Марка кисело мляко

  • 14 055
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 892
А, за киселото мляко на Мегле, какво ще кажете?
Купувала съм еднократно за проба. Не ми беше харесало.
Купих Елби. Не съм впечатлена. Но може би при толкова хвалби очаквах вкуса на киселото мляко от преди много години. Е, и то не е като едновремешното. Mr. Green

# 31
  • Русе
  • Мнения: 178
Днес купих кисело мляко 3.6% Елби от м-н Била, утре ще го пробваме !
Пробвахме кисело мляко 3.6% Елби, не е лошо, на вкус е като Селекта, засега най-много ми допада Добруджанско Ситово  3.6% ( 500 гр.).

# 32
  • Мнения: 1 897
Имам приятелка от Смолян, там се прави Родопея. Блъскат здраво с растителни мазнини, а и в този край вече крави почти нямало. Да си знаете.
Хм,определено не знаех Rolling Eyes.От близо година взимам само сирене на Родопея и нито веднъж не останах разочарована.Пробвах всички реномирани марки и сиренето всеки път е с различен вкус,консистенция и т.н.,млякото пък не ми харесва.

За мен млякото на Елби също е най-добро,но пък сиренето им е ужасно напоследък.

# 33
  • Мнения: 3 114
Да, Сън, сиренето им има особен вкус напоследък. Най-много ми харесва Елена и Домлян.

# 34
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Дъщеря ми захраних с Хармоника. В момента купуваме Елби и Домлян.

# 35
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
Здравейте,аз кисело мляко още не съм давала на малкия,но смятам скоро да му предложа.Вкъщи купуваме само две марки кисело мляко-Герзовица и Кос Смолян-все едно ядете старите кисели млека.Нещо уникално-киселото мляко на герзовица е уникално има два пръста каймак отгоре.
За съжаление се среща много рядко или почти никъде.Аз в Пловдив ги купувам от едно магазинче зад Четвъртък пазара-предлагат само български продукти и качествени,марки,които не съм срещала никъде другаде.Вчера ходих и купих кашкавал на Триград е за вкуса няма да пиша-уникален.
Но се чудя тези марки кисели млека дали мога да дам на малкия?Ако някой ги е пробвал нека ми пише.

# 36
  • София
  • Мнения: 15 220
Каква е маслеността на тези млека, за които пишеш, zlare ?

# 37
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
http://www.bgbakalia.com/images/mliako%20gerzovica.JPG
Маслеността на Герзовица е голяма,ако не се лъжа беше на 4%,но за Кос Смолян ще те излъжа не помня с точност,но е по-малко маслено от на Герзовица.

# 38
  • Мнения: 15 379
На опаковката на показаното мляко няма описана масленост, или аз недовиждам?
Ако е пълномаслено, както пише, тогава маслеността трябва да е около 3% и половина.

# 39
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
Ами наистина няма оказана на опаковката,но в магазина ми казаха,че е около 4%

# 40
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
А какво е мнението ви за млеката на Активиа?Стават ли за деца, че моят синковец напоследък доста ги харесва и си ги хапва...

# 41
  • София
  • Мнения: 15 220
Моят син беше залитнал по Активиа за пиене - разни оцветени и овкусени млека. Пиеше по едно на ден, кажи-речи, всеки ден. От тях така се обрина, че се зачудих дали когато караше варицелата всъщност е изкарал варицела. Имаше повече пъпки по тялото си, отколкото когато беше с шарка.
Спряхме ги, след няколко дни кожата му се изчисти и приключихме с Активиата.
Натуралните им кисели млека сигурно са ОК, но боядисаните - не.

# 42
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
А какво е мнението ви за млеката на Активиа?Стават ли за деца, че моят синковец напоследък доста ги харесва и си ги хапва...
Аз лично не ги харесвам. Не купувам продукти на Данон.

# 43
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А какво е мнението ви за млеката на Активиа?Стават ли за деца, че моят синковец напоследък доста ги харесва и си ги хапва...
Аз лично не ги харесвам. Не купувам продукти на Данон.
И аз  Peace
Киселите им млека изобщо ако могат да се нарекат нямат въобще не ми допадат.Могат да стоят с месеци в хладилника без да се развалят.

# 44
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Лошото е, че той точно такива оцветени харесва...Бяло мляко изобщо не иска да опита,даже да е подсладено.Дали да не се пробвам да му го боядисам с нещо(примерно със сок от ягода от компот домашен) ?

Общи условия

Активация на акаунт