Марка кисело мляко

  • 14 052
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Лошото е, че той точно такива оцветени харесва...Бяло мляко изобщо не иска да опита,даже да е подсладено.Дали да не се пробвам да му го боядисам с нещо(примерно със сок от ягода от компот домашен) ?
Може и с лъжица сладко от ягоди или друго Peace Аз така съм подслаждала кисело мляко за моя син, и  сега понякога.

По въпроса за марка се присъединявам към мненията за много добро - Елби Peace Както и Вереа и Домлян Peace

# 46
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Случайно попаднах на темата. Не съм майка все още, но не бих препоръчала Верея, особено за малки деца. Най-добре е домашно квасено, ако имате възможност и с мляко от проверено място. Забравена Верея в хладилника от 6 месеца, не беше  се развалила. Аз харесвам Домлян поради причини, които бих споделила на лични. Не е личен интерес или реклама Simple Smile. Който се интересува, да драсне един ред, ще споделя съображенията си Simple Smile. Хубав ден и здрави бебоци на всички.

# 47
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Случайно попаднах на темата. Не съм майка все още, но не бих препоръчала Верея, особено за малки деца. Най-добре е домашно квасено, ако имате възможност и с мляко от проверено място. Забравена Верея в хладилника от 6 месеца, не беше  се развалила. Аз харесвам Домлян поради причини, които бих споделила на лични. Не е личен интерес или реклама Simple Smile. Който се интересува, да драсне един ред, ще споделя съображенията си Simple Smile. Хубав ден и здрави бебоци на всички.
А защо на лични  Rolling Eyes
Може би всеки би искал да научи твоето мнение за това мляко.
Лично аз съм много доволна от всички продукти с марка Домлян.
Сподели и за другите тук моля  Hug

# 48
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Имам вътрешна информация, че млякото, което влагат, е качествено, работят предимно с големи ферми и спазват технологията на производство. Имала съм щастието да опитам продукти, доставени директно от мандрата и качеството е несравнимо с много други подобни продукти на пазара. Аз не купувам кисело мляко от много време, защото имам достъп до домашно и квася. Пробвала съм доста млека, с които да подквася. Последно с Верея и Домлян - с Домлян стана на светлинни години по-добре от Верея.

# 49
  • София
  • Мнения: 15 219
Много ми е интересно..... как си забравяте млеката в хладилниците с месеци, че и половин година? Честно, от любопитство питам, не се заяждам.  Peace Току някой напише из форума, че си забравил млякото в хладилника и стояло там незнамсиколко месеца. Не си представям че е възможно дори, а то ще излезе, че е масово явление, едва ли не.

# 50
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Аз например купувам по 4-5-6 кис. млека, заради дългия срок на годност, и имам 1 и половина седмица, зависи колко ползваме Peace За мен така е по-удобно да пазарувам и ми седят действително в хладилника, но не повече от седмица, в много редки случаи 2/през зимата/.
През останалите сезони го пием, ядем, въобще по-често се сещаме за кис.мляко и купувам през няколко дена по 3-4броя Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 15 219
Hushpuppy, и аз правя така - купувам между 4 и 6 млека. Вкъщи свършват бързо - синът ми е като бебетата, пие 1 кофичка мляко преди сън.  Simple Smile
Винаги ми е било чудно как така някой си намира в хладилника мляко, купено преди няколко месеца и престояло там, незабелязано. И ми е било интересно - събира ли кураж да го опита, та да прецени, че не се е развалило.
Знам, че въпросът ми е по-скоро спам, но отдавна се канех да го повдигна, и сега, при тези рекордни 6 месеца, не се стърпях.  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 114
Виви, може да става въпрос за експерименти.

# 53
  • тук
  • Мнения: 510

Vivi, аз бях писала, че ми се случи с два броя Домлян / един обикновен, който мъжът ми е хванал по грешка/ и един по БДС. Забравили сме ги в хладилника на ваканционния ни апартамент и камериерката е решила да не ги изхвърля. Върнахме се след 3 месеца / като не е основно жилище може и след 6 да се върнеш/, стояха си там - БДС ще те убие с киселинност, а другото - без никаква, ама никаква промяна във вкуса. В моя хладилник забравяме само Хармоника, защото го купуваме само за малкия и от пазене за него (той не обича много) го забравяме до месец понякога. Но то си вкисва перфектно за содена питка  Laughing

# 54
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
В хладилника на офиса го бяхме забравили. Понеже сме извън града и всеки си носи храна, трупат се продукти и то беше попаднало най-отзад. Никой не смее да изхвърля храна, освен ако не е видимо развалена, защото не знае на кого е. А мляко се носи всеки ден, винаги има поне по 2-3 и това е изостанало по-назад и съответно непотърсено. Та така - един ден жената, която чисти офиса, беше извадила всичко, за да почисти хладилника и тя го забеляза. Колкото и странно да изглежда - отворихме го, опитах го и биеше на нишесте. Само това му беше промяната във вкуса, нищо друго. Нито кисело, нито мухлясало, нищо. Някой по-непридирчив би го хапнал без дори да се усети, че е с изтекъл срок от преди 6 месеца.  Peace

# 55
  • Мнения: 8 892
ОК. Ще "забравя" една оранжева Верея /по БДС/ в хладилника.

# 56
  • Мнения: 15 379
Аз имам някакъв откъслечен спомен, че навремето прабабите ни са съхранявали кисело мляко в бурканчета за месеци, на хладно.
Причината не зная каква е, но пък ако може някой да поясни ще е полезно.

# 57
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Чери,
като каза за домашно мляко в бурканчета, се сетих, че свекърва ми си кваси и то седи по около седмица, защото количеството е голямо. Точно в буркани от компоти, но става въз кисело след 3-4 ден, аз лично не мога да го ям, ама те си го ядат и си им харесва. На сина ми също му е кисело домашното мляко, не го иска....дали защото сме свикнали с тези млека, които купуваме не знам Thinking

# 58
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Аз имам някакъв откъслечен спомен, че навремето прабабите ни са съхранявали кисело мляко в бурканчета за месеци, на хладно.
Причината не зная каква е, но пък ако може някой да поясни ще е полезно.

Обяснението е много просто - на твоята баба кравата е пасла на полето екологично чиста трева и е хранена с екологично чисто зърно. Произвеждала е хубаво и здраво мляко, без бацили и токсини. Производството е било само за дома, не с търговска цел и в промишлени количества. Днешните крави ядат комбинирани фуражи, тъпкани с какво ли не, зърното се пръска и тори, дават се витамини, минерали и един куп още добавки уж да са здрави животните. Животните паша навън не виждат и дори да са на въздух на открито, живеят в сравнително ограничено пространство. В такъв случай как млякото им да е чисто и здраво /да не се разваля/, като самите животни не са здрави. Фермерското млякото, колкото и да е чисто, се подлага на какви ли не обработки в мандрите и се слагат разни добавки, за да се запази по-дълго и да не дава брак. И все пак мляко от ферма или частно стопанство е в пъти по-добро от това в магазина.

# 59
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
blue.angel - може би си права за част от нещата, но според мен не е чак толкова апокалиптично Peace Когато сме на вилата виждам животните как се водят ежедневно на паша, всички - крави и кози, след това млякото се изкупува.

Общи условия

Активация на акаунт