Марка кисело мляко

  • 14 054
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Любимите ми кисели млека са Елена и Конуш  Peace

# 76
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
Ние сме почти на 9 месеца,хапва си кисело мляко,но от магазина.Сега си взех домашно кисело мляко,но козе-мога ли да му давам?
Благодаря ви!!!

# 77
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Чела съм, че козето мляко е най-близо до майчиното и не би следвало да има проблем. Но нека все пак и майките с опит да дадат съвет. Личен опит нямам.

# 78
  • тук
  • Мнения: 510
Това за козето, което е най-близко до майчиното, е странна легенда. Протеинът на козето мляко е доста специфичен, трудно се разгражда. Козето мляко и особено сирене, причиняват страшен запек. Имай предвид тези неща, когато решаваш. Винаги трябва много да се внимава с домашните продукти от мляко - никога нямаш гаранция за хигиената, за това дали животното е здраво, млякото не минава пастьоризация, абе истината е, че рискът е доста голям. Аз лично не бих дала натурално мляко и негови производни на дете под две години. За себе си, за голямата си дъщеря - предпочитам ги на 100%, но за малко дете и особено бебе си е страшничко.

# 79
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Това за козето, което е най-близко до майчиното, е странна легенда. Протеинът на козето мляко е доста специфичен, трудно се разгражда. Козето мляко и особено сирене, причиняват страшен запек. Имай предвид тези неща, когато решаваш. Винаги трябва много да се внимава с домашните продукти от мляко - никога нямаш гаранция за хигиената, за това дали животното е здраво, млякото не минава пастьоризация, абе истината е, че рискът е доста голям. Аз лично не бих дала натурално мляко и негови производни на дете под две години. За себе си, за голямата си дъщеря - предпочитам ги на 100%, но за малко дете и особено бебе си е страшничко.
Със всичко друго бих се съгласила, но за подчертаното - не. Прясното мляко минава стерилизация (все пак вкъщи се вари, преди да се кваси), което дори е по-добре от пастьоризацията, защото се извършва на по-висока Т.

# 80
  • Мнения: 3 114
От известно време купувам кисело мляко Алфатар. Имат магазин на колелото на трамвай 1 в квартал Иван Вазов. Чудесно е!

# 81
  • Мнения: 107
Здравейте,аз кисело мляко още не съм давала на малкия,но смятам скоро да му предложа.Вкъщи купуваме само две марки кисело мляко-Герзовица и Кос Смолян-все едно ядете старите кисели млека.Нещо уникално-киселото мляко на герзовица е уникално има два пръста каймак отгоре.
За съжаление се среща много рядко или почти никъде.Аз в Пловдив ги купувам от едно магазинче зад Четвъртък пазара-предлагат само български продукти и качествени,марки,които не съм срещала никъде другаде.Вчера ходих и купих кашкавал на Триград е за вкуса няма да пиша-уникален.
Но се чудя тези марки кисели млека дали мога да дам на малкия?Ако някой ги е пробвал нека ми пише.
да знаете в софия къде го продават става въпрос за герзовица?

# 82
  • Мнения: 61
Аз купувам Хармоника зеленото Simple Smile
Едно от малкото неща (заедно със сиренето), което си правя труда да го издирвам само и единствено него.

Общи условия

Активация на акаунт