хранене по месеци и на колко приема? 
Искам само да запознавам с вкусовете като после да докърмвам поне до годинката.

# 46
  • Мнения: 27 524
Няма глупави въпроси  Hug

Според ръководството на Световната здравна организация за захранване на кърменото бебе при прием на кърма около 500 мл за 24 ч без заместване на кърмене нуждите на децата от допълнителни храни изглеждат по този начин:

 ■6-8 месеца – 137-187 гр (общо за деня)
 
■9-11 месеца – 206-281 гр
 
■между 1 и 2 г.  – 378-515 гр
 
Вашето дете може да приема по-голямо количество кърма и затова да хапва по-малко твърда храна или обратното – ако се стремите да измествате кърмения, вероятно детето ще се нуждае от по-големи количества твърди храни от посочените.

Прочети ако искаш цялата тази статия, доста е полезна  Hug

# 47
  • Мнения: 965
Между видовете месо, прави ли се почивка при въвеждане?

# 48
  • Мнения: 646
Между видовете месо, прави ли се почивка при въвеждане?


На едни места четох , че може да не се прави, а на други пък , четох , че се прави. За мое успокоение си правих по два три дни между отделните меса. Peace

# 49
  • Мнения: 27 524
Между видовете месо, прави ли се почивка при въвеждане?

Аз не го намирам за нужно  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 747
Как според вас най-правилно да съхраня спанак/лапад във фризера? Дали да го бланширам първо и ако да колко време или просто е по-правилно да се съхранява пресен?

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 435
Аз пък искам да попитам каква марка кисело мляко давате на децата ?

# 52
  • Мнения: 747
Хич не съм навътре с киселите млека, защото ги ненавиждам, но в тази тема съм срещала, че много се харесвало млякото на Елби. Според мен гледай най-важно да са по БДС и пробвай на твоето дете кое ще му допадне.
Аааа, да е пълномаслено също, сигурно си го знаеш, но да повторя, че една комшийка си изхранваше новороденото с 2% кис. мляко.  #Crazy

# 53
  • тук
  • Мнения: 510
Как според вас най-правилно да съхраня спанак/лапад във фризера? Дали да го бланширам първо и ако да колко време или просто е по-правилно да се съхранява пресен?

аз го съхранявам измит, подсушен и нарязан без да го бланширам; само грах и зелен фасул бланширам, защото сурови придобиват един ужасен мирис Sad

# 54
  • Мнения: 7 987
От кога може да се дават пюрета със сухо мляко?

# 55
  • Мнения: 27 524
Имаш предвид обикновено сухо мляко, не адаптирано, нали? След годинката  Peace

# 56
  • Мнения: 10
Моето питане е следното: захранваме се от 6-ти месец, след една седмица ставаме на 8 месеца и предстои да въведа месо и глутен, колебая се кое от двете да бъде?
До сега съм въвела тиква, картоф, морков, пащърнак, ябълка, круша, банан, каша ориз, просо и елда. Тази седмица ще въведа тиквичка и евентуално слива.

Колебая се ако започна с месо (заешко и пуешко), да не стане късно за глутена, а от друга страна педиатърката препоръча да започна с месо, заради протеините, и тогава глутен.

Мерси предварително!

# 57
  • Мнения: 7 987
Да, обикновено. А извара?
Исках да въведа спанак. Купих 4 различни пюрета и се оказа, че 3 от тях са с мляко и извара. Проблема е, че не виждам дребните букви на бурканчетата, обаче май вече ще ходя с лупа Simple Smile
А от кога може горски плодове и грозде в пюре?

# 58
  • Мнения: 27 524
Луничке, глутен, той е по-важен да се въведе навреме, местото не е от голямо значение  Peace Протеини си има предостатъчно в млякото  Simple Smile

Целика, грозде и прясно може след 6-ти месец, в пюре също. Горски в пюре - минимум на 8 навършени.
Пюретата, ако са на Хип или Милупа са ок след 8-ми месец  Peace

# 59
  • Мнения: 7 987
Ок, мерси! Ние сме на 8. А изварата?

Общи условия

Активация на акаунт