ОКТОМВРИЙКИ - Тема 7

  • 25 365
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 205
Цоп и от мен.
Днес се скъсах да повръщам на работа. Такова затишие имаше, много умело контролирах проблема.
Обаче ме зарадваха преди малко, че ще ходим целия колектив на концерта на Бон Джоуви на 14.05  Mr. Green Ако по новините кажат за някоя припаднала и повръщаша бременна на концерта - АЗ СЪМ  Joy Mr. Green

А може и АЗ да съм  Laughing Но се надявам до тогава всички неразположения да са минали и да се порадвам на тръпката, стараейки се да не скачам и викам, защото вече го направих на концерта им в Румъния WinkЯ да вдигнат ръка всички, които ще бъдат на концерта на 14.05!

# 31
  • Мнения: 669
http://doctorbg.net/vajno-intimnoto-obezkosmyavane-e-vredno-vijte-zasto/

ето малко по темата с обезкосмяването.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 26
Всички ли разбирате пол в 13-та седмица? Няма ли някой в 12-та, въпреки, че зависи от развитието сигурно...

За симптомите - при мен аха да отшуми и днес пак ме повали. Казаха ми, че било така до образуването на плацентата, ами айде де, тя кога се образува...да се образува и да ставаме от леглото, че пролет ни чака!!!   bouquet

При мен в последните дни зачестиха болките и бодежите долу на няколко места. Някой с такива? Предполагам, че се вдига бебето нагоре и пак има опъвания.

И последно- според едни календари в края на 12 гс излизаме от първи триместър, според други след 13гс, в бг как се води?

# 33
  • Мнения: 258
krasy_alex, тази статия е пълна измишльотина, в стил "една жена каза". Някой си го е изсмукал от пръстите и не е подкрепено от никакви факти.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Здравейте, октомврийски мами. С риск да ви прозвучи глупаво, но ще се радвам ако някой може да ми отговори на въпроса, понеже вече няколко седмици се лутам между октомврийски и ноемврийски мами и все още не могат да ми определят термина. Въпросът ми и има ли разлика между гестационните седмици, които отчита ехографа и календарните гестационни седмици, или няма? Календарните, до колкото разбрах се броят от първият ден на ПРМ. А за тези отчетени по ехограф-възрастта на плода от момента на забременяване ли отчитат или се покриват с календарните гестационни седмици? С много нередовна менструация съм ПРМ- 10.01.13, а ехографа вчера отчете, че съм 9 седмица и 1 ден. Благодаря много!  smile3525

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 09:16 от Asalia S

# 35
  • Мнения: 258
Asalia S, при ехографа всичко зависи от измерването, което се прави от лекаря. С дата на ПРМ  10.01.12 няма как да си 9 седмица и 1 ден. Това е около месец назад спрямо този календар: http://www.ladypill.com/calendar.php. Аз съм с дата на ПРМ  07.01.12, а от юли насам, когато ми се възстанови цикълът след предишното раждане, ми идваше много нередовно (през месец и половина). Въпреки това, до момента по календар и по УЗ при трима различни лекари показанията са сходни. На твое място, бих отишла при друг лекар.

# 36
  • Мнения: 205
Asalia S, при ехографа всичко зависи от измерването, което се прави от лекаря. С дата на ПРМ  10.01.12 няма как да си 9 седмица и 1 ден. Това е около месец назад спрямо този календар: http://www.ladypill.com/calendar.php. Аз съм с дата на ПРМ  07.01.12, а от юли насам, когато ми се възстанови цикълът след предишното раждане, ми идваше много нередовно (през месец и половина). Въпреки това, до момента по календар и по УЗ при трима различни лекари показанията са сходни. На твое място, бих отишла при друг лекар.

... и добре дошла в октомврийската тема. По мои изчисления термин - 17.10.2013  Hug

# 37
  • Мнения: 1
Ето ме и мен не съм ви писала много време но нямах никакво време,минавах само да ви 4ета.Миналата седмица бях на док.вси4ко е наред и засега сме със сини гащи

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета. Благодаря ви! Наистина много съм объркана, аз също съм с нередовен цикъл-31-34 дни. Мисля че трябва да се обърна и към друг специалист...

# 39
  • Мнения: 45
И последно- според едни календари в края на 12 гс излизаме от първи триместър, според други след 13гс, в бг как се води?

И аз това се питам от извесно време  newsm78
На феталната лекарката каза, че бебчето ще е момче на 99%. Така че за сега - сини гащи.  Grinning

# 40
  • Мнения: 7
Ау, страхотно, че вече някои са разбрали пола на бебчетата  Flutter . Аз се съмнявам, че ще го разбера другата седмица на ФМ, но има някаква скрита надежда  Mr. Green . Гледам, че споменавате вече море, почивки...аз съм в голямо умуване по въпроса много ми се ходи на почивка извън Бг, но не мога да си се представя с корем и на плажа...обаче пък ми се ходи 2 не виждам, даже хотел сме избрали  Mr. Green Ох... ooooh!
Ние с мъжа ми ходихме миналата година на екскурзия до Лондон за 5 дни със самолет. Бях бременна в 7 месец с доста солиден корем  Simple Smile . Не съм имала проблеми, дори и полета мина добре. То си е индивидуално де, ако ти е лека бременността какъв е проблема. Там 5 дни се спуках да ходя - от сутринта в 9 до вечерта, в хотела се прибирахме към 21,00. Но пак казвам, аз се чувствах много добре и пълна с енергия. Септември ходихме с малката на море в Албена, Вики беше на 3 месеца. Живот и здраве и сега организираме края на юли разходка до Рим, а към юни едно кратко моренце.

# 41
  • София
  • Мнения: 334
Благодаря за новата тема, Кате!

Asalia S, наистина иди на още един лекар, за да уточните термина. При по-дълъг от стандартния цикъл, по-къса лутеална фаза (фазата между овулацията и очакваната менструация, която поради забременяването не е настъпила) е наистина възможно да си по-ранна гестационна седмица, например едининадесета. Нека те прегледа още един специалист и да определи термина, в по-ранна бременност по-точно се определя възрастта на ембриона. Най-важното е, че бременността се развива добре, ще уточните датата Simple Smile

Тази седмица и аз бях на фетална морфология. 6 см от главата до дупето, има си всичко важно и в необходимите граници Simple Smile За пол ми казаха, че е още раничко, но... май не е точно това, към което имах леки предпочитания  hahaha По-нататък ще се види по-точно... най-късно октомври  Joy

Почивката я планирахме още през януари, ще сме на о-в Тасос в края на май, много се радвам. Всъщност май и юни са много подходящи за почивка, още не е горещо, коремите са малки, рисковите първи месеци с гаденето са отминали... Пей сърце. Дали планина или море, близо или по-далеч, ако няма проблеми с бременността, почивката извън града е чудесно нещо  Sunglasses

# 42
  • Мнения: 7
Да се запиша и аз в новата темичка, за която благодаря:-)))))
На мен ми определиха пола 12с. и 2 дни , казаха 80% момиче Simple Smile)) Така че за сега може да съм с розова лентичка. Heart Eyes Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте и тук Simple Smile
мен преди 10 дни ми намекнаха за момченце, но като бях на БСХ не го питах-забравих Simple Smile Ще изчакаме до 17.04 за оцветяването хехе нищо,че и по интуиция трябва да съм в син цвят Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 8 131
Пиша след днешната ФМ.
Всичко ни е наред.
Само дето плацентата е предна и още е ниско и засега сексът става мираж. Големи сме малко над 6 см. и си отговаряме на дните. Имаме си всичко. На 90 % сме мъж. 

Голям зор беше докато ми вземат кръв. Не намират вена, после не тече...В крайна сметка взеха малко, ама до последно се чудят дали ще стигне за скрининга...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт