Юлски дечица 2004

  • 11 205
  • 268
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 983
Вики от днес идва и ми казва като й се пишка, да видим до кога ще е Praynig
иначе пак сме с Т, тъкмо я закрепихме от предното боледуване и днес пак тръгна на ясла и хоп-Т
незнам вече какво да правя, иначе няма сополи или някакви други оплаквания, утре ако поддържа ще я водим на излседвания и снимка, дано всичко е ок Praynig
иначе нищо ново около нас, все същия бяс си е, хич не слуша, говоря, повтарям, обаче не и не, незнам вече какво да правя
само бели са й в главата Crazy
това е засега, много на кратко, но мисля да лягам, че съм доста уморена
целувки на всички юлчета Hug

# 226
  • Мнения: 3 334
иначе пак сме с Т, тъкмо я закрепихме от предното боледуване и днес пак тръгна на ясла и хоп-Т
незнам вече какво да правя, иначе няма сополи или някакви други оплаквания, утре ако поддържа ще я водим на излседвания и снимка, дано всичко е ок Praynig
стискам палци бързо да се оправите и да няма усложнения  Praynig
Междудругото и Хриси е с темперятура от 3 дни,но 37,8.Водих я при педито и гърлото й е чисто.Предполагам,защтото ни избиват горните 2 кътника /само по 1 върх,а трябва по още 3 върха да избият/,се дължи тази температура.От вчера ми казва,че я боли дясното ухо.Ако не й премине от капките за уши и продължава да вдига температура ще минем за съжаление на АБ Cry.Не сме пили АБ от 1 година и се надявам и този път да ни се размине.В яслата 70% от децата са болни и са си в къщи.Всичко станала но 1-ви юни когато дошли и болни дечица за празника и "ЧЕСТИТО"  децата ни са болни сега.Идва ми да застрелям някоя майка.Аз лично никога не съм пускала Хриси да си играе с деца когато е настинала,а и когато сме навън и дойде някоя майка предупреждавам винаги.В яслата също нямаше да я водя на празника ако беше болна.Все пак трябва да има малко съвест у тези родители.

Но все още се чудя какъв може да е този вирус.Едно от дечицта на Хриси в групата е на АБ 5-ти ден и въпреки това от време на време вдига температура.Дано се оправи и то,и всички болни дечица. Praynig

Целувки Heart Eyes

# 227
аз сащо стискам палци за бързо оздравяване. но си зимаите сериозни мерки,за6тото растежа на забките просто помага по лесно да се хване вирус,а и по барзо да се развива.дано да се разминете с тежки лоекарства.аз ли4но предпо4итам уши,нос гарло,пред педиатар.4е от добро внимание и ле4ение стигнахме и до бронхиолит и сьответно болница.не пожелавам на никого Praynig. това са си просто болести,а не от забките.
аз ли4но давам на гери всеки ден витамин С и без да е болна и си е от зна4ение.ве4е циала година не сме пили лекарства,дори не сме настивали,за разлика от миналата зима през която не спирахме

# 228
  • Мнения: 3 334
стигнахме и до бронхиолит и сьответно болница.не пожелавам на никого Praynig. това са си просто болести,а не от забките.

и ние минахме през същия кошмар,когато Хриси беше  на 4м.

# 229
а сега си имаме пьк друг проблем.не ще да дав4и,не ще да седне даже. някои триабва да я гони.кажете как да я накарам.ако някои може да даде съвет ще сам много благодарна.ина4е си хапва.
постното не иска да го помирисва,а когато е с месо - един 4ас не ни марда, ooooh!
 Praynigмоля, помогнете ако не да сяда,то поне да дъв4и и да си изяжда вси4ко сас месцето

# 230
  • Мнения: 4 371
Привет, момичета!
Наближават рожденденски празници Grinning 
На нас ни е рано, защото малкия е чак края на юли, но предполагам вие вече обмисляте подготовката - кое, къде, как, торти, чудесии Crazy

# 231
  • Мнения: 1 983
Дуцка, и аз питах няколко мнения по-назад, ама май не са решили още мамите или аз не съм запомнила Embarassed
на нас пак ще ни дойде на нагорно, защото мислим първо до морето да идем и после да празнуваме р.д. на Вики, гледах в календара, пада се в неделя, та мисля да го направя като миналата година, на обед с баби и роднини у едната ми баба, защото там има огромна тераса, разбира се ако времето позволява, а следобед у нас с дечица, все си мисля че дори и в детски кът да е няма все още да разбере толкова, но това е на прима виста, време има още
иначе Вики е пак на АБ, правихме снимка и изследвания и нищо не излезе, незнам вече, поне не вдига Т, снощи покашля малко след като заспа и като отворих прозореца след това не е кашляла, утре мисля да я пускам пак на ясла, ама пак не е 100 % сигурно, защото нашия татко обича в последния момент да си сменя мнението
мами, много живо ме интересува кога и как най-вече мислите да сваляте пампа, аз таман се похвалих, че Вики започна да ми казва и то си беше само за тогава, сега пак спря, иначе ако може цял ден на гърнето ще седи, много обича Sick
и с бибите как сте, ние сме още с бибата и "нанито" и не ги дава и това е, лъжа я постоянно, обаче не и не, миналата седмица баба й беше забравила нанито в яслата и въпреки, че бибата беше тук голям зор видяхме докато заспи, много рева
това е засега, лека нощ и целувки на юлчетата и юлските мами Heart Eyes

# 232
  • Мнения: 3 334
и с бибите как сте, ние сме още с бибата и "нанито" и не ги дава и това е, лъжа я постоянно, обаче не и не, миналата седмица баба й беше забравила нанито в яслата и въпреки, че бибата беше тук голям зор видяхме докато заспи,

и при нас кошмарът е пълен с тази биба.Ние обаче й викаме "Буоната".Вики поне е заспала,а Хриси може да пищи и реве 2 часа,а след като заспи се буди на всеки 1 час да си търси биберона.Една нощ едва го преживях и мисля да го отложа отказването за по нататък.Относно памперсите понякога казва,понякога не,но без памперс си седим само в къщи,навън NaughtyНе мисля да насилвам нещата.В яслата започна постепенно да се отучва от памперса,но съществен напредък нямаме.Е казва,но понякога късно Laughing
За Рождения ден писах вече,но да се повторя.Ще го правя и с близки /баба,дядовци,лели,чичовци........и т.н./около 15 души Shocked,на следващия ден ще бъдем на заведение с дечица и майки.

Целувки на всички от нас! Heart Eyes

# 233
  • Мнения: 1 041
Биби не ползва от 1г. и 2-3 м. - сам спря да я търси. Обаче нощем все още си пие по 1 шише с кисело мляко.
Ползваме памперс-гащи. "Малката работа" си я върши на тревата или в кофичка/не си казва още, но пък стиска до сваляне на гащите/, обаче голямата задължително в гащите Mr. Green. Гърнето не иска да го види!
За рожденния ден ще мислим в последния момент, защото при по-дългосрочни планове, все нещо се обърква! Иначе за подарък батко му е решил да вземем кола с педали на "Чиполино" и по този начин ме освобождава от мислене на тази тема.
Целувки от нас!

# 234
  • Мнения: 4 371
Свекърва ми успя да откаже малкия от биба, но спорд мен просто е усетила подходящия момент. Бяхме една седмица в Германия, той седя при нея и тя се справи. С памперса е мъка, мъкааа. Казва си понякога, че има ако, но ако тръгна към гърнето, започва голям рев и го оставям да си върши работата в памперса. Сега се чудя дали да взимам детска дъска за тоалетната Thinking Дали ще има  ефект? Ще пробвам може би.
Подарък не съм решила какъв ще взимаме... Мисля си за тези детски центрове или както се казват там, кухни, работилници или нещо такова. Ще видим, има време Simple Smile

# 235
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте, майчета!

Аз съм нова в този форум и реших да надникна при вас ,
а и да се покажа Simple Smile.
Моето детенце-момченце се казва Илияс и е родено на 25.07.2004г
в "Св.София" . Наложи се да тръгна на работа и от 6м. е на отглеждане от баба - моята майка, за което съм и безкрайно благодарна  Heart Eyes. Иначе той беше на изкуствено хранене, защото след секциото така и не ми дойде кърма .Е, имах малко и му давах до 4м, но аз си се стараех да получава и нещо от мен.
Не ходи още на ясла, но на градина , ако имаме късмет ще тръгне от догодина.

# 236
# 237
  • Мнения: 3 334
Здравейте, майчета!

Аз съм нова в този форум и реших да надникна при вас ,
а и да се покажа Simple Smile.


Добре  дошли на мама snowflake и малкия Илиас!  bouquet  bouquet  bouquet

# 238
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравейте юлски мами! Аз не съм се разписвала тук от 100 години (е не чак 100, но няколко месеца сигурно има). Еми мисля, че е крайно време вече!
 За гърнето- след дълга и безмилостна борба, най-сетне имаме напредък, пишкаме в гърнето и от време на време дори ака в него! Понеже по-горе видях, че някой се оплакваше по този повод се чувствам длъжна да споделя съвсем скорошния си опит.
                  Сага за войната с ГЪРНЕТО
В началото, като една млада, неопитнина, но пък модерна мама реших, че трябва да действам като по книгите. Взех памперси гащички и тъпо и упорито, през 2,5 минути слагах Георги на гърнето и питах има ли за гърне. Е, познайте имаше ли- ни един път! След едноседмични безрезултатни усилия и много изхабени нерви рекох и отсякох - друг вариант ми трябва на мене! Отново зарових нос в книгите и нета и последвах тоз вариант: свалих памперса за през деня, слагах всеки 2 минути на гърне, задавах процедурния въпрос: има ли за гърне и ако по някаква невероятна случайност свърши нещо там давам награда (в случая- лакомство). Този път след много дебнене успях 1-2 пъти да го хвана навреме и да се изпишка в гърнето, ако не за друго да му покажа, че ако пиши там получава награда. Да ама не! На мойто дете явно по-забавни от бомбоните са се виждали измъченото мамино лице и тъй забавния парцал! След 10 дни в които буквално се бях превърнала в чистачка и перачка и този начин отпадна без да имаме никакъв напредък. Вече почти напълно отчаяна реших да действам без помоща на умни книги, а по собствено усмотрение. И така, въоражих се с последните остатъци от търпение и полу-скъсани нерви и обявих тотална и последна война на ГЪРНЕТО. Великата ми стратегия се състоеше в това: ако малкия ми немирник си свърши работата в гърнето получава за награда сам да отиде в тоалетната (където по принцип му е забранено да ходи), да изхвърли гърнето, да пусне водата с помоща на мама и накрая сам да си го изплакне и върне на място. Ако обаче се изходи някъде другаде бива наказан най-безмилостно в кошарата, оборудвана за случая с едно гърне и нищо друго и постоянно натякване, и опяване от моя страна защо е наказан. След 3-4 дни на този фронт Георги след като се напишкваше някъде и биваше наказван в кошарата започна да се изпишква в гърнето което е в нея и така се освобождаваше от затвора. След още няколко дни разбра, че може и въобще да не попада в омразното място само трябва да се изпишка в гърнето. А след като свърши тази работа 2-3 пъти там където трябва, установи, че е много хубаво сам да си хвърля произведението, да пуска водата и тн. И ето, че в послевалите 2 дни аз се превърнах от чистачка и перачка в гърне-изхвърлячка, на всеки 2 мин. има пиш и съответно ритуал по изпращането на гърне-съдържимото във последният му път. Сега вече 2ри ден дори ака във гърнето.
  И така след много усилия, опити, грешки, похабени нерви, поощрения и наказания най-важната битка с гърнето е спечелена.Сега остава да се научи да ходи и навън за която цел постоянен наш спътник в разходките е едно гърне.

Последна редакция: ср, 14 юни 2006, 12:12 от adara

# 239
Здравейте на всички!
До сега не съм писала в темата ви. Но след поредните неприятности с Dir-а, реших да намина тук. Предполагам, че и други мами от вас идват от там.
Аз имам вде дъщери - на 9 години и почти на 2. Преди пет дни разбрах, че съм бременна отново. Този  път това беше голяма изненада за нас. За съжаление обаче снощи прокървих леко и сега се притеснявам и чакам да видя какво какво ще стане. Някои мами от Dir-а ме поуспокоиха, че това се случва понякога и въпреки това може да се износи бременността съвсем нормално. На мен обаче не ми се е случвало. Температурата не ми е паднала, нито имам болки в корема, даже вече започна леко да ми се гади.

Виждам, че в момента ви вълнуват проблемите с отказване на памперса. Аз съм на мнение, че след година и половина детето може да се научи горе-долу в рамките на една седмица. И двете ми деца минаха по този път успешно. В момената Лора даже сама ходи на гърнето и като си направи работата ме вика да я оправя. Когато е навън не иска да ходи на памперса и подскача и охка докато намерим тоалетна. Grinning
Идеята е да се махне памперса напълно, не са необходими никакви предварителни подготовки. Трябва да се обясни на детето за какво служи гърнето и какво се очаква от него. След всяко начишкване в гащите трабва да се изрази недоволство и да се обясни наново за гърнето и начишкването, да се обясни многократно че не трябва на гащите, а на гърнето. Това не трябва да се пропуска след всяка беля. И разбира се - бурни аплодисменти и похвали след всеки отбелязан напредък. Детето не трябва да се насилва да сяда на гърнето или да се кара да сяда на него без да има нужда, иначе се обърква и го намразва. Добре е през периода на научаване да не се излиза много от къщи, за да няма поводи да се слага памперс, освен когато детето спи разбира се. Laughing На всеки който съм споделила този метод и го е направил е имал успех. При тези деца които вече са наплашени от гърнето може би ще стане малко по-трудно. Лора въпреки, че никога не съм я насилвала започна да се страхува от гърнето, защото се уплаши от звука който се чува докато чишка. Започна да се стиска, идва при мен и ми казва, но отказва да седне на гърнето. Тогава ми хрумна да я изчишквам на ръце. Малко се инатеше първите два пъти, но като го държиш на ръце, няма къде да бяга. За 3-4 дни се научи и тогава с гърнето нямаше проблеми. Целия процес отне точно 8 дни. И още нещо - памперсите-гащички могат много да забавят нещата. Детето трябва да има усещането, че е мокро и да вижда последствията на това което прави на пода. Доста неприятен момент за майката, но минава бързо. Wink

Общи условия

Активация на акаунт