БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-26

  • 21 845
  • 798
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Благодаря за информацията krasigeorgieva   bouquet Той много я хареса. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 466
Педиатърката каза,че мога да пробвам да дам кисело мляко - отначало няколко лъжички след обедното пюре и ако се хареса да заместя кашата/приготвям я със 150мл АМ+ябълка/ със кисело мляко 100 гр +ябълка.Въпросите ми са достатъчно засищащо ли е това количество кисело мляко и дали би могло да се замести с него и храненето в 21ч ?
Любимата закуска  следобед на сина ми е КМ с банан,круша,овесени ядки но колкото и да изяде точно това не го засища за дълго,едва издържа до вечерята.

# 32
  • Мнения: 2 732
Дейзи ,как го правиш КМ с овесените ядки.

# 33
  • Мнения: 2 466
Дейзи ,как го правиш КМ с овесените ядки.
Накисвам в съотношение 1 към 1 фини овесени ядки с вода,те набъбват бързо и прибавям в блендъра с банан,круша и няколко лъжици КМ.Гледам основно повечето да е КМ,ядките и плодове само за вкус.Може да замениш овесените ядки с ръжени или ечемичени но те са по-твърдички. Peace

# 34
  • Мнения: 14
Здравейте момичета! От 4-5 дни бебето не иска да си пие млякото,пие около 50-60 мл.и започва да плюва да бута шишето да си о върти главата и не иска и не иска  Rolling Eyes Пробвам след минути пак но същия резултат.Ядеме Фризолак и Фризовом 50/50 ,160- 170 мл.5 пъти през   4 часа,а общо тия дни  яде по 300-400 мл на ден..Незнам какво да правя,педи днес ми каза да започна захранване но на мен нещо неми се иска.(поне да навърши 5 месеца) Ще съм ви благодарна ако ми кажете какво мога да направя....вобще има ли какво да направя.Благодаря ви предварително   bouquet

# 35
  • Мнения: 7 987
Моето бебе също имаше такъв период, но мина от самосебе си.

# 36
  • Мнения: 2 052
И аз мисля, че просто е период, и моето бебе на около 4-ия месец не искаше да яде. Според мен е рано за захранване, не бързай  Peace

# 37
  • Мнения: 14
Dafi-celika дано сте прави,че е толко нервна и само мрънка а иначе не и се чува гласа.

# 38
  • Мнения: 15 379
Има схема на захранване, според която месото е първата храна

Има - да.
Има и според която и сокчето е първа храна Wink.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 178
Здравейте момичета! От 4-5 дни бебето не иска да си пие млякото,пие около 50-60 мл.и започва да плюва да бута шишето да си о върти главата и не иска и не иска  Rolling Eyes Пробвам след минути пак но същия резултат.Ядеме Фризолак и Фризовом 50/50 ,160- 170 мл.5 пъти през   4 часа,а общо тия дни  яде по 300-400 мл на ден..Незнам какво да правя,педи днес ми каза да започна захранване но на мен нещо неми се иска.(поне да навърши 5 месеца) Ще съм ви благодарна ако ми кажете какво мога да направя....вобще има ли какво да направя.Благодаря ви предварително   bouquet

Berta, провери дали биберонът не се е развалил, особено ако е каучуков.

# 40
  • Мнения: 249
Ако продължително време не сме давали на детето (на година и осем м.) от иначе въведена храна, трябва ли при следващото предлагане да сме по-предпазливи? По-конкретно: от миналото лято не съм предлагала тиквички. Тогава хапваше в изобилие от градината на баба. Цяла зима, обаче, не съм давала. Като започна да давам сега, трябва ли първоначално да са в по-малки количества и постепенно да увеличавам?

# 41
  • Мнения: 2 466
Ако продължително време не сме давали на детето (на година и осем м.) от иначе въведена храна, трябва ли при следващото предлагане да сме по-предпазливи? По-конкретно: от миналото лято не съм предлагала тиквички. Тогава хапваше в изобилие от градината на баба. Цяла зима, обаче, не съм давала. Като започна да давам сега, трябва ли първоначално да са в по-малки количества и постепенно да увеличавам?
Не,ако имаше реакция щеше да се появи още миналото лято.Аз бих давала спокойно. Peace

# 42
  • Мнения: 27 524
Здравейте момичета! От 4-5 дни бебето не иска да си пие млякото,пие около 50-60 мл.и започва да плюва да бута шишето да си о върти главата и не иска и не иска  Rolling Eyes Пробвам след минути пак но същия резултат.Ядеме Фризолак и Фризовом 50/50 ,160- 170 мл.5 пъти през   4 часа,а общо тия дни  яде по 300-400 мл на ден..Незнам какво да правя,педи днес ми каза да започна захранване но на мен нещо неми се иска.(поне да навърши 5 месеца) Ще съм ви благодарна ако ми кажете какво мога да направя....вобще има ли какво да направя.Благодаря ви предварително   bouquet

За захранване е прекалено рано, със сигурност трябва да навърши детето поне 5м, добре си решила  Hug
Детето не е гладно, не го насилвай. Увеличи интервалите и чакай то да сигнализира за ядене, не предлагай ти сама  Peace

# 43
  • Мнения: 2 216
И аз мисля, че просто е период, и моето бебе на около 4-ия месец не искаше да яде. Според мен е рано за захранване, не бързай  Peace
И моето дете имаше такъв период. В чудо се бях видяла. Колко шишета АМ изхвърлих тогава....
Мина и замина

# 44
  • Мнения: 14
Благодаря ви момичета! За моя радост тая вечер си изяде цялото мляко,сигурно се уплаши от заканите ми за "тъпкане с тиква "  Joy  chef шегувам се.Поне вече знам че ако се повтори няма страшно.Още веднъж ви благодаря   newsm10

Общи условия

Активация на акаунт