Домакини-първи сезон/осми епизод

  • 22 824
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 199
Имам лично отношение!
 Световния месец за борба с рака на дебелото черво

http://www.puls.bg/health/news/news_12871.html

# 691
  • Мнения: 644
Не ми е раждала тя детето,че да му решава живота.Мразя да ми се месят и да ми налагат мнение.Нямам нищо против католици.
Не гледа малкия няма и желание.Сама се спрявам.
По-добре сам да избере .Не съм решила още дали няма да оставя решението на него,като порасне.
А тук може да е в училище към църква и без да изповядва религия.Поне за  градини е така.
В днешно време не се спазва всичко до такава степен.
Ваничка Моя син напоследък проявява каприз  в градината относно храната.

# 692
  • Мнения: 4
Здравейте, дами!
Присъединявам най-официално и ММ в Клуб "Забраванко"  Laughing Няма такова нещо като да се помнят дати при него. Помни си само рождения ден  Mr. Green Ама аз си му напомням за останалото  Laughing
Относно вярата - аз също имам приятели, изповядващи различни религии, но детенцето сякаш си го искам православно християнче... ММ не е кръстен, но иска. Така че може би някой ден ще спретнем едно кръщене 2 в 1 баща и син  bowuu  Целувки.

# 693
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добро утро,
днес ще излизам рано, та да подравя.
Горкото дете, така му се спеше сутринта.Мразя да сменят времето.
Ваничка, наистина са по-сплотени католиците у нас, особено по вашия край. А детето добре се е ориентирало откъм храна  Grinning да ти е жив и здрав. Постите не се отнасят за бременни жени, малки деца и хора които трябва да се съобразяват със здравето си, ама ти си знаеш. Останах с убеждение, че ти си се преборила с тази гадна болест и много се радвам.
Стефи, мъжа ти българин или грък е?
Смърфи сега прочетох, че си тръгваш.ЗабравИ мееееееееееее  Joy, е сега ще видиш как ще ти стои градината без украса  Crossing Arms
Хубава седмица момичета и гледйте, някой да не ви хлъзне днес

# 694
  • Мнения: 4
мама-коко нито едното, нито другото. Албанец е. А аз съм 50% българка, 50% рускиня, живееща в Гърция  hahaha Малко миш-маш история  Laughing
Взе да ми омръзва това чистене, пране, шетане...  ooooh!  А и последно време не се напъвам особено, защото вече ми тежи. ММ се включва активно в домакинските задължения, много ми помага  Heart Eyes А когато не помага (понеже понякога работи по 12-14 часа), поне не пречи и не мрънка. Та... Оглеждам си се наоколо, така като гледам все още има къде да се стъпи  hahaha Отивам да  1dishes newsm71 prostor clean  че ще ме хванат лудите след малко, ще си пална колата и ще обикалям цял ден по сукаците вместо да си пооправя кочинката  hahaha
П.С. И на мен ми е криво при тази смяна на часа  Crossing Arms Чак ме избива на протести!  #Cussing out

# 695
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добро утро  bouquet
Пролетта лъха вече от вратата Mr. Green тука, такова слънце се опитва да изпече, че ми сгрява душата Crazy и в резултат имам една двайсет каратова усмивка hahaha цъфнала на лицето newsm47
В очакване съм Praynig

# 696
  • Мнения: 2 169
Айде, Коконче, стискам палци! Едно голямо гуш  Hug
Добро утро на всички. Малкият държи в едната си ръчичка слънчевите ми очила, а в другата - ключовете и вика "айде"  Laughing Иска да излизаме човекът, и майка му мисли веднага да уважи това му желание  Sunglasses До после.

# 697
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Чак ме избива на протести!  #Cussing out
Хайде да направим един протест против смяната на часа!  hahaha Колко му е - май само за това не е имало протест последните седмици  Joy

Добрютро мили дами   bouquet Hug
Честит първи април - днес не смятам да лъжа  Mr. Green
Първо да споделя една тъжна констатация - за пореден път се убедих в човешката двуличност и завистливост... Боли, когато е от близък приятел... Но няма да се разпростирам, това ми е стара болка, просто приемам, че онези приятели, които в огъня влизат един за друг, са само по филмите или поне явно аз не съм достатъчно заслужила за такъв сорт приятели.

За религия си говорите... И аз се чудя много дали да кръщавам малката. Иска ми се като порастне сама да реши... От друга страна аз съм кръстена като порастнах, това беше мое решение, но пък като не съм имала досег с други религии - какво ли може да ми бъде решението. На 40 ден (е, при нас на 50-тия някъде) ходихме с малката на църква. Попа ми обясни, че се чете "очистителна" молитва, защото до 40 ден бебето не "принадлежало" на земния свят, а след това явно вече става грешно земно чадо  Mr. Green Това ходене за мен беше бошлаф работа, направих го, за да угодя на ММ и свекърите. Църквата отдавна не я възприемам по начина, по който я възприемах като дете и по начина, описан в детските библии, които четях и които ме накараха да повярвам, че християнството е нещо прекрасно. Сега църквата е бизнес като всеки друг, при това изключително доходоносен - за 5 минути мърморене под носа - 10 лева. Като ходихме да четат на малката въпросната молитва бяхме 3 семейства - всичко на всичко минахме за 20 минути. Значи благия дядо поп е прибрал 30 кинта за 20 минути. Що не се ориентира навреме ММ да стане един поп ми се мъчи с работа... Разбира се църквата е институция, а християнството е вяра. Но все пак е толкова неприятно да отидеш да запалиш свещичка за нещо и непрекъснато да те гледат в ръцете и да мислят как да ти измъкнат пари...
Между другото до Банско има една местност - св. Илия и параклис със същото име. Ходих там, по принцип няма никой и от никой конкретно не се поддържа. Всеки който иде може да измете, да обере паяжините, да занесе икона... Толкова е уютно и приятно! Мисля, че само на това място съм усещала онази енергия, за която пише в дебелата книга. Усамотено, насред поляната в планината... Можеш да влезеш и да имаш усещането, че сте само ти и Бог. Уникално е!

# 698
  • Мнения: 991
Здрасти и от мен!

Гледам за църквата си говорите.
Аз съм вярваща, православна християнка. Кръстихме малкия, много искахме и двамата с баща му. Вярвам, че в определени моменти Бог ми е помогнал, вярно е, че ме и наказа, но това вече е в миналото и аз съм намерила отговорите сама за себе си. На мнение съм, че това, което правят духовните лица си е само и единствено за тях, аз не бива да им търся сметка. Случвало се е в една църква двама различни отци да ми казват две съвършено различни неща. Единият ме оглеждаше доста странно, за което една от вас беше споменала по - горе, стана ми противно ...
НЕ харесвам отношението им към хората с различна сексуална ориентация. Все пак всички сме хора и трябва да уважаваме и помагаме на другите и не можем да им държим сметка как живеят живота си. Обичам нашите си традиции - и яйцата и козунаците и постните ястия на Бъдни вечер /най - любимият ми празник/.

Друго няма какво, освен по едно късметлийско кафе за сложа:

# 699
  • Мнения: 39 417
Dобро утро и от мен!
Кокон4е, стискам палци новините да са добри.
При нас времето е слън4ево(най- накрая). Имам много зада4ки!
До после!

# 700
  • София
  • Мнения: 9 863
Религията не е нещо, за което мога да пиша, то е чувство, вътрешно усещане. И двете ми деца са кръстени на няколкомесечна възраст.
Моят ден започна с посещение при зъболекар- събудих се подута, все едно силикон в устните съм сложила. Зъб не ме е болял. Гангрена на кучешки зъб, горен, който е под мост- отгоре съм с цял мост от край до край. Пробиха го леко отзад и успяха да влязат в зъба. Сега пия АБ, вече си мърдам устата. Сутринта едва говорех. Ще стои отворен известно време и ще се лекувам. Бляк!

Днес таткото заведе каката на училище, при тях няма ваканция, по-точно ако преценя мога да я оставя и вкъщи. Но на нея и е скучно и иска на училище. Та сега с малката мисля да отидем в НДК, някакви изложби имало...ходили ли сте?


Ваничка, не знаех за този месец! Радвам се, че всичко лошо ти е зад гърба!

Кокончеее, стискам палци, мила, да ни зарадваш с хубави новини!

# 701
  • Мнения: 991
Коконче, зло да ти забрави и аз в кюпа на стискащите палци!  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Praynig

# 702
  • Мнения: 4
♥snow_angel♥  Аз също предпочитам така наречените "забравени" църкви и параклиси. Отиваш там и си сам със себе си и с вярата си. Боли ме, че всичко се превърна в бизнес... Но... За съжаление не можем да направим нищо по въпроса. Или поне аз така си мисля...  newsm78
QueenBee По повод хората с различна сексуална ориентация - много си права. В крайна сметка не можеш да ме убедиш, че е по-лошо да имаш партньор от същия пол отколкото да крадеш, лъжеш и убиваш. Имам приятели хомосексуалисти, които са много по-стойностни личности от тези, които са хетеро! И с нищо не отстъпват по лични качества, образование и принос към обществото! Така че цялата тази дискриминация ми се струва напълно излишна и неоправдана!
Тема за протеста срещу смяната на часа засега няма да пускам  hahaha  Но ако много настоявате - ще си помисля  Laughing
Валенце пожелавам ти бързо да се оправиш!  Hug
На всички други   bouquet  bouquet  bouquet

# 703
  • UK
  • Мнения: 5 999
Аз чакам, чакам тоз сигнал  Rolling Eyes Joy
Слaвчето, де е ? Славчееее Hug пратих ти покана у ФаЦеБука Joy Да не са чудиш, таз коя е hahaha
Не можах да ти пиша съобщение там, защото за изпращането му, ми иска 0,18$ Shocked Crazy

# 704
  • Мнения: 0
Здравейте,
не влизам често тук. Преди време случайно попаднах на вашата тема и да си призная от време на време ви чета, защото ми хареса позитивизмът, който лъха от тук.
Няма да ви притеснявам, но само искам да кажа, че пожелавам много, много, много късмет на kokona20 мечтата й да се сбъдне. Сигурно е странно, че не се познаваме и не сме си писали, и че си позволявам да се намесвам в нещо толкова лично, но наистина ми се ще да й се сбъдне мечтата - някак си така го усетих.
Също много се надявам при Мари нещата да се оправят - и нейната история много ме тргна.
На останалите - пожелавам ужасно много късмет и да си останете все така положителни и сплотени.
Поздрави,
Мая

Общи условия

Активация на акаунт